Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

xevulax
9. okt 2013

@silviatomas ahoj, dnes som ti pisala, ale mala mi stlacila nieco na telefone a samozrejme ze ma to hodilo prec. Potom som nestihla. A co vsetko mas zakazane a nakazane papat? Ndeboj dokopes tó v poho do konca aj bez inzulinu. Ja s tlakom celkom ok, aspon co som merala, ale dolezite co nameraju v rizikovke. Uvidim buduci tyzden. Snad bude ok. A ako sa citis? Ja uz som uplne ko. Uz ma bolia kosti lonove ledva sa gulam. Pripadam si jak slon

silviatomas
10. okt 2013

@xevulax jest mozem takmer vsetko, vynechat musim biele pecivo a samozrejme sladkosti. Trosku som znizila mnozstvo, ale skutocne len o trosku a zatial to asi staci. Hodnoty mam daleko od 7,8 (maximalne vsak 8,0 mmol/l).Davam si zatial pozor, co jem (aj si to pisem, aby som vedela, co mi pripadne zvysilo hodnoty). Som rada, ze uz sa ti tlak znizil. Ja som ho vcera na obed mala iba 97/59 - vraj to nie je nizska hodnota. Ja sa zatial citim dobre,vecer ma uz zacina pobolievat chrbat-krize, ale inak necitim nic. Ty si predsa len o 3 tyzdne dopredu, tak uvidim ako sa ja budem citit. Buduci tyzden idem do poradne. Ty by si mala ist aj na kontrolny ultrazvuk alebo si uz bola? Som zvedava, kolko nasi drobcekovia narastli a pribrali 🙂

pacesa
13. okt 2013

pre všetky čo čakajú a majú dvojičky 🙂 nadhera http://www.youtube.com/watch_popup?v=AhiCHm8tOyo 🙂

avana7
14. okt 2013

Ahojte mamičky dvojičiek, po dlhšom čase opäť tu. Chcem sa opýtať, tie ktoré ste kojili alebo kojíte dvojičky naraz, ako ich dávate potom odgrgnúť? Alebo ak jedno držíte na rukách a druhé vám plače, ako si ho utíšiť, zobrať si ho na ruky, ak ste sama? Máte nejakú fintu?

jarula10
14. okt 2013

@avana7 ahoj. ja som jedného odložila a trochu nechala "vyvýšeného" napr. na vankúši, druhého som dala odrgnúť na rukách a trochu som aj poklepala po chrbátiku, aby to bolo rýchlejšie a potom som ho odložila a zobrala toho "odloženého" a tiež dala tak odrgnúť - asi tak nejako 😉 Naši mali do dvoch mesiacov 2x denne 2 hodiny plaču - to som ich šitkávala oboch naraz. Boli v perinkách, tak sa mi dalo s nimi celkom "narábať". A keď som napr. kojila jedného a videla som, že sa začína mrviť ten druhý aby nepustil hneď krik, tak som púšťala kolotoč. Mali sme taký na postielku, čo hral vážnu hudbu a mal aj tlkot srdca - nechcem to tu reklamovať, ale mne sa zdalo, že na našich to zaberalo. No ale ruky sú len dve, takže sa vždy nedalo vyhnúť tomu plaču - tak pri tom treba zachovať chladnú hlavu. Veľa veľa síl, pevné nervy a nekonečno krásnych chvíľ s bábätkami ti prajem 🙂

katka.szaboova
14. okt 2013

@avana7 ja ked som kojila na vankusi naraz, tak som ich davala odgrgnut tak, ze som ich po kojeni polozila na brusko (kojila som ich na posteli)... doporucili mi to v nemocnici, ze tak si deticky vzdy odgrgnu a bola to pravda 🙂 aj ked hned nato mali stikutku 🙂 vyhodou je, ze ked je babatko nepokojne, staci hladkat po chrbatiku a vacsinou sa ukludni 🙂

suzett
15. okt 2013

ahoj jam mam dome dvojmesacne dievcatka ktore mavali po kazdom kojeni koliku ( rekord mame plac 12 hodin), potom som prisla na to, ze ked ich dam hned po kojeni na brusko, tak si odgrgnu a po par minutovpm placim zaspinkaju. Odvtedy spia len brusku, inac nechcu a odgrgnu si v tejto polohe hned po papani, co je praktick, lebo aj ja ich kojim naraz.

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avana7
15. okt 2013

@jarula10
@katka.szaboova Ďakujem za rady a vyskúšam. Aj my máme kolotoč nad postieľkou, ale niekedy to vôbec nezaberá. Ešte som sa chcela opýtať, keď ich dáte na brucho odgrgnúť, tak sa vám nepovracajú? Lebo toho sa bojím, že im to bude tlačiť na bruško. Lebo jedna z nich nám trošku grcká a niekedy aj riadne hodí "tyčku". Tak sa toho obávam, keď ich dám na bruško. Vy ste takéto problémy s grcaní alebo s vracaním nemali? Aj sa obávame, či náhodou nebude mať reflux.

katka.szaboova
15. okt 2013

@avana7 nase vzdy po jedeni nieco aj vygrckaju, ci ich dam odrgrgnut na brusko alebo na rameno...ale myslim, ze nevadi, ze budu na brusku, vsak si pri nich....uvidis, vyskusaj ci budu plackat alebo budu spokojne...

suzett
15. okt 2013

Myto mame tiez tak, niekedy si trosku grcnu, ci su na brusku, alebo na ramene, ale to je normalne. Na brusku je to zriedkavejsie a nie je toho vela. Reflux je ked babo vygrcka velky obsah mliecka a grcka prudom. ked je to caste moze prestat priberat, ale musi to byt masivne grckanie.

jarula10
15. okt 2013

Baby rozhodli sme sa, že darujeme kočík PegPerego duette sw - je to fakt starý kočík. Máme športové časti+nánožníky+pláštenku. Dá sa dať úplne na ležanie, takže aj pre novorodeniatka. Možno pre nejakú nenáročnú mamičku vo finančnej tiesni. Ak by mal niekto záujem alebo poznáte takú, tak mi napíšte.

avana7
16. okt 2013

@katka.szaboova No uvidím, možno vyskúšam, keď naberiem odvahu. Bojím sa, aby sa mi nedogrcali.
@suzett No veď jedna tak aj grcala, že veľký obsah mliečka a len to tak z nej vyletelo. Ale nie je to pravidelné. Stane sa to tak raz za deň a ani to nie každý deň. Tak neviem, uvidíme, čo na to povie doktorka.
Inak je to na nervy, keď jednu nosím na rukách a druhá mi o dušu reve. Neviem ako ju ukludniť, zaberie len keď ju zoberiem na ruky, ale to zase začne ta druhá. Bude sa dať niekedy zobrať obidve na ruky? Keď už budú držať hlavičky? Dalo sa vám to?

jarula10
16. okt 2013

@avana7 A máš ich v tých normálnych perinkách? naši boli v nich, lebo sa mi dalo s nimi tak dobre robiť, lebo som sa nebála, že im ublížim. a síce po sediačky, ale dalo sa mi ich pošitkať oboch. hlavičky som mala položené na rukách, a telíčko na nohách a nohami som ich tak pohupkávala.

avana7
16. okt 2013

@jarula10 Nie nemám ich v perinkách, sú v zavinovačkách a aj to väčšinou v rozbalených, mám pocit, že tak im je lepšie ako byť zviazané. Šak ja už niečo vymyslím a nájdem spôsob ako si ich chytiť.

avana7
16. okt 2013

Ahojte baby, má alebo malo niektoré z vaších detí reflux? Neviem či tá naša princezná náhodou nemá. Dnes sme boli vonku a takú "tyčku" hodila v kočári. Všetko to z nej vyletelo. Pri prvom synovi som nič také nezažila a tak som z toho trochu tak mimo. Aj sa trochu bojím, aby sa náhodou nezadusila, aby pekne priberala a tak. Boli ste na nejakom vyšetrení ohľadom refluxu?

shania31
16. okt 2013

@avana7
Ahoj, moji obidvaja maju reflux, jeden slabsi-tzv. skryty, jeden silnejsi. Boli sme na vysetreni u gastroenterologa, ktory potvrdil reflux u oboch. V dnesnej dobe to uz ma vela babatiek, je to uplne normalne a zvlast u predcasne rodenych babatiek.

avana7
16. okt 2013

@shania31 A ako sa to najprv u vás prejavovalo, než si išla k lekárovi? A najprv si išla k detskému a potom ťa odporučil ku gastroenterologovi? Čo im tam robili? A čo ti povedal lekár, nejaké odporúčania? Ako to zvládaš? Kojíš či sú na umelom? Veľa otázok čo? len som zvedavá a zaujíma ma to. Ďakujem

shania31
16. okt 2013

@avana7
Jeden mal jasne priznaky- blinkal, bol nepokojny, pretoze ho palila zaha/mal vela kyseliny a koliky su tiez aj pri refluxe. A druhy - to sme ani netusili, ze ma reflux, on mal ten tzv. skryty. Zahustujeme mlieko a jeden dostava sirup hlavne kvoli tej kyseline. No jasne, musis povedat na poradni pediatricke, ak sa Ti nieco nepozdava a ta ti da vymenny listok. Robili im UTZ bruska nalacno a po napapani a tam to lekarka krasne videla.
Zvladame to uz celkom v pohode, my uz daaaavno nekojime 🙂 Trosku sa ten reflux zlepsil prikrmami- predsa len tuhsia strava, ale musim davat pozor, ake ovocie im davam- nedavam zbytocne take, ktore robi viac kyselinu v zaludku.
Ale ked si raz Tvoja mala grcla, to nic neznamena.

avana7
16. okt 2013

@shania31 Ďakujem, zajtra ideme na poradňu, tak sa doktorky opýtam a uvidíme. Malá si negrcla len raz, už to bolo asi 5 či 6 raz a išlo to z nej prúdom a mám pocit, že skoro všetko. A ten tvoj jeden ako často blinkal? Po každom jedle?

shania31
16. okt 2013

@avana7
Nie po kazdom jedle, tak 2-krat za den, niekedy sa stalo, ze za den len raz, inokedy 3-krat... Ale nikdy to neslo prudom z neho, on si len ublinkaval.

avana7
17. okt 2013

@shania31 Aha, takže nedával veľké "tyčky"? Naša tiež vždy po jedle tak ublinkáva a ako som už písala, dá niekedy a poriadnu "tyčku". A ako si to zvládala? Lebo vždy keď to hodí som trochu z toho mimo. Bojím sa o ňu. Nevie kedy to zase hodí a som stále v strehu. A kedy to tak prestalo?

shania31
17. okt 2013

@avana7
Nie, on nedaval velke "tycky", ublinkaval a aj dost kyseliny som citila z neho. Ale to vsetko zalezi od stupna refluxu.
Zvykne niekedy chrcat mala?
V pohode som to zvladala, trosku mi vadila jeho mrzutost, ale on za to nemohol. Nasi mali obaja aj koliky aj reflux. A v pohode. Su aj horsie veci u babatiek. Reflux je v dnesnej dobe veeeelmi casta vec u babatiek. Este stale ma slaby reflux. Do pol roka to zvykne ustat, nam na gastre povedala, ze u neho to vidi tak postupne do toho jedneho roka. Mame uz 7,5 mesiaca - vidim zlepsenie z mesiaca na mesiac.

dana_l
17. okt 2013

@avana7 u nas bolo jedno troche skor najedene ako druhe. a ani velmi neplakavali hned po jedeni. takze som nemala problem ich nechat odgrgnut jedno po druhom. vyskusaj co baby pisali a dufam ze ti to pomoze

ladydka
20. okt 2013

ahojte maminky mali ste alebo mate niektora kocik firstwheels city twin? ak ano ake s nim mate skusenosti?boli ste spokojne? a este mam jednu otazku,neviete nejaku predajnu v kosiciach a okoli kde maju viac dvojickovych kocikov?dakujem

anya27
20. okt 2013

Ahojte dievcata, cakame jednovajecnych chlapcov, som v 33 tyzdni a uz fakt nevladzem, kedy ste rodili, a kedy vas hospitalizovali? Bojim sa doktorovi aj povedat ako som strasne unavena, doma mam uz sice dvoch stredoskolakov ale tatino pracuje v rakusku tak tu bojujeme sami. Napiste mi ale boli deticky velke ked sa narodili a v ktorom tyzdni. Aha a velmi ma boli pupok a nemozem spat ale dlhsie lezat v jednej polohe. Babatka su jeden KP a druhy priecne, mne to brucho asi praskne 🙂. Dakujem pekne 🙂

majka381
20. okt 2013

@anya27 ja mám tiež jednovaječných,ja som šla do nemocnice 1 deň pred plánovaným cisárskym. boli v 38tt. a mali sme 3,6 a 3,5 kg a 53cm. a stým pupkom som mala taký istý pocit,ja som to len stalé mastila a masírovala.a spávala som v polosede. držím palce,nech ti to rýchlo ubehne a dobre dopadne.

anya27
20. okt 2013

@majka381 boze tie vahy 🙂 nadhera a zaroven strasidelne. V nemocnici si nelezala? Ja sa tomu zatial uspesne vyhybam. Doktor mi povedal, ze to nechaju tak do 36 tyzdna a potom to ukoncia.
Ja mam obvod bruska teraz 123 cm a moja znama mala v 37 tyzdni 165 cm. Tak to uz je naozaj desne. Tiez mala taketo Keane velke deticky ako ty. 🙂

shania31
20. okt 2013

@anya27
No ahoj moja, viem si zivo predstavit, ako sa citis. Ja som bola na tom podobne. Pribudajucimi tyzdnami to uz vsak bolo u mna len horsie. Spavat som nevedela. Mne zacalo brusko tvrdnut veeelmi skoro- vobec ni nerobilo dobre dlhe statie a ani sedenie, preto som si odlezala 3 mesiace v nemocnici ☹ Mame dvojvajecnych chlapcov, ktori sa narodili v 36 tt a mali 2 840 g/48 cm a 2 670 g/47 cm. Keby som rodila v 38 tt, neviem si predstavit, ake by boli ich vahy 😀

anya27
20. okt 2013

@shania31 mne tvrdlo brusko ale po magneziu to prestane. V stredu idem do poradne tak uvidime co doktor povie. Krcok este drzi ale pravdepodobne preto, ze prve dve deti isli sekciou. Nechcela by som ist do nemocnice kym to nie je nevyhnutne, starsie deti budu mat volny Dom, to uz len bude zabava 🙂