Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

shania31
20. jan 2014

@janis24
Vsak uvidis, hlavne, ked ti zacnu cestovat po stielke.......to uz nebude take, ze ako ulozis, tak najdes 😀

janis24
20. jan 2014

@shania31 viem co to je, ked babo cestuje 🙂 Ked budu lezat po sirke a dam medzi nich provizornu prepazku, kazdy bude mat pre seba priestorovo 70 cm, co je stale viac ako bezna postielka 😉

majka381
20. jan 2014

@capuletka ahoj,naši boli na zčitku tiež spolu 3-4 mesiace.potom každý sám,ale vždy sa nejako k sebe dostali,aj keď len za ruku držať, a to robia dodnes. a to majú 4 roky. aj v škôlke sa držia za ruky keď zaspávajú..podla mňa sa to dá,aby boli spolu aj taký kúsok väčší,

syabina
21. jan 2014
syabina
21. jan 2014

Tak a sme na svete 13.1,04 Izabel a Miriam s vahami 2950,300kg a 49cm 🙂 🙂 🙂

majka381
22. jan 2014

@syabina gratulujem,krásne princezné,super váhy.vela zdravíčka prajem.

maminka267
22. jan 2014

Ahojte maminy, kedy zacali vase dvojicky same chodit?

alex137
22. jan 2014

maminka267 Sofia začala v 10 mesiacoch a Alex deň pred dovŕšením roka

avana7
22. jan 2014

@syabina krásne sú, aj tie váhy, len nech máte veľa zdravia a mamina mliečka pre ne a veľa síl

capuletka
22. jan 2014

Dievcata ja si rada necham poradit 🙂 ale mam problem s tym, ze dve postielky sa mi sem nezmestia...paci sa mi napad prerobit potom postielku doboku k nasej manzelskej... 😉 musim popozerat ponuky postielok kde sa daju najst take tie vacsie. Dakujem za rady. Som prvorodicka... tak sa vo veeeela veciach este nevyznam a poviem vam zacinam mat z toho stres, ze som taka neznala 😒 a este k tomu to bude dvojmo...

kviatok
22. jan 2014

@syabina gratulujem, drzte sa a prajem vela sil!!! 🙂

lauricka
22. jan 2014

@capuletka postielky musis mat dve, ak budes chciet mat monitory dychu, inak sa to neda. Informuj sa v porodnici na moznost zapozicania monitorov.

kviatok
22. jan 2014

@avana7 ahoj, tak dnes sme boli na poradni a priberame 🙂 🙂 🙂 tak sa tesim, ze je to ok 🙂 len teraz mam pomoc, je tu moja mama, ale uz v piatok odchadza, tak sa obavam ako to zvladneme. Pre mna je na tvorbu mlieka najhorsia unava a stres 😢 ty si mala aj nejaku pomoc alebo vsetko zvladas sama?

avana7
23. jan 2014

@kviatok Ahoj, tak to som rada, že priberáte 🙂 Ale neboj zvládneš to aj sama, možno to bude náročné, ale dá sa to. Viem, že sa to ľahko hovorí, ale snaž sa byť v pohode, aby bolo dosť mliečka a keď sa dá, tak si odpočiň.
Neviem ako ty, ale syn mi chodí do škôlky, takže to mi dosť pomôže a môžem sa tak venovať dvojičkám a potom keď príde manžel z práce, tak ten tiež pomôže a aj babky, dedkovia s kočíkovaním. Ale nemám tu nikoho, kto by bol pri mne stále, vieš ako to myslím. Tak do 15 h som s nimi sama, dokonca chodím s babami pre malého do škôlky a dá sa to, treba si to nejako dobre zorganizovať. Veď za chvílu si aj nejaký ten režim spravia. Daj vedieť, čo a ako potom.

dana_l
24. jan 2014

@syabina gratulujem k princeznickam

dana_l
24. jan 2014

@maminka267 nase behali same az v 19 mesiacoch. nenahanala som ich a oni sa nechceli same skor pustit

dana_l
24. jan 2014

@capuletka ja som monitory do postielok nemala. mali sme len monitor ze sme ich poculi ked plakali alebo cosi robili. takze kludne mozes ich mat spolu v jednej.

dana_l
24. jan 2014

@kviatok co ta stresuje najviac? deti alebo neporiadok? rob len to co musis, aj starsieho nechaj nech sa hra sam, a ked aj urobi neporiadok, vsak o par hodin bude taky isty. nechaj vsetko lezat co nemusi byt nevyhnutne hotovo. len oper najnutnejsie, nech ti s varenim muz pomoze, prach neuteraj aj mesiac, dva. nech skusi niekto nieco povedat - daj metlu, handru do ruky a povedz - nech sa paci, urob sam ked sa ti nepaci. ak si bola zvyknuta mat vsetko super upratane - zabudni. ono raz budes viacej stihat ako teraz. pises ze mama je u teba a pomaha. ked nebude tak nebude pomoci. ani ja som nemala. a zvladla som. nikto neumrel na to ze nebolo vsetko urobene ako z magazinu 😉

dana_l
24. jan 2014

@capuletka nase boli v jednej postielke asi tak tri mesiace. potom zacali viac rozhadzovat rukami tak isli kazdy do svojej. aj ked vacsinou jedna postielka bola prazdna. ked som kojila naraz tak som ich dala naspat do postielky. ale kedze maly papal castejsie v noci tak ten bol takmer stale s nami v posteli.

maminka267
24. jan 2014

@dana_l ani ja ich nenutim ani s nimi za rucicky nechodime. Ked chcu tak sa pri nabytku postavia. Lezuni su paradny. Vsak oni sa sami naucia, nejdeme ich nutit...🙂

angieska
24. jan 2014

@kviatok ahoj. ja som mala tiež mamu na pomoc,ale neboj sa, dá sa to aj bez nej 🙂 hlavne netreba stresovať, nič si neplánovať a užívať si naplno drobcov. ja som stresovala a teraz mi je hrozne ľúto, že som si prvé mesiace s malými neužila :(

janis24
25. jan 2014

@capuletka este co sa tyka tych monitorov, ja mam take co sa pripinaju na plienku, nie tie co sa davaju pod matrac a s tymi mozu byt aj v jednej postielke 😉

@kviatok ja som tu mala maminu tiez do minulého tyzdna, tento tyzden sme boli prvy krat uplne sami, tiez som bola predtým mierne nervozna, ale bola som az prekvapena, ze je to vcelku zvladnutelne, pre mna skor psychicky narocne, lebo sa snazim mat vzdy dopredu premyslene vsetky situacie, ktore mozu nastat, kto kedy zacne vrieskat, aby som toho druhého mala aspon trosku ukludneneho 🙂 Je to uplne iny system, chvilku trva, kym na to clovek pride, ale my uz sme vcelku zohrani, len si museli zvyknut, ze uz nebudu hned obidvaja na rukach, len co trosku zamrncia... 🙂

avana7
25. jan 2014

@janis24 ako staré máš dvojičky?

avana7
26. jan 2014

Ahojte mamičky, chcem sa opýtať, tie čo ste kojili alebo ešte kojíte dvojičky, kojite vždy každú z toho istého prsníka alebo si ich striedate? Ja kojím vždy z toho istého, teda každá má svoj 🙂 Len teraz jedna už je ťažšia ako druhá, rozdiel asi 500 g. Tak ma napadlo, či to nemôže byť tým. Možno to je len tak, šak nemusia byť uplne rovnaké. Ale ten jeden prsník je trochu väčší a aj tá, ktorá z neho pije je väčšia. Ďakujem vám za odpovede

dana_l
26. jan 2014

@avana7 ja som ich kazdy den striedala. jeden den malo jedno jeden prsnik, druhy den druhy prsnik. takto sa vyrovnavala tvorba ak nahodou jedno pilo trochu menej ako to druhe.

jarula10
27. jan 2014

@avana7 ahoj. Ja som ich nestriedala a som to tak brala, že sa každému v tom "svojom" tvorí toľko mlieka koľko potrebuje (tiež sa mi zdalo, že mám jeden väčší) ... priberali takmer narovnako. Skúšala som ich aj vymeniť, ale sa mi zdalo, že sa nenajedli tak dobre, ale to som si asi namýšľala 🙂 . Skús ich teda aj vymeniť, uvidíš, možno to bude dobré. Ale ak obe priberajú v rámci normy, tak možno sú len každá iná papáčka 😉

janis24
27. jan 2014

@avana7 2 mesiace, uz som si to hodila do profilu 😉

avana7
27. jan 2014

Baby ďakujem za rady a ešte jednu otázku mám. Máte deti zosúladené, že majú rovnaký režim? Rovnako spia, papajú a sú hore? Ja to niekedy mám ok, ale niekedy ako dnes, je to strašné. Jedna zaspí, druhá sa nevie uložiť, a až keď sa zobudí prvá, tak ta druhá práve zaspí. A ráno neviem, či ich rovnako zobudiť, keď sa mi jedna zobudí, mám zobudiť aj druhú? Rada by som bola, keby sa nejako zosúladili, nechcem ich brať ako jednu, viem, že každá je osobnosť, ale toto je strašné, človek sa nezastaví a hlavne nemôže si nič naplánovať. Potom aj keď ideme von, tak jedna už zaspáva a druhá ešte veľké oči má. Ďakujem

miriamkac
28. jan 2014

@avana7
Odporúčam zosúladiť, potom si na to zvyknú a pôjde to 😅
Musia sa naučiť prispôsobiť jedna druhej...o pár rokov sa budú prispôsobovať všetci traja.... 😀 viem o čom píšem.
Držím palce...

jarula10
28. jan 2014

@avana7 Prvé mesiace som tiež stále riešila režim 😉 . Kojiť som sa snažila naraz, ale tiež to vždy nešlo, lebo Šimonko by stále spal, Adelka kým zaspala, tak on vstával ... 😨 . Ráno keď vstal jeden skôr, tak som nakojila, potom druhého a potom som sa snažila naraz: buď mal jeden skôr, alebo druhý neskôr - podľa toho aká bola "situácia" 😉 No dobré to začalo byť až keď začali spávať len 2-3x denne - to už začal byť trošku režim. Aspoň jedno spanie doobeda mali rovnako. Potom prechádzka - to vždy jeden spal, ten druhý až doma ... No nedá sa ich "nastaviť" presne, ale časom to isto pôjde aj u Vás, alebo aspoň budeš približne vedieť, že ktorý kedy rád spí, tak budeš približne vedieť, že čo ako bude.