Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dzu
24. feb 2012

maminy, kedze som musela stopnut kojenie, lekar mi predpisal lieky na zastavu tvorenia mlieka, ale mne je z nich velmi zle, od zaludka a som velmi unavena, ako neziaduce ucinky som to nenasla. Mate s tym skusenosti? A mam si aj odsavat?

1kwietocek1
24. feb 2012

@magdi21 ahoj..tak ja som v 28tyzdni,a mam dost male brusko este stale..aspon kazdemu sa male zda,tak ja neviem...a pohlavie uz viete???...ako sa citis???

slivocka
24. feb 2012

@gp2000 ja som mala až do konca male bruško, pribrala som iba 7kg počas celeho tehu. počas pôrodu sa na mna chodili pozerať sestričky a neverili,že tam su 2 😀 a keď sa narodili a mali 2,5 a 3 kg tak som ani ja neverila , kde tam vošli 🙂

gp2000
24. feb 2012

😀 jéééj tak to by som brala ,teda pribrať len tých 7kg,pri prvom som pribrala 23kg 😅 😖 😠 ,čo mesiac to kilo,od štvrteho už po dva,a na konci......to radšej nepočítam 😀 ,no teraz som v 11t a ked sa dobre najem,teda ked nemam dni,že mi je od rana zle,tak mi občas ukaže vaha o 0,5kg viac ale inak stale rovnako....tak dufam,že som sa prvýkrat poučila a nepriberiem toľko 😉

slivocka
24. feb 2012

@gp2000 ja som jedla všetko , ale asi si detičky brali všetko zo mňa,lebo to išlo pomaly hore...ale ver mi , ja som sa dosť bala , doktor ma strašil, že no nie je dobre ...a su tu , su zdraví , malý má už 9 a malá 8 kg 😀

gp2000
24. feb 2012

@slivocka aj ja jem všetko,len pomenej,lebo mi je hned zle 😝 ,juuuuj už aby bol ten pondelok 🙂 ,chcem vedieť či su dvaja 😲 😲

1kwietocek1
24. feb 2012

@slivocka ale to fakt???:..no clovek by ani neveril,,vsak aj ja mam male brusko asi,,ked mam dve deticky dnuka..kazdy len pozera..ze som aka mala...uz mi to je aj neprijemne niekedy..tak ale urcite niektore tam maju kopa vody a potom su ako balonik 🙂

slivocka
24. feb 2012

@1kwietocek1 no fakt fakt, nikto neveril , že su tam 2 🙂 po pôrode som mala o 14 kg menej ako pred otehotnením 😀 ja som tehu mala ako dietu asi 😀

magdi21
24. feb 2012

@1kwietocek1 akurát včera som bola na sono, a tak sa zdá , že dve babeny🙂,akurát to bude dilema s dvoma dievčenskými menami, skôr som mala pripravené pre chlapcov🙂).a čo sa týka veľkosti bruška , aj ja som bola nepokojná, ale pokiaľ, babenká rastú ako majú, je to o.k. 🙂 , chodím na sono každé 4 týždne, tak aspoň, že to kontrolujú...a u teba to ako vyzerá, čo by to malo byť?🙂a ešte sú jednovaječné, či dvojvaječné?

magdi21
24. feb 2012

@1kwietocek1 no cítim sa unavene, hlavne, keď viac pobehám, predsa len asi dve dajú viac zabrať, ako keď som bola tehu s dcérkou...trošku viac oddychu, nasadím magnézko, a vcelku to ide, a čo ty? ale , čo sa týka dom.prác, už sa musí angažovať manžel, a čo ty?, už predsa 28tt, je už dosť... 🙂

1kwietocek1
24. feb 2012

@magdi21 no to mas super ze si na slovensku lebo ja som v irsku.a tu sa strasne malo kontroly robia,sice teraz mi robia kazde 2 tyzdne od 24tyzdna.ale to take rychle ze doktor nepovie ani velkost,ani hmotnost.no teraz budem na neho tlacit ak pojdem....my cakame chlapceka a dievcatko..su dvojvajecne,a tvoje,???.vidis a ja zase by som mala viacej mena pre dievcatka heheh..takze tvoje by mali mat okolo 300g..v 2O tyzdni.. 🙂

magdi21
24. feb 2012

no , moje sú dvojvaječné. A párik, to máš super🙂 no, vraj je to ozaj v zahraničí horšie so starostlivosťou..a na 3D, sono si bola? my ideme v 24tt...a ty aké mená vymýšľaš pre svoje detičky? 🙂

1kwietocek1
24. feb 2012

@magdi21 vies co tu sa nerobia ani ziadne geneticke testy proste nic,len sa robi scan,berie sa krv,,potom v 20tyzdni velky scan,,kde ti urcia pohlavie a pozru hlavicku a take vecicky.a potom u jedneho baba uz len beru moc,a kontroluju srdiecko,scan ziadny..no ja mam scany bo mam 2 babatka..ale to rychly scan kde len pozrie ci sridiecka biju a to je asi tak vsetko asi,na 3D som nebola..ale rozmyslala som teraz ale asi je uz pozde,aj ked tu to stoji okolo 200eur.jedna navsteva...no zatial mame pre Samuel a Victoria..aj ked Samko to uz kazdy dava.no ja som si to meno vybrala este ked osm bola malicka,z jedneho serialu.heh,este v mode nebolo..Dievcenske sa mi pacia viac mien..ako Sara,Jessica,Sandra,Kristinka,no vies kazdy mame iny vkus..hlavne je aby sme ich mali zdravucke vies,a to meno je az potom 🙂

1kwietocek1
24. feb 2012

@magdi21 tak ja som doma,do prace nechodim,tak navarim,aj popracem..ale vela mi priatel pomaha..ak nevladzem,alebo vysava,smeti berie a tak,vies..ako co treba,a ako sa ja citim,ale trosku sa motat chcem,bo tiez stale sediet,lezat nieje bohvie co...vies citim sa ako kedy..nemozem povedat ze nejako zle..len sem tam mam take divne pocity,a neviem ci je to ok alebo nie..hlavne teraz ak chodim citim strasnu zataz..tak prechadzky dlhe uz obmedzujem.a davam si len kratsie.. 🙂a kolko magnezka beries???..kolko tabliet denne?

magdi21
24. feb 2012

@1kwietocek1 no ved jasné, zdravíčko je to naj.A Samuel, to sme chceli dať aj my, ale kto vie , veď nič nie je na 100% 🙂 A v Irsku už plánujete byť nastálo?

magdi21
24. feb 2012

@1kwietocek1 a magnézko zatiaľ, dve..bolo to potrebné, mala som bez neho sťahy maternice...,a teraz je to už lepšie, ked ma niečo chytí, tak potom už ležať...ty neberieš, žiadne vitamíniky, minerály?...

1kwietocek1
24. feb 2012

@magdi21 vies co na stalo asi nie...ale zatial este ano...takze ty mas este jedno babatko ano? takze vies porovnavat tehotenstsvo...to je fajn 🙂 vsak ano nic nieje iste...ja by som chcela este Nelka,ale priatel nie,tak vies,ako hovorime nech su zdravucke 🙂 a budeme vsetci najstastnejsi 🙂

1kwietocek1
24. feb 2012

@magdi21 mas to B6 ci ake magnezko? ja beriem vitaminy pre tehotne co tu su jedne z najlepsich..a potom beriem jedno magnezko denne..lebo som si ho naordinovala sama,tak neviem kolko mozem brat,tiez som mala stahy,,asi to bolo to...a teraz sem tam..mam tiez take pocity.no niekedy neviem,ci to malicke sa tak vyspuluju a tlacia ma alebo su to tie stahy...

magdi21
24. feb 2012

ano, mam, 10 roč.babenu, a pred 2 rokmi spontt.ukonč.tehotenstvo v 24tt, mimoch.tiež s dvojičkami, takže porovnávať môžem...

magdi21
24. feb 2012

@1kwietocek1 ja obyč.magnezium, mala som ho nedostatok, aj ked som tehu nebola..a ešte femibion 400.klas.teh.vitamíny.a myslím 3x denne MG je o.k.

1kwietocek1
24. feb 2012

@magdi21 aha no ano..vsak co ine by sme este mali brat 🙂 ale..to sa vam takto dari mat dvojicky????..ej ha,to v takom vysokom tehotenstve..sa da takto u koncit tehotenstvo?...no hadam vam to teraz dopadne co najlepsie..myslim si ze si musime davat velky pozor..urcite je to rozdiel mat jedno babatko v brusko alebo dve..

magdi21
24. feb 2012

@1kwietocek1 no asi nedá, ale ono sa to ukončilo samo a tým teda predčasne, a rozdiel to pravdaže je mať dve, vtedy mali byť 2 chlapci, tak asi aj preto som teraz bola akosi nastavená na chalanov 😉 , prave preto, fakt to zdravíčko je ozaj najdôležitejšie, teraz sa snažím byť aj v lepšej psych.pohode...a hadam to bude ok. a vy mate r vodine dvojičky?

nana80
24. feb 2012

baby mohla ste si niektorá vybrať datum cisarskeho podla vás? mne to lekarka navrhla že na buduci týžden sa dohodneme a ja by som chcela porodit na moje narodky len neviem či stiham povybavovať predoperačne testy a tak ,lebo poradna je vo štvrtok a narodky mam v sobotu 😢 či to je skoro aby sa narodili uz buduci tyždeň?ked to po sebe čitam zda sa mi moja otázka divná 😀 😀 😀

slivocka
24. feb 2012

@nana80 pokiaľ su babulky ok mne sa to zda skoro, ja som už v 25tt ležala v nemocnici pre podozrenie na prečastný pôrod a dotiahli sme to zdarne do 38tt a rodila som spontanne.Ležala som v nemocnici s kočkou, ktora porodila v 39tt a babatko bolo mesiac na nedonoseneckom lebo bolo nedonosené , malo 3,5 kg 😨 niekedy sa neda riadiť týždňom . Ja som mala mať tiež naplanovanu sekciu, o tyždeň skôr ako som porodila, keby som sa tak rozodla,určite by boli drobci v inkubátoroch 😒

gp2000
24. feb 2012

@slivocka 3,5kg a nedonosene?či malo babo nejake ine problemy,lebo vaha sa mi zda super 🙂

slivocka
24. feb 2012

@gp2000 noo, oni jej dali vyvolavačku, lebo mala protilatky v krvi tak to nechceli naťahovať a takto to dopadlo. nakoniec krv ok a bolo nedonosené 😒

gp2000
24. feb 2012

@magdi21 ahoj ak ti to je neprijemne a som otravna,tak nemusiš odpovedať 😉 ,len ma zarazilo,že spont.potrat v takom vysokom štádiu tehu,a s dvojičkami....čo sa stalo?

jankatinka
24. feb 2012

dievčatá moje, neviete, kde by som zohnala knihu od rulikovej- dvojcatá? všade ju hladám, už sa nevyrába? nemáte ju niektorá náhodou na predaj? ďakujem krásne.

diid
25. feb 2012

@nana80 ach jaj, pockaj minimalne do 37tt. Ja som mala tiez planovany cisarsky a 37tt vychadzal presne na moje nardeniny ale sme planovali na 38tt. Deti sa narodili 37tt a 3 dni. Z toho dcera musela byt tyzden na oddeleni pre nedonosenych lebo nevedela jest aj dychat naraz, postupne na to dosla sama. Vahu mali dobru 3.5kg a 3.2kg. A teraz v 2.5r zje vsetko co vidi. Kazdy den vo vnutri pre nich je dobry a pod 37tt sa povazuju deti za nedonosene.

diid
25. feb 2012

@gp2000 v 24tt. je uz predcastny porod, spustit moze hocico slaby krcok, infekcia atd.