Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lauricka
22. sep 2012

@zojaaa ahojky, ja som bola v 36+4 tt, ale podla sona byvali dvojky tak o pat dni az tyzden mladsie. V nemocke som bola od 16.11. na rizikovom, 28.11. mi vyvolali porod, rodila som ich vaginalne. Dva dni boli v inkubatore na vyhrievanie, inak boli OK, samostatne dychali. Dievca 2200g, 45cm, chlapec 2450g, 46 cm. Domov nas pustili 9.12., kym im neklesla zltacka a nemali dobru vahu. Ak by som to mala vratit spat, pockala by som este s tym porodom a dohodla sa s lekarom, ze nebudeme este vyvolavat. Ale krcok uz bol skrateny, zacala som sa otvarat a podla sona im urcili cca o pol kila kazdemu viac, nez naozaj mali, tak, ze su uz dost velki a mali tam malo miesta, chlapec aj menej plodovej vody, tak lekar rozhodol, ze budeme rodit. Ked su taki mali, byvaju vacsie problemy so zltackou, s jedenim, kojenim, atd. atd. A to vlastne este ani na dvojky neboli az taki mali.

zojaaa
22. sep 2012

@lauricka
Tak to si mala pekne vahy....ja sa nechystam im hovorit, ze kedy chcem porod.....v tomto plne doverujem lekarom, ze vedia kedy co treba.....vidis ja uz teraz mam krcok otvoreny, tak verim, ze vedia co robia.....ja mam zas tych mojich skoro o tyzden vacsich podla sona....ale je to len orientacne...

lauricka
22. sep 2012

@zojaaa nemyslim tak, ze za kazdu cenu, ale proste, co najdhlsie len to bude mozne. Ja som si tiez myslela to, co Ty, ale spatne by som aspon toto chcela.

dadanr
22. sep 2012

@evusaa tá správička na casualplay twiner ma potešila lebo ja som si ho tiež zaobstarala ale nemám ho ešte doma a som celá nervózna či budem spokojná. Veľmi sa teším, že som tento tvoj príspevok zhliadla. 🙂

dadanr
22. sep 2012

@eeska ahoj no to ja sa dobre necítim ani náhodou to čo opisuješ ty mi je veľmi vlastné okrem aj iného. Strašne ma bolia kosti a o krížoch ani nehovorím. Každú poradňu prosím Dr. o nejakú radu ako to celé zvládnuť nosiť. Vraví dobre nenosiť ale ležať :o) keby to len tak šlo. Urobil toľko pre mňa, že ma poslal na preventívnu hosp. do nemocky a dali mi injekcie na vývoj plúcok ak by sa deti rozhodli ísť na svet. Som mu za to nesmierne vďačná lebo sa fakt bojím predčasného pôrodu tak nech sa narodia aspoň s plúckami lebo sa mi zdá, že neskončím inak ako predčasne aj keď pane bože týmto nechcem nič privolať. Moje bruško má 119 obvod a to som na začiatku 7-meho. Moja výška je 156 veď všetkých ľudí už desím. Srandujú, že nosím 3 deti čo sa ani nečudujem lebo to tak vyzerá. 😝

zojaaa
22. sep 2012

@dadanr
Ahoj a teraz si v nemocke alebo doma? To nie je tak, ze ked ti uz pichnu tie injekcie, tak do niekolkych dni musis porodit?

dadanr
22. sep 2012

@zojaaa teraz som už doma myslela som si, že ma tam nechajú aj 2 mesiace lebo je to tak u nás zvykom, že len ťažko pustia dvojičkové maminky domov. Nie to nie je tak. Ony ti pichnú 4 injekcie každých 12h jedna a 2 týždne trvá proces vývoja pľúc u detičiek v brušku. Potom keď sa už narodia by mali mať pľúcka. Len tie dva týždne sú kritické na to, že ak by náhodou prišlo k pôrodu vyšlo by to nazmar. Mne to bolo takto povedané v nemocnici. Nechcú to dávať preventívne preto, lebo to stojí veľa peňazí poisťovňa vraj robí problémy a musí byť dôvodné podozrenie, že by mohlo prísť k predčasnému pôrodu z nejakého dôvodu ale nie do 2 týždňov od vybratia injekcií a dajú to. Napr. ja som sa síce ešte neotvárala ale už som tak veľká, že sa dr. obávali, že ich nedonosím ani do 36-teho.

eeska
22. sep 2012

@dadanr tak nie som sama, čo už nevládze sama so sebou..ja už fakt že len prežívam, ráno sa modlím aby bol rýchlo večer a večer aby bolo rýchlo ráno, lebo spím tak dve-tri hodky, neviem sa uložiť, pri každej polohe ma niečo bolí..ale modlím sa, aby som ešte tie štyri týždne vydržala, dnes začínam 32tt, tak aspoň do toho 36 tt....aj keď pred týždňom na poradni krčok ešte pevne držal a žiadny náznak otvárania, ani predčasného pôrodu..ale prečo ma tak strašne všetko bolí..ja to pripisujem tomu, že prvé tehu, dosť vysoký vek...lenže ty už jedno bejby máš a tiež si ubolená..pri prvom tehu si takéto problémy nemala?? možnože keby čakáme jedného krpca, tak ani nevieme že sme tehu..tebe sa drobci nevydúvajú? ja mám brucho stále samý kopec..ty máš fajn, že ti aspoň tie injekcie na plúcka pichli..a prečo si vlastne dr. myslí, že pojdu von skôr? len kvôli tomu že máš veľké bruško?

eeska
22. sep 2012

baby, keď mi tu zrušia foto, len kvôli tomu, že mám na ňom slnečné škulky, tak to preto, že to niekto nahlási, komu sa to nepáči? lebo pozerám, že kopec báb tu má také fotky a tie v pohode uverejňujú....

dadanr
22. sep 2012

@eeska nie pri prvom ani žiadny náznak ničoho. ešte v 8 mesiaci som natierala strop. 🙂 🙂 behala som si nakupovať výbavičku kade tade. Bolo to NEPOROVNATEĽNÉ. Fakt to musím napísať takto. presne ako píšeš spím max4 hodiny v noci a prebúdzam sa na bolesti brucha. Tiež sa neotváram a nie je ani náznak, že by k tomu malo prísť. Chlapci sú pob rebrami a raz sa vyduje hlavička potom kopček na spodu bruška a aj keď dr. tvrdí, že síce som čo sa týka krčka a tak ok., ale to čo sa deje so mnou, vieš tie bolesti a tak podľa neho, budú mať za príčinu skorší pôrod. No neviem?? Otázka je a to ma desí, že kedy. Tiež ďakujem bohu za každý deň čo sú deti ešte v brušku a snažím sa vydržať bolesti,aj keď si aj niekedy poplačem ale príde 36 tt. a viem, že sa začnem opúšťať a dám ruku do ohňa, že budem už trvať na termíne sekcie ( u nás nedovolia rodiť inak vraj je to riziko ako hrom ) Nie som fakt padavka nejaká akoby sa to mohlo zdať ale keď na mňa prídu tie bolesti zblednem ako smrťka a strašný je to pohľad. Nepísala som to ale mám nadmernosť plodovej vody a malí sú cca o 2 týždne dopredu aj váhou aj rozmerom.

dadanr
22. sep 2012

@eeska 🙂 🙂 🙂 aj mne zrušili moju fotku vraj mám na nich svadobné šaty či čo. Nech mi vyskočia asi sa nejakej babenke páčili a nemohla to trošku prežiť. Možno ti to na fotke fakt seklo a to sa asi netoleruje lebo vidím, že aj tu rovno v našom fóre majú baby sv.šaty. Kašlem sa na nich nebudem mať žiadne foto. Veď aj táto kreslená tvárička je milá tak nech tam je tá. Pozerám, že aj ty sa ma mňa podobáš :o)))))))))))))))))

eeska
22. sep 2012

@dadanr tak keď su drobci takto pekne dopredu s váhou a máš pichnutú injekciu na pľúcka, tak aspoň o to môžeš byť pokojnejšia, keby to aj príde skôr...mne povedal dr. že s váhou sedíme na týždeň v ktorom sme, aj keď ja mám pocit, že musia byť väčší, keď mi robia takéto bolesti...ja sa normálne bojím, aby som niečo s mechúrom nemala, vkuse mám pocit na čuranie, niekedy v ňom cítim až také mykanie..a tiež si veľakrát poplačem a keď sa posledné dni pozriem na seba do zrkadla, až mi príde ťažko, živá mrtvola, len oči zatlačiť, ako mi včera sestra povedala 🙂 ja sa obávam aj toho, že keby to na mňa príde skôr, či by ma nešikovali rodiť do nitry, lebo tu nemáme oddelenie pre nedonosené detičky...a pritom keď si predstavím, že nemám v podstate žiadne vážnejšie problémy, tlak v úplnom poriadku, nič mi nepuchne, krčok sa neskracuje, len tieto bolesti ma privádzajú do zúfalstva...a to teba ešte obdivujem, keďže sa musíš starať o staršie bejby...toto by som už asi fakt nezvládla

eeska
22. sep 2012

@dadanr počúvaj, nie sme my náhodou tiež dvojčatá?? a sa stavím že jednovaječné, však jedna jak druhá 😀

dadanr
22. sep 2012

@eeska no veru chúďa moja malá. Ja nakoľko mám manžela dočasne preč počas týždňa som bola nútená ísť na týždňovky svokre lebo už som to nezvládala fyzicky malá má teraz taký vek 2,8 kedy je veľmi spurná a ja som už padala dolu nosom. A aj keby sa niečo stalo mám to bližšie do nemocnici lebo bývam mimo mesta. Nitra nemá vybavenie pre predčasniatka to sa vybavujú Nové Zámky. Nitra nemá ani jeden placentový inkubátor aj napriek tomu, že je krajské mesto. Nitra má len 2 či 3 ink. na zahriatie či ako. Viem to na isto a aj tie bývajú plné. Strašná slabota a Nové Zámky zase argumentujú tým, že nech sa v NR nestavajú nové pavilóny a budovy ale nech zakúpia inkubátory a pacientky z NR tam zoberú len na veľké naliehanie oddelenia. Katastrofa.

dadanr
22. sep 2012

@eeska a tuším áno ale to nás je tu naklonovaných viac 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 je to legálne 🙂 🙂 🙂 ?

eeska
22. sep 2012

@dadanr no vidiš, a ja som zase počula, že v takýchto prípadoch sa od nás chodí rodiť do nitry...no keby ma odvlečú do NZ, tak to už ma môže ozaj trafiť....ja som dnes celý deň ako na tŕňoch, neviem či ísť, či neísť na pohotovosť, lebo keď pôjdem, isto ma tam nechajú a domov už nepáchnem...a zase ak to nie je nič vážne, tak by som ten týždeň doma ešte rada pobudla..ach jaj...len prečo sme takéto hrozne ubolené...už si niekedy pripadám ako totálny hypochonder a pritom som si tiež o sebe myslela, že nie som žiadna padavka a vydržím veľa..no ale asi som sa mýlila 🙂

dadanr
22. sep 2012

Ja som si tiez myslela, že ma tam nechaju dlho a bola som tam len 4 dni. Neboj možno aj tebe dajú inj.na plucka a budes
pokojnejsia. A tiež si neni padavka kazda co zaziva to čo my to chápe. Píšem z telefonu tak sa ospravedlnujem ak to bude hrozne blbo napisane.

eeska
22. sep 2012

@dadanr no vsak ak vydrzim zajtra, pojdem v pondelok normalne na poradnu namiesto piatku, nech ma pre pokoj duse pozrie..a pre istotu vezmem aj tasku, len este nemam dudle vysterilizovane doslaka :D to musim zajtra stihnut, ak by som sa uz nevratila 🙂 ty uz si nachystana, pre kazdy pripad?

dadanr
22. sep 2012

@eeska Blaznis ja nikam nepojdem. Všetko bude dobre ja sa do toho blazninca vracať nebudem. Magnezko viem jest aj doma a tiež lezat ak sa dá čo najviac. Aj tak pokial sa neotvaram iné by mi nedali. Nechali má dolu hlavou mali mi pritlacili pankreas a 2 dni som bolo hotová od bolesti. 4 dni mi fakt stačili. A za ďalšie dcérka ma potrebuje.

eeska
22. sep 2012

@dadanr ach boze, ze dolu hlavou, fuj...to mne je na vracanie a dusi ma, ked nemam hlavu vysoko...ale pojdem sa dat aspon pozriet, ci je vsetko ok, pre pokoj duse, lebo tato neistota je najhorsia..keby aspon lezat vydrzim, ale strasne ma boli chrbat, ked na nom lezim..a ked na boku, tak zase brucho...a teraz ze oddychuj, no da sa to? 🙂

dadanr
23. sep 2012

@eeska veru veru je to tak. mňa tiež dusí keď ležím na chrbte preto som každých 5 min. na jednom alebo druhom boku a nejako sa to dá. Hovorím len nejako lebo je to katastrofa aj tak. Právo na to, aby ťa pozreli máš mne robí sono stále. Od začiatku tehotenstva aj ich meria všetko. čiže v mojom prípade každé 2 týždne ale stalo sa, že som sa aj ja nalakala a išla som aj skôr k nemu. Ja som totiž padla už 2 x tak silno ale nie na bruško ale na boky. Ustála som to bez následkov tak sa teším. 🙂 Ty si tt. dopredu máš aspoň výhodu toho, že to budeš mať skôr za sebou. 😉

hural
23. sep 2012

@elika74 je to normalne. My mame 6 tyzdnov, najprv boli pokakane pri kazdom prebalovani. Teraz je mala tak raz za den pokakana a maly stale pri kazdom prebalovani. Dokonca niekedy nemusia babatka kakat aj viac ako 4 dni. To znamena, ze vsetko mliecko spracuju a neostava nic nazvys. Kazde ma iny metabolizmus....

eeska
23. sep 2012

@dadanr no o tom ktorá z nás to bude mať skôr za sebou by sa dalo polemizovať...ty možno porodíš pekne v nejakom 37tt a ja ešte dva týždne prenášať 🙂 ale to by som sa rozsypala, to by moje kosti, klby a ostatné nevytrénované časti tela poddali 🙂 najviac ma štve, že sa mi tie lonové kosti rozťahujú úplne zbytočne, keďže rodím cisarom..keby sa to dalo nejako zastaviť, lebo teda bolí to jak sviňa...ty už chodíš na poradňu na rizikové do pôrodnice, či stále ešte k svojmu?

dadanr
23. sep 2012

@eeska ja chodím k svojmu našťastie je to super dr. a mám ho 200m od domu mojej svokry kde som cely týždeň. O tej spravodlivosti s panvou som zrovna v piatok hovorila s manželom . Tieto iste slova padli. Viem presne čo je to za bolesť.

silvinnka
23. sep 2012

@zojaaa skus vydrzat co najdlhsie,pre babatka je dobre,ak este niejaky cas pobudnu v brusku 😉

zojaaa
23. sep 2012

@silvinnka
Jasne, vsak dam vediet ako dopadneme 😀

saskapac
24. sep 2012

@dadanr ahoj, ja som rodila dvojičky v Nitre (predčasne) a tam je oddelenie patologických novorodencov.naše dievky boli po narodení rozdelené : jedna na odd. patoplog. novorodencov a druhá na fyziol.novor. Len úplne rizikové detičky sa rodia v NZ. Ja nemôžem na NR povedať krivé slovo, čo sa týka starostlivosti o bábätká , aj o mamičky!

eeska
24. sep 2012

@saskapac a v ktorom tyzdni si rodila?

@dadanr tak ja zajtra nastupujem do spitala na infuzky, neotvaram sa nastastie, krcok uz je skrateny, tak ze to treba takto udrzat a ze aj na tie plucka malym mi daju co treba...tak som zvedava, ci sa este dostanem domov, alebo tam stvrdnem az do porodu, uz teraz mam nervy

moncikg
24. sep 2012

ahojte, som sa nedostala skôr na MK...tak k mojim drobcom s "malymi vahami" 3620 a 3450 g, odpovedam vsetkym naraz...rodila som 37+2, takze v 38 t.t.., v nemocnici som bola kvoli skracovaniu krcka maternice, najskôr mi robili serklaz, ta sa rozpadla a potom mi nalozili pesar, potom preventivne kvoli hroziacemu predcasnemu porodu, kedze som stihla a zacalo mi veeeeelmi rast brucho a maly bol nizko, doslova dva mesiace bol tam, kde standardne jedno dietatko dva dni pred porodom, takze si ma v nemocke nechali cele leto...ale oplatilo sa....babätka su uzasne...cisarky bol uplne v pohode, pre mna bol psychicky narocnejsi prvy mesiac v nemocnici, len tak lezat a prezit cisarsky...som 10 den po porode a ani neviem, ze som rodila, akurat to brusko este ostava a pri kojeni citim stahovanie maternice, ale inak uplne v pohode, cakala som vacsiu dramu...drzim palce vsetkym tehulkam...vydrzte, pretrpne co musite...vysledok je skvely
😉

dadanr
24. sep 2012

@saskapac Tak to je dobre,že máš dobrú skúsenosť. Nechcem tvrdiť len o zlom na NR ale nie vždy a zakaždým je prístup ku každému rovnaký.