Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janula18
5. júl 2012

@iwa1 no my máme dvojky po umelom, takže s tým dalším by to nebolo také šahké, ak ked človek nikdy nevie 😀 . Len skôr sa obávam že by to bol aj tak len chlapec.

iwa1
5. júl 2012

@janula18 ved uvidite,ked najmenej ocakavas, tak vyjde 😉 hlavne nech Vam chalani robia radost 😉

idem sa natiahnut na chvilku 😀 mame tu take dusno anic...ani kvapka- uvitala yb som burku 😒

silvinnka
5. júl 2012

@brita ahoj,dakujem...baby boli 2tyzdne v nemocnici,pustili naś ked mali 35+0 tt ...Laura bola v inkubatori 3 dni,mala problem s dychanim a potom tam pobudla este dva dni kvoli termoregulacii...Emka bola len na vyhrievajucej podlozke...dnes maju baby 5tyzdnov, a vahovo su uz cez 3kg,strasne rychlo rastu a priberaju,co je super 🙂

dibik
5. júl 2012

@brita hej, nechali 🙂 a aj mojej svagrinej, ktora tam tiez so mnou bola a rodila 4 dni po mne, tiez v 40 tt. a potom este dve dalsie baby z BB (ale neskor o par tyzdnov) rodili tiez v 40. tt, jedna prirodzene a jedna cisarom. ja so svagrinou sme rodili cisarskym. cakalo sa u nas na prirodzeny porod, ale u mna sa babam dako vobec nechcelo zostupit dole, ani som sa neotvarala, ani kontrakcie nemala, proste nic... v bruchu sa im pacilo a potom uz boli prilis velke na prirodzeny porod a vyvolavacku riskovat nechceli, kedze osm sa neotvarala, tak som sla na cisarsky... to cakanie v nemocnici ma ale zabijalo 😀, ved aj tu som tusim vypisovala 😀.

brita
5. júl 2012

@dibik Hlavne, ze sa babulky narodili v poriadku 😉 😉 Som zvedava, ako to bude u nas. Tiez by sme chceli vydrzat co najdlhsie 😉

anickao
5. júl 2012

@brita Ahoj ja som na ctg bola prvykrat v 36 tyzdni ked mi odtiekla plodova voda :DDD a musela som ist rodit ale ja si myslim ze som mala ist na to ctg skor a mozno by som rodila neskor a mozno nie...ktovie ale nastastie baby boli dost velke a vsetko bolo v poriadku, setri sa a drz sa :D

ivkamaco
6. júl 2012

@dibik ahojky chcela by som sa opytat na BB, kto ti bol pri porode? ja som sice zo Zvolena, ale doktorka ma poslala k Molitorisovi, bola som tam pred tyzdnom, nebol sice nadseny, ale tak potom sa aj pekne so mnou bavil, len mam taky cudny pocit, povedal ze keby sa nieco dialo tak na urgent v ZV, tak dufam, ze do dvoch tyzdnov sa nic nestane kym zase pojdem k nemu, a ked sa ti babiky narodili aj ti ich prilozili? a dali ti len spinal?celkovu anestezu nerobia?prepac za tolko otazok 🙂 neviem sice ako budem rodit, ale bojim sa vsetkych sposobov ☹

ivkamaco
6. júl 2012

@iwa1 ahooojky, jeeeeej len 5 kg, to je super, ja uz som z mojich ledva 50kg na zaciatku pribrala 13, 😒 som ako taka guuulaaaaa, juuuj pat deticiek ta obdivujem, ja sa bojim ako zvladneme tieto nase dvojky, ale prajem vela stastia

dibik
6. júl 2012

@ivkamaco Ahoj, mne bol pri porode Molitoris spolu s Masarykovou. My sme si s Molitorisom celkom sadli, lebo som mu stale dako voloviny rozpravala, tak sa smial, ze kvoli mne odisiel z ambulancie, aby mi bol pri porode 😀. co sa tyka sposobu cisarskeho, v BB davaju na vyber. Ja som mala spinal a myslim, ze to bolo ovela lepsie. po cisarskom ti b aby neprilozia... nehrozi. uvidis si ich na druhy den, ale poviem ti, ze ja som bola tak hotova, ze by som sa o ne urcite starat nevladala. takze som ich na izbu dostala az na 4.den... kojit som sice kojila, ale malicko, lebo baby sa naucili prisat az niekedy v 3 tyzdnoch a mlieka bolo malo, takze som kojila a dokrmovala do 3.mesiacov, potom som to vzdala....

ivkamaco
6. júl 2012

@dibik Aha, takze ako odbornik je urcite dobry? teda pocula som o nom,takze je v podstate jedno ci sa dam uspat alebo nie, aj tak mi ich neprilozia,ze? ja mam totiz obavu zo spinalu, ze ked budem pocut vsetky tie zvuky nastrojov a neviem co, no mam taky blby pocit, a o tom prilozeni vsade teraz pisu ze ake je to dolezite hned ich prilozit ze sa tam vytvara vazba a podobne, ale tiez si to neviem predstavit, budem mat asi dost starosti sama so sebou aby som to zvladla, juuj no na to kojenie som aj ja teda zvedavaaa

dibik
6. júl 2012

@ivkamaco po cisarskom ti ich urcite neprilozia, ani ti ich prvy den neprinesu, az ked ta prevezu z JIS-ky na sestonedelie a aj to ti ich len budu nosit prikladat... velka slava to ale nebola, lebo sestricky sa v tom noseni deticiek nesli pretrhnut.... ale spinal je urcite dobry v tom, ze deticky hned vidis, najprv mi ich molitoris ukazoval hned ako ich vytiahol, urobil spoza plachty take kukuk s kazdou babou a potom mi ich est epriniesli ukazat ocistene a zabalene, ked ma zasivali 🙂.
molitoris ma na starosti cele gynekologicke oddelenie, takze chodieva kazdy den na vizity, je tam hlavny doktor. odbornik je ze vraj dobry... ale napr. ja som bola rada, ze ho mam pri porode a potom sa mi aj tak rozpadli stehy a chodila som dost dlho s dierou v bruchu, kym sa to zrastlo 😀... takze stat sa moze vzdy hocico

ivkamaco
6. júl 2012

@dibik Boooozeee to nemyslis vazneeee, juuuuuj, to muselo byt hrozneeee, uz nech to je za mnou hrozne sa bojiim ☹

dibik
6. júl 2012

@ivkamaco ale ono to praveze az take hrozne nebolo, ja som to teda vobec necitila 🙂. len som chodila najprv na vyplachy k svojmu doktorovi, potom aj k molitorisovi do nemocky, aby sa tam nedostala daka infekcia a postupne sa to zrastlo... ze vraj sa to obcas stava, aj ked molitoris hovoril, ze sa mu to dva roky nestalo... holt som mala smolu 😀

ivkamaco
6. júl 2012

@dibik juuuj to ma mrziii, dakujem ti za vsetky odpovede, no som zvedava ako to vsetko dopadne,

lenka112
6. júl 2012

@iwa1 V manželovej rodine sa to už stáva pravidlo. 🙂 😀 Ale ktovie, možno ak budeme chcieť tretie bábo, príde spolu s ním aj štvrté 😀

sonia1501
6. júl 2012

Mamicky dvojiciek, je to mozne, ze este po 4mesiacoch po porode mam stale obrovske brucho ako v 5.mes tehotenstva? Skusala som drzat dietu, nejest sladkosti, ale to brucho tam stale je a vobec sa nechce zmensovat, skor mam pocit, ze rastie :o( /ale tehotna by som nemala byt/.. Nie som zvyknuta na velke brucho, predtym som mala skor ploche.. zase nie az tak, ale.. Neverim, ze je to este maternica taka velka.. Som z toho trocha nestastna je tu leto, a nemozem sa vyzliect do plaviek... Rodila som 5dni pred terminom a mala som obvod pasa 119cm. Vam sa kedy vratilo brucho do povodneho stavu? Mam pocit, ze to len ja sama som na tom tak zle.

klincek
6. júl 2012

@sonia1501, je tu tema "Diastaza priamych brusnych svalov" , ja som sa v nej dnes definitivne nasla, bohuzial, a u teba to tiez vidim podobne..ja som mala obv bruska pred porodom 113 cm a teraz sa aj bojim odmerat, no aj 11 m po porode vyzeram tak ako to popisujes ty. skus sa do tej temy pozriet, su tam aj navody, ako si pomoct, aj ked teda ziadna slast to nebude, treba makat, a aj to s neistym vysledkom.

hural
6. júl 2012

@ivkamaco ahoj Ivka, iba som citala, ze si zo ZV a cakas v sept. dvojicky. Ja takisto 🙂 , tak na seba mozno niekde narazime zvol., alebo bystricka porodnica? 🙂 , hlavne aby bolo vsetko v poriadku....a babatka vydrzali v brusku co najdlhsie....

ivkamaco
6. júl 2012

@hural jeeeej ahojkyy to je super 🙂 no mozno anooo, a ty sa chystas kde rodit?ku ktoremu doktorovi chodis? mna poslala doktorka do BB, ale tak ako si citala neviem ako to vsetko dopadne, neviem kde nakoniec skoncim, veru veru aby tie nase drobce vydrzali co najdlhsie 🙂 a ako sa citiiis? ja uz ako taka lopta ale myslim ze este celkom v pohode, najhorsie je to v noci, boli ma brucho ked sa otacam z jednej strany na druhu,vobec sa nevyspim, ale tak co uz, a z ktorej casti Zvolena si?

iwa1
6. júl 2012

@ivkamaco ja som mala ale inu startovaciu vahu 😉 😀 + 20 kg nadvahy, takze maju si z coho brat 😀 ja mam len brucho velike...zozadu a ani spredu nist a zboku brontosaurus 😀 😀 😀 😀

obaja s muzom sme zo styroch deti, tak asi preto to berieme tak sportovo 😀

iwa1
6. júl 2012

@lenka112 no toby bolo super nie? 😉 😀 a vacsinou to tak byva-zakon schvalnosti 😀 😀 😀

lenka112
6. júl 2012

@iwa1 Presne ako hovoríš 🙂 Rozhodneme sa, že chceme už posledné a dostaneme 2 posledné 🙂 😝 Ale je to krásne, aj keď pre niektoré páry veľké prekvapenie.

in131
6. júl 2012

Ahojte. Nase dvojicky sa narodili v 32 tt. Mame ich v inkubatoroch. Rada by som pokecala s mamickou s podobnymi skusenostami. Mam taky strach.

pitipitipa
6. júl 2012

@in131 prvomrade blahozelam mamicka...a druhom rade, ten strach je pochopitelny, tiez som si tym presla az do dna, kym nas neprepustili domkov a zacali sme zit ako ozajstna rodinka...aj nasi sa narodili v 32tt...a maju uz 15mesiacov a prajem si aby som mala len 50% ich energie 😉
Ak mas nejake otazky kludne sa pytaj 🙂

iwa1
6. júl 2012

@in131 gratulko mamina 😉 dobre bude uvidis 😉 drobci su bojovnici, vela vydrzia 😉

sonia1501
6. júl 2012

@klincek no toto mi ani nehovor... takze brusaky kazdy den minimalne 500??? no ostalo na mne este aj + 14kg, mozno keby som bola mladsia otehotnela aj brucho by islo dole skor? mam 30, utesuju ma ze 9 mesiacov trvalo kym brucho narastlo a potrebuje aj 9mes kym pojde prec. aj ty si rodila dvojicky? vlastne asi ano, kedze si v tejto teme dvojicky :o)

sophie123
6. júl 2012

@sonia1501 ahoj, ja som 7 tyzdnov po porode a brucho mam stale este ako v piatom mesiaci:( a este ma k tomu aj skaredy tvar... ja mam 31, asi to bude aj tym vekom, lebo mladsie baby sa rychlejsie zotavia... A rodila si normalne, alebo cisarskym? Ja cisarskym a jazva ma este sem tam pobolieva, tak sa bojim cvicit...

timmka
7. júl 2012

ahojte baby, prepacte ze vas otravujem, ale chcem sa vas opytat, ci je to normalne, 3 tyzdne som sa citila super, ani som nevedela, ze som tehotna, ziadne bolesti v brusku, nic... a teraz opat ma pobolieva brusko ako na menzes a sem tam ma boli dole vpod brusku a tiahne sa ta bolest ku krcku alebo tam niekde dole.... cakam dvojcatka, moze byt ze sa maternica roztahuje??? cakala som trojcatka
dakujem za odpoved a radu

brita
7. júl 2012

@timmka Ahoj Timmka, ano, taketo bolesti mozes pocitovat, len nesmu byt prilis silne. 😉

timmka
7. júl 2012

@brita ahoj moja, nie su silne, ale citim ich, tak preto sa bojim a vies aj kvoli comu..... 😒 , ale pytala som sa radsej v tejto teme, ze ci tie baby co cakaju dvojcata nemozu mat silnejsie ako tie ktore cakaj jedno, predsa ta maternicu sa roztahuje dvojnasobne 😒 , ci sa mylim???
aj ty si mala take bolesti?
tebe sa to krati, uz o chvilocku rodis 😉