Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

silvinnka
28. feb 2012

@korculka aj ja mam termin v juny s dvojickami 😉

korculka
28. feb 2012

@silvinnka ahoj, uz viete co to bude?

silvinnka
28. feb 2012

@korculka vyzera to na parik 😉 v pondelok,idem do poradne,tam nam to hadam dr.potvrdi.....

korculka
28. feb 2012

ja som mala ist zajtra, no mi dnes sestricka volal, ze nerobia, tak vraj vo stvrtok.....uvidime co mi povedia.....mame trosku komplikovane tehu....

dzu
29. feb 2012

maminky, ked isli vasim detickam zubky? Male budu mat teraz iba 4 mesiace a hroooozne stale placu, slintaju a papaju si pastiky, az nervacia..mozu to byt uz zubky? Toto je normalne blazninec :(

nattalia
29. feb 2012

@dzu kludne mozu, nas zacali takto hnevat tiez okolo 4-5 mesiaca, ale vykukat zacali az v 8 a 9-tom. Teraz momentalne lezu horne...🙂 a tiez su z toho na nervy. 🙂 Nam na to strasne pomohol Calgel. Sice je tam napisane, ze od piateho mesiaca, ale ja som im ho dala uz skor... ked boli nervny, ich to ukludnilo (hlavne v noci a pri zaspavani to bolo super).... teraz uz moc nedavam, uz tymi spodnymi hryzu do prsta 🙂

nattalia
29. feb 2012

Holky, citam, ze ste trochu zabrdli do rozdelovania a naviazanosti dvojiciek 🙂 Ja mam dvojvajecne, ale tiez su na seba strasne naviazani, mi tu stale lezu jeden za druhym a aj ked sa hraju zvlast, po chvili su zasa na jednom mieste. Dokonca ma raz matusko uz zbil po ruke 😎 , ked som tomaskovi odsavala sopliky a strasne pri tom plakal... dostvornozkoval ako strela, krical na mna a bil ma po ruke... az ma to dojalo. 😉 My ich ani k starym rodicom nedavame oddelene, nikto v rodine to ani nechce. Iba raz sme boli u lekara iba s matusom a tomaska nechali u babicky, a bolo to hrooozne divne 🙂

dzu
29. feb 2012

@nattalia ahoj, dakujem, no pojdem dneska kupit ten calgel a uvidim lebo sa idu zblaznit...ozaj, citam o tej naviazanosti...kedy sa zacali vnimat? moje sa zatial vnimaju iba placom, budia jedna druhu 🙂

nattalia
29. feb 2012

@dzu mam pocit, ze sa to zintenzivnilo okolo tych osem-devat mesiacov, to si obcas navzajom robia opicky a rehocu sa na seba, strasne su vtedy krasni, dzavocu si, place jeden a hned sa rozplace druhy 😉 Ale aj predtym si myslim, ze sa citili, ked sa v postielke pohol jeden, automaticky aj druhy...nasi sa nejak moc nebudia navzajom, a ked tak, tak cez den mi to aj vyhovuje, lebo skoro vzdy zaspavaju spolu a teda sa spolu aj budia 🙂 a v noci ich vacsinou stiham utisit skor, ako sa uplne preberu, takze to s tym vzajomnym vyrusovanim nemame zatial take hrozne, klop-klop 🙂 skor teraz zapasim s problemom, ze obaja chcu chodit za ruky a zasadne naraz 😀 alebo sa pytaju na ruky naraz 😀 aby videli, co je na stole, kuch. linke atd. alebo sa len chcu ponosit 🙂 jaaaj, teraz prave zacali byt taki "ceckoši" a furt by len na rukach boli...🙂lebo odtial je predsa lepsi vyhlad na svet 🙂

nattalia
29. feb 2012

@dzu inak este som obcas robila aj to, ze som zabalila do plienky kocku ladu (mam take umelohmotne, v ktorych je vnutri voda a daju sa opatovne zamrazit) a prechadzala im trochu s tym po dasne, ale treba to mat radsej zabalene, aby neprehanat to, aby sa neurobili omrzlinky...🙂 lebo hryzatka si nevedeli dobre udrzat...

1kwietocek1
29. feb 2012

@korculka pravdaze....gratulujem...

dzu
29. feb 2012

@nattalia uhm, moze byt, sak to, ze na hryzatka su este male, kupila som prave ten calgel, tiez mi v lekarni povedali, ze uz mozem v 4 mesiacoch dat. Vcera som im skusila dat to hryzatko, ale nechceli bolo im to studene 🙂 jeeej inak na to sa tesim ked sa uz budu vnimat a robit veci spolu, teda dufam, ze sa nebudu bit a tahat za vlasy 🙂 ved to, ked si sama tak oboch na rukach je dost..no sak uvidim ako budu moje, vy uz ste velkaci 🙂 a ked ides s nimi sama von ako to riesis?

dibik
29. feb 2012

Ahojte baby, neviete mi nahodou poradit? posledny tyzden su nase baby v noci strasne nepokojne... zacalo to zo dna na den. krmime ich v noci len raz, castejsie ani nechcu... ale niekedy sa uz budia prve hodiny po zaspani, inokedy tak tri hodiny po zaspani a potom sa uz budia dost casto az to rana... niekedy aj kazdych 5-10 minut. uz sme z toho na nervy, lebo sme sa uz tyzden poriadne nevyspali.
mohlo by to byt dudlikmi a tym, ze im obcas vypadnu? nad tymto som rozmyslala, ale zase sa mi nechce verit, ze by ich to budilo az tak casto... no a hlavne, obcas zacnu mrnkat a mechrit sa v noci a dudliky maju v pusach...
druha moznost su zuby, ale to sa mi zase nechce verit, ze by im sli tak skoro a zatial nic nevidim. mali ste niektora pri dvojickach podobny problem?
baby su potom tiez nevyspate, cely den su nevrle a ani cez den si nevedia schrupnut viac ako polhodku.... ked su v kociku, tak tiez niekedy zdriemnu polhodku a potom su cely cas hore a pozeraju na mna. doma nam potom hore nevydrzia dlhsie ako hodinu a uz su unavene.... so zaspavanim vecer problem nemame, vacsinou zaspinkaju pekne same, cez den, ked su uz velmi nervozne, je to kus horsie, ale aj to sa da....

dzu
29. feb 2012

maminy, mam kamaratku, ktora caka druhe babo kratko po prvom 🙂 a zhana surodenecky alebo dvojickovsky kocar, nechce kupovat novy. Nechcete predat svoj? Dakujeme 🙂

dzu
29. feb 2012

@dibik moja, ja riesim prave to iste! 🙂 presne ako opisujes, moje su az uplne jedovite a nervacia, ja to pripisujem zubom, i ked sa mi to zda skoro, ale zevraj moze byt a prerezu sa az o par mesiacov...tak som bola kupit calgel, nattalia mi poradila, tak uvidim. Ak sa ukludnia, tak je to tym 🙂 vyskusaj. Ja viem ako ti je, rano o 4-5hod sa zacnu mrvit a ani dudel nepomoze :( a cez den ani nehovorim co robia. Vcera Hanka plakala do pol noci, nedalo sa ju nijak utisit, az zrazu po hodinach odpadla od unavy uz...drzim vam palce, koklo maju tvoji? Myslim, ze viac ako moje, tak potom su to zuby 🙂

dibik
29. feb 2012

@dzu no presne... tie rana poznam... od piatej uz nespia vobec, len sa mechria. ale o siestej, pol siedmej, ked ich dame ku nam do postele (to kazde rano urobime na par minut), tak su vysmiate. len potom im dame napapat a vacsinou su uz o pol osmej unavene.... takze o osmej mame prvy denny spanok, potom pred desiatou, o dvanastej... musia spavat 4x denne a aj to potom, ked vstanu o piatej, tak maju velky problem vydrzat do pol siedmej do kuapnia... to uz ledva funguju. vsetko sa to dako odvija od tych nepokojnych noci a z nasich usmiatych babik mame dva uzlicky nervov.... no a po kupani su uz take unavene, ze do nich nevieme dostat ani jedlo.... vcera zaspala lujzinka bez papania a to predtym papala pred styrmi hodinami.
baby maju 4 mesiace a tyzden, ale ja dako neverim, ze by to boli zubky, ved je to strasne skoro. ale dufam, ze toto nebude trvat vecnost, lebo ja uz fakt neviem, co s nimi dalej. predtym nam v noci spinkali krasne, budili sa len 1x-2x na papanie a hned spinkali. nemohlo by to byt tymi dudlikmi? aj ked predpokladam, ze dudlik nenahanaju kazdych 5 minut....

korculka
29. feb 2012

dievcata, kedze este stale nemam vybraty kocik, mohli by ste mi poradit a napisat svoje skusenosti a odporucania? dakujem

dzu
29. feb 2012

@dibik moje nastastie uz prespia celu noc, papaju o 9-10 hod vecer a vydrzia do 6hod, niekedy aj do 7 ako dnes rano 🙂 a to spinkaju cez den ako potrebuju. Najlepsie je ked o tej 9-10 hodine uz spia a len v spanku ich nakrmime. Mozu byt zubky, v lekarni mi dnes povedali, ze mozu byt, a prerezu sa aj o dva tri mesiace. Tiez boli doteraz vysmiate princezne a teraz slzicky utierame...pevne nervy a daj mi potom vediet ako pokracujete

dzu
29. feb 2012

@korculka ahoj, ja mam ABC design zoom za sebou a je super, ja som maximalne spokojna 🙂

nattalia
29. feb 2012

@dibik
@dzu holky este ma napadlo, ale neviem, ci este kojite, ci nemozu byt v noci aj smadne... my tiez nespavame uplne ukazkovo (jasne ze aj koli zubom), a tiez sa v noci budia, uz sice nie velmi casto, ale budia,...dam napit cajika, a ked sa tak poriadne napiju, tak je potom pokoj...hlavne som si vsimla, ze ked cez den malo piju, potom akoby v noci dohanali...🙂 ale my sme neboli kojeni, iba kratucko, takze cajikujeme od zaciatku...

@dzu no ja chodievam von skoro vzdy sama, a je to v pohode, ked je manzel doma, pomoze mi s obliekanim, lebo to uz je teraz velky problem a preto neznasam zimu 😀 mi sme aprilovi, takze ked boli malinky, nebol problem, supla som ich do kocara jak boli, a islo sa...🙂 teraz ich musim obliekat v papacich stolickach, autosedackach alebo v kociku, inak zdrhaju 🙂 kym nelozili, supla som ich do overalu, zasipsovala a islo sa, 🙂 teraz uz by som ich do toho nedostala, takze lepsie je mi teraz bundicky...🙂 inak pri tom neskutocne revu, a v kociku musime mat volne rucicky, a najlepsie aj bez rukavic, a hracky okolo 🙂 Ale zasa sa to zlepsuje, lebo uz si pekne zuzlu chrumky a piskotky, takze ked im strcim do ruky nieco, tak pekne sedkaju...🙂 akurat ten bordel potom...🙂 ale vacsinou aj tak chodime von hlavne spinkat... A s kocikom tiez problem nemam, do dveri a vytahu vleziem v pohode, a schody z domu tiez nie su, takze v tomto problem nemam, chvalabohu...

nattalia
29. feb 2012

@korculka ja mam Easywalker, som velmi spokojna. Skus pozriet aj sem:

https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/ako-riesit-kocik-pre-dvojicky/

dzu
29. feb 2012

@nattalia ja uz nekojim, takze cez den cajikujeme celkom dost..a inak moze byt,ze su smadne 🙂 jaaaaj, sak to, ze teraz ich len oblecem do overalov, sup do kocara a ideme...strasne sa tesim na leto len v bodynkach alebo satickach a ideme 🙂 a na tu zimu sa teda pripravim 🙂

nattalia
29. feb 2012

@dzu veru, aj ja sa na to tesim, ze ich nebudem musiet tolko obliekat... 🙂 akurat, ze uz mozno nebudu chciet byt tolko v kociku a budu chciet behat 🙂 a neboj, mozno budes mat to stastie, ze ti nebudu kočičky pri obliekani protestovat... 🙂

dzu
29. feb 2012

@nattalia sak to, ze uz su velki a budu chciet radsej behat ako sediet v kocari...na to som zvedava 🙂

dibik
29. feb 2012

@korculka ahoj, my mame baby jogger city select a sme velmi spokojni... a po tejto zime v BB s kopou snehu a uzkymi chodnickami (hlavne neodhrabanymi chodnikmi) nedam na nas kocik dopustit 🙂

dibik
29. feb 2012

@nattalia my im skusame davat v noci aj cajik... ale tym, ze su smadne alebo hladne to nebude... keby to boli tie zuby, tak sme hadam aj radi, lebo by to aspon malo dovod. takto nevieme, co im je a trapime sa my aj oni :(

nattalia
29. feb 2012

@dibik tak skus ten Calgel, za to nic nedas, a mozno im to pomoze 🙂 daj vediet a drzim palce 🙂

bubinka68
29. feb 2012

Ahojte :D Tak práve pred týždňom prišli na svet naše dvojčatá pekný dátum 22.2. :D Narodili sa v 39 týždni. Jedna mala 2690 a druhá 2340 g. Jedno dievčatko hneď zobrali na oddelene pre nedonosené deti, ale dnes po siedmych dňoch sme už pokope celá rodina. Máme prvú noc s našimi dvojkami tak sme zvedaví čo nás čaká.

korculka
29. feb 2012

@dibik predne kolieska nerobili problem v takom snehu? sa mi zdaju dost male....

adjka
29. feb 2012

@dzu ahoj,u kazdeho babatka inac, mojim isli az v 1Omesiacoch ale mam kamosky, ktorych deti uz 6mesacne mali polku chrupu...a ked slintaku asi to budu zubky...