Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jujulinka
6. jún 2012

@hiva asi ako prevencia je to fajn, len by som chcela vediet, ako to robia a ci to boli 😒

hiva
6. jún 2012

@jujulinka toto som nasla: Cerkláž je jednoduchý chirurgický zákrok, vykonávaný u gravidnej pacientky v celkovej anestéze. Jeho dĺžka nepresahuje niekoľko minút. Počas výkonu sa na krčok maternice naloží cirkulárny steh, ktorý zabezpečí uzavretie kanála krčka. Tento steh je nevstrebateľný a je teda nutné ho pred pôrodom odstrániť.
Stavu pacientky, teda tehotenstvu sa prispôsobuje aj intenzita a množstvo použitej anestézy. Vo väčšine prípadov nie je potrebná ani intubácia, teda pacientka počas zákroku dýcha sama, len pomocou kyslíkovej masky a nie je potrebné jej intubovať dýchacie cesty, nakoľko zákrok je rýchly. Po prebudení by pacientka nemala cítiť žiadnu bolesť, avšak väčšina pacientok sa na určitú citlivosť v oblasti podbruška po prebudení sťažuje. Tomu sa však dá rýchlo pomôcť podaním vhodných utišujúcich liekov. ... ale teda osobnu skusenost nemam 😉

elapp
6. jún 2012

@maklu vytah mame, aj ked nie ten klasicky mini-bytovkovy, no aj tak nic moc. rozmyslam ist sa pozriet na ten veltrh dvoj-kocikov

jujulinka
6. jún 2012

@hiva no to znie desivo ked mam byt v anesteze a potom este vyberanie toho stehu...ajaj, no ved uvidime, ci mi to navrhne lekarka, snad nie.

jujulinka
6. jún 2012

@elapp ja tiez zvazujem tu vystavu v Brne, ze by sme si spravili vyletik. to je uz o 2 tyzdne v sobotu. 🙂 Musim to mm pripomenut, aby nezabudol.

hiva
6. jún 2012

@jujulinka hej hej... znie to desivo... ale tak ja osobne by som do toho sla... lebo teda poviem ti, strachy co teraz prezivam by mi za to stali.... otvorena na jeden prst, poradna o 2 tyzdne.... sa bojim pomaly az na WCko vstavat, aby sme to vydrzali co najdlhsie... ale tak verim, ze to doklepeme do stastneho konca 🙂

mirasierra
6. jún 2012

mne nikto cerklaz neponukal a ani sa o nej neuvazovalo. dala by som si to len v tom pripade zeby som zacala mat problemy, preventivne isto nie.

maklu
6. jún 2012

@elapp
ved ak sa ti chce chod pozriet, vidiet nazivo je dobré, je lepšie isť na veltrh ako do močenka, zase až tak veľa kočíkov tam nemajú. ja som videla niekolko a stále si myslím, že nie je lepší ako baby jogger, je tam množstvo variáciií, a čo je dolezité, dá sa z neho spraviť mono kočík, čo využiješ, ked jedno je choré, alebo spí a s druhým môže ísť niekto von. a cena je priaznivá, dajú sa nájsť aj v z druhej ruky.

jujulinka
6. jún 2012

@hiva juj, no budem drzat palce, to musia byt riadne nervy. Tak ich pekne drz. Asi to fakt za tie nervy nestoji a oplati sa trosku vytrpiet a dat si to urobit. Ja som uz mala kedysi problemy s krckom, ze mi ho zmrazovali, tak dufam, ze sa nebude ozyvat.

sisi79
6. jún 2012

@jujulinka mne robili dva roky predtym ako som cakala dvojicky konizyciu krcka cize mi z neho odrezali doktorka bola preto pocas celeho mojho tehotenstva s dvojickami v strese nakoniec sme to v pohode vydrzali do 38. tyzdna kedy som mala naplanovany cisarsky kvoli polohe ani vtedy som sa este neotvarala dr. mi cerklaz nikdy ani nespomenula

lulucertik
6. jún 2012

vie mne niektorá z vás poradiť ohľadne tychto kočíkov do najužšieho výberu sa dostali 3 kočíky, má niekto skúsenosti , klady a zápory???

http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... Bumbleride inde twin 2012
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... Baby Jogger City Mini Double 2012
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... Cosatto Ditto Twin (Get Set Go)

christie
6. jún 2012

@lulucertik ja som mala EasyWalker a teraz mame Cosatto. Ale to urcite nie je pre deticky od narodenia, to sme zacali pouzivat na dovolenke, ked mali 7 mesiacov a teraz uz naplno asi od 16tich mesiacov. Cosatto nie je vhodny na zimu, s tymi kolieskami sa dobre najazdi. Skor je to kocik na prilezitosti, cestovanie, do auta a pod 🙂
Ja by som ale ako prvy iny ako EasyWalker nevybrala. Urcite by som sa prenho znova rozhodla..

maklu
6. jún 2012

@lulucertik
Cosatto sa mi tiež zdá ako príležitostný, a BJ city mini double, asi skôr úpre väčšie deti, nemá polohovateľnú opierku nôh, čo je podľa mňa zlé, mala som chvíľu kočík Phil and teds verve a ten tiež nemal polohovateľmú opierku nôh a vadilo mi to dosť. neviem kde bývaš a kam chodievaš čo je dosť dôležité, akús si všímať šírky dverí, pokladní a pod. a tak ešte možno aj zmeníš výber.

jitka_r
7. jún 2012

@jujulinka ahoj, ja som mala robenú cerkláž, ale nebolelo to, nemáš sa čoho báť ak by ti to robili🙂

jujulinka
7. jún 2012

@jitka_r dakujem, no ved uvidime, co povie lekarka, ci mi to navrhne.

moncikg
7. jún 2012

ahojte, ja sa vyjadrim k cerklage - teda k serklazi...prave som sa po 16 dnoch dostala domov z nemocnice....

cervix som mala funkcnej dlzky 42 mm, vonkajsiu branku otvorenu pre spicku prsta, vnutornu zatvorenu...serklaz mi robili v 22.tyzdni, uplna pohoda, dlzka zakroku 5 min a tie pripravy okolo a potom do hodiny...operacia-celkova narkoza bez vnutrozilky, len maskou, po zakroku som absolutne nic necitila, takze ziadny stres...prvykrat na WC ma zobrala sestricka po 10 hod, po 30 hodinach som mohla ist uz sama jest, dovtedy mi stravu nosili do postele...mojou komplikaciou bola nizko ulozena placenta, hrozilo krvacanie, tak som bola sledovana dlhsie...po zakroku som dostavala 6 dni intravenozne magnezko, potom len v tabletkovej forme...nemala som ani spinenie ani krvacanie, ani nic zle po zakroku, chodili vsetko kontrolovat, robili mi toko zaznam 2-3 krat denne...steh drzi, babätenka su v poriadku, placenta sa vytahuje hore a tak ma prepustili...ale mala som na izbe babu, ktora tam lezi po serklazi uz treti mesiac....zavisi to od komplikacii...odporucam vsetkym poctivo lezat, ziadne domace prace, ziadne dvihanie tazkeho, len lezat...verte mi, radsej doma ako v nemocnici, aj ked samotna serklaz je fakt uplne v pohode...

dadanr
7. jún 2012

Ahojte dievčatá práve som sa vrátila z nemocnice hrozil mi potrat dvojičiek a skoro som prišla o nervy. Nehovoriac o tom, že každý deň na vizite mi tvrdili, že som v inom týždni prvý deň vraj v 13-tom a pritom som bola v 12-tom týždni ďalší deň 14.- ty no a keď mi povedali na 3 deň, že 15-ty tak som prednostovi povedala, že ešte týždeň a pošlete ma rodiť asi sa trošku urazil a šup už som doma. 🙂 Dôležité je, že sa neotváram a detičky sú na reálny 😀 týždeň väčšie ako by mali. Toto bol môj škaredý príbeh s dobrým koncom.

zuzana_luk
7. jún 2012

ahojte dievcata🙂 pozeram ze mam co citat🙂 tak ja som 26tt cakame chlapceka a dievcatko...dnes som bola na sono a vsetko vyzera byt v poriadku..akurat ma zarazilo ze dievcatko je trosku vacsie ako chlapcek...ale tak mi to nevedeli potvrdit ze ci je to chlapcek lebo si sedel na nozickach tak mozno este budu dve princeznicky 😀 inak vsetky ste prezili teho na slovensku?lebo ja som v UK a tu je to celkom ok...chcela som sa opytat ako casto mate skeny na svk pri viacnasobnom tehotenstve...dakujem dievcata a vela stastia vsetkym 😉

dibik
7. jún 2012

@zuzana_luk ahoj mne doktor robil sono skoro pri kazdej kontrole (chodila som k nemu tak kazde 2-3 tyzdne), ale velke sono som mala unho tusim 3x, to presne vsetko pomeral a popozeral dokladnejsie.

elapp
7. jún 2012

@dadanr BRR,a co sa vlastne stalo ? preco hrozil ... ? /ani sa mi to hnusne slovo nechce napisat/

iwa1
7. jún 2012

@mia117 zatial dakujem..citim sa dobre,keby som nemala kotol pred sebou, tak ani neberiem, ze som tehula 😀 ...ale uz mi zacinaju puchnut nohy a boliaaaa ma strasne rebraaaa 😠

dadanr
7. jún 2012

@elapp no preto, že som začala mať akoby kontrakcie. Také zťahy. 😔 Robila som strašné chyby. mohla som si za to sama. Namáhala som sa strašne na pozemku a s malou a myslela som si, že keď pri malej som to mohla robiť, tak teraz tiež. Bola som hrdinka a teraz som ustráchané klbko čo sa bude diať a tak. 😖

brita
7. jún 2012

@zuzana_luk Ahoj, to sa vobec neobavaj, ze jedno babo je vacsie. U nas je chlapcek vacsi o 6 dni a dievcatko je presne, ako ma byt a je to vsetko OK 😉 Ked su dvojvajecne, kazde ma svoje tempo, je to uplne bezne a normalne. 😉 Ja som mala dost vela ultrazvukov, zo zaciatku do 12. tyzdna asi 4 a potom este u prenatalneho diagnostika zatial 4 a budu este dalsie. Mna dost sleduju, aj ked mame vsetko v poriadku, ale predsa len vek, osobna anamneza, navyse dvojicky, tak to nikto nechce riskovat. 😉

bubinka68
7. jún 2012

@eeska ahoj aj ja som mala adeptov na kočikovanie dosť a chodím si po väčšine stále kočíkovať sama. 😀

dusika11
7. jún 2012

@sisajojo mne dali pesar..okolo 19 tyzdna

dusika11
7. jún 2012

@bubinka68 ja som tiez tak...kocikujem horko tazko sama

mia117
8. jún 2012

@iwa1 to je dobre ze ti nebyva zle, ale s tymi nohami by si asi mala zajst k dr. alebo ti nieco na to uz dali?

chrobulka
8. jún 2012

@lulucertik ohladom kocikov, tie druhe dva su len sportaky, od 6 mesiacov vyssie.
ja osobne mam doma ten prvy, vyuzivame teraz sportak, ale mala som aj vanicky, super je.
a mam aj ten treti, ako sportovy/golfove palice. mam ho viacmenej do auta, na nakupy, dovolenky a tak.
nie je vhodny na dlhe prechadzky podla mna.

elapp
8. jún 2012

@dadanr panecku, davaj si pozor. verim, ze to bolo pre teba dostatocne varovanie 🙂 setri sa ...

dadanr
8. jún 2012

@elapp budem. Úplne som zmenila postoj. 🙂