Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lenka112
23. nov 2012

@babybubble My sme boli v Genetone a tam nám povedali, že chlapec je istý na 110 % a druhé može byť tiež chlapec alebo dievčatko. Potom sa nechcelo ukazat a dnes sa ukazalo ale uz sme nechceli vedieť, len Dr. vie 🙂 Ja by som velmi chcela klasicky, kedže aj starší syn bol klasicky, ale uvidime, co si vyberu drobci.

kkatka113
23. nov 2012

@elapp gratulujem velmi 🙂 Kolko maju drobci? A v ktorom tyzdni sa narodili? Mas ich hned pri sebe? No mlieko este nemam, ale idem sa s tym trapit rukou do skumavky ako mi poradili....mala co ju mam pri sebe je velmi spava a nechce moc cucat, tak sa budem snazit sa to rozbehnut a potom sa hadam chytia.....mam caj pre dojciace matky a aj homeopatika na tvorbu mlieka, vineu, vela pijem a uz ma celkom bolia prsia tak to hadam nejak pojde, davam tomu este cas 🙂

babybubble
23. nov 2012

@kkatka113 teraz ma dievcatko 2080 a chlapcek 1840 g. Mne tiez kazali odstriekavat po porode rukou, ale mne isli tak 4 kvapky, skusala som homeopatika, vineu, caj z benedikta a zufala som bola, lebo mi neslo odstriekavat. Ja ze nemam mlieko. a zakazala mi jedna sestricka pouzit odsavacku. Ale ked som prisla domov, skusila som tu odsavacku a mlieka som mala dost 🙄 tak som bola nahnevana, ze to najvzacnejsie mliecko nemali odo mna Tak ak mozem poradit, ak to nepojde, treba skusit odsavacku

babybubble
23. nov 2012

@kkatka113 prepac, to som chcela niekomu inemu poslat ako odpoved 😀

andasla
23. nov 2012

zdravim dievcata 🙂 ...chcem sa spytat najma tych, co maju termin v januari, ako sa citite????....mne sa uz o porode aj sniva...a dalsiu poradnu mam az 29.11. ....vsetko ma tlaci, boli, ale asi to tak ma byt 🙂 ....vam sa ako dari???

elapp
23. nov 2012

@kkatka113 ahoj, narodili sa 35+6 a vazili Stela 2670g a Hugo 2780g, no uz trosku aj pochudli. Dali ich na nedonosenecke, Stelka ma este glukozovu infuzku, slabsie papaju, ale pojde to. Ja mlieko tiez este nemam, no vraj je este cas. Mna uz by aj prepustili, tak cakame ako drobci ...

kkatka113
23. nov 2012

@elapp ake paradne vahy, moje o tyzden neskor ale na vase vahy sa teda nechytaju 🙂 Vsak oni to dobehnu, prave som rukou odsala asi skumavku mojho mlieka, je to sice malo, ale snad sa to uz rozbehne...idem to zaniest drobatku co sa vyhrieva v inkubatore, vacsia zatial na umelom mlieku....ale snad sa to uz skoro zmeni 🙂

griska11
23. nov 2012

@andasla je to podobné, jeden deň v pohode a druhý den idem umrieť, v noci je to pri otačaní katastrofa ☹ o pôrode sa mi zatiaľ nesníva, len sa obávam aby dlho vydržali a boli zdrave ked sa narodia 😉 termín mám síce 2.1 ale to ma byt 41 tyzden takze to bude isto skôr... Dúfam ze na Vianoce budeme uz spolu doma.... To by bolo super 🙂

andasla
23. nov 2012

@griska11 s tym otacanim v noci je to aj u mna rovnake 🙂 ...a niekedy mam pocit, ze mi asi aj kožu rozrtrhne, take mam napnute brucho...inak mi netvrdne..tiez by som bola rada keby vydrzali co najdlhsie, ale na Vianoce byt doma by bolo super 😉 ...dufam, ze sa ti to podari 😉 ...a ako budes rodit??? uz vies??? alebo sa uvidi podla situacie? zda sa mi, ze vela rodi sekciou, no mne povedali, ze to bude asi prirodzeny...som zvedavaaaaaaaa a bojim sa ☹

griska11
23. nov 2012

@andasla neviem ako, ale tiez by som chcela prirodzene, naposledy boli jedna hore a druha dole hlavičkou ale sa mi zda ze ta hore sa otočila tak som zvedava, v utorok idem prvý krát do nemocnice. Ja sa ukludnujem tým ze veľké nebudú a ževraj ked jedna sa narodí tak urobí miesto pre druhu a to ze uz bude easy. 😉 A ty sa čoho najviac bojíš? Bolesti? Alebo komplikácií?

vampgirl
24. nov 2012

@andasla
@griska11
Cau kocky, hlasi sa dalsia januarovka ;) mne sa o porode tiez nesniva, dnes sme zacali 34.tt tak posuvam ocami kalendar dopredu nech uz mame aspon tento tyzden ukonceny, ale rada by som vydrzat aspon do polovice decembra... Nejak som si uz zvykla na to, ako ma vsetko boli a tlaci a zda sa mi to uz normalne :D najhorsie su noci, to skoro nespim, stale chodim na wc, o otacani z boku na bok ani nehovorim...

Ja by som veeelmi rada rodila prirodzene, podla mna je to lepsie aj pre zenu aj pre deti, lahsie sa rozbieha kojenie atd... Ale na podlednej kontrole tiez bolo jedno babatko hlavickou hore 😒 V utorok mame poradnu tak som zvedava, ci sa neumudrilo a nie je uz pekne otocene. Hlavne dufam, ze ma neposle lezat do nemocnice, mam doma dvojrocnu dceru a neviem si predstavit, ze by som s nou teraz x tyzdnov poriadne nebola, tak snad na kontre nezisti dr nic vazne :/

Som zvedava, ci uz ma lekar po 34.tt objedna aj na nejake dalsie kontroly, napriklad by som zase rada isla na poriadny utz, aby pomerali babatka, alebo ci ma uz bude chciet vidiet kazdy tyzden... Vy ako casto chodite na kontroly? A mate uz aj nejake dalsie vysetrenia naplanovane, ctg alebo tak?

griska11
24. nov 2012

@vampgirl klobúk dole ze máš ešte 2 ročnú dcérku a dvojky k tomu.... Fuuuu to bude zaberák... Ja idem 1 krát do nemocnice budúci utorok tak uvidim co povie ujo lekár naposledy mi ich merali v 32 týždni to mali každa cca 1700 g teraz neviem ake vahy maju, isto rastu lebo bruško rastie tiež, len aby mali dosť miesta... 😉 jedine co mi uz urobili u môjho gynekológa bolo EKG, vyšetrenia krvi a vytery pre nemocnicu. Inak na prirodzený ževraj stačí ked aspon jedno babo je dole hlavou....

andasla
24. nov 2012

@griska11 ja ich mam obidve otocene dolu hlavickou uz asi 3 mesiace, jedno je nizsie a uz takmer v porodnom kanali a to vacsie mam viac napravo....bojim sa komplikacii, lebo nerodim na SK ale v Taliansku a tu su pri porode len porodne asistentky, no keby nieco, tak musia zhanat anesteziologa aj porodnika...keby som mala naplanovany cisarsky, tak su tam vsetci pripraveni....a kontrolu na porodnici mam az 10.12. dufam, ze dovtedy vydrzime 🙂 ....este idem k sukromnemu gynekologovi vo stvrtok, pomeria babatka aj krcok maternice...no uvidime

andasla
24. nov 2012

@vampigirl to teda budes mat co robit s malou slecnou a dve malinke k tomu 🙂 ale apson uz mas prax 😉...doteraz som chodila na kontroly kazde 2 tyzdne a teraz mi dal az po mesiaci, tak idem este sukromne...vysetrenia mi nerobili vobec ziadne, len moc, tlak, vaha a uz asi od 20. tyzdna mi vzdy robia prietoky...moje mali naposledy v 31. tyzdni 1440g a 1880g, cakame dvojvajecne,. ale pohlavie nevieme, teda manzel nechcel vediet, tak bude prekvapko 😀

griska11
24. nov 2012

@andasla juj snáď to bude ok, ja by som asi sa bala rodiť v zahraničí ale co mám kamošky v zahraničí tak tam naozaj rodia vo väčšine prirodzene...posledná možnosť je cisársky. Musíš byť silná a im pomôcť, ja som pozerala dokument kde ženy rodili a normálne si to užívali, vo väčšine rodili doma, dokonca bez anestezy.... Proste sa nejako nastavili na tú bolesť a všetko a porodila maximálne do 4-5 hodín od začatých porodných bolestí! 😉

dixie_chick
24. nov 2012

@kkatka113 Ahoj Katka...podla mna je najlepsie deti prikladat...vytahaju viac mlieka a aj si zvyknu...ked si zvyknu na flasu, potom sa uz kojit nebudu chciet... mne sa v nemocke rozbehlo mlieko tak, ze mi ich kazde tri hodky nosili, najskor som mala po 5ml, potom 20 atd... ale neodsavala som vobec, iba kojila. Odsavat som zacala az doma...
Drzim palce!

andasla
24. nov 2012

@griska to mas pravdu, tu je cisarsky ako posledna moznost a ani epidural mi neposkytnu aj keby som si ho zaplatila...nebojim sa o seba a bolest, len aby deticky prisli v bezpeci na svet....maju tu k dispozicii rodenie vo vode, na kresle, v stoji... tiez robia akupunkturu, aromaterapiu, pustaju hudbu a pod....je to mala nemocnica, porod nemaju kazdy den 😀 ale patria vo vybaveni k tym najlepsim na okoli...som zvedava, lebo si so sebou nemam ani nic priniest do porodnice, uplne vsetko mi daju oni....inak nemas ziadne problemy??? ako som tu videla, vela ich je uz v tvojom tyzdni v nemocnici...som rada, kym sme doma, aspon ten cas rychlejsie ubieha 🙂 a znamena to, ze sme v poriadku 😉

vampgirl
24. nov 2012

@andasla
@griska11
No budeme to mat vesele, ked prejdeme skokom z jedneho dietata na tri 😎 Ale tolko ma vsetci strasia, tymi otazkami ako to budeme zvladat a neviem co, ze uz si hovorim nech uz su dvojky tu, nejak to prezijeme a aspon uz nebudem pocuvat tie reci a nebudu ludia sucitne krutit hlavou nad nami 🙂 A aspon si hovorim ze snaaaad uz som si co to preskakala s dcerou a budemuz "skusena matka" 😀 No uvidime 😀

No ja chcem sice prirodzeny porod ale pekne krasne s epiduralkou 😒 pri prvom porode som si ju teda uzila 😀 A teraz neplanujem zbytocne robit hrdinku, myslim, ze tu usetrenu energiu potom budem potrebovat prve dni po porode s dvomi cerstvymi kojencami 😉

@andasla A aj pri porode dvojiciek su iba porodne asistentky? Lebo dvojicky sa predsa len povazuju za rizikove, nie je to obycajny mono porod... Napriklad kamoska rodila dvojicky v Belgicku, kde tiez presadzuju prir.porody, ale musela si dat epidural, vraj keby nastali komplikacie aby jej hned mohli pridat epidural a urobit CR. Inak sa mi zda super ze budete mat prekvapko, ja by som to nedokazala 🙂))

@griska11 Ja som tiez citala, ze staci ked je prve babo dobre natocene, ze druhe moze ist aj koncom panvovym, ale toho sa nejak bojim, aby sa nezaseklo alebo aby nenastali nejake komplikacie... A porodit prve klasicky a druhe cisarskym, to je asi fakt najhorsia mozna alternativa...

vampgirl
24. nov 2012

@andasla fuuha tak to je sila, ze ani epidural ti nedaju, to je fakt uplne o inom 😒

griska11
24. nov 2012

@vampgirl to asi ano... Ale ja sa len ubezpečujem tým ze nebudú az také veľké ako mono deti🙂 ved nechajme sa prekvapiť ako to nakoniec bude.

andasla
24. nov 2012

@vampgirl tiez som si myslela, ze ked rodim dvojky, tak je to rizikove, ale bola som na porodnici len raz na take oboznamenie sa s prostredim, nerobili mi ziadnu kontrolu, vraj bolo este skoro....a povedali mi, ze oni epidural nerobia...no uvidime, tiez nechcem robit hrdinku, keby sa dalo, urcite si ho dam, aj zaplatim....presne som citala taky clano, kde bola ta najhorsia alternativa, ze prve islo prirodzene a druhe koncom panvovym, zaseklo sa a museli robit sekciu, to je fakt vrazedna kombinacia....ale nam to nehrozi, ze??? spoliehame na silu pozitivneho myslenia 😀 ...so mnou vzdy chodi manzel na utz a ked sa lekar prvykrat opytal, ci nas zaujima pohlavie, tak on hned povedal nie a odvtedy sa ma lekar viac uz nepytal, ani nic k tomu nepovedal

vampgirl
24. nov 2012

@andasla presne tak, to nam nehrozi 🙂 🙂 🙂

andasla
24. nov 2012

@vampgirl ale my este nemame ani mena vybrate 😀 stale sa nevieme dohodnut a potrebujeme 2 dievcenske a 2 chlapcenske 😅

eeska
24. nov 2012

kocky, môzem davat mesacnym drobcom cajik? a aky?

kkatka113
24. nov 2012

@dixie_chick dakujem za radu, no ja mam pri sebe zatial len jednu a ta je taka spachtoska ze ju krmim z flasky takmer spiacu, a ked ju prilozim tak tri krat potiahne a spinka....ale pozicali mi tu rucnu odsavacku a na prvy krat som vytiahla 50ml co som fakt necakala, takze snad ich zacnem plne krmit mlieckom ak to bude takto pokracovat, prvy maly velky uspech 🙂 a v prikladani samozrejme pokracujem dalej, oni to zvladnu 🙂

vampgirl
24. nov 2012

@andasla no my potrebujeme jedno chlapcenske a jedno dievcenske a tiez este nemame 😀 Uz zacinam byt zufala, stale ich volame chlapcek a dievcatko 😖

vampgirl
24. nov 2012

@kkatka113 teraz je dolezite nech pekne papaju a naberaju silu, urcite coskoro prejdete na kojenie. Drzim palce!!!

vampgirl
24. nov 2012

@eeska a preco im chces davat caj? Podla mna staci mlieko (ci ux su kojene alebo na UM), ja by som nedavala.

andasla
24. nov 2012

@vampgirl u nas robim problemy ja....aj ked sa na niecom dohodneme, tak po tyzdni sa mi to uz nepaci 😀 ...potrebujeme nieco univerzalne, lebo zijeme v zahranici a mne sa velmi nepaci, ked na SK hned vymyslaju prezyvky....dohodli sme sa na jednom dievcenskom, ze Stephanie a svokra hned povedala štefka...no nezabi ju 😠 alebo Natalie - to povedala, ze pozna jednu a volaju ju naťka....vrrrrrrrrrr to ma vie tak nastvat

zeina62
24. nov 2012

ahojte baby aj ja sa hlasim sem , v pondelok budem v 8 tyzdni a cakame dvojcata 🙂