Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

shania31
24. aug 2013

@miminator1987
Ano, to aj mne mnohi hovorili, ze klud na lozku, nohy vyssie- manzel my aj doma podkladal postel na strane noh 😀
Ale mne to moc nepomohlo, babatka cim viac rastli- tym to bolo horsie, mne aj lekari stale hovorili "babatka su na Vas dost velke", krcok sa mi stale dost skracoval, makkol a ja som mala na zaznamoch aj dost vysoke kontrakcie uz v 25 tt. Najprv dali ten pesar (chceli ist cestou "mensieho zla"), ale ten musel ist po 10 dnoch von a ked zistili, ze sa zvnutra otvaram, museli ma zasit. A poviem Ti, ze ja som poctivo lezala- to mi aj sestricky hovorili, ze malo je takych poctivych mamiciek- ja len WC, kupelka (co som mala na izbe) a inak len postel cele dni ☹ A vidis, nepomohlo mi to 😖

miminator1987
24. aug 2013

@shania31 fuha:( nestras.ja som velmi utla a chuda....aj preto sa mi to podla mna uz teraz komplikuje.dnesvma zacali boliet rebra normalne... Zacalo sa mi vypucovat brusko hore a myslim ze to preto mi tlaci na rebra.proste cim su vacsie tak furt mi daco je🙂))

shania31
24. aug 2013

@miminator1987
No to aj ja som bola chuda a ja som tie babatka citila vsade- zvlast po 30 tt, vsade ma tlacili- pecen, zaludok, pluca, spodok bruska ani nehovorim, spat som nevedela a ja som pocas tehu len do bruska a prs pribrala, inak rucicky, nozicky- jak spuchnuty pavucik som bola. A v 36 tt, ked sa narodili chalani mali 2 840 g a 2 670 g- no kde som ich tam mala poskladanych neviem 🙂

miminator1987
24. aug 2013

@shania35 Jeeeej🙂)) valibuci🙂)

jitka_r
25. aug 2013

@miminator1987 aj ja som bola zašitá...dá sa to zvládnuť 🙂 len treba oddychovať 🙂

avana7
26. aug 2013

Tak poradňa za mnou, som doma 🙂 krčok je uzatvorený, bábätká sú dole hlavičkami a krásne priberajú (2450 a 2340 g), z týchto správ sa moc teším 😀

kviatok
26. aug 2013

Ahojte mamicky, chcem sa opytat ci ma niektora z Vas kocik ABC design zoom alebo Jane twin two? Chcela by som kocik za sebou a tieto dva ma najviac oslovili. Vyzera to tak, ze cakame dievcata, tak sa velmi tesim. Kazda odpoved ma potesi 🙂

miminator1987
27. aug 2013

@shania31 a co vies o e-coli v posve? Je to pre babatko nebezpecne? K tej mykoze sa mi este aj toto pridruzulo.Pritom som cista az az 😀 ale to bude zrejme tou imunitou.Vraj mi nemozu s krckom teraz pomoct ked tam je eColi.:(
@kviatok ahoj.. Ja som nad Jane twin tiez rozmyslala ale mne vadi ze to babo vzadu nic nebude vidiet. Ked budu malinke je to pk ved iba spinkaju ale ked ich budes uz davat sadnut tak babatko v zadu ma vyhlad na operadlo prveho sedadla.Pozeralo som si rozne videa fotky komenty a nakoniec Jane twin vynecham.Mne sa tiez pacia zasebou ale nie je to moc prakticke.deticky nemaju kontakt medzi sebou .virm ze sa vanicky daju otocit proti sebe no potom nevidis na jedno babo ty.mne osobne to vadi tebe nemusi.Ja som za bugaboo donkey..🙂

avana7
27. aug 2013

@kviatok Ahoj, aj ja som za kočík za sebou a už dokonca máme kúpený (používaný). Pozrela som si obidva typi, ale každému sa páči niečo iné a niečo iné aj vyhovuje. Pri prvom sme mali značku Peg Perego (GT3) a boli sme maximálne spokojní. A tak sme ostali verní tejto značke aj teraz. Máme kočík Peg Perego Duette. Čo nám na ňom vyhovuje je, že má veľké kolesá, sedačky sa dajú otáčať hocijako, vhodné od narodenia (nevýhoda, nie sú tu vaničky, treba mať fusakotašky, ale to nám neprekážalo) a má volant, teda lahká manipulácia s kočíkom pri otáčaní, veľký odkladaccí priestor,... a kopa iných. Ale tu fakt záleží od toho, čo chceš, aby kočík mal a čo sa tebe páči. Neviem ako sú na tom cenovo spomínané kočíky, ale tento sme kúpili za dobrú cenu vo výbornom stave. Tak prajem správny výber, tak aby si bola ty spokojná 🙂

shania31
27. aug 2013

@miminator1987
Ahoj, to maju pravdu, prostredie posvy musi byt ciste, ked chcu robit serklaz alebo davat pesar. Aj u mna to tak bolo.
Mne to furt sledovali, PH mi merali, stery brali atd. A navyse jednou z pricin, ze sa nieco deje s krckom alebo ze maternica vykazuje predcasnu cinnost je aj zapal dole v posve, okrem ineho aj preto sa snazia drzat to tam dole ciste, aby to nezhorsoval stav.
Ja som mala E-coli az po porode, ale v mechuri- dostala som akutny zapal mocoveho mechura (otrasna bolest pri cikani), zrejme to bolo preto, ze ma dlho cievkovali po sekcii 😠

shania31
27. aug 2013

@avana7
Ahoj aj my mame peg perego duette a max spokojnost, dobre sa ovlada atd 🙂 Aku farbu mas? Cervenu?

emee
27. aug 2013

@miminator1987 a tvrdnugie brucha uz preslo?

avana7
27. aug 2013

@shania31 Tak to som rada, že počujem chválu na kočík, verím, že aj my budeme max.spokojní. My máme farbu Java, ak sa nemýlim. Taký strieborno-hnedý. A ty aký máš?

shania31
27. aug 2013

@avana7
Aj my mame presne ten isty 🙂 Java, aj autosedacky mame take, aj fusakotasky do kocika - tie idem akurat uz predavat.
My sme s nim max spokojni, dobre ovladanie, v meste super 🙂

kviatok
27. aug 2013

@miminator1987 Ahoj, tiez je to pekny kocik ten bugaboo, ale ja musim mat za sebou, lebo by som ani nevysla von z panelaku 😖 Zatial je na prvom mieste ABC design, aj mam prislubene vanicky a vajicka od jednej znamej, ktora sa nam ponukla, takze mi staci kupit sportovu cast 🙂 Za Jane je moj muz, ale presne z toho dovodu, ze to druhe dieta je natlacene ho vylucujem 😉

shania31
27. aug 2013

@kviatok
Ahoj, ako som uz pisala, my mame Peg perego duette SW - a tiez sme zvazovali aj Jane Twin, boli sme si ho aj na predajni pozriet- presne ako pises, to babo je natlacene, to ovladanie nic moc a aj cena - dost drahe su tie kociky 😖
A kedze my byvame v meste a v panelaku, kocik jednoznacne za sebou - s tym nie je nikde problem (ani v panelaku, ani v obchodnych centrach a nehovoriac ani u lekarov).

drahomira123
27. aug 2013

ahojte baby prosim neviete mi poradiť ☹ kolko dostanem penazí pri narodení dvojičiek...to bolestné a kočíkovné čo sa dáva po 28 dnoch...lebo neviem či to bude dvakrát tolko ako pri jednom alebo iba neaká zvýšená čiastka.?? dakujem za odpoved 🙂

linka
27. aug 2013

@drahomira123 dobra otazka,aj mna to zaujima 🙂

shania31
27. aug 2013

@drahomira123
@linka
Máš to podľa zákona:
1.Príspevok na jedno dieťa je 151,37 eura.
2. Ak sa súčasne narodili dve deti alebo viac detí a dve z nich sa dožili aspoň 28 dní, zvyšuje sa príspevok podľa odseku 1 o jednu polovicu sumy uvedenej v odseku 1 na každé dieťa, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní.
Príplatok k príspevku je 678,49 eura (tiež je to na jedno dieťa, pri dvoch je to krát 2).

linka
27. aug 2013

@shania31 a dokopy so vsetkym to vyjde asi kolko?

shania31
27. aug 2013

@linka
Skus poratat, lahka matika 😉 suma uuuurcite velmi potesi.

linka
27. aug 2013

@shania31 vsak som ratala,len neviem ci este nieco nema byt pridane..ja sa tomu nerozumiem tymto pojmom aj ked si to najdem na stranke soc.poistovne,v tomto som mimo 😅

drahomira123
27. aug 2013

@shania31 no toto tak to nieje až také nefer..celkom v pohode...dakujem za odpoved... 😀

shania31
27. aug 2013

@linka
Mne to prislo naraz s rodicakom za 2 mesiace a viem, ze to bolo cca 1900.
U teba to moze byt menej alebo viac o ten rodicovsky prispevok, zalezi, za kolko mesiacov naraz to budu tebe vyplacat.

shania31
27. aug 2013

@drahomira123
@linka
No potesi a velmi, ak to Fico zatial nezrusi. 😀 😀

isabellaa
27. aug 2013

@shania31
@drahomira123 caute, ze to nie je nefer? Ved by to malo byt 151,37x2 a nie len plus cca 75,70? No nie, preco s tym niekto kompetentny nieco nerobi? Ved su dve deti, nie jedno a pol!

linka
27. aug 2013

@shania31 rodicak to je materska?

shania31
27. aug 2013

@isabellaa
Citaj pozorne, je to (151,37*1,5)*2.

shania31
27. aug 2013

@linka
Nie, rodicovsky prispevok nie je materska. Rodicak je len 23,10 na dieta a mesiac.

isabellaa
27. aug 2013

@shania31
@drahomira123 asi som si to zle precitala.... 😅
Takze 151,37 plus cca 75,70 x 2?