Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

esgal
30. nov 2012

@84matulik ano kupovali sme v BA v BRENDONE

84matulik
30. nov 2012

@esgal jasné aj ja uvažujem, práve pozerám ich stránku....

jitka_r
30. nov 2012

@84matulik jeej super, potom môžeš prihodiť fotečku 🙂 a aký máte široký výťah? 🙂

84matulik
30. nov 2012

@jitka_r jaska...nafotím ho a pridám foto...deti spia tak dúfam že stihnem...hih...vieš čo veľmi úzky, mal by mať cez 76cm, lenže zle sa otvára tak dvere sú len 75cm a kočík má 74,5 a ked tak ho vieš trošínku zložiť aj ked sú krpci v kočíku, to sa len trošku posunie konštrukcia, nezložíš aj deti, neboj🙂))) hih

vampgirl
30. nov 2012

@esgal
@84matulik
Nechcem sa vam miesat do debaty o sedackach ale tiez sme to riesili cca pred rokom s dcerou a tiez mi bolo z viacerych zdrojov povedane, ze kategoria 9-36kg je nevhodna. Vraj tym, ze je pre deti od jedneho roka do cca 10-12 rokov, nie je vhodna ani pre to rocne dieta ani pre to desatrocne, lebo je to kompromis. Jeden predavac mi povedal, ze nech si skusim predstavit vedla seba rocne dieta a desatrocne, ze ci si myslim, ze maju rovnake naroky na autosedacku 😀 tak to sa mi zdalo logicke 😀
Mame nakoniec Romer King (dokonca dve, lebo mame dve auta) a sme super spokojni, potah ide lahko dole ked treba oprat, lahko sa nastavuje... A dcera ked zaspi (co sa stavalo velmi casto ked bola mensia) tak sa jednoducho sklopi jednou rukou, da sa to urobit aj zpredu pocas soferovania zo sedadla vodica, co je podla mna velka vyhoda (u niektorych autoswedaciek to treba robit dvomi rukami naraz, cize ked dieta zaspi pocas jazdy, je nutne zastavit auto, vystupit a ist sklopit sedacku).
Kazdopadne treba vyskusat s detmi osobne, ak ste z BA tak bud v tom Brendone alebo v Baby Markete, tam sa v tom tiez celkom vyznaju a vedia poradit.
Aha a my mame nakoniec aj jednu sedacku Recaro 9-36kg, kupila som ju starym rodicom aby mohli s malou chodit sami autom, a neda sa to porovnat co do komfortu, falkt je to rozdiel.
Inak ta kategoria 9-18 je cca do 3 rokov, alebo do 100cm, ak sa nemylim...

esgal
30. nov 2012

@84matulik skus popozerat aj cez internet na stranky rozne lebo kamoska takto kupila cez net tu istu sedacku a asi o 25 euro lacnejsiu ako my v Brendone 🙂 sprav si prieskum tebe pri dvojickach sa to oplati a rozdiel je dost podstatny pri 2ks 🙂

84matulik
30. nov 2012

@vampgirl ďakujem veľmi pekne🙂)) každá rada dobrá🙂)))

vampgirl
30. nov 2012

@84matulik Aj ja sa prihovaram za fotku kocika, mas ten "Bro Sis"? Ja odkedy som zistila, ze budeme mat chlapceka a dievcatko, tak mam ten kocik vyhliadnuty, je uuuzasny podla mna 🙂

esgal
30. nov 2012

@vampgirl presne tak , velmi dobre pises 🙂

84matulik
30. nov 2012

@esgal jaská, ďakujem krásne...a nevieš cez aký e-schop kupovala? len náhodou🙂

84matulik
30. nov 2012

@vampgirl tak tak, ten mám...je perfišný!!!! len od narodenia budeš mať nejaký iný?

jitka_r
30. nov 2012

@84matulik a v pohode ho vieš trošku stlačiť aj s deťmi? alebo potrebujem nejaké rambo svaly? 🙂 my máme výťah široký cca 80cm ale vchod do výťahu je cca70cm :( tak či ho tam nejak dostanem 🙂 super teším sa na foto..keď budeš mať čas tak pofoť, nemusí to byť dnes 🙂

a čo sa týka autosedačiek..tak my nemáme ani šajnu aké kúpiť...aj keď máme na ne ešte čas, ale už po nich googlime 🙂

vampgirl
30. nov 2012

@84matulik Mame EasyWalker Duo od narodenia, ale nezmesti sa nam zlozeny do vytahu tak ked budu deti trochu vacsie a budu uz same sediet, chcem kupit cosatto...

84matulik
30. nov 2012

@jitka_r no šup kuk, už som pridala do albumu, kde mám aj starý kočík abcečko....my sme deckám kúpili lodger fusák ešte ked sme mali abcečko, ale zmestia sa aj do cosato....cosato uvádza že je to fusakonánožník, ale to je tenké....a naši ešte spia väčšinou v kočíku, tak je to asi aj lepšie s nimi

84matulik
30. nov 2012

@vampgirl jasnačka....tento sa vám určite zmestí a má aj super cenu!!!

84matulik
30. nov 2012

@jitka_r a rambo nie som!!!🙂))) je to fakt veľmi ľahučke a jednoduché...to len trošku stlačiš a šup si vo výťahu, teda aspoň ja...heh

jitka_r
30. nov 2012

@84matulik vyzerá super, tíško závidím 🙂

84matulik
30. nov 2012

@jitka_r neboj aj ty taký budeš mať🙂)))))

jitka_r
30. nov 2012

@84matulik no hej, musím ho mať🙂 ale najskôr ho skočím do obchodu premerať,či sa mi zmestí do výťahu🙂 ale dúfam, že áno 🙂 musí🙂

84matulik
30. nov 2012

@jitka_r neviem či ho majú na ukážky☹((( a odkial si? mohla by si aj môj premerať🙂

jitka_r
30. nov 2012

@84matulik NZ :( a inak o koľko cm ho vieš s deťúrencami zúžiť🙂 to by mi ešte tak pomohlo 🙂 inak roztiahnem tú zárubňu či čo to je na výťahu 😀

dadkal
30. nov 2012

@vampgirl ja som to tiez citala, ze je to nebezpecne. ja mam nastastie super bradavky, nemozem chodit ani bez podprdy, lebo len kopce trcia 🙂 ale tiez s kojenim som mala v nemocke problem, neskoro nabehlo mlieko a prisla som domov a mliecka bolo dost.
ale tiez vravia, ze pri druhom porode akoby si prsia kojenie pamatali, ze sa rychlejsie rozbehne mliecko. tak ja len v to dufam. aj ked viem, ze s dvojickami to bude zase o inom. hlavne to netreba vzdavat a byt v pohode. este ze som taka pohodacka, dufam, ze sa mi potom nezmeni povaha 🙂

griska11
30. nov 2012

Zdravím dvojičkové maminy, len som sa chcela opýtať koľko asi cca body alebo overalov zaspinia vaše detičky do týždňa lebo mne sa stále zda ze mám malo, ale zas nechcem nakúpiť kvanta a potom to ani nestihne vynosiť, stále sa ubezpečujem, ze ved sa potom dokúpi... No ale ja urcite nie a moj muž v tom tiež bude stratený 😎 ďakujem za odpoveď!

dadkal
30. nov 2012

@griska11 no ono to je individualne. ja zatial mozem hovorit iba podla maleho. ja som mala strasne vela bodyniek, mozno 15 (a v tom su uz zaratane aj tie kojenecke kosielky) a dupaciek asi 8. a moj mangel ze naco mi toho tolko je. Kubko mal reflux, strasne grckaval, tak som ho prezliekala aj 4 krat denne. a bolo toho akurat. ja som teraz pre babule nejako vela toho nedokupovala, aspon teda na zaciatok, mame to co sme mali a kupila som jeden rovnaky kompletik z bazosu. uz sa mi to zda zbytocne, lebo aj pri kubkovi sme mali strasne vela veciciek, a potom som zistila, ze nosime stale to iste. mne sa osvedcilo, ze som prehadzovala kopy, co bolo na spodu, dala som navrch a opacne, lebo som veci striedala. vzdy som sa ponahlala, zobrala som prve co bolo navrchu. tak sme stihli aj vynosit. ale teraz, ked je uz starsi, tak kopec veci zistujem, ze nemal ani oblecene.

eeska
30. nov 2012

@griska11 no mne sa tiez zdalo stale ze mam toho malo a teraz zistujem, ze tristvrtinu z tych najmensich vecicek vôbec nevynosia...hlavne take tie kosielky bavlnene, ja som myslela, ze to budem davat na bodynko, ale zatial mam malych v zavinovackach teplych, takze im staci iba to bodynko a na to dupky....takze kosielky nemali ani raz...a bodynka striedam troje, nastastie moji negrckaju, takze ich prezliekam do cisteho po kupani, kazdy treti den..a aj vtedy to maju este uplne cistucke..takze fakt sa na zaciatok neoplati toho vela kupovat, lebo z toho velmi rychlo vyrastu...

esgal
30. nov 2012
miriamkac
30. nov 2012

😀 😀 😀 čaute 😀 😀 😀
Kedysi som tu aj ja naberala skúsenosti a rozumy...a moooc mi tu dievčatá pomohli...pozerám že to tu stále frčí..
Dievčatá držím Vám palce všetkým, a želám hlavne veľa trpezlivosti
Aj keď môžem s prehľadom napísať, že tá najväčšia "sranda" začína po roku 😀 😀 😀

84matulik
30. nov 2012

@esgal jasné....hih...dík....my sme boli dnes na vianočných trhoch a detská kukali ako puci🙂)))) asi sa báli, tak sme odtial utekali...hih....šupli sme varené, cigánsku a plnenú lokšu a rýchlo domov.... 🙂 😉

esgal
30. nov 2012

84matulik Parada 🙂 maju velky zazitok drobci 🙂 a rodicia tiez chi chi

kkatka113
30. nov 2012

Baby, caka ma prva noc v komplet zostave.....minulu noc som este mensiu odlozila, mala som ju len cez den, ale uz je cas ich mat obe, tak snad si dokopy s prestavkami take tri hodky pospim....drzte palce 😀