Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kviatok
23. sep 2013

Gratulujem!!! Drzte sa, hlavne nech su obe zdrave 🙂 Ked si najdes cas, popis viac, aky si mala porod, skusenosti z nem. a ako sa Vam dari 🙂

kviatok
23. sep 2013

@avana7 Gratulujem!!! Drzte sa, hlavne nech su obe zdrave emoticon Ked si najdes cas, popis viac, aky si mala porod, skusenosti z nem. a ako sa Vam dari emoticon

silviatomas
23. sep 2013

@avana7 Tiez sa pridavam ku gratulacii 🙂Prajem mamicke aj babatkam vela, vela zdravicka. Ked budes mat chvilocku volna napis nam ako sa vam dari, ako to zvladas s dvojickami,...pekny vecer

avana7
24. sep 2013

Baby, tak v rýchlosti, pôrod som mala prirodzený, čo som bola veľmi rada. Aj si myslím, že som ho mala rýchly, že netrval dlho. Od začiatku bolestí asi niečo cez 3 h a baby už boli vonku. Narodili sa minútu po minúte, takže šup lup. Aj som sa rýchlo zotavila, po pôrode som sa necítila nejako extra vyčerpaná, skôr úľava a strašne šťastná. S nemocnicou a celým personálom som bola veľmi spokojná, príjemný doktori, sestričky, už pri pôrode a aj potom ma chválili, že som pekne tlačila a porodila, čo ma naozaj potešilo 🙂
Teraz už sme doma, prvá noc za nami, baby musím väčšinou budiť na kojenie, lebo ešte sú drobnejšie a tak väčšinou spia. Ale niekedy sa zobudia a samé a pýtajú si. A to aj pri kojení mi zaspávajú, tak ich musím budiť, aby pekne pili a priberali.

silviatomas
24. sep 2013

@avana7 Ahoj, ako casto ich budis na kojenie?A ked zaspinkaju pocas kojenia ako ich zobudis? Hladkanim,...Kojis ich naraz alebo osobitne.Dufam, ze som ta mojimi otazkami nevycerpala, ale snazim sa ziskat co najviac informacii, velmi pekne dakujem. Drzte sa...🙂

sloto
25. sep 2013

Ahojte predávam kočík Icandy Pear, v super stave ak by mal niekto záujem - ide o športiak pre dvojičky, zmestí sa i do tých najmenších výťahov - lebo akotvrdím, my sme mali ten najmenší. Ideme sa sťahovať do domu, kde nám ho nebude treba, tak predávam len preto. ak by ste mala niektorá záujem, kuk aj do môjho bazáru. na cene sa viem dohodnúť

avana7
26. sep 2013

@silviatomas Ahoj, na kojenie ich budím každé 2-3 h, alebo sa stane, že sa zobudia aj samé a skorej. No keď mi zaspia počas kojenia, snažím sa ich zobudiť hladkaním, štipkaním, prstom popod bradu a tak hocijako. Niekedy ani to už nepomáha, proste spí a hotovo. Chcem a snažím sa ich kojiť naraz, aj sa mi to niekedy podarí, ale väčšinou mi jedna spí a aj keď sa ju pokúsim zobudiť pri prebalovaní, tak keď si ju dám na prso tak mi opäť zaspí a druhá spokojene pije. Takže potom to nemá význam. Takže teraz väčšinou kojím každú zvlášť, ak sa mi náhodou zobudia obidve naraz, tak naraz. Len ešte musím doladiť odgrgnutie, ak pijú naraz, naraz ich neviem dať odgrgnúť, ak som sama. V pohode sa pýtaj, ale sama mám kopu otázok, lebo sme spolu len týždeň a sama sa snažím do toho dostať, aby sme sa zladili a boli sme všetky tri spokojné 🙂
Dokonca si mliečko odsávam, lebo nevytiahnu mi všetko a cítim ako ich mám naliate, takže keby bolo málo, tak budem mať zásobu.

silviatomas
26. sep 2013

@avana7 Ahoj,co sa tyka odgrgnutia, ked naraz kojis obidve, tak som citala, ze ked jedna dopapa tak ju mozes nabok opriet o vankus. Podlozit pod hlavicku bavlnenu plienku, keby jej nahodou vytieklo trosku mliecka...uvidim ako to funguje. Uz teraz mam obavy ako to zvladnem, ale zaroven sa uz na babatka veeelmi tesim 🙂 Mne dcerka tiez zaspavala na prsniku a nevedela som ju zobudit, presne ako ty pises. Tak sa zatial mavajte a dievcatka nech ti pekne papaju 😉

ladydka
26. sep 2013

ahojte dievcata,pisem smutne do tejto temy lebo vidim ze tu prispievate najviac a uz neviem ani kde a co hladat na nete. chcem sa spytat ci niektora maminka z dvojickovych bola na amniocenteze,a ako to dopadlo.ked tak prosim ozvite sa, a dajte bvediet kde ste boli a kolko cakali na vysledky.ja som z kosic. som v 20tt a vcera sme sa dozvedeli na morfologickom ze jedno dieta ma predpoklady na dawnov syndrom a odporucaju amniocentezu aj ked je to neskoro.strasne sa na to bojim ist a najhorsie natom je ze sa caka asi 3 tyzdne na vysledok.asi to nezvladnem..

xevulax
27. sep 2013

Ahojte zienky. Chcem sa spytat na pohyby. Sme v 28tt. A babiky sa nejak menej hybu. Doteraz boli divosky, pred par dnami sa ale nejak ukludnili. Zvyklo mi doslova brucho tancovat, co tam vyvadzali. Teraz ked kopu, tak sa mi zda, ze kope iba jedna do mechura a citim tó iba uplne dolu. Brusko uz netancuje. Je to normalne? Moja prva dcerka sa velmi malo hybala, ale ona bola taka stale, niekedy som ju citila gak raz za den, jeden kopanec. Ale predsa teraz tam su dve babatka.

xevulax
27. sep 2013

@ladydka ahoj, velmi ma mrzi ten stres co prezivas. Avsak, zmeni nieco vysledok amnio na tom, ci deticky donosis? Asi ani nie, vsak? Skus popremyslat tymto smerom, ci tó nieco zmeni, ak nie, nestresuj sa, dietatko ked sa narodi aj s DS, budes ho taktiez milovat ako tó zdrave. Je mi tó velmi luto, podla mna deticky si nezasluzia byt chore. Zelam vela vela stastia, aby vsetko dopadlo dobre, aby ste boli stastna rodinka. Rozhodla si sa na amnio ist? Co tak skusit este jeden UZV u ineho lekara, co na to povie iny odbornik?

silviatomas
27. sep 2013

@ladydka Ahoj, este stale to nic nemusi znamenat. Ved kolkokrat sa lekari zmylili a mamicku iba zbytocne vyplasili. Hlavne sa snaz mysliet pozitivne a nestresuj dietatka to citia. Velmi ti drzim palce aby vsetko dobre nakoniec dopadlo.
Asi by som isla este na jeden UZV k inemu lekarovi, tak ako pise xevulax a nasledne by som sa rozhodla, ci ist na amniocentezu. Daj vediet ako si sa rozhodla.

silviatomas
27. sep 2013

@xevulax Ahoj,mozno je to tym, ze uz su aj vacsie a maju menej miesta, kedze su dve.Nasi chlapci su zatial aktivni, ale tiez to nestiham velmi vnimat, kedze mame dcerku, ktora si vyzaduje celu moju pozornost a je dost ziva. Akurat vecer, ked uz mam klud tak citim pohyby. Vacsinou ide o take tlacenie az vytlacanie a tiez je to prevazne uplne dolu pri mechuri. Neviem ako ty, ale ja idem na UZV v 30tt, takze ty to mas o dva tyzdne-popytaj sa na to a daj vediet. Urcite su v poriadku obe baby 🙂

ladydka
27. sep 2013

dakujem dievcata, uz som rozhodnuta na 100% v pondelok rano mam amnio vecer budu vysledky za priplatok..ultrazvuk mi robili dvaja lekari, viac som nepotrebovala, bolo to dost viditelne tak uvidime.drzte palce

xevulax
27. sep 2013

@silviatomas urcite maju malo miesta, uz aj ja citim, ze som napnuta ako struna 🙂 a brusko velikeeee🙂 ono nevravim, ze sa nehybu, Len doteraz mi jedna herecka kopala v brusku hore a druha zase dolu, ale tó bolo tak menej a teraz je to naopak. Hore v brusku ani necitim, ze tam je babatko, kym sa nevypuci 🙂 ja mam doma inak tiez velmi zivu dcerku 13 mesacnu, ktora dava riadne zabrat. Akurat som si konecne sadla, a kopu ma do mechura a do zadku 🙂🙂 ja idem na UZV buduci tyzden, resp. Na poradnu, ale vzdy robi aj UZV, tak asi hned urobi rovno ten velky. Ty mas aku staru dcerku?

xevulax
27. sep 2013

@ladydka strasne moc drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku. Daj potom vediet, ako ste dopadli. V kazdom pripade zelam strasne vela sil a trpezlivosti a nech uz vies vysledok. Najhorsie je asi cakanie a nevedomost.

janis24
27. sep 2013

@xevulax ahojky, tiez teraz koncim 28 tt a mne sa prave zda, ze kopu stale viac a viac, ale je to asi individualne aj podla toho, ako rychlo rastu a kolko maju miesta... Inak ja uz 4. tyzden lezim v nemocnici, caste tvrdnutie a skratil sa mi krcok ☹

xevulax
27. sep 2013

@janis24 tu nemocnicu ti nezavidim, ja dufam, ze budem do porodu doma, neviem, kto by sa mi o malu staral. Tak moje boli donedavna divosky, neviem, ci na ne vplyva pocasie alebo co. Niekedy aj celu noc prekopaliaa teraz su kludnucke. No uvidime, mozno sa zase rozhopu 🙂

janis24
27. sep 2013

@xevulax podstatne je, ze ich vobec citis 😉 A ked si das nieco sladke, nekopkaju viac? Mne to funguje, napr. ked som vypila tu glukozu na cukrovkovy test, babatka boli jak besne 😀
Veru tu nemocnicu neprajem nikomu, ale moj lekar vravel, ze skor je rarita, ak nejaka dvojickarka v nemocnici nelezi... Tak ma trochu ukludnil, ale aj tak sa bojim, aby sa ten krcok dalej neskracoval a nezacala som sa otvarat, snad este zopar tyzdnov vydrzime, doma ci v nemocke, hlavne aby bolo vsetko v poriadku...

silviatomas
27. sep 2013

@xevulax ahoj nasa mala ma prave 10 mesiacov aj 2 tyzdne. Uz zacala chodit, tak je na neudrzanie 🙂

xevulax
27. sep 2013

@janis24 vies co, sladke nejak nepomaha, ale ked som bola pred 2 tyzdnami na glukoze, tiez robili ako sialene, mi brucho skakalo a pani vedla mna v cakarni na mna cumela v udive 🙂 ja uz sa tesim, ked sa anrodia, lebo som nervozna, aby bolo vsetko ok. Ja dufam, ze budem rarita a do nemocky sa nedostaneme. Pri malej som lezala s tlakom tesne pred porodom, dufam, ze teraz nebudem, neviem, kto by bol doma s dcerkou. Mala by som iba stresy. A hlavne by mi chybala. Dokedy budes v nemocke? Ci nevraveli ti? Neboj sa, ono si pod dohladom a lekari vedia pomoct, aby si predcasne neporodila.

xevulax
27. sep 2013

@silviatomas sikulka mala 🙂 ale to mas dobre, ze beha, nemusis tolko nosit na rukach. Ja som sa mega tesila ked mala zacala chodit. Takze Ty mas este mladsiu dcerku. Mas uz aj vymyslene ako budes riesit kocikovanie? Ja nasu neviem naucit chodit pri kociku, bud stoji alebo ide do opacnej strany ako ja. Nikam sa s nou neda peso ist. Snad este za tie necele 3 mesiace bude lepsie

janis24
28. sep 2013

@xevulax no na zaciatku mi povedali, ze minimalne do ukonceneho 28 tt, lebo dovtedy je predcasny porod najrizikovejsi, tak aby som bola pod kontrolou a po ruke, keby ma museli prevazat do BA. Dneska mi robili kontrolnu cervikometriu a nastastie sa krcok uz nehybal, tak by som v pondelok mohla ist domov, ale samozrejme kludovy rezim 😉
Chapem, ze u teba je tych obav viacej kvoli dcerke, ale telo mozno podvedome vie, ze si nemoze dovolit neposluchat a tak nesposobuje zbytocne problemy 🙂 Dufam, ze ti to vydrzi co najdlhsie. Ja babatkam stale dohovaram, ze im je u mna najlepsie a budem robit vsetko pre to, aby to tak este nejaku dobu zostalo.

xevulax
28. sep 2013

@janis24 tak drzim palce, aby ta pustili domov, predsa doma je doma aj na psychiku je to lepsie. Daj vediet potom, ci ta pustili. Nase babulky zase boli dnes akcne a zase brusko tancovalo. Oni asi boli nejak na figu otocene ked Len dolu som ich citila. Tak som vazne rada. Len ma gak pobolieva prava strana brucha, minuly tyzden som plasila ci tó neni slepak, ale mozno Len tlacia na pecen alebo zlcnik. Nie je go nejaka strasna bolest Len tak malicko, tak hadam nic vazne. Musim povedat Dr. Ked pojdem na poradnu. Som zvedava ako sa maju babiky v brusku. Uz sa nam to pomaly krati, tesim sa uz, aj ked si tó neviem poriadne predstavit ako budeme fungovat, ale nejak zvladneme 🙂

silviatomas
28. sep 2013

@xevulax v tyzdni kocikovanie asi vynechame a budem ich davat na terasu do kocika.Cez vikend ked bude manzel doma, tak pojdeme spolu. Neviem si predstavit ako by som isla s malou a s kocikom...Tvoja dcerka ma kolko mesiacov? Skor ma trapi teraz to, ze sa nam zacala v noci budit s placom (niekedy aj 2-3 krat) - je hladna. Dam jej mlieko a o 3 hodinky je opat hore ☹ Neviem, co jej davat na veceru, aby nebola taka hladna.

silviatomas
28. sep 2013

@xevulax my to musime nejak zvladnut.Ani ja si neviem predstavit, ze by som bola v nemocnici. Manzel ma pracu, pri ktorej nemoze zostat doma na niekolko tyzdnov. Ja tiez dohovaram chalanom, ze este maju cas a je im v brusku najlepsie.Mna pobolieva zas chrbat z coraz viac zvacsujuceho sa bruska a casto chodim na WC aj ked nakoniec nepotrebujem ☹

silviatomas
28. sep 2013

@janis24 dufam, ze ta pustia domov a budes si s babatkami oddychovat a uzivat pokoj.Nemocnicne priestory su pre mna stresujuce a neni tam taky pokoj ako doma 🙂 Ja som zatial ani pri dcerke nemusela lezat a teraz pri dvojickach dufam, ze tiez nebudem-snazim sa s malou spat na obed a oddychovat.

xevulax
28. sep 2013

@silviatomas NASA ma 13 mesiacov, takze predsa aspon nieco viac. Ale behat sa jej nechce. Bud stoji alebo ide kam ona chce, neviem ako budem chodig von. Ako dvojicky hodim buvat aj na balkon, ide skor o malu, aby bola vonku. Ked ideme aj s muzom von, tak pekne ide pri NAS. No uvidime, predsa su tó este 3-3,5 mesiaca kym pojdeme s drobcami von, snad sa nauci aspon trosku chodit a posluchat. Keby sme byvali v domceku, bolo by tó jednoduchsie. Inak s tym wc mi ani nevrav, ja ledva vydrzim s malou na prechadzke. A v noci som minule bola 15x na wc. Otras. Krize ma bolia pekelne, ale myslim, ze rto je aj koli tomu, ze po malej upratujem aj ju dviham. S kocikom uz ani do kopca nevladzem chodit. Niektore dni som fit a robim hocico a na druhy den potom skapinam 🙂🙂 inak moj manzel tiez ma taku pracu, ze by s malou byt nemohol doma, maximalne nejaky tyzden, a tak dufam, ze bude vsetko ok. Teraz sa mu crta praca nova, ak tó vyjde tak by mal byt 2 mesiace mimo SR akurat ked sa baby narodia. No neviem si ti predstavit. Ved uvidime, co bude, nestresujem dopredu. Tieto tyzdne budu najhorsie, uz babatka velmi rastu, resp. Priberaju, miesta maju chudatka malo. Ale vydrzime, Len aby boli zdravucke.

silviatomas
28. sep 2013

@xevulax Vsak aj nasa si chodi kde chce, hlavne zo zeme dviha kamienky a suche listy...a to potom chce davat do ust.Ak by bol manzel mimo SR ma ti kto pomoct? K nam sa chysta moja mamina na niekolko mesiacov, tak dufam, ze to vyjde

xevulax
28. sep 2013

@silviatomas no NASA veru tiez vsetko do pusy chce davat. Donedavna nechcela nic do ust a teraz vsetko. Co uz s tymi detmi 🙂 inak keby siel muz prec tak v podstate mamina by mohla ale az po praci ku mne prist, ale tó by som ju zas nemohla denno denne zneuzivat alebo ako tó napisat. Ma strasne tazku pracu a potom sa este o deti starat, to asi tazko..... Takze neviem si to predstavit. Ale nejak na to nemyslim, lebo tó je este vo hviezdach ci to vyjde alebo nie. Ale ak by hej, nejak by sme museli zvladnut, ak si mozme polepsit financne a hlavne by mohol mat lepsiu karieru, nejak by sme prezili.