Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

griska11
23. okt 2012

@eeska všetko bude🙂 a ty sa ani nenazdáš a budeš mamina.... Ved 36. tt o je uz tesne pred cieľom.... 🙂 😉

eeska
23. okt 2012

@griska11 no ja mam +10kg, tiez mi iba brucho narastlo a ani to nie je nejako extra velke, na to ze su tam dva kusky...a uz teda ani nepredpokladam, ze nieco naberiem, lebo uz mesiac som nepribrala ani deko...hlavne ze fesaci rastu 🙂 ale myslim si, ze nebudu moc velki, skôr take droblinky...hlavne nech su len zdravi 🙂

eeska
23. okt 2012

@griska11 tiez si myslim, ze uz ma nenechaju dlho trapit, hrozne mi zacali opuchat nohy, ale ze brutalne...tak ak sa mi podari vydrzat este tyzden a potom to uz naplanujeme 🙂

griska11
23. okt 2012

@eeska tak ked ti ich výberu tak budes na svojej pôvodnej váhe..... Aká parada.... Držím palce🙂

dadanr
23. okt 2012

@griska11 Aj ja som v tom týždni mala taku váhu. A v 28. mi podľa sona vazili toľko.

dadanr
23. okt 2012

@eeska Podla čoho sudis,že budú malicki? To mne tvrdia, podľa sona, ze mám v brusku riadne kone vraj okolo 2500 už teraz ale neviem vraj to je nie je presne. Vraj to sono skresluje.

dadanr
23. okt 2012

@eeska teším sa už teraz na spravu od teba, že sa ri narodili krasnucki chalani. Ja tiež čakám chalanov ale kto vie ešte koľko sa potrapim. Tak som premyslala, že mi bude chýbať toto napätie keď idem pozrieť na fórum čo majú nove baby, co asi má nove esseska, ktorá baba to má už konečne za sebou a netrápi sa v nemocke. Hm už asi nebudeme mat toľko času.

kkatka113
23. okt 2012

@dadanr Ja sice moc neprispievam, ale poctivo to tu vsetko citam, a som len par dni za tebou, dnes mam presne 50 dni do porodu, ale si vravim ze keby to uz bolo....no som zvedava na kedy to naozaj naplanuju....nemam este ani vybrateho doktora ani zazmluvneneho, ale to planujem niekedy buduci tyzden poriesit....dva a pol kila je dost na kazdeho, ja som zvedava kolko mi povedia v pondelok ked idem na poradnu 🙂 Ale tak je iste ze to treba brat s rezervou, je to len priblizne a moze sa to riadne lisit.....ozajstne miery zistime az po narodeni 🙂 Drz sa, este nejaky cas vydrzat a potom sa uz hadam dockame, ja som si donedavna hovorila, ze mam za ciel to do novembra potiahnut, ale tak to tu uz je za par dni a ciel si trosku posuniem, ze aspon do 10.11. alebo tak 😀

jitka_r
23. okt 2012

Ahojte baby, váhami bábatiek sa moc netrápte ja som pribrala 11kg a naposledy mi merali drobcov týždeň pred pôrodom 1900g a 2100g a keď sa narodili 36+6t mali 2470g a 2350g 🙂 tak sa držte a ani sa nenazdáte a budú na svete 🙂

dadanr
23. okt 2012

@kkatka113 no 10.11. by sa páčil aj mne 8.11. má dcérka meniny a zohnala som jej veľkého plyšového Nema a chcem vidieť tú radosť v jej očkách, ale už sa trápim ako pes tak neviem či to moje telo vydrží. Čo to prosím ťa znamená, že zazmluvnený lekár neviem. Už som ti chcela napísať dávnejšie. Znamená to, že to bude lekár, ktorý chceš aby ťa odrodil či?? A k deťom neboj isto budú také veľké ako majú byť. Zatiaľ ide všetko ok nie?

dadanr
23. okt 2012

@jitka_r jééj pekne. No a to som si naivne myslela, že to sono skôr pridá ako uberie. Ďakujeme za podporu tá poteší vždy. Ono vieš čím skôr sa to blíži tým sa ti zdá, že všetko ide pomalšie ja som už 3x odpratala kalendár a 3x vytiahla. Už sa mi sníva, že nie som 34. ale 37, a že zháňam dr. čo mi urobí sekciu lebo prasknem. 😉 🙂 Skrátka som už dokonale zrelá do cvokárne. Teším sa už na tie detičky ako blázon holej riti.

kkatka113
23. okt 2012

@dadanr Jeee to sa urcite velmi potesi 🙂 A presne tak, to znamena ze si chcem zaplatit lekara ktory mi spravi sekciu, predsa len pre lepsi pocit si niekoho zaplatim nech to spravi pekne, ono to asi chce nejaku vacsiu zrucnost ako sekcia s jednym si myslim, tak nech nie som skaredo dorezana 😒 Jasne, deticky pekne rastu a verim ze aj nadalej, ja sa nebojim, som hlavne zvedava kolko uz maju aj ked to netreba brat uplne vazne 🙂 Ide vsetko ako ma, dnes mam nejaky extra lenivy den, sa i nic nechce, ale vsak ide jesen tak myslim s tou bielou oblohou to uz takto bude cely cas....no nevadiiii ky moze tak si uzivajme spanocek kolko sa len da...aj ked v noci sa uz dost budim a tlaci ma brucho....ale nastastie nemam ziadne problemy tak sa nemam na co stazovat.... 🙂 Drzte sa nech to este nejakych tych par tyzdnov potiahneme....ty uz mas vsetko pre malych pochystane? Ja som doprala posledne vecicky a mama dnes pride mi to pozehlit, nie ze by som ja na to nemala, ja to kludne porobim, len ona sa na to tesi tak sa nebranim, a verim ze ja sa nazehlim este az az 😀 PRave objednavam postielky cez net a vsetko co nam este treba, na kocik este cakame, ale verim ze to vsetko stihneme tak akurat a baby sa este nepoponahlaju 🙂

dadanr
23. okt 2012

@kkatka113 to s tým lekárom robíš hádam aj dobre. Počula som o prípadoch kedy vybavený dr. bol pridaná hodnota. je logické, že každú poradňu chceš vedieť ako deti prospievajú ja to chcem vedieť tiež ale otázka váhy ho dosť obťažuje povie mi to ale len keď on chce. Hmm. Ja som práve ani neni lenivá len ja by som stále niečo robila ale potom mi je tak na riťku. Ja mám napr. jedy keď vidím niečo čo nemám upratané a nevládzem to urobiť. Mám zabalenú už aj tašku do pôrodnici lebo ma každý plašil, že to už treba. Veci mám tiež všetky popraté a ožehlené tiež a kočík mám doma cca 3 týždeň ale to preto lebo som narazila na výbornú cenu na bazare kde baba mala 2 kočíky a tento môj bol používaný málo tak bol ako nový tak som ho ihneď kúpila. Nový už kupovať nebudem lebo mám v živej pamäti ako som prerobila na kočíku po malej. Na miesto postieľky mám 2 kolísky tie čo sú teraz taký hit tie romantické s kolotočom tie simplicity a po pol roku ich dám do postieľok. Zatiaľ mi to ušetrí veľa miesta. Mám rada priestor. Už ten kočík ma irituje a to mám veľkú obývačku v dome. Však ale nie je čudu skoro rok sme s manželom bývali u svokrovcoch v jednej izbe aj s bábom. Budeme si držať palce obe. Ja sa strašne bojím, že sa mi spustí pôrod a budem sama doma. Manžel je v Ba a všetci v Nr a ja som doma s 2,9 r. dcérkou a 82r. babkou. Bude to ešte sranda toto všetko. 😉

kkatka113
24. okt 2012

@dadanr Fiii no super ze uz mas tasku do porodnice nachystanu, ja si planujem pobalit dnes nejake vecicky nech to mam aj ja lebo tiez pocuvam ze by uz bolo nacase, ze pri dvojickach dokonca uz po 30.tyzdni nikdy nevies kedy to moze prist....ale tak ja dufam ze to nepride takto zrazu neplanovane ale vsetko bude mat pekne svoju postupnost 🙂 Ja si to tak asi nejak predstavujem, ze pojde teraz este nadalej vsetko ako doteraz, nejak sa doma premotkam este nejakych par tyzdnov, a potom ma tak tri styri dni pred cisarskym hospitaluziju ze pre istotku a to tam nejak vydrzim a potom sa deticky narodia a bude, len sa uvidi ci sa tieto moje plany splnia 😀 Pri kazdej kontrole sa trochu obavam ze mi doktor povie ze sa krcok nejak moc skracuje, alebo ze je skratka nejaky dovod na to aby ma zavreli do nemocnice....a to si velmi nezelam, a ja som teda sama doma cize nemam dcerku ako ty.....ale vsak tak ci tak, uz to hadam tieto posledne dni nejak vydrzime a onedlho sme uz aj s deturencami doma 🙂 A vy traja so svokrovcami v jednej izbe to si fakt neviem predstavit, to muselo byt dost na nervy....ja mam super svokrovcov napriklad, ale uz si neviem predstavit ani len s mojimi rodicmi byvat, nieto este s niekym s kym som nikdy nebyvala....tak super ze uz mate aspon svoje pohodlicko, vsak s tromi detmi by to uz asi u svokrovcov vobec neslo 😀 Ako casto chodis na kontroly? Ja idem teraz v pondelok este do dvoch tyzdnoch, ale potom myslim uz po tyzdni pojdem....

dadanr
24. okt 2012

@kkatka113 ani ja som tašku nebalila, kým ma nechytili tie dosť veľké bolesti to som sa už zľakla, že kde by mi svokra alebo manžel našli veci po dome a nosili by mi to do nemocnici po častiach týždeň 😀 tak som si to už pobalila. No mňa sa snaží dr. dostať do nemocnici fúú už pekných pár týždňov ale bojujem. Ja chodím už na kontrolu každý týždeň a asi mu to nevyhovuje 🙂

kkatka113
24. okt 2012

@dadanr Ja ti tak zavidim ten tyzden popredu oproti mne 😀 Mne najskor mamine kamosky gynekologicky a moja teta vraveli ze je dobre vydrzat do toho 32.tyzdna (ako keby som to vedela nejak ovplyvnit....), dnes som 33+0 a uz to zmenili na 36.tyzden, no uvidime kam to az pojde 😀

dadanr
24. okt 2012

@kkatka113 veď toto aj mne kade čo bolo povedané a nič z toho. Vraj jak vybavíme sekciu v 36. tom už ani to nie je pravda. preto ma do nemocnici nedostanú neverím už ničomu a trčať tam na magnéziách nemienim! Týždeň je nič. To je akoby ani rozdiel nebol. 😉

kkatka113
24. okt 2012

@dadanr No hadam budem po poradni v pondelok mudrejsia....lebo doktor sa tvaril ze to najblizsie preberieme, tak uvidime, som zvedava.... by som uz najradsej mala nejaky termin, aby som mohla odratavat dni kolko este s tymto brusiskom budem chodit po svete 😀

juliagregor
24. okt 2012

ahojte, hladame jednovajecne vojcata, ktore boli na stertku su z BA a byvaju na sidlisku... info do posty

lopezka
24. okt 2012

ahojte,
ak dovolite pridam sa k vam 🙂 tiez cakame dvojicky - dievcatka 😅 momentalne som v 25tt 🙂 citala som len par stranok dozadu, vsetko nestiham ....mam uz totiz skoro 3rocnu dcerku, tak chapete 😉 vase info mi potvrdili, ze tie ktore sa chystate este len rodit, tak viete ze dvojky idu skor .....ja som na to uz tiez psychicky pripravena, len dufam ze to nebude moc skor .....termin mam 7.2.2013 ....ale tak pocitam, ze do noveho roka hadam vydrzim ....... dcerka ma 15.1. narodky, tak by to mohlo byt aj v ten den 😀
taktiez citam, ze niektore uz rodili prirodzene, vacsinou sa vsak pripravujete na sekciu, ci spinal .......... zatim som nad tym moc neuvazovala ......teda .....1.dcerka isla prirodzene 🙂 .... ked som sa pytala teraz, ci je pri dvojkach sekcia automaticka, tak mi povedali, ze staci ak je jedno babo otocene hlavickou dolu, s druhym si uz vraj poradia ..... tak neviem .....nechcem sa hrat na hrdinku ....uvidim co bude 😠
no vsetkym vam tu drzim palce, idem si vas este trosku spatne docitat, kym dcerka spinka 🙂

dadanr
24. okt 2012

@kkatka113 hovoríš mi z duše. mne tiež hovoril potom potom a nakoniec z potom bola výčitka, že ho do niečoho tlačím. 😒
Tiež mi išlo len o to vedieť do kedy to ešte potrvá.

elapp
24. okt 2012

babenky co ste uz maminy, co vsetko mi treba do porodnice na planovanu sekciu? to iste co na spontanny porod? /myslim tie poporodne nohavicky, vlozky atd.../
uz tyzden lezim v nemocke s cholestazou a ak sa krvne testy rapidne zhorsia /co sa zhorsuju, no zatial len postupne/, ideme na vec okamzite ...

eeska
24. okt 2012

@elapp myslim, ze tie iste veci, ci uz rodis tak, ci onak.... ake si mala priznaky na tu cholestazu? ja som sa jej tiez velmi obavala, ked som bola v 32 tt ako ty, tak ma hrozne svrbelo cele telo, trvalo to asi dva tyzdne ale isla som sa zblaznit..nastastie hepatalky boli v poriadku...aj ti nieco na to davaju? velmi drzim palce, aby si to aspon este nejake tri tyzdne potiahla....

elapp
25. okt 2012

@eeska presne tak sa to prejavilo aj u mna. svrbenie celeho tela, no mne testy vysli nedobre, tak ma hned ubytovali v nemocnici /32tt/ a zjavne tu budem musiet vydrzat do "konca". hodnoty sa zhorsuju, musim tu byt, ak by bolo tehotenstvo zo dna na den ukoncit .... dik za odpoved, pomaly sa psychicky zacinam pripravovat na cisarak

eeska
25. okt 2012

@elapp ja som tiez od 32 tt v nemocke, vcera bol mesiac....neboj dobre to dopadne

kocky, vyzera to tak, ze dnes ma seknu....brucho brutal tvrdne,opuchnuta som neskutocne, tlak sa dviha...kazali nejest, nepit, tak cakam co bude...klepem sa jak ratlik, myslela som, ze este nejaky tyzden potiahnem....

dadanr
25. okt 2012

@eeska čooo no teda. Veď si to tak čakala. Držím moc palčeky nech všetko dobre dopadne. Jááj som v napätí jak guma. 🙂 Ihneď napíš ak sa ti bude dať budem čakať. 😉

dadanr
25. okt 2012

@lumah hmmm tak toto už áno aj ja som tancovala spoločenské tance ale toto sú talenty od boha dané. Moja dcérka sníva o boxe tak asi sa mi na tanec nedá. 😒 Možno sa niečo zmení ale pochybujem. Čo keď v jej okolí sú len chlapci, ďalší budú jej bratia a otec je boxerista + tréner a stále trávi čas s ním na tréningu, tak fakt neviem na čo sa mi dá. 😀 😀

lumah
25. okt 2012

@dadanr tak aj ty čakáš chlapcov? 🙂 Moji maju už 4 roky, rodila som 37+6, tak držím palce, nechvydržíš čo najdlhšie a nech vam to dopadne dobre a chlapci su zdravučkí. 🙂

dadanr
25. okt 2012

@lumah hm 37+6 pekné ale tam sa asi nedostanem. Ďakujem pekne za podporu. 🙂