Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
27. apr 2012

@1kwietocek1 ano mliecko si mozes pripravit vopred. tuna som mala ze mohlo byt 24-ci48 hodin v chladnicke. ide len o to ze ked ho vyberies a das papat tak uz mas obmedzenu trvanlivost.
ale preco neurobis ze si das horucu prevarenu vodu do termosky a potom mas dalsiu studenu a ked potrebujes tak zmiesas vody na potrebnu teplotu a pridas puder?

dana_l
27. apr 2012

@1kwietocek1 inak koliky a ze nekaka nie su jedno. su to dve rozdielne veci. moj kakal stale viac krat do dna a mal koliky.

dana_l
27. apr 2012

@elapp i ja som rodila prirodzene. prvy isiel chlapec a mala sa narodila 59 minut po nom.

gemini2
27. apr 2012

@elapp aj ja som rodila prirodzene. prvy siel hlavickou a tri minutky po nom siel druhy ale zadockom. a poviem ti- doktor sa zapotil viac nez ja 😀 😀 😀

petra93
27. apr 2012

@zabka299 aj mne sa uz skracuje krcok, beries aj magnezium? Musis viacej lezat a oddychovat aby sa ti neskracoval dalej, drz sa

hiva
27. apr 2012

@zabka299 ahoj zabka... mne tiez v pondelok doky povedal, ze sa mi zacina skracovat krcok... neviem o kolko... a ze tam mam aj nejaky vytok.... tak mam nakazany kludovy rezim.... ale kvoli tomu mi dalsiu poradnu dal uz o dva tyzdne, aby sme nic neprehliadli.... ved ked sa budes bat, tak kldune sa k nemu vyber aj skor.... to je podla mna fakt dost neskoro dalsia kontrola az o mesiac ☹ ... dvojickove tehotenstvo je rizikove a moj doktor ma vola na poradne kazde 3 tyzdne, a od teraz uz kazdy druhy tyzden 😉

cherryl
27. apr 2012

@1kwietocek1 ja som tiez pripravovala mlieko dopredu a potom sup do ohrievacky kym som ich obriadila bolo zohriate , dodnes mam nocne-ranne mlieko prichystane v chladnicke ale uz zohrievam v mikrovlnke

zabka299
27. apr 2012

@petra93 magnezko beriem tri denne a snazim sa len tak oddychovat a polihovat doma, len mi to az tak nejde 🙂 , musim sa uz fakt donutit nic nerobit nech sa nepytaju moc skoro na svet

zabka299
27. apr 2012

@hiva ja som sa tiez cudovala ze preco az tak neskoro, ale kamaratka sestricka mi hovorila ze lekarovi proste poistovna castejsie sona a kontroly nepreplati ☹
ale asi pojdem aj tak ked sa mi nieco nebude zdat v poriadku, ma tak nalakal na tej poradni... ale som povedala mojim malinkym bobkom ze ich este minimalne 7 tyzdnov nepustim na svet tak dufam budu posluchat 🙂

petra93
28. apr 2012

@zabka299 jaj moja aj ja sa snazim ale moj syn my neda oddychovat, on chce byt teraz len vonku, tak dnes isiel k svokre a ja chcem upratovat a robit decku izbicku, ale tak budem pomalicky a budem popri tom este oddychovat, aspon 2-3 tyzdne musime este vydrzat 🙂

zabka299
28. apr 2012

@petra93 ja zatial deticky nemam, ale toto pocasie ma tiez taha von 🙂 lenze mne tvrdne brucho aj pri ceste autom aj ked stojim viac ako dve minuty niekedy aj ked sedim, a bobky tam musia ostat este aspon 7 tyzdnov 😀 si zauzlim nohy ked bude treba ale von ich nepustim 🙂
a to uz si velmi pekne 34 tt a este si doma, budem drzat palce nech sa tam este tie 2-3 tyzdne udrzia 🙂

petra93
28. apr 2012

@zabka299 v stredu idem na kontrolu tak dufam ze ma este neposle do nemocnice. Dnes sim si dala zabrat trosku som upratovala a teraz ma boli brusko, ale ja verim ze este vydrzime aspon tie 3 tyzdne. Mne brucho netvrdne ale mna strasne tlaci spodok a boli ma ako na menzes tak dufam ze su to neni kontrakcie, mozno tie falosne tie to mozu byt. Ked nemas deti len oddychuj. 🙂

sonia1501
30. apr 2012

@zabka299 mne tiez od zaciatku hovorila doktorka, ze sa skracuje krcok, ze mozno ze ma bude treba zasit, ja som sa toho strasne bala, a aj toho, ze budem musiet ist lezat do nemocnice... potom, ze nesmiem mat pohl. styk kvoli spermiam, ze tiez kvoli tomu sa moze skracovat krcok, a ze to moze vyvolat predcasny porod a podobne dristy.. potom, ze mi hrozi predcasny porod pred 37tt.. nakoniec som dvojky donosila do 39tyzdna a mozno aj dlhsie keby nie ten planovany porod.. treba len lezat, ja som sa tiez musela k tomu dokopat, lebo stale som nieco robila, lahla som si az vtedy ked som bola so silami v koncoch.. Ja som nasim dievcatam stale hovorila, ze musia to so mnou vydrzat aspon do 38tt, zeby sme neboli dlho v nemocnici ked sa narodia, asi to poculi a posluchli ma :o) nastastie sa narodili zdrave, nemuseli ani do inkubatora, aj ked sa narodili malinke drzali sa pekne aj k prsniku sa vedeli hned pekne prisat :o) tak drzim palce, mozno je to cele len o psychike netreba sa nicoho obavat, treba len dufat, a hovorit si, ze vsetko dobre dopadne a deticky vynosis pekne do konca

sonia1501
30. apr 2012

chcela by som sa vas spytat ako dlho ste kojili dvojicky, ci ste mali dostatok mliecka pre obe babätka.. Lebo ja sa tu stresujem, ze nedavam nasim dievcatam to najdolezitejsie, lebo uz pomalicky vobec nekojim mozno povedat, ze som ich kojila mozno len mesiac.. aj to len malicko lebo boli stale hladne, musela som ich dokrmovat a teraz su uz len na umelej strave :o(

juliagregor
30. apr 2012

@sonia1501 laska k dietatu nie je umerna dlzke kojenia...
ziadne stresy a vycitky, ked nie je, tak nie je...uzivaj si deticky 😉

gemini2
30. apr 2012

@sonia1501 nic si z toho nerob a hlavne nestresuj. je som nekojila vobec.....da sa povedat, ze som vobec nemala mliecko. aj tyzden po porode z oboch prsnikov ledva-s bolestami 20ml....a potom som to na odporucanie lekarov vzdala. pili sme nutrilon a tu sme. teraz mame vyse roka a vahy krasne obaja cez 10kg. 🙂

sonia1501
30. apr 2012

@juliagregor @gemini2 nuz, ja ani neviem kolko si vytiahnu, lebo odsavat sa mi nedari, len zo tri kvapky vyjde a s vytlacanim je to to iste.. Mama mi hudie do hlavy, ze sa o to nestaram, nejem polievky a vtacie mlieko, ze stale len upratujem a neodpociniem si cez den, ale ja neviem zit v chaose, a ked raz jedna potom druha place a treba sa im venovat sa neda stihat a potom mam z toho stresy, ze zase som ich nedala nakojit, lebo nebolo kedy a hovorim oni bud na prsniku zaspia a len si pocmulaju a netahaju nic.. a aj ked tahaju tak len malinko.. a potom zase rev.. Aj to malo by im bolo dobre na imunitu???

juliagregor
30. apr 2012

@sonia1501 v prvom rade ti poradim, zavolaj si domov laktacnu, nech pozrie ci su dobre prilozene, lebo takto cez net to neviem posudit... nic nie je horsie ako odsavanie v strese, garantujem ti ze vtedy zo seba nevydas ani kvapku 😖 a mamu nepocuvaj...ja by som moju vtedy privrazdila...
potrebujes teraz len pokoj a trochu spomalit, nerobit vsetko naraz, na poriadok sa vykasli, nechaj babule pri tebe, lahni si s nimi, nechaj ich na tvojej pokozke, pri prsiach, nechaj tvoje vlastne telo a hormony, nech spravia svoju pracu...
nebude s ani prva a ni posledna ktorej deti budu na UM...
ak chces kojit, tak skus vyhladat laktacnu a ona ti poradi...

a na chaos si zvykni, je to ine nez jedno mimi alebo ziadne... rozdel si den, nechci vsetko naraz... neboj sa najdete si system a bude dobre

lauricka
30. apr 2012

@sonia1501 neboj, ak maju byt zdrave, tak budu, ci na MM alebo na UM. Ja mojim davam Infants Dophilus do mliecka, to je super, odporucam. A ked maju pred a po ockovani alebo nachladnuti, tak je dobre davat C, posiluje to imunitu. Cebion pre babatka.
Ja im odstriekam a kazdy den maju na prilepsenie tak 2dcl materskeho kazdy, ale to je len tak na prilepsenie, mozno to ani nema velky vyznam, neviem.

hiva
30. apr 2012

@zabka299 jaj... no je to mozne, ze ej to kvoli tomu ze mu poistovna viac nepreplati.... mna to nenapadlo... ja chodim k sukromnikovi, takze spravi tolko UTZV, kolko zaplatim 😀

dana_l
30. apr 2012

@sonia1501 ako pise @juliagregor len si rychle zvykni na neporiadok. lebo tym upratovanim ozaj prides o mliecko. co je ti prednejsie, mat cisty byt alebo sa trapit ako sa trapis teraz ze ci davas svojim detom to najlepsie? ono stresom mlieca bude menej a menej. ja som mala teraz tiez vela veci na pleciach a hned som to videla. davala som si tabletky na podporu mliecka a pomohlo tak som po dni, dvoch znova ok.
ohladom tvojej mami - povedz jej hned teraz a razne, ak ti nechce pomoct psychicky a neprestane vyryvat ohladom toho co by si podla nej mala jest (ohladom toho poriadku jej davam 100%) taka nech radsej ide domov a necha ta na pokoji. lebo ti to ozaj este zhorsuje situaciu.
mozno si myslis ze by si mala na nu brat ohlad lebo ti chce pomoct ale jej momentalne spravanie ti nepomaha tak len pekne povedz co "musis" a ak sa pouci tak ju hajde von z dveri.
musis sa v prvom rade ty dat psychicky doporiadku. zacni pozitivnym myslenim. i ked deti su na prsniku a podla teba nic nepapaju len sa dudluju i to je ok.castym prikladanim podporujes tvorbu mliecka a takze ti vlastne robia i favor. oni potrebuju cicit tvoje telo a teplo. ved boli u teba tak dlho v brusku tak ta chcu mat pri sebe. skus zavolat tu laktacnu a spytat sa ohladom prisavania. mozno to je problemom. u mojho maleho to bol trochu. mu to chvilu trvalo kym sa prisal. a poviem ti ze som si kupila odsavacku zeby som odsavala keby nahodou nespalali v noci a vytiahla som akurat takych 10ml. nic viac. ani rucne som viac nedostala len par kvapiek. takze to ze ty nic nevytlacis alebo neodsajes nemusi znamenat ze nemas dostatok mliecka.
mne to tiez na zaciatku prislo ze som len sedela na gauci a nic nerobila. ale radsej som bola s detmi ako sa nervacila ze mam bordel (a k tomu sa starat i o dve starsie deti). i teraz stiham len to zakladne. co moze pockat tak pocka. najma prach ale ved nikam neutecie. 😉
urcite si tu videla ine mamicky pisat ohladom cajov na pitie a prirodnych liekov na mliecko. skus tieto.
vies co, minule tu niekde inde pisali ohladom domacich zalievanych byliniek. idem ti to pohladat co by si na to povedala a ine mamicky ci poznaju.

dana_l
30. apr 2012

@sonia1501 uz som to nasla:
Ak mozem poradit - ja som pri dcerke stratila mlieko uplne a jedna babicka mi poradila pit odvar : pit odvar caju 3x denne , vzdy ho zaliat nanovo,
1PL aniz, 1PL fenykel, 1PL mata - zaliat, nechat 10min luhovat a vlazne vypit. A potom sa mi to rozbehlo tak, ze som malu kojila 2 roky !!! Nedam na ten recept dopustit ... teraz sme opat teuhulkovsky, a uz ten cajik obden pijem, aby mliecko bolo hned na zaciatku ... nemam rada kupovane taketo caje .. takze skuste a verim, ze po prvej jednodnovej davke budete mat mliecka az az a nebude treba ziadne prikrmovanie !

este jeden
..tiez mam podobny super recept na podporu tvorby mliecka: rasca 50g,aniz 50g,fenikel 25g,majoranka 30g
odporuca sa zarabat 1PL na 1l vody denne a 10min nechat vyluhovat..to vychadza na 4 salky denne.ja ale pijem 1-2,kedze zatial mam mliecko klop-klop

prave som citala spravu mamicky ktora hladala pomoc lebo musela zacat dokrmovat a pise ze su uz znova len kojeni

sonia1501
30. apr 2012

@dana_l wau to je sila, ze 2 roky, dakujem velmi pekne, vyskusam a potom dam vediet :o)
a k tym domacim pracam.. nuz ja viem, ze by ma nemalo to trapit, ale nemozem sa na to divat a zit v chaose.. to je taky defekt u mna, samozrejme neprehanam to, ja stale hovorim, ze nezijeme v kostole, ale som spokojnejsia ked je vsetko na svojom mieste :o)
este raz ti dakujem za radu a recept
si znovu tehotna? wau, gratulujem a ako to zvladas so 4 detmi? tie väcsie ti pomahaju? aj ja som chcela mat 5 deti, ale teraz mam co robit s dvoma.. ale urcite by som to uz nemenila a s 1 babom by to bola asi nuda :o)

dana_l
30. apr 2012

@sonia1501 nie, ja uz som skoncila. to ina baba pise o tom tehotenstve 😀
tak pekne si nechaj neporiadok a urobnieco len ked budu malicke a aj ty spokojne. drzim palce nech sa pekne rozbehnete.
ja som kdesi napisala, co je to nuda? 😀

dadanr
30. apr 2012

Ahojte dievčatá môžem sa pridať??? Ja som sa pred týždňom dozvedela, že čakám dve. Na 1 ultrazvuku videli dve dutinky v jednom bolo dieťatko a v druhom nič. Preto mi dr. kázal prísť o 2 týždne a už sa to potvrdilo bolo tam aj druhé mimčo ale podstatne menšie a ešte nebolo tak dobre vyzreté. Skrátka pozadu ako prvé. Som v 8. týždni myslíte, že to to druhé dobehne aby som sa neobávala?? ☹

dibik
30. apr 2012

@sonia1501 ahoj, ja som kojila do troch mesiacov, potom som este 2 tyzdne odsavala... ale kojila som len malicko, lebo mlieka vela nebolo. vzdy si mohli vytiahnut nejakych 20-30 ml a zvysok som dokrmovala... len potom som uz nestihala, lebo sme museli cvicit aj vojtovku, potom jednu nakojit, dokrmit, s druhou to iste a tento proces trval pomaly hodinu a pol, tak som vylucila najprv kojenie, potom vojtovku a teraz je to uz parada 😀. nerob si vycitky, moje su zdrave, aj ked boli kojene malo a naozaj je lepsia mamicka, ktora je v klude, aj ked deti su na UM, ako mamicka, ktora sa stresuje. kojenie je pre deticky urcite super, ale pre mna to za cenu tych stresov nemalo cenu.

petra93
30. apr 2012

@dadanr drzim palce aby aj to druhe pekne rastlo, hlavu hore 😉

sloto
30. apr 2012

@dadanr ahoj, ja som bola na to asi rovnako ako ty. tiez na prvom ultrazvuku bolo vidiet len jedno, druhé ešte len ako žĺtkový vak. na druhom už boli obe, ale jedno je menšie, cca o 2 dni vo vývoji, ale doktorka mi hovorí, že je to v poriadku, teraz idem akurát vo štvrtok do poradne, tak dúfam, že bued všetko ok....

jancamad
30. apr 2012

dievčatá, chcem sa vás opýtať- tie ktore v tehotenstve opuchali, opuchlo vam aj podbruško? či len nohy a ruky? ja som si nie celkom istá ale zda sa mi že dolu pod pupkom mam naliatu vodu. nie veľa ani to nevidno skoro, len po nahmataní rukou cítim mäkke miesto a normalne dam kožu medzi prsty, že ju stlačím, čo som predtym nemohla.

dadanr
30. apr 2012

@sloto aha no ukľudnila si ma moc. Ďakujem ti za to. Aj ja si myslím, že to bude ok. A máš doma ešte jedno dieťatko ako ja či dvojičky budú prvé?? 🙂 🙂 🙂