Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deniseee
27. aug 2012

@griska11 Niet za co, hlavne nech ti vyhovuje. Ja som nechcela za sebou preto, ze vacsina kocikov, na ktore som narazila, ze boli za sebou, tak predne sedadlo sa nedalo sklopit do lahu, teda sa tam nedala dat vanicka, resp. bolo len na sedenie, a to nam od narodenia nevyhovovalo, a mame v dome vytah dlhy len 95 cm, takze dvojickovy za sebou by sa mi nezmestil. Taky, co su deti pod sebou, resp. jedno je nizsie ako druhe, som nechcela zase preto, ze by to dole pozeralo len do chrbata svojho brata, ziadny normalny vyhlad a co ma asi odradilo najviac, bolo to, ze to spodne dietatko by bolo moc nizko pri zemi... staci snehovy zavej a dietatko by som v snehu tahala... a to staci, ze prejde to auto, co odhrna sneh z cesty na kraj a cez ten kraj by som s takym kocikom uz nepresla...
Pozrela som teraz fotocky tych kocikov, vyzeraju velmi pekne, len sa chcem opytat, ako sa s takymi kolieskami, ako ma Jane vpredu, chodi v snehu? Nie je to problem? Pytam sa len preto, ze som mala jednoickovy stary kocik pri prvom synovi s takymi kolieskami aj vpredu, aj vzadu, a bolo to bozie utrpenie. Hned som pisala vyrobcovi, ze co to je, ze kocik mi vonku vobec neotaca kolieska a ze je to priserne. Prisla mi odpoved, ze kocik nie je urceny do snehu... preto som vsadila osobne na kocik s velkymi kolesami, ktory sa ovlada velmi jednoducho, lebo ked s jednoickovym bola taka hrozna manipulacia kvoli kolieskam, tak s dvojickovym som podobne veci riskovat nechcela. Ake su mamicky vase skusenosti s kolieskami?

mia117
27. aug 2012

@deniseee
@griska11 Ahojte aj ja sa pripojim ak mozem k Vasej diskusii, tiez som sa rozhodovala nad mnozstvom kociarikov, na zaciatku som chcela jednoznacne tie za sebou, ale taktiez tam bol aj ten problem s vytahom a zase u Jane to Twin sa mi nepacili tie male kolieska v predu, tak ako pisedeniseee, kedze mam termin tiez cez zimu, ja som mala aj pri prvom velke kolesa a bola som s nimi maximalne spokojna, takze sme sa dokladnom skumanim kociarikov na trhu rozhodli, jednak podla recenzii mamiciek, designom a cenovo pre Bumbleride.

sophie32
27. aug 2012

@griska11 Ahojky! My tiez uvazujeme nad Cam Twin Pulsar....zatial je prvy v poradi na kupu 🙂 Este chcem vidiet Bumbleride a potom uvidime, ktory nas presvedci viac 🙂

susy
27. aug 2012

a som doma od Dr. všetko je o.k, žiadne rizikové tehu. pohlavie zatial nevieme. obe 7 cm. 😀

susy
27. aug 2012
sloto
28. aug 2012

ahojte baby. tak vcera sme boli zase v poradni, som zrovna 36 tt.
babule sa doktorovi nedarilo nejak dobre odmerat, ale tak nakoniec odmeral nejake tie vahy cca 2060 a 2400 g. jedna otocena ritkou dole, druha hlavickou dole. zatial stale neviem ako budem rodit, lebo sa mi furt v brusku pretacaju...
v pondelok idem znovu do poradne...teda ak dovtedy neporodim 🙂
vcera neviem ci po vysetreni, alebo z coho som mala zase taky jemne krvavy vytok... ale potom na vecer uz nebolo nic. som fakt zvedava, kedy ten porod pride 🙂

eeska
28. aug 2012

@pistaciaa dalsiu poradnu mam o tyzden v piatok..dnes som sa vybrala na diabetologiu kvôli tomu zvysnemu cukru a znovu som musela pit tu hnusnu glukozu, skoro ma tam slak trafil...vo stvrtok budu vysledky, tak som strasne zvedava...a z coho ti zalahlo? ja prave pozeram na nete vysielacky, a rozmyslam, ze ci budem musiet kupit dve..ale asi ano..ty to ako poriesis? kupis aj ten monitor dychu?

pistaciaa
28. aug 2012

@eeska neviem z coho ale nastastie som sa z toho uz vyspala 🙂 a preco chces dve vysielacky? Ja kupim len jednu, vsak ked budu spat budu spolu a ked bude jedna hore a druha spat, tak ta druha bude s nami. A monitory urcite kupim, len este neviem ktore. No a vysielacku chcem aventacku. A mne ta glukoza s citronom chutila 🙂.

eeska
28. aug 2012

@pistaciaa ked budu v postielke tak jedna staci, len ked budu vonku v kociku spat, tak neviem ako to poriesim 🙂 nooo, sladka vodicka by s citronikom chutila aj mne, lenze mne tam citron dat nedovolili, ze to maju zakazane, lebo ze im to skreslovalo vysledky...iny kraj, ine dochucovadlo 🙂 ja som si to minule dala zarobit do horkeho caju, to bolo uplne v pohode, ale kedze dnes som neratala, ze to znovu absolvujem, tak som caj nemala a s vodou to bolo fujha 🙂 tasku do porodnice mas uz nachystanu? mna uz kazdy plasi, ze najvyssi cas, tak asi sa pomaly do toho pustim 🙂

pistaciaa
28. aug 2012

@eeska no nad alternativou spanku v kociku som neuvazovala, ale ja urcite kupim len jednu, ak budu po mne tak v kociku budu aj tak spat iba za jazdy :D. Tasku este zbalenu nemam, ale 5.9. mam poradnu a potom sa chystam konecne chystat aj veci pre ne a aj sebe balit tasku, len ked my stale viac riesime novy byt ako babatka, ale tak musime zacat aj toto aby nas neprekvapili. Ale vo stvrtok ideme do mocenku a definitivne vyberieme kocik 🙂.

eeska
28. aug 2012

@pistaciaa tak potom daj vediet, co v mocenku, my sa tiez len chystame, ale neviem kedy sa tam dostaneme, stale je nieco ine na programe..nakoniec to zostane na muzovi, vybrat farbu 🙂 ja mam tiez poradnu 7.9, potom este hned aj dokupim veci do porodnice co mi chybaju a pekne sa pobalim, lebo fakt clovek nikdy nevie...a tvoje baby sa ako maju, davaju o sebe vediet? ti moji kopcuju vkuse, ale uz take supy zacinaju davat, ze to az boli 🙂

pistaciaa
28. aug 2012

@eeska jasne potom napisem co sme vybrali, aj ked myslim, ze zostaneme pri ABC zoome, a baby sa maju snad dobre, ja praveze vobec nemam problem, ze by boli take akcne, skor sa len hmyria ako kopu asi sa tam uz tlacia aj ked oni su od zaciatku menej akcne 🙂 ale obcas dostanem supu do mocoveho mechura a to je sranda. 🙂

dadanr
29. aug 2012

Ahojte kočky môj Dr. chce aby som išla do nemocnice už od 28. týždňa aby sa nič neprihodilo. Zatiaľ však mám bezproblémové tehu okrem klasiky a to veľké bolesti pod rebrami a ohromná únava. Tiež argumentuje tým, že sú chlapci veľký a mám veľa plodovej vody. Poradte mi či to to nie je zbytočne skoro tam ísť a navyše keď mám doma 2,7 ročnú dcérku, ktorá ma tiež potrebuje. Ja viem ťažko o tom hovoriť keď lekár tvrdí iné ale je tu aspoň 1 z vás, ktorá išla do nemocnice a nič jej nebolo?

lenka112
29. aug 2012

@griska11 My tiež premýšlame nad Jane Twin Two 🙂

sloto
29. aug 2012

@dadanr a máš nejaký zdravotný problém? napr. ja som už 36 tt a čakám jednovaječné a furt ma do nemocky neposielaju...a to mi dennodenne tvrdne brucho už riadne dlho - mám si dať magnézium 🙂 do poradne chodím každé 2 týždne, teraz od pondelka už každý týždeň....

juliagregor
29. aug 2012

@sloto uz si nedavaj magnezko, dr. kazu vysadit 2 týzdne pre porodom

dadanr
29. aug 2012

@sloto nie vraj ako prevencia v 28-30 tt. ale vieš keď ťa tam raz pošlú do pôrodu ťa nepustia jak do blázninca. Nemám žiaaaadne problémy našťastie.

parvitas
29. aug 2012

@dadanr ahojky, ja som tak isla... ale moj doktor sa dal presvedcit... doma som mala 2 a stvrt rocnú dcerku, muz potreboval chodit do prace, pretoze prave vtedy sa rozhodovalo, koho prepustia a koho nie, takze nemohol vypadnut z roboty az na mesiac. a tiez pomohlo, ze som predtym uz rodila (prirodzene) a nemala som nijake komplikacie... nakoniec ma hospitalizovali nie v 36., ale tusim az v 38. tyzdni a rodila som nakoniec v 39. planovanym cisarskym. (skusili sme aj normalne rodit, cize som dostala vyvolavacku, ale nepostupili dole, ani sa neotocili, takze preto - prva bola sice dolu hlavkou, ale druha priecne a aj putovala, raz zadockom, raz napriec a stale velmi vysoko. tak aj kvoli nej sa naplanoval CP).cize som si odlezala tusim pred porodom tyzden a po porode asi 8 ci 9 dni...

parvitas
29. aug 2012

@dadanr ale je mozne, ze ho tie bolesti vystrasili. vies, je to pre neho poistka, keby sa tebe, alebo dvojickam nieco nedajboze stalo... budes pod dohladom. no, ja viem, ak sa citis vsak dobre, tak sa aspon dohodnite na castejsom monitorovani, resp. na dochadzanie, ak je to mozne...
ja som sa tomu poslaniu branila zubami-nechtami... a mala to nakoniec s manzelom zvladla ukazkovo... ale pravda bola, ze ma boli chodit pozerat kazdy den, ja som si ju tam nakrmila (desiata alebo olovrant, ucesala a precitala rozpravku a isli dalej). babka im nosila obedy a on s malou pendloval medzi nemocnicou a oboma babkami... cize sa nenudili.

sloto
29. aug 2012

@juliagregor no vidis a ja som bola v pondelok v poradni a povedal ze si mam davat.... tak ja neviem.....

dadanr
29. aug 2012

@parvitas no hej ale ty si išla v mojom týždni? 28 a pustili ťa po akom dlhom ležaní?

sloto
29. aug 2012

baby a nemali ste take akoby stipanie v bruchu? ja uz dlhsie citim v hornej casti brucha asi cca 5 cm nad pupkom stiplavu ostru bolest, najhorsie je to ked chodim, alebo ked sa mam predklonit tak mam pocit ze sa mi tam nieco utrhne. nie je to povrchova bolest ale pod kozou, akoby sval.... neviem to identifikovat :(

dadanr
29. aug 2012

@parvitas hm ale môj muž ide na 3 mesiace na dôstojnícku školu a malinká prvý krát do škôlky to má byť ako sirôtka bez rodičov?? Vieš toto všetko vo mne neskutočne zápasí.

sloto
29. aug 2012

@dadanr ja som bola na 4 dni v nemocke cca 10 dni dozadu a tiez som to zle niesla, lebo muz v BA a moja mala so svokrou... ale nakoniec som sa zbytocne obavala, mala to zvladla krasne

dadanr
29. aug 2012

@sloto hm 4 dni by boli ok. Ale u nás v Nitre nechcú púšťať dvojičkové mamy skôr ako po mesiaci hosp. a niektoré tam tvrdnú až do konca tehu.

parvitas
29. aug 2012

@dadanr nie, praveze som tak skoro nesla. musis to asi takto, ako si to povedala mne, vysvetlit aj doktorovi. ze nemas komu nechat dcerku. budes to mat tazke, ked manzel bude 3 mesiace prec... mne totiz najviac pomohol prave prve dni po navrate domov...

dadanr
29. aug 2012

@parvitas budem ale nedá sa nič robiť povedala som si, že ak ma to nezabije posilní určite. Myšlienku, že by som to nemala zvládnuť musí v prvej sekunde čo ma to napadne ihneď v hlave zabrzdiť. A ver, že napadne, ale tam to musí aj skončiť. Mám aj dcérku ešte malú a ona nemôže za to, že jej mamina porodila dvoch bratov musím ísť jednoducho na 180% iná možnosť nie je.

parvitas
29. aug 2012

@dadanr je mi to jasné 🙂 držím palce!!!

eeska
30. aug 2012

@pistaciaa ahojky, tak ako ste dnes pochodili s kociarikmi? definitivne vybraty? 🙂