Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kkatka113
7. máj 2012

@karkulkaa No my praveze jednovajecne, dvojicky vobec v rodine nemame. JA idem tiez tak nejak okolo 17.na kontrolu, uz bude snad vsetko lepsie vidiet, som tiez bola v takom soku z toho, ale tak zachytila som este ze jednovajecne, vsetko ostatne uz slo uplne mimo mna :D

karkulkaa
7. máj 2012

@kkatka113 no ja mam pocit že mi to nepovedal alebo to fakt islo tiež mimo mna. A doktorovi som tvrdila že v našej rodine dvojičky nie su iba z manželovej strany nejaká teta. A doma som sa dozvedela že moja babička bola z dvojčat ale jedno neprežilo 😢 .

kkatka113
7. máj 2012

@karkulkaa NEboj sa nicoho, za cias tvojej babicky nebola o tehotne taka starostlivost, dnes sa da vsetko odsledovat a vela veciam zabranit ak by vznikal nejaky problem....mne doktorka povedala ze pekne kazde tri tyzdne u nej budem nabehnuta, ze dvojicky si rizikove a musime odsledovat aby bolo vsetko ok....teraz ked to este tajim v robote tak je to troska problem, ale samozrejme ze je to pre mna ta najdolezitejsia vec, nech si kludne klebetia alebo maju podozrenie, vsak snad tam uz onedlho ani nebudem a budem pekne na materskej :D Drzim velmi palce, nech ide vsetko ako ma, a vsak sa budeme priebezne informovat 🙂

karkulkaa
7. máj 2012

@kkatka113 určite ja som na MD tak som doma ale doktor mi chcel hned písat marodku. tiež mi povedal každé 2 -3 týždne. A u mna je už vidiet aj trošku bruško jedna suseda už sa ma pýtala či nie som tehotná tak som akurát povedala že hej ale nedávam vediet že dvojčatá. Ale bocian nám už druhý krát krúžil okolo domu a teraz v nedelu si sadol a Další sused volá ráno o 6,30 že už nám hodku sedí na streche tak sa tu už tiež niečo povráva. 😀 Drzoun bocian 😀 takto nás prezradiť 😀

dana_l
7. máj 2012

@karkulkaa 😀 ze bocian povie susedom. drzim palce nech je vsetko ok.

angieska
7. máj 2012

ahojte 🙂 čítam vás už dlhšie, tiež čakáme dvojičky, bol to síce šok, ale úplne perfektný, tešíme sa od začiatku, sú to naše prvé bábätká, hneď dve, takže sa nemusím báť, či budú mať súrodenca 🙂 o dva týždne idem na morfologický ultrazvuk, zatiaľ máme všetky výsledky v poriadku, len mne sa ozval po dlhokánskej dobe žlčník môj zabudnutý, tak sa z toho neteším 😖 ale dúfam, že sa to nebude opakovať veľmi, nechcem ničím ohroziť drobčiatka moje 🙂

kkatka113
7. máj 2012

@karkulkaa No to je zlate, ja mam tiez pocit ze mi uz rastie brucho, a to som zatial vobec nepribrala, aj ked som vkuse hladna a musim jest piate cez deviate, k tomu mi je zle od zaludka a unavena som strasne.....ale tak viem ze su to typicke priznaky tak som s tym zmierena a nech len pekne su 🙂 HEh, prave mam po sto rokoch strasnu chut na chleba vo vajci, tak cakam manzela kym pride domov, a spravime si :D Vsak obcas si mozem dopriat aj taketo menej zdrave jedlo, uz uplne slintam pri pomysleni na to :D

karkulkaa
7. máj 2012

@kkatka113 tiež mám také chute ale strasne mi vadia vone pri varení. tak sa musí varit mimo mna. Čo je ťažké. 😖 Alebo čo navarím, nezjem... ked tak až na druhý den.

kkatka113
7. máj 2012

@karkulkaa Ja som to nejak zvladla tie pachy pri vareni a chleby vo vajci sa uz travia :D Mnamkaaaa

saskapac
7. máj 2012

@petra93 drž sa!

dadanr
7. máj 2012

@dana_l hej prečo? 🙂

dadanr
7. máj 2012

@dana_l no moje nervy to mám trpeť do 5 mesiaca :o)

dadanr
7. máj 2012

@dana_l to sú potom krááásne donosené dvojičky. To sa teším, že nemusí všetko končiť v 36 ako sa dr. vyhráža. 🙂

moncikg
7. máj 2012

@angieska mame rovnaky termin pôrodu dvojiciek🙂 a zdravim vsetky ostatne tehulky...ja som prve tri mesiace nevarila, tiez som nemohla tie pachy a wc som objimala ako zivotnu lasku...teraz mi je skvele, aj ked by som to nerada zariekla a teskam sa na babatka...

angieska
7. máj 2012

@moncikg jej, tak som zvedavá, či aj reálny bude rovnaký 🙂 ja som prvé tri mesiace v podstate bola len unavená hrozne, spala som kedy sa dalo a nevoľnosti len mierne, bez objímania wc 🙂 mne je tiež v podstate fajn, aj keď včera ma ten žlčník vyplašil... ale na bábätká sa teším veľmi a včera som ich aspoň na chvíľku videla, keď mi robili ultrazvuk brucha 😵

moncikg
7. máj 2012

ja pocitam so septembrom, rada by som vydrzala aspon do nejakeho 14., tak dufam deticky budu posluchat a nebudu vymyslat...ja som ich uz davno nevidela, teda cca nejaky mesiac, ale 17.9. mame morfol.ultrazvuk, tak sa dufam ukazu v plnej parade a prezradia svoje pohlavie...zlcnik je casty v tehotenstve, kamaratka mala tiez s tym problem, vyhovoval jej len kalerab a kuracia polievocka a tie nakoniec papala cele dni🙂

angieska
8. máj 2012

@moncikg no so septembrom počítam aj ja, celý čas o tom presviedčam aj deti 🙂 u nás sa jedno zatiaľ javí ako chlapček, druhé sa tajilo, snáď o dva týždne to bude jasnejšie 🙂

sloto
8. máj 2012

ahojte, včera som bola na morf. sone v 20 tt. čakáme jednovaječné dvojičky, akurát doktor nevedel s určitosťou určiť, či sú v dvoch plodových vakoch alebo v jednom.... na niektorých záberoch to vyzeralo, akoby tam ten amniom (či ako sa to presne hovorí) bol a na niektorých záberoch boli normálne deti nalepené úplne na sebe.... v pondelok musím ísť znovu do nemocnice na sono, aby sa na mňa pozrel vraj i primár, aby si boli istí....no a dievčatká boli znovu potvrdené 🙂

elapp
8. máj 2012

@karkulkaa sused by musel ale vidiet DVA bociany kruzit nad domom...a mozno by aj tak neuhadol 🙂 kolko mas rokov, ak sa smiem opytat?

elapp
8. máj 2012

@moncikg ahoj,odkial si?

elapp
8. máj 2012

mne sa uz o nasich dvojickach aj sniva 🙂 dnes som sa prebudila, ked na mna pohorsene sestricka u lekara kricala, ze som v osmom mesiaci a nemam doma kupene ani 1 dupacky, ani dudlik, nic 🙂) nastastie, este mam trosku casu stihnut to 🙂

iwa1
8. máj 2012

ahojte maminy 😉

pozeram, ze sa s dvojkami roztrhlo vrece 😀 grstulujem vsetkym novym maminam 😉

karkulkaa
8. máj 2012

@elapp v pohode o mesiac mám 30. a aj mne už sa o nich sníva. len mám teraz trochu strach lebo na mna vyskočil náš pes a ublížil mi na bruško, som z toho trošku neštastná a už od včera ma pobolieva asi budem musiet zajst pre istotu k doktorovi.

elapp
9. máj 2012

@karkulkaa uff, tak psikovi po zadku. dufam, ze si ok. tehotenstvo zvladas dobre?

sisi79
9. máj 2012

ahojte dievcata boli ste uz niekto s jedenastmesacnymi dvojickami na dovolenke? moji chalani budu mat tolko akurat v lete a rozmyslame ze by sme niekde na tyzden vypadli ale neviem si to celkom dobre predstavit ako to zvladneme 🙂 a neviete poradit nejake dobre miesto samozrejme len tu na Slovensku kde sa da ist s malymi detmi?

mirasierra
9. máj 2012

@sisi79 villa betula v Liptovskej Sielnici. tam je to super pre deti.

celiakia
9. máj 2012

@sisi79 Ahoj sa som bola v zime lyzovat s mojimi vtedy 8 mesacnymi detmi, Boli sme na strbskom plese a bolo to vyborne. Velmi som sa bala lebo vela mamiciek mi vravelo ako hrozne dopadli ich prve dovolenky. No nasa dovolenka bola uzasna. V lete by sme chceli ist do madarska, dufam ze aj tam to bude v pohode. Pa.

sloto
10. máj 2012

ahojte tehulky, čo čakáte dvojičky. chcem sa vás opýtať, koľko ste pribrali zatiaľ počas tehu? Lebo mne sa zdá že som akosik veľa začala a to aj napriek tomu, že sa nejak teda neprejedám. Klasika raňajky, obed večera..... a už som pribrala 9 kíl a to som 20 tt :(

brita
10. máj 2012

@sloto Ahoj, ja zatial 8 kg 🙂

petra93
10. máj 2012

@sloto ja som uz 18kg pribrala a vobec to neni vidno, vsetko mi islo len do brucha a strasne ma babatka tlacia, predsa su tam dve a maju uz aj peknu vahu. Pri malom som pribrala 16kg a to bolo len jedno a teraz mam 18 ale uz pomali koncim takze si myslim ze v pohode.