Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

parvitas
29. mar 2012

teraz su hore jedna po druhej, tak mam cas aj na kona. proste parada... a muz sa rano toci okolo najstarsej, takze si vychutnavam pohodu len s jednym malym babom 🙂

mamoka4
29. mar 2012

@parvitas Ahoj, začiatku sú ťááááážké. 😒 Ale mliečko som mala na 2 den po porde a mala som ho dosť....baby priberali za cca 400 g. Mala som také kolísania...ked boli prázdninyl...dvojičky mali 4 mes. a starší prázdniny....ale vtedy som pila veľa čaju na kojenie...a pomáhalo... Moje baby mali veľký problém dať do pusy v 10 mes.umelé mliko..ich ťažko odstavujem.... ☹ 😒 mliecko uz skoro nemám a oni ma len hladkajú, chytaju cici...a pištia... 😒

brita
29. mar 2012

@mamoka4
@jarula10 Babulky, dakujem krasne, vsetky rady su pre mna nesmierne cenne. 😉

mirasierra
29. mar 2012

ja mam zatial mliecka dost, vcera som dostala zapal prsnika a teploty ale uz to preslo. kojim naraz, vzdy ked sa da aj ich budim na kojenie v noci aby jedli naraz.mam vankus na kojenie tak s tym to ide dobre. a prebalujem pred kojenim. Jedna moja baba ma koliky, to je hnusne, lebo casto krici a zle spi.

mamoka4
29. mar 2012

@mirasierra tie zápaly sú zlééé 😒 ja som mala počas 13 mes. dvojičkového kojenie 3 x, z toho som aj 1 x brala antibiotika...a to som si myslela, že zápaly nebudem mať lebo som už odkojila 2 strašie deti. ☹ Držím palce.

7janka7
29. mar 2012

@silvinnka Ahojky, aj ja som po IVF a čakame dvojičky, sú to dlho očakávané detičky 🙂.No včerajšia kontrola ma moc nepotešila aj mne sa začal skracovať krčok za 14 dní o 10mm. a tak mi nasadili 2 nasobnú dávku Magne B6 +ležať musím na netopiera 🙂 čiže nohy 20 cm od zeme takže posteľ podložená a mám povolené len na WC a do postele a ked sa to do Utorka nezlepší budú ma šiť ☹ Ale neboj sa nejako to zvládneme hlavne veľa ležať relaxovať aj ked to je ťažké ... ale ked sme prežili IVF tak to teraz musime dokopať do šťastného konca 🙂 Inak moje to bolo 3 IVF a u teba?

silvinnka
29. mar 2012

@7janka7 takto sme natom podobne,tiez lezim s podlozenym zadkom....od vcerajsej kontroly lezim,akurat wc a myslim,ze ma to vyznam,konecne ma zo spodu netaha ani tie strasne tlaky nemam 😉 som zvedava na pondelok,ak sa bude dalej skracovat,tak kaslat na moj protest,necham sa zasit a budem maximalne oddychovat 😉 Urcite tozvladneme,uz je na case,hlavne po vsetkych tychivf. co sme absolvovali,aj u nas suto vytuzeni anjelikovia 😉 Aj u nas 3 ivf a konecne uspesne,dokonca ńam este ostali tento x aj surodenci ....Drzim silno paste,nech to obe dotiahneme do uspesneho konca....odkial si?

7janka7
29. mar 2012

@silvinnka tak to sme sa našli 🙂 a určite všetko len dobre dopadne, Zlé už bolo a teraz je najvyšší čas aby sme aj mi snažilky boli šťastné. Budem Nám silno drzkať palčeky!!!! A už vieš akého pohlavia su anjleikovia? ked lezis tak ta nebolia klby? mna strasne a hlavne zuby sa pokazili. aj nam ostali embryjká. a inak ako sa citis mas uz velke brusko?ja som od Gelnice a ty? ku komu si chodila do centra?

silvinnka
29. mar 2012

@7janka7 prepac,prisla ma pozriet kamoska 😉 Krasne si to napisala,aj mi snazilky sme a budeme stastne a coskoro sa dockame vytuzeneho (vytuzenych)babatiek....Jasne,u mna v brusku su dveprincezny...Ema a Laura....trosku som tuzila aj po pariku,ale teraz som stastna,ze mam dievcatka....v podstate mi je to jedno,len nechvsetko ide ako ma 😉 Lezanie ma privadza do sialenstva,strasne ma boli chrbat a ak klby,aleakosompisala,konecne ma nic neboliiiiiiiiiiiiiiiiiiii....brusko ani nemam moc velke,,n´myslim tak akurat ....skus kuk moj albu,tam ma niejake fotky.....my sme chodili do Iscare v BA (k docentovi Valkymu),od 10tt chodim k Cunderlikovi....

dusika11
29. mar 2012

ahojte..este sa mi zvysili trika s dlhym rukavmi...86 tky a teplaciky rozpredavam potrebujem uvolnit.skrine..kuk do albumiku ak potrebujete mam chlapcov aj mensie cisla sa najdu..rozpredavam aj zimnu kolekciu na rocnych chlapcov.. 🙂

7janka7
29. mar 2012

@silvinnka nevadí...je faj ak ta niekto pride kuk, aspon si troska odreagujes mysel 😉 ja som zväčša sama, ale akosi som si zvykla 😖 pekne mena si vybrala 🙂 nam sa zatial ukazal len Nicolasko a druhe babenko lezka na boku, takze prekvapko 😉 a s tym lezanim je to moc tazke, sice ma konecne netlaci na krcok a podbrusko, ale pri 20 cm hore nohami cely den a len na boku...asi to potrebuje zvyk. mne zakazali lezat na chrbte, beries aj nejake ine vitaminy?ja si kazdy den pycham do ruky Clexane do zadku B12 a kopec vitaminov...ale všetko zle je na nico dobre.často sa ti baabenka ozývajú?

silvinnka
29. mar 2012

@7janka7 dobre mi padlo,ze sa zastavila kamoska,ma dvojicky dve dievcatka-velke slecny 🙂 asi je to o zvyku,snazim sa vela lezat na boku,obcas dam aj chrbat 😉 deticky kolkaju ao kedy ....dva dni len 4-5 x denne a niekedyhodkudoobeda,potom sem tam pocas dna a opat hlavne vecer....hlavne mimi na lavo Laura,ta je akcnejsia.... ob den papam femibion... 😉

karcha
29. mar 2012

ahojte chcela by som sa vas opytat ako je to zo statnim prispevkom ked cakam dvojicky a ake su potom mesacne prispevky rodicovsky atd.Dakujem

7janka7
29. mar 2012

@silvinnka femibion je dobry. som zvedava ake budu babenka...dufam,že ich čo najdlhšie udrzime v brusku nech krasne rastu 😉 na ultrazvuku sa bozkavali, bol to uzasny pohlad. Mas nejake zvlastne chute?nasi ked sa napapkaju tak buvkaju 😉 je to krasny pocit ked vidis ako kopkaju, cely den by som na to dokazala pozerat.

jarula10
29. mar 2012

@parvitas ja som nemala dosť mlieka od začiatku. Až keď som odchádzala z pôrodnice, tak sa mi nenormálne naliali prsia, ale aj tak nebolo dosť a hlavne Adelka si nevedela vytiahnuť. Pila som čaje na kojenie a ešte som mala nejaký sirup - myslím, že sa volala Laktofit, ale neviem isto - v takom prírodnom obchode som ho kúpila. Od začiatku má každý svoj cecík, tak som nakojila jedného z jedného, keď plakal a negrol, tak som dala UM a keď spali, tak som odstrekovala, aby bolo na ďaľšie kŕmenie, ak si nevytiahne a tak postupne som prestala dávať UM. Ja keď si spomeniem na tie začiatky, tak mám zimomriavky 😖, ale všetko prejde. Mne sa zdalo tak od toho druhého mesiaca lepšie. Máš to ešte ťažšie, že sa musíš postarať aj o malú. Ja som na začiatku samizdá len kojila, prebalovala a odstrekovala. Dosť sa polepšilo,keď som začala kojiť naraz, hlavne som začala mať viac času. Držím ti palce 😉

dzu
30. mar 2012

maminy z BA alebo PK, chodite s detickami plavat? My uz by sme chceli zacat. Viete mi nieco dobre odporucit? Dakujem ;)

juliagregor
30. mar 2012

@dzu http://www.zlavadna.sk/team.php?id=8225
nepoznam, len dievcata si davali link

dzu
30. mar 2012

@juliagregor hihi,akurat to pozeram 🙂 dakujem

klincek
30. mar 2012

dievcata, potrebovala by som poradit. moje dvojky maju 7,5 mesiaca a ja uz nevladzem ani dychat...ako zvladate bezny den? ja uz neviem, co robim zle, ale oni mi cele dni revu, mrncia, vrestia. bruska ich nebolia, zubky riesime priebezne, chore nie su, papaju aj piju pravidelne a dost, venujem sa im cely den, maximalne odbehnem na zachod alebo nachystat kocik, ked ideme von..proste uz neviem, co by im este mohlo chybat, ale nieco asi ano, len na to neviem prist...
samozrejme, vonku v kociku a pri navstevach su v pohode, takze mi nikto neveri, ked poviem, ake su zle /ano, pouzivam vyraz "zle" a nie "narocne", lebo pomenuvam veci pravym menom/, a niektore dokonale matky s jednym dobrym dietatom by ma najradsej hned ukrizovali-ale ziadna mi neporadi, co robit. zrejme to ani nedokazu pochopit, dvojicky su ine..tak sa pytam mamin dvojiciek. co mam robit, aby boli uz konecne v pohode a aby som sa nezblaznila? poradte, skusim cokolvek, horsie to uz byt nemoze 😖

tinkywinky
30. mar 2012

@dzu my sme chodili sem http://www.moko.sk/ Bola som velmi spokojna 🙂

sniesko0
30. mar 2012

@klincek ahoj, tak toto isté prežívam aj ja ,ale s tým rozdielom ,že moje dvojky chlapček a dievčatko majú 2,5 mesiaca, a všetci mi vravejú, že ked budú staršie budú lepšie, ale ako som si prečítala tvoj príspevok tak nič lepšie neočakávam.som s nimi celý den sama, manžel chodí z práce o 17.00 hod, takže som maximálne vyčerpaná a unavená.teraz majú také obdobie, že sa vedia zahrať s hrazdičkou na max 15 min. tak to sa aspon najem a napijem.neviem ti poradiť, len pevné nervy a brať to športovo, lebo by sme sa zbláznili a naše detičky nás poterbujú

daliana
30. mar 2012

@klincek Ahoj, napísala som ti do IP.

dibik
30. mar 2012

@klincek
@sniesko0 ja vam baby neporadim, ale pridam sa do skupiny matiek s narocnymi dvojickami 🙂. Moj den vyzera asi tak, ze pri mojich dvojkach stihnem tak maximalne vyprat a zvesit pradlo a aj to je vrcholovy vykon. 4 hodiny denne kocikujem, aby sa aspon trosku vyspali, aj ked ani v kociku nespime cely cas... niekedy pol hodku a potom trva dalsiu hodku, kym znovu zaspiam 😀. doma sa im treba vela venovat, hlavne Lujza je dost umrncana, ale na rukach je kludna. akurat, ze ked ju mam na rukach, tak by chcela ist na ruky aj laura 🙂. no je to o hubu... a vecer som totalne vycerpana. doma nezaspia vobec, a v noci najnovsie tiez spime tak vselijako, jeme dvakrat za noc a pomedzi obcas treba podat cumlik, alebo dat cajik. jedine, co celkom zvladaju, je vecerne zaspavanie o siedmej....
ja som momentalne rada, ze je nas tu viacej takychto mamiciek, lebo ja som uz pomaly na dokonale mamicky, ktore si to nevedia predstavit, ake je to mat dvojicky a naviac este take zive dvojicky a hlavne na zarucene rady od tychto mamiciek uplne alergicka....

mariro
30. mar 2012

@klincek tak v prvom rade oni citia ako sa citis ty sama...takze ked nie si ty v pohode ,nebudu ano oni.Ked sa im paci vonku,tak ich naloz do kocika a chod von a budu kludni mozno.Ja som moje dvojcata mavala v lehatkach a ked som varila alebo nieco robila,tak na mna videli,bud boli na stole alebo na zemi.Sem tam som im cosi povedala resp.komentovala co robim 🙂 .Ale ked uz boli vecsi a sedeli tak som ich nechavala sa hrat samych aby neboli len na mne zavisli 🙂 .Aj teraz mam malinku a sama sa prehra ale tiez sa jej snazim menit pozicie.Raz lozi,potom je v choditku,potom zasa v stolicke cosi vyzuva,sem tam ju ponadtriasam a samozrejme miluje ist von.Akoze to iste na nej prevadzam co aj na dvojickach.Neboj sa to prejde,len musis byt trpezliva.Nevyspate a unavene sme vsetky,len ide o to aky postoj k tomu zaujmes.A nevrav ze su zle...su mozno len moc zive ako sa vravi.

dzu
30. mar 2012

@tinkywinky jeej, PK, to je este lepsie...uz som im pisala ohladne viacej info. Dakujem 🙂

dzu
30. mar 2012

@dibik tak to kocikovanie kvoli spanku velice dobre poznam, aj tam Karolina tak place, ze ju musim vytahovat z kocika a cicikat 🙂 Mne chvalabohu uz dva mesiace v noci prespia bez papania, i ked posledne dni sa budia, a pytaju cumel. Je to narocnejsie, kedze uz su vacsie a vacsie a treba sa im viacej venovat a cely den som na to sama, takze je to o drzku. Dneska som sa hrala s Hankou a Karolinka tak na nas smutno pozerala z ohradky. Toto mi je luto, ze musim raz jednu, raz druhu... drzte sa mojka, nech sa ti coskoro polavi, aspon nech v noci viacej prespia bez papania.

iwa1
30. mar 2012

ahojte tehulky a maminy dvojiciek...som tu nova a rada by som sa opytala cim je tehu s dvojkami speci a ci niektora z Vas absolvovala amnio s dvojkami 😕 dakujem za rady 😉

borenka
30. mar 2012

Baby, ako vas tak citam tak si uvedomujem, ze si vlastne mozem gratulovat. 😎 Moji chalani spia od styroch mesiacov celu noc a vobec nemusim dokrmovat, cez den mi spia najlepsie v postielkach po dva krat cca hodinu a pol niekedy dlhsie. A zjedia vsetko co im dam, nemaju problem. Co sa tyka zabavania sa, dokazu sa cca dve hodky uplne v pohode zahrat bez toho aby som bola pri nich. A na ruky sa pytaju iba babke a dedkovi mne nie. 🙂 Akurat teraz je to trocha zlozitejsie , lebo sa pokusaju uz chodit, tak treba na nich viac dozerat a venovat sa im. 🙂

dusika11
30. mar 2012

@iwa1 ahoj ja som mala ist na amnio ale som bola taka vydesena ze som po porade lekarov nesla..jeden tyzden v tehu vyborny odv´bornik na 3D ultrazvuku by mal vidiet uplne vsetko..hovoril ze 97 percent sa vidi na tom ultrazvuku 98 ukaze amnio...a 100 percent porod..tak som kvoli jednemu percentu navyse oproti ultrazvuku sa rozhodla neist na amnio predsa..len...no je to riziko a vyssei ako pri beznom tehu,,,,no...len pocuvaj svoj instinkt...ja som pocuvla..a nesla som..a tehu s dvojakami ja neviem..ake je bez dvojok..len som citila ze nevladzem ovela viac ako ta co cakala len jedno babetko..maji mali ku 3 kila ked sa narodili..a ja som fakt uz ku koncu ledva vladala dychat..

dusika11
30. mar 2012

@borenka moji chodia a od tohto tyzdna mame vysssi level hry...lozia na gauc sedacku..tak sa prepacuju k manzelskej posteli a z postele skacu na zem..dole hlavou samozrejme..