Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jarula10
30. máj 2013

@shania31
@ruth Baby s tou placentou teda tiež neviem ako to je, lebo my máme chlapca dievča - teda dvojvaječné a v 21.tt sme boli na špeciálnom sone a tam povedal, že majú jednu placentu a nie je si istý, či je v jednom mieste rozdelená, či nie. A to aj vtedy videl, že sú chlapec-dievča. Hlavne, že sú tu a darí sa im ;)

ruth
30. máj 2013

@jarula10 No vidis, my sme asi podobny pripad.

ruth
30. máj 2013

@jarula10 a co ti pisali monochoriati biomniati do knizky? alebo bichoriati biomniati

jarula10
30. máj 2013

@ruth mám doma kartu malej, tak som musela "naštudovať" správu po narodení, lebo už som ani nevedela 😉 ale boli sme : biamniati bichoriati - takže ako ty, že? podľa toho mala byť isto jedna, ale teda, či bola predelená neviem.

shania31
30. máj 2013

@jarula10
Nie si to iste ako ruth-ona ma monochoriati ty mas bichoriati-cize mas dvojvajecne dvojicky

shania31
30. máj 2013

@jarula10
Ked si pozries moje 2 spravy z predoslej strany- tam to mas, ty mas dvojvajecne dvojicky, kazde babo balo svoj obal a asi aj placentu-len mohli byt zrastene.

jarula10
30. máj 2013

@shania31 jáj ja som si myslela, že má tiež bichoriati. 😕

ruth
30. máj 2013

mam monochoriati, ale ked si pozeram ultrazvukove foto z prvych tyzdnov tak su obidve vajicka pri sebe, akurat su oddelene asi tymi vakmi, ale nie je jedno hore a druhe dole, monochoriati mam na zaklade tel. rozhovoru s mojim lekarom, lebo v tehotenskej knizke to nemam nikde zaznacene teraz sa to uz zistit neda, ale preco mi potom vravel ze to bude parik, neviem, bude to velke prekvapko

sonia1501
31. máj 2013

@ruth ahoj, ja som bola tiez stale blba, ci su moje jedno ci dvoj vajecne, tiez mali svoje obaly kazda zvlast, no lekari mi tvrdili, ze mozu byt jednovajecne. Nakoniec som to nechala tak, ved ked sa narodia uvidime, ci sa budu podobat. Narodili sa, no a raz sa podobali, ze sme nevedeli ktora je ktora, raz boli uplne rozdielne /mne sa tak videlo/. Teraz ked su uz vacsie, tiez raz su total ako jedna, raz uplne ine :o) Velmi rada by som vedela, ze teda ci su jedno ci dvoj, ale podla mna dvoj. Ono ked sa ti narodia a budu jedneho pohlavia, tak to mozes zistit podla krvnej skupiny, ked budu mat rovnaku, tak su jedno vajky. Zatial, zial, vobec neviem krvnu skupinu mojich dcer :o) Drzim ti palce :o) Uz vies ako budes rodit?

antony31
31. máj 2013

@sisi79 jeej no dakujem ja sa mam dobre, brucho uz mam dost velke na to ze som 14tt, pomaly ako by som uz citila aj pohyby, ale nie je to na 100%, podla mna este skoro, ale rozoznam, ved minuly rok som bola tehotna, nie je to az tak davno, az 10. juna by som mala zacat citit podla tabuliek.. Dost casto dviham deticky a zacina ba boliet jazva po cisarskom vcera cely den ma to tam pichalo pri kazdom kroku som to citila. Je to normalne? Uz teraz sa mi to zacina tahat??? Inac doteraz ma vobec ta jazva nebolela, takze pocasim to byt nemoze. Chystate sa na stretnutie dvojiciat?

shania31
31. máj 2013

@sonia1501
Ahoj a tvoje dcery to musia mat niekde, aka su krvna skupina, moji to maju v sprave prepustacej napisane a budu im to aj opakovat, ked budu mat rocik.
No mohli mat 2 obaly- to su potom biamniati 🙂 ak jednovajecne tak monochoriati biamniati 🙂
Ja mam dvojvajecne a vsade v papieroch mi aj pisali, ze bichoriati biamniati.
Ty si mala sekciu alebo prirodzeny porod?

sonia1501
31. máj 2013

@shania31 no ved praveze sa cudovala aj detska lekarka, preco to nemali v prepustacej sprave. Ze ciganom to uvedu priamo, ale bielym len na poziadanie s poplatkami. Ani na prvy rok im nerobili testy, ze treba o to poziadat a poslat niekam mimo, samozrejme za urcity poplatok. Najblizsie ked pojdeme uz poziadam o tie testy, clovek nikdy nevie, nech to maju zistene, ktora ma aku kr. skupinu.
Ja som mala v tehot. knizke uvedene obidve nazvy, monoch. biamn. a aj bichor. biamn., rodila som sekciou.

shania31
31. máj 2013

@sonia1501
Fakt?? Ciganom priamo a bielym len na.........?? To coho sa uz clovek nedozije v tomto state. Neuveritelne.
Pozeram, ze cakas aj dalsie babo, hm fuu klobuk dole 🙂
Ja mam dost aj s mojimi dvojkami - niekedy az stavy zufalstva ma chytaju 😀 😀

pancuska
31. máj 2013

@klincek tak pisem ti ze som nakoniec dopadla tak ze potvrdenie mam a aj tak mam sekciu istu lebo mam jedno KP a druhe hlavickou a uz straaaasne dlho..... a tak mi povedal aby som v 38tt pocitala so sekciou... este v 36tt mi presne vsetko povie teraz som 32+5 a maju jedna 1990 g a druha 2200g ,meral to 3 krat ale ze to je len prilizne.... tak dufam ze do 38tt este narastu..... a dakujem za radu a podporu 😉

klincek
31. máj 2013

@pancuska ahoj, ja som aj dufala, ze nikto u teba normalny porod neriskne - tak chvalabohu🙂
vahy maju baby pekne a este narastu. vsetko od dvoch kil je uz dobre, a tolko urcite date 😅
dakovat nemas za co, drzim palce aj nadalej.

pancuska
31. máj 2013

@ruth no ja mam na 100% dvojvajecne a mam napisane gemini biamniati bichoriati .... v albume mam orazok ultrazvuku co mi robili na zaciatku tehotenstva 😉

ruth
31. máj 2013

@pancuska Dala som aj ja svoje foto z ultrazvuku do albumu, ine uz potom nemám.

pancuska
31. máj 2013

@ruth vidis ale ultrazvuk mame podobny..... mne to stale potom prizvukoval ze su dvojvajecne.....na kazdej dalsej poradni....

sonia1501
31. máj 2013

@shania31 aj ja mam take stavy, ale deticky za to nemozu, to len my zeny musime vsetko zvladat, mat pevne nervy a stale sa usmievat musime byt herecky, aj ked velakrat je to velmi tazke, hlavne ked je clovek na vsetko sam..
Chceli sme este jedno babo, ked zvladnem dve tak hadam to tretie zvladnem nejako tiez, zivot je aj tak tazky aj ked clovek deti nema. Inac ja som stale chcela 5 deti, ale aj 3 stacia. Mozno je to v dnesnej dobe luxus, tak aspon nech deti mame, ked si uz iny luxus nemozme dovolit :o) Okrem starosti nam robia vela vela radosti, je to krasny pocit, ked nas objime vlastne dieta ,,a dve naraz??? To je uz ine stastie. O tom tretom uz ani hovorit nebudem, uz sa ho neviem dockat.
Veru a este oni sa stazuju ze su diskriminovani, praveze to my biely sme

ruth
31. máj 2013

@pancuska Chcela by som vediet ako vyzeraju jednovajecne,

sisi79
3. jún 2013

@antony31 takze si uz asi viaceri vsimli ze cakas dalsie babo ake boli reakcie? mna nastastie jazva nejako nebolela musis si davat na seba pozor aj ked sa to lahko hovori ☹ ja som tiez niekedy mala pocit ked som viackrat malych zodvihla ze mi cele brucho praskne a vecer som vzdy padla do postele unavena ako kon!ale povedala som si ze ked som to s dvojickami dotiahla do 38. tt s jednym to musim urcite a vydrzala som do zaciatku 40.tt 🙂 inac tu kamaratku co tiez teraz porodila tretieho chlapca nechali rodit normalne aj ked od prveho cisarskeho mala asi len rok aj tristvrte bola z toho hotova lebo sa pripravovala nasto na cisarsky
ale ako tu tak pozeram zacina nas tu co sme sa po dvojickach odvazili na dalsie babo pribudat 🙂

sisi79
3. jún 2013

@sonia1501 ahoj ako sa tvaria ludia ked vidia ze cakas dalsie babo? lebo na mna ked som cakala tretie pozeral kazdy ako na samovraha a kazdy ma lutoval

sonia1501
4. jún 2013

@sisi79 No zatial to este nevidno ked idem s kocikom, mozno ked brucho narastie este viacej, neviem preco ludia beru viac deti tragicky, je to pekne, ja som velmi rada a pysna, ze mam -zatial dve a bude tretie, ved deticky spolu vyrastu, uz teraz vidim, ako sa maju radi, neziarlia na seba, vedia sa spolu zahrat, aj ked sa natahuju sem tam s hrackami. Podla mna ma viacej vyhod mat deti hned za sebou. Samozrejme je to fyzicky a psychicky narocne hlavne pre matku. A o financiach ani nehovorim. Ale ked vidim ako sa maju k sebe, vobec nelutujem je to nieco krasne, s mono maminami by som za svet nemenila. Ked vidim niektore kamaratky a zname co maju jedno dieta ako tie deti doslovne na nich vysia, ani na zachod bez nich nemozu ist... Ja take nieco nepoznam. Ako je to u vas?
Ja sa budem zabavat na tom ako sa okoloiduci zatvaria ked uvidia moje rastuce brucho + dvojicky :o)

sisi79
4. jún 2013

@sonia1501 my mame take dni ze su vsetci traja uplne uzasni dvojicky sa pekne hraju a aj maly sa zabavi a niekedy je taky den ze dvojky sa stale o nieco natahuju a maly ako naschval chce byt len na rukach ale vsetci su zlati ked vidim ako sa uz maly vytesuje ked vidi dvojicky tak je to strasne podarene ja som vzdy chcela mat tri deti aj ked som myslela ze bude medzi nimi trosku vacsi odstup ale teraz nelutujem aj ked je to fakt niekedy narocne ale pride chvila ze vsetci traja naraz spinkaju ako moji prave teraz tak mozem na chvilku vypnut 🙂 mne pomoze aj mama kedze zatial byvame u nasich takze sa to da lebo manzel chodi na tyzdnovky. tebe niekto obcas pomoze? a ako zvladas pri dvojickach tehotenstvo?

ruth
4. jún 2013

@pancuska Ako sa mate, este si doma? My sme boli vcera na kontrole a o tyzden znova ak sa nic nezmeni, ale potom ma tam asi uz hospitalizuju do porodu.

pancuska
4. jún 2013

@ruth tak tebe sa to uz krati! Ja som bola na poradni minuly tyzden a povedal mi ze mam prist na dalsiu v 36tt co je o 3tyzdne od poslednej poradni,tak neviem preco az taka dlha doba a uz mi povie aj kedy do nemocnice lebo tehotenstvo mi sekciou ukonci v 38tt. Ale uz mi je vseljako,velmi ma boli panva,normalne citim ze sa mi roztahuje! Ty sa ako citis!? A pojdes teda tiez sekciou?

griska11
5. jún 2013

Maminy co ste svoje dvojky kojili, mam otazku, doteraz sa male budili 2-3 krat za noc ale posledne dva tyzdne co som zacala davat po kojeni varenu mrkvu tak ich v noci kojim minimalne kazdu hodinu, raz jednu raz druhu. Maju teraz 5 mesiacov. Citala som zevraj je to normalne, ze oni ani nie su hladne len ma potrebuju citit. To spim s nimi v posteli a len sa premiestnujem od jednej k druhej:( uz ale padam na hubu cez den som ako vygumovana... Co mi poradite? Dakujem za vsetky rady!

emee
6. jún 2013

vedeli by ste poradit? 😕 cakam dvojicky a vysli mi zle tripple testy, ktore ale vieme ze v priade dvojiciek su doooost nespolahlive. no ale ak tomu priratame este aj riziko vyssieho veku, vychadza mi hranicna hodnota na amniocentezu 😒 podstupili ste ju niektora s dvojickami? a ako to prebehlo? ma vobec vyznam to risknut?

shania31
6. jún 2013

@emee
Hm presne ako pises, pri dvojkach je to zvacsa mimo ich tabuliek 😀
Ja neviem akym zazrakom som ich mala super. Ale mne keby vysli zle vysledky, bola som pripravena podstupit amniocentezu. Kym som lezala v nemocnici, vela zien tam prichadzalo na tento zakrok a uplne v pohode to prebiehalo u nich.

emee
6. jún 2013

@shania31 diky, si ma trochu ukludnila, vsade len strasia ale ja myslim ze dnes je to uz bezny zakrok...len neviem ako v pripade dvojiciek 😅 no nic, ostava mi len verit ze to dopadne dobre!