Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

syabina
1. sep 2013

dakujem shania 31 zajtra sa tam chystam 🙂

veronikonv
3. sep 2013

@avana7 drzim palce s kojenim🙂 Ja uz dva mesiace cisto kojim oboch a nadherne priberaju, nemali sme ziadne problemy len na zaciatku som na rozbehnutie pila caje, jedla homeopatika a odsavala

avana7
3. sep 2013

@veronikonv Ďakujem, to sa dobre číta a povzbudí to človeka 🙂 Dúfam, že aj ja sem potom napíšem, že len kojím moje deti. Čaj som si už kúpila, aj pri prvom som pila každý deň čaj a neviem, či to pomáhalo, ale kojila som a nemal problémy ani s bruškom.

silviatomas
3. sep 2013

Ahojte baby, tiez cakame dvojicky.Ja sa zatial citim dobre, ale pod pravym kolenom sa mi vytvorili zily a uz od zaciatku augusta nosim kompresnu pancuchu ☹ Mame uz jednu dcerku a tu som kojila len dva mesiace, aj ked som robila mozne aj nemozne, nemala som dost mliecka ☹ Pila som kazdy den aj caje, ale mne nepomahali.Chcela by som teraz kojit co najdlhsie dufam, ze sa mi to podari 🙂

syabina
3. sep 2013

prosim vas terba nieaky doklad zabespecit pred narodenim dietata ked mu chcem dat cudzie (nie slovenske /meno????

shania31
3. sep 2013

@syabina
Ake je to to cudzie meno? Najlepsie si je zavolat na matriku a popytat sa ich, ake mena sa zapisuju atd.

avana7
4. sep 2013

@silviatomas Budem ti držať palce, hlavne treba myslieť pozitívne a vydržať to. Netreba sa nikým a ničím nechať stresovať. Viem, že sa to ľahko povie, ale tak to je. A keď budeš mať problém, obráť sa na laktačnú poradkyňu, treba vyskúšať všetko a nevzdávať to.

silviatomas
4. sep 2013

@avana7 dakujem za povzbudenie. Aj laktacna poradkyna bola u nas, ale to predlzilo kojenie len cca o dva tyzdne. Ukazala mi ako mam spravne malu prikladat (dovtedy som ju kojila s klobucikmi, mala som vpadnute bradavky)...potom som ochorela na zapal mandli a uz to islo dole vodou

pacesa
8. sep 2013

Ahojte žienky, rada by som sa opýtala vás, čo už máte dvojičky, bez čoho by ste si nevedeli deň predstaviť... Myslím napríklad nejaké hojdacie kresielka, alebo už spomínaný kojaci vankúš... Akú vec ste naozaj ocenili pri návrate z pôrodnice a následné mesiace...? Nás bude doma čakať dvojročný chlapček tak každú radu ocením ako si uľahčiť deň 🙂

kviatok
8. sep 2013

@pacesa ahoj, pozeram, ze sme na tom podobne, aj ja mam doma dvojrocneho syna, takze sa dost obavam ako to zvladneme, aby sa necitil odstrceny...snazim sa mu teraz venovat kolko sa da a stale mu rozpravam o tom, aby to nebol az taky sok 🙂 Ja tiez uvazujem, ze si kupim vankus na kojenie pre dvojicky 🙂

pacesa
8. sep 2013

@kviatok 🙂 budeme to mať perné. Dúfam že niektoré maminky dvojičiek odpíšu...

dana_l
8. sep 2013

@pacesa @kviatok gratulujem k tehotenstvu. co som extra vyuzila pri dvojkach? no teda ten kojaci vankus. mala som ho kupeny este pri prvej dcere ale kym som nemala dvojky tak mi len zapadal prachom. ale tiez som pouzivala velke vankuse co som mala na pohovke. su tvrde a nemenili tvar ked som nan polozila male. a samozrejme tandemovy kocik. monitory do postielok som nemala, len taky co je v izbe a pocut zvuky. inak vsetko ostatne ako pri jednom dietati. teda neratam ze hojdacie kresielka a podobne "jednotkove veci" som mala dva krat - pre kazde dieta.
problem s prvym dietatom nebol lebo sme uz mali dve. tie sa uz hrali sme medzi sebou a nejaku ziarlivost alebo rivalitu k dvojickam sme vobec nemali.
pomoc som mala prvy mesiac a potom som bola na vsetky deti sama (muz bol v praci od rana do noci 6 dni v tyzdni). da sa zvladnut. vzdy pisem, necakajte ze uz bude byt upratany ako z katalogu. budete musiet polavit z narokov - samozrejme ak mate pomoc tak vam bude jednoduchsie aj s detmi aj okolo domacnosti.

pacesa
8. sep 2013

@dana_l Ďakujem za odpoveď, jasné, byt ako zo škatulky hroziť nebude ale to je to najmenej 🙂 Ja sa na toto všetko už veľmi teším, nebude to jednoduché ale určite to bude krásne. Môj muž je tiež dosť v práci ale keď už je doma viem že pomôže...

avana7
8. sep 2013

@pacesa
@kviatok My máme doma, už čoskoro, trojročného syna, takže skoro rovnako som na tom ako vy. A čo čakáte? My dievčatká. Ja už mám po prvom synovi kojací vankúš a monitor dychu (Snuzu) a druhú som si požičala od sesternice. Bez toho by som asi nechcela byť, pre kľud a lepší spánok je to super. Človek nemusí stále pozerať, či bábätko dýcha.
A čo sa týka domácnosti a jeho poriadku, to vôbec neriešim, to nie je pre mňa prvoradé, radšej sa budem venovať deťom 🙂

kviatok
8. sep 2013

@avana7 aj my cakame dievcatka 🙂 Ja som ten monitor dychu nemala, ale teraz neviem, ak by sa narodili predcasne, tak asi kupime dodatocne. Uz kupujes aj nejaku vybavu? Ja uz celkom dost nakupujem, po synovi mam take typicke chlapcenske vecicky, tak teraz budeme mat zmenu 🙂

katka.szaboova
8. sep 2013

@pacesa ja mam 2 mesacne dvojicky a skoro 3 rocnu babu, a uuuplneze najviac mi pomohol vankus na dojcenie dvojiciek My brest friend - http://www.mybrestfriend.com/products/twins-plu... - vyhodou je, ze pri kojeni s tymto vankusom mam volne ruky, nepotrebujem pomoc nikoho ineho a pri kojeni si mozem este popritom aj citat alebo venovat sa starsej 🙂 v nemocnici som mala ten gulickovy, ale pri nom som potrebovala pomoc, aby som mohla tandemovo dojcit...teraz uz dojcim skor po jednom, ale ked sa zobudia naraz a naraz chcu papat, tak sup na vankus a spokojnost 🙂 kedze sa narodili trosku predcasne, tak som ocenila aj monitory dychu - preto mam 2 samostatne postielky....a teraz ocenujem aj lehatka, mame take obycko, ale zatial stacia, kedze este zaspavaju pekne same v postielke alebo v lehatku...

livsa
8. sep 2013

Caute baby, tak ja mam doma 8-rocnu babu, 2-rocnu babu a cakam dvojicky-dievcatka🙂. Takze vecicky vo velkom nakupovat nemusim🙂. My skor teraz riesime ako sklbit odvozy zo skoly na kruzky s odvozmi zo skolky a so starostlivostou o dvojky...

06katka
8. sep 2013

caute...baby ja som mala jeden senzor pozicany od svagrinky a druhy z nemocnice...neviem ako u vas ...ale pokial viem tak by ho mali pozicat uz pomaly na kazdom novorodeneckom...ja som ho mala pozicany na pol roka za asi 30€ ...asi by som si ho nekupovala....po pol roku ak som chcela mohla som si ho este pozicat na dlhsiu dobu ale musela som najprv zavolat na jedno cislo ci ho netreba dat na opakovane testy ci je ok...ale mne to v pohode stacilo na pol roka....

pacesa
8. sep 2013

@kviatok @avana7 Tak baby asi je dievcatkovsky boom, aj my cakame dievcatka 🙂
Tie Snuzy mam aj ja, jedno po prvom a druhy asi od svagrinky poziciame (este sme sa nepytali) 🙂 veru pre klud je to najlepsie co moze byt. s tym poriadkom v byte sme na jednej lodi 😉

pacesa
8. sep 2013

@katka.szaboova Dakujem pekne za odpoved, no ten kojaci vankus je dost palka 🙂 skusim pozriet v bazariku. Ale vyzera dobre...

shania31
8. sep 2013

@pacesa
Nooo u nas jednoznacne autosedacky tie uplne prve funguju ako hojdacka, nasi bez toho niekedy nezaspia a ked maju problem s bruskom- tak tam sa im podari aj vykakat. Tie vibracne lehatka a pod to sa u nas vobec neujalo.
A u nas bol potrebny nielen dvojickovsky kocik ale aj kocik pre jedno babo- hlavne prve mesiace.....

pancuska
9. sep 2013

@pacesa ahoj... aj ja ti mozem napisat ze kojenecky vankus ocenis aj ked kojis aj ked krmis flaskou,je to fakt dobra vec a planujem to pouzivat aj nadalej...s tym vybracnym kresielkom to bolo trosku horsie,dievcatka mi tam najskor nechceli byt,az teraz sa tam ako tak prehraju a kupili sme jedno hojdacie a jedno vybracne kresielko,to hojdacie je dobre na uspavanie 😉 a kupovali sme to po jednom lebo som nevedela ci mi tam vobec budu chciet byt....

silviatomas
9. sep 2013

@pacesa Trosku zamiesam dievcatkovsky boom, my cakame chlapcekov. Trosku mi je luto, ze po nasej dcerke nebudu moct vynosit vecicky,saty,...☹ mnohe nemala ani oblecene,nestihli sme to.Keby si mala alebo niektora z vas zaujem mozem to nafotit a poslat fotky.Mala sa narodila v novembri,takze su na zimu aktualne.

silviatomas
9. sep 2013

@shania31 chcela by som sa opytat, aky kocik mas/mala si pri dvojickach. Zatial uvazujem nad Peg-perego duette, ale neviem,ci na zimu musime mat aj vanicky alebo nam budu stacit fusakotasky a pripadne aj fusaky.

shania31
9. sep 2013

@silviatomas
Aj my sme mali/teda este mame Peg perego duette, max spokojnost. A v zime mi stacili uplne fusakotasky- tie uz momentalne predavam.

silviatomas
9. sep 2013

@shania31 Dakujem.Mas sedu alebo hnedu kombinaciu?

shania31
9. sep 2013

@silviatomas
Kocik mam ten java- to je hnedo-sedy a fusaky hnede.
Zacnem predavat po chlapcoch aj prve baliky veciciek, tie najmensie. Neviem, ci preferujes uplne nove vecicky.

pacesa
9. sep 2013

@shania31 Fiha, ja som mala v plane kupit fusak, dobre vediet. Tiez ideme kupovat peg perego a myslela som ze do tej novorodeneckej tasky treba aj fusak. Takze staci aj bez toho? Tiez sa narodia v zime, januar...

shania31
9. sep 2013

@pacesa
Za chvilu vlozim inzerat, tak si pozri aj popis tu fusakotasiek.

kviatok
9. sep 2013

@katka.szaboova ahoj, kde si kupovala ten vankus? kupila si novy alebo pouzity? velmi sa paci a vyzera to byt velmi pohodlne a prakticke. Pozeram ho vsade, ale ta cena je dost vysoka ☹ Ale radsej zainvestujem do vankusa ako do UM 🙂