Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

griska11
13. dec 2012

@lopezka @domca2608 čaute aby tak to preberiete pekne štafetu🙂 držte sa veľa oddychujte a ku koncu už budete sami prosiť o to aby už vyšli... Tak ako ja teraz🙂

griska11
13. dec 2012

@vampgirl @timmka tak včera som vypulírovala byt a v noci som myslela ze pri prehadzovaní umrem, take bolesti celého brucha, k tomu celú noc malé konala ako divé tak snáď ich to nebolí, potom mi nad ranom prišla bolesť ako na menzes tak dúfam ze sú to aspon tý poslíčkovia.... Dnes sa chystám ešte na kúpelku s možno aj prezleciem periny... Inak sa mi aj snívalo ze mi brucho kleslo a odtiekla voda 😉 tak uz len nech to je realita.... 😀 držte sa na vysetreniach!

domca2608
13. dec 2012

Este sa chcem spytat ze ktore boli na cisarsky s dvojickami,ci odporucaju spinal,alebo uplnu narkozu?

domca2608
13. dec 2012

@griska11 no ja by som bola rada zeby boli malicky vonku, no ale este su malicky. Dnes ich uvidim,lebo idem na ultrazvuk dufam ze mi ukazu svoje jazycky ako minule 🙂 a ze uz podrastli .

magdi21
13. dec 2012

@domca2608 ahoj, myslím že celková narkoza , teda aspon podla mna lepšie....Uspia ťa velmi rýchlo 🙂 a šup , ked sa zobudíš , je už po všetkom 🙂 a drobčeky ti prinesú ukázať 🙂 ....ja neviem, v spinále ten pocit, že sa ktosi vo mne vŕta(teda za môjho vedomia) 🙂 🙂 , asi by mi to nerobilo dobre...zato je tam výhoda, že drobce uvidíš 🙂 😉 , tak je to asi na každom ako sa rozhodne..Ja som napr.rodila v MT, a tam mi povedali, že spinál nerobia, že automat.v celkovej anestéze...a som rada 😉

timmka
13. dec 2012

@griska11 tak ty si si dala zabrat s upratovanim 😀 😀 😀 , ked mne sa nechce pratat, za 9 mes. som si zvykla nepratat, prata len manzel, vsetko robi manzel 😀 😀 😀 , no ked porodim, tak pride realita a budem musiet ja 😠 😠 😠 😠 😠
ale budem mat vyhovorku, ze musim byt s detickami, tak nech on poprata 😀 😀 😀 😀
dakujem, dam vediet ako som pochodila, ale nohy mam kazdym dnom vacsie a vacsie 😒

kkatka113
13. dec 2012

@domca2608 ahoj, ja to mam pomerne cerstvo za sebou, rodila som na Kramaroch v Ba, a tam pokial je to planovana sekcia a nie je ziaden dovod proti tak sa rodi spinalom....musim povedat ze ta injekcia do chrbta bola neprijemna ale nic strasne, a len podla mna tak pat minut na to som uz pocula plac babaiek a bolo to krasne 🙂 Mi ich hned neukazali, lebo ked vybrali prvu tak sa museli ponahlat s druhou, ale pocula som ich a doktori povedali ze su krasne a ked ma viezli zo saly tak mi ich sestricka z novorodeneckeho ukazala 🙂 Ono ti odporuci anesteziolog co he pre teba vhodnejsie, ale spinal je mensia zataz pre telo a ani babatka to neoblbne tak ho uprednostnuju, ale fakt sa nie je coho bat 🙂

ludmil33
13. dec 2012

Ja si stale hovorim ako hrdinka, ze to vydrzim az do uplneho konca a verim si 😉 . Dufam ze sa deticky narodia v takom 37-38tt tehotenstva, aby mali dobre vahy a nemuseli sme byt dlho v nemocnici. Zo starsou aj mladsiou dcerou som bola len 4 dni a aj tak sa mi to zdalo vela, tak dufam ze bude vsetko ok a budeme tam co najmenej 🙂 . A s tym bruskom sa uz vela neda robit, uz sa nedokazem ani sama obut ked idem vonku, aj ponosky zacinaju byt problemom. Mam take brusko ako ked pri kockach v 9 mesiaci a este je len 6, stale sa smejem ze o taky mesiac si netrufnem uz nikam.....Sme matky a kazda urobime pre svoje deti vsetko, tak aj to velikanske brusko bude len, kusok z toho coho su stastne s spokojne maminky ochotne urobit pre svoje deticky, svoje vsetko....

domca2608
13. dec 2012

@kkatka113 a kolko mali tvoje malicke vahu? A v akom tyzdni ti robili sekciu?

kkatka113
13. dec 2012

@domca2608 sekcia bola 36+6, a male mi za posledne dva a pol tyzdne uz velmi nerastli podla ultrazvuku, mozno ta jedna placenta robila neplechu alebo co...mensia mala len 2040 a vacsia 2540 🙂 okrem nizkych vah boli od zaciatku uplne cule a v poriadku 🙂

lubka_to
13. dec 2012

@domca2608 ja by som tiež rodila znova iba v celkovej narkoze, ked som bola na anesteze na predoperačné tak ma prehovárali na spinal ale moja doktorka mi to nedoporučila, lebo že dosť potom boli hlava a musíš ležať 24hodin.....Ja som rodila plánovanou sekciou v 38tt+4, ráno 7.50 ma zobrali na sálu a o 8.05 a 8.06 sa deti narodili, ako ma prevážali na izbu tak ma hned prebrali a doniesli mi deti ukázať a odvtedy som už vôbec nespala, o 12 mi pomohla sestrička do sprchy a o 3 ma bol pozrieť aj manžel, nemala som vôbec žiadne bolesti ani nič, hned som mohla aj sedieť .....

vampgirl
13. dec 2012

@domca2608 Ja som zatial nemala cisarsky (aj led asi ma o tyzden caka ;)) ale dr mi povedal ze jednoznacne odporucaju spinal, je to podstatne mensi zasah aj pre zenu a hlavne aj pre babatka, vraj tie drogy v peiebehu par minut prejdu do tela babatka a pri spinali je toho podstatne menej ako pri celkovej anest. Asi zalezi nemocnica od nemocnice ale tu davaju celkovu iba ako druhu moznost, ak spinal nejde z nejakeho dovodu.

andasla
13. dec 2012

@domca2608 ahoj ja som rodila pred 3 dnami so spinalom a o 6 hodin som uz chodila, hlava ma vobec nebolela a deri mi hned dali na prsia. Bola som v 35+1tt vazili Silvia 2170g,46,5CM a Christian 2780g, 47cm...mame sa skvele 😀

kkatka113
13. dec 2012

@vampgirl suhlasim, celkovu robia ak napriklad nepostupuje prirodzeny porod a musia nahle konat alebo podobne situacie....mne tiez moj doktor povedal ze odporuca spinal, musim povedat ze som sa toho viac bala ako clkoveho uspania, ale naozaj sa nie je coho, mala som z toho celkom zazitok ked som male pocula, a cely cas sme kecali s doktormi, a ked vybrali druhu, Helku, tak najskor ziaden plac, ale doktorka hned povedala ze jeeeej ako na nas kuka, a potom spustila 😀 hlava ani mna nebolela vobec 🙂

kkatka113
13. dec 2012

@andasla ake mali tvoje paradne vahy to je super, a tobsi rodila takmer dva tyzdne skor ako ja....gratulujem 🙂

domca2608
13. dec 2012

@andasla tak to su krasnucke vahy. Ja dufam ze moji chaloši budu mat tiez dobre vahy. 🙂 no ale mame na to este mesiac takze budem sa snazit vykrmit poriadne 😀

lubka_to
13. dec 2012

@andasla ale ked máš spinál musíš 24hodín ležať bez pohybu, to si v akej nemocnici rodila že ti dovolili postaviť sa, to som ešte nepočula....

vampgirl
13. dec 2012

@lubka_to To mas asi nejake stare/nepresne informacie, kamaratka rodila spinalom pred dvomi mesiacmi a ostavili ju na nohy tusim po osmich hodinach.

jana7
13. dec 2012

@domca2608 v ktorej nemocnici budeš rodiť?

lubka_to
13. dec 2012

@vampgirl no tak aspon pred rokom a pol to tak bolo ked som ja rodila, tak mi to vysvetli doktor i na anestéze ked som robila predoperačne, či sa to odvtedy zmenilo tak to už neviem, ale 6 hodin sa mi zdá dosť málo

mirasierra
13. dec 2012

ja som tiez rodila spinalom na kramaroch a tam sa tiez lezi 24 hodin. inak spinal v pohode, hlava vobec nebolela a bolo to rychle a bezbolestne.

andasla
13. dec 2012

@lubka_to rodila aom v Taliansku ale nemyslim ze by tu mali iny spinal. Hned ako som si citila nohy tak som musela vstat ist na toaletu a umyt sa. Bola to bolest riadna ale uz druhy krat to bolo ovela lepsie

dadkal
13. dec 2012

Báby,máme za tým. Včera, 12.12.2012, sa nam narodila Martinka (2390g a 49cm) a Miska (2450g a 47cm). Rodila som spinalom,tiež som musela lezat 24hodin. Ale keď porovnavam s normalnym,tak ten je jednoznacne lepší.mne dali asi slabsiu narkozu, malí tam váhu 67kg a mala som 69kg. A citila som este aj prvý rez a este trosku aj koniec sitia. Ale dnes je to uz lepšie, bola som aj při babach, aj sa prisali, ale este netahali. Tak som si začala odstriekavat, aby sa mi rychlejsie rozbehlo. Ale uz som řada,že mám za tým.

vampgirl
13. dec 2012

@dadkal Gratulujeeeem! A zavidim ze uz mas za tym ;) Baby su predpokladam uplne v poriadku, ved vy uz ste boli vysoky tt... Drzim palce nech sa kojenie pekne rozbehne a co najskor vas pustia domov 🙂 A ak sa mozem spytat, vahy vam zhruba sedeli s utz meranim, alebo boli velke odchylky?

griska11
13. dec 2012

@dadkal super blahoželám, krásne váhy 🙂 tak to dlho isto v nemocnici nebudete🙂 držte sa a tebe skoré vyzdravenie nech ťa to veľmi nebolí 😉

domca2608
13. dec 2012

@jana7 vo vranove nad toplou

dadkal
14. dec 2012

Tyzden pred porodom gyndos nameral 2450 a 2490g.v nemocnicinamerali cca 2300g, takže trafili.báby sú OK,včera mi sestra na oddeleni vravels,že by sme tu nemali byt dlho. Zachvilu idem za nimi.

zuzusydney
14. dec 2012

@domca2608 ja som rodila planovanym cisarskym a mala som spinalku. prod bol absolutne bezblestny, do pol hodiny bolo po vsetkom, po 12 hodinach som chodila. na sale so mnou stale komunikovali, dokonca tam bola aj sranda🙂 na piaty den trochu bolesti hlavy, ale nic neznesitelne. kojila som bez problemov na treti den. odporucam.

zuzusydney
14. dec 2012

@dadkal blahozelam! nam sa 14.9. narodili chalani, dvojicky. Martin a Michal🙂

smejko
14. dec 2012

@lubka_to Lubi, ja som mala porod o 10 rano, mala som spinal, a na druhy den o 4 v noci ma postavili z postele. som myslela, ze umrem. rodila som v Ba.