Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

shania31
13. mar 2014

@martinazv
Varim dvojkam obed 😀 No ja som bola cele tehu PN, cize ja som mala kazdy den rovnaky 😀 😀

martinazv
13. mar 2014

waw a co take? Ja tiez uvazujem, co idem dnes varit ale asi cinus ryzou 🙂 Kolko maju dvoje dvojky? A mas parik? Musí to byt uzasny pocit mat dvojky 🙂 my sa tiez uz velmi tesime 🙂

shania31
13. mar 2014

Varila som im kuracie masko na jablckach s ryzou. Mam chlapcov, teraz 2.3. mali rok.
No je to pekne mat dvojicky, ale zaroven dost vycerpavajuce. Ako sa hovori dvojnasobna radost, ale bohuzial aj starost. Uzivaj si, kym mozes oddychovat, vyspat sa poriadne 😀 😀

martinazv
14. mar 2014

Ahoj,hm tak to uz mas v podstate velkych drobcov doma. Ja som uz doma takze oddychujem a citim na sebe ze som casto unavena takze pospim aj cez den. Ako si rodila a v kolkom tt?Ja xom mala vcera poradnu, drobceky su v poriadku len ja som mala trosku zvysenu cytologiu,medzi 2-3 tak sa trosku bojim ze co bude dalej,mas s tym skusennosti alebo pocula si o tom ako sa to v tehu da liecit?Alebo uz len po porode chirurg.zakrokom?

martinazv
14. mar 2014

@shania31 tak chlapcom dodatocne prajem vsetko najlepsie hlavne vela vela zdravicka a nech robia rodicom radost 🙂

shania31
14. mar 2014

@martinazv
Ahoj, rodila som v 36 tt- ziadny planovany cisarsky nebol, ako to bezne zvyknu pri dvojickach. Bol vedeny prirodzeny porod, mohol to byt jeden krasny prirodzeny porod alebo po 15 hodinach sme to museli ukoncit akútnou sekciou. Pocas tehu neviem, co so zvysenou cytológiou, ja som ju mala po sestonedeli zvysenu- ale to bolo zrejme sposobene celym tehotenstvom a vsetkymi problémami pocas tehotenstva. Uvidím, mam ist tento mesiac opat na kontrolu.
Hej, no v podstate "velki" 😀 Este asi do tych 2 rokov take horsie obdobie a potom hadam/pevne dufam si vystacia aj sami a zahraju sa spolu......

zuzzina
28. mar 2014

Ahojte babeny ... som v 22tt ,cakame dvojky a predvcerom mi na poradni doktor povedal,ze mam zmaknuty krcok ,je asi v takom stave,akoby som bola v 25tt.Mam lezat s vylozenymi nohami a najlepsie dolu hlavou,aby deturence netlacili na krcok a o tyzden na kontrolu.Bojim sa,ze ma budu musiet hospitalizovat,ked sa to nezlepsi a doma mam 5 a pol rocnu dcerku,nezvladli by sme to ani ona,ani ja ☹ Baby mala ste niektora podobny problem? Ako ste dopadli?

lundadno
28. mar 2014

@zuzzina ahoj ako ti zistili ze mas zmaknuty krcok, cez sono?

zuzzina
28. mar 2014

@lundadno rucne ma vysetroval doky

marbalulka
28. mar 2014

@zuzzina ahoj, ja som bola tak podobne. v 26-27tt mi robili cerklaz a trochu neskor som si dva mesiace polezala v nemocnici "dolu hlavou". ja som vsak lezala aj doma, asi od 20tt s vylozenym zadkom, aby som sa tomu vyhla, ale nepomohlo..

zuzzina
28. mar 2014

@marbalulka no to si ma moc nepotesila teda ☹ ja do nemocky ist nemooooooozem !!!!! lezim doma ,tak snad to vydrzime takto

shania31
28. mar 2014

@zuzzina
Ahoj, mala som obdobny problem s krckom od 21 tt. Napokon ma museli zosit a 3 mesiace som stravila v nemocnici. A preco by si nemohla ist do nemocnice? Myslim, ze teraz je dolezite, aby ste to s bábätkami vydrzali co najdlhsie.

zuzzina
28. mar 2014

@shania31 nemozem ist do nemocnice na taku dlhu dobu,lebo mam doma este 5 rocnu dcerku,ktora ma potrebuje,muz musi chodit aj do prace a rodinu pri sebe nemame ziadnu,kto by nam pomohol ☹

shania31
28. mar 2014

@zuzzina
Ano, to chapem, ze manzel by nemohol byt doma stale. Nechodi do skolky? Ja viem, ze potrebuje maminu. Asi je na Teba velmi naviazana 😖 Ale vsetko sa da vyriesit- vacinou ked je clovek v danej "krizovej" situacii, vtedy najde aj to naj riesenie.......

dana_l
28. mar 2014

@zuzzina tak lez, a mala nech beha okolo teba. teraz bude vsetko na muzovi, upratovat, navarit, nakupit, oprat. tych par mesiacov musite vydrzat lebo nemate inu moznost. ty sa kvoli tomu netrap, robis co sa da pre tvoje babatka. hlavne sa nestresuj, ber to ako malu dovolenku pred tym nez sa male narodia.

zuzzina
29. mar 2014

@shania31 a nezblbla si v tej nemocnici? Aj s tebou nieco robili,ci ta mali len pod kontrolou ze lezis? V ktorom tt si porodila?

zuzzina
29. mar 2014

@shania31
@dana_l Dakujem Vam baby za povzbudive slova,ale momentalne si to fakt neviem predstavit,ze by ma hospitalizovali ☹ Asi v krizovaj situacii clovek vzdy najde riesenie,mala chodi do skolky ,ale muz nema dennu 8 hod.prac.dobu a robieva do noci.no dufam,ze to lezanim doma vydrzime co najdlhsie.

shania31
29. mar 2014

@zuzzina
Nie, nezblbla- budes prekvapena, mne tam bolo ok- ja som bola v jednej sukromnej tu u nas- pristup super, zariadenie super, strava ok, navstevne hodiny od 9 do 21h, cize manzel bol kazdy den za mnou.
Ako som pisala museli mat aj zosivat- na monitore niekedy boli zle vysledky a zacala som sa aj otvarat zvnutra- a to som poctivo lezala od 21 tt (len WC, kupelka a potom rovno do postele), manzel mi aj postel podkladal a moc to efekt nemalo. Dostavala som infuzie, injekcie do zadku .....
Porodila som v 36 tt, to uz mi odtiekla plodova voda- cize tam sa uz nic nedalo robit, len ist rodit 😎

deborah1
30. mar 2014

@zuzzina ja mám skoro 4-mesačné dvojičky a ešte 4 staršie deti a tiež som si pobudla v nemocnici - mesiac. Nebolo to ľahké, to je pravda, ale zvládli sme to 🙂 Vlastne, celé tehotenstvo bol pre mňa stres..dvojičky sú jednovaječné, takže to bolo vysoko rizikové tehotenstvo, navyše som ich skoro v 15.tt potratila-začala som krvácať a odtekala mi plodová voda..vďaka Bohu to dobre dopadlo, bola som len týždeň v nemocnici. Potom, doktor ma už od začiatku pripravoval na to, že od 28.tt budem až do pôrodu v nemocnici, lebo u nás to tak pri dvojičkách robia...až do 28.tt som sa snažila na to nemyslieť, lebo už len pri tej myšlienke ma zvieralo...no ale keď ten čas prišiel, som to odmietla..pretože som bola úplne v poriadku, nebol dôvod na hospitalizáciu..s primárom som sa dohodla na týždenných kontrolách..a tak som to pár týždňov ťahala..potom prišlo slabé špinenie , vysoký tlak, skracovanie krčka...a tak som už musela byť v nemocnici - najprv na gynde asi 10 dní, potom som bola týždeň doma a potom do pôrodu 2 týždne v pôrodnici a po pôrode ešte 2 týždne. No, nerada na to spomínam, nebolo to ľahké..3 deti máme školákov, to bolo celkom v pohode, ale 4-ročný synček, to bolo ťažšie.
Skús doma čo najviac oddychovať, ležať, aby sa krčok viac neskracoval..prípadne sa spýtaj doktora na možnosť serkláže. A ak by sa už nič nedalo iné, iba hospitalizovať, tak neboj, zvládneš to..teda zvládnete to všetci 😉 Možno to nebude vždy ľahké, ale utečie to rýchlo, uvidíš a ani sa nenazdáš, budeš doma s dvoma krásnymi bábätkami 🙂 Život prináša aj ťažšie chvíle, ale treba nabrať silu a prebojovať sa cez ne..a pozri sa na to tak, že sú aj horšie veci a niektoré ženy preležia v nemocnici aj celé tehotenstvo. Kamoška ležala 10 týždňov s dvojkami /teda od toho 28.tt/ a doma 3 deti a zvládla to 😉 Neboj zvládneš to..a možno aj bez hospitalizácie 😉

marbalulka
2. apr 2014

@zuzzina ☹ to si viem predstavit, my s muzom v nasom meste tiez nikoho nemame a on chodi tiez vela do prace. neviem, co by som robila na tvojom mieste. ale inak sa neda. doktorov nezaujima, ci sa ti ma kto postarat o deti. do nemocnice ta nikto nutit ist nebude, mozes aj odmietnut, ale to by som ja nebola schopna riskovat. treba mysliet na to, ze tam je to ozaj lepsie.. postaraju sa o teba a ja som napr. bola velmi ubolena a vyhovovalo mi tam, ze tam bola vysoka postel 😀 nakoniec, kazda zena tam chce ostat co najdlhsie, aby deti boli potom na novorodeneckom, co najkratsie.
a ked ma uz 5 rokov, nechodi do skolky? so mnou tam bolo kopu mamiciek, co mali uz ine deti. kombinovali tatinko + opatrovatelky, inak sa neda..
drzim palce

marbalulka
2. apr 2014

@deborah1 wau, tak to je dost, ze od 28tt. u nas sa praveze hovori, ze automaticky posielaju od 32tt. preto sa cudujem, ak tu na fore najdem nejake mamicky po 32tt a su este v pohode doma. Mne takisto nic nebolo, mala som steh a tak to bolo v pohode a ked som sa pytala doktora, preco musim ist do nemocnice, on sa smial, ze som v 32tt a nechcem tam ist. tvaril sa, ako keby som bola uz v 41 a mala rodit uz zajtra 😀

antonia008
3. apr 2014

ahojte mamicky, mam 2 rocne dcery a 5 mesacneho synceka, uz par dni som uplne v koncoch, deti v podstate nie su zle, len nemam na nich cas, kedze varim periem zehlim a v kuse je tu ako po vybuchu. Som na ne sama, kedze muz pracuje ked nie v robote tak na stavbe, kedze renovujeme a chceme tam byt cim skor. Ja som z toho nekonecneho revu uz uplne v koncoch. Ked nie maly, ktoremu sa nepaci ani v sede ani lezmo ani na rukach.. medzitym mi dvojky demoluju, vyvadzaju...atd. Snazim sa najst si cas, aby sme sli von, ale uz nemam naladu ani na okoloiducich /kedze sme z dediny a sme atrakcia, lebo my sme tu jedine dvojicky + hned male babo/, tak si nas obzeraju vypytuju a kazda zena co ma aspon jedno dieta ma lutuje.... K tomu mi dcery utekaju a ja sa o ne bojim, lebo ideme po hlavnej ceste k nasmu buducemu domovu, tak mam stresy, lebo niektory sofery zabudaju, ze na dedine sa jazdi 50tkou..... K tomu mam kopu nervov kvoli velkemu bruchu co mi ostalo, snazim sa jest zdravo, len nejde mi to lebo mam nervy, tak by som len sladke "zrala". Stale sa pytam, kedy sa toto tazke obdobie skonci, nechcem uz ani na fb vypisovat, lebo ma tam poznaju a su tam blbe poznamky od mono mamiciek a tak, uz by som aj nejake tablety vyzierala, keby som ich poznala, ktore by ma trosku utupili, lebo sa stresujem a nervujem od rana do vecera a k tomu nemam uz ani jednu kamaratku ktora by ma vypocula aj babka ktorej som vylievala dusu pred rokom umrela, tak mi chyba..... aspon tu sa vam vyzalujem, tak sorry, kebyze som vas otravovala. Je tu nejaka mamicka ktora mala podobny problem? Dvojky pojdu od septembra do skolky, snazim sa ich navykat na nocnik, ale uz ani na to nemam dost trpezlivosti...Hadam ked uz pojdu do skolky budem mat trochu casu aj na seba, lebo nemam na seba vobec cas, chodim jak oryhana ostata dlhe nechty na nohach.......... ved urcite to niektora pozna

avana7
3. apr 2014

@antonia008 No musíš to mať náročné, ani si to neviem predstaviť, ja to mám trochu opačne, polročné dvojičky a 3 ročného syna, tiež to dá niekedy zabrať, ale tvoj prípad sa mi zdá náročnejší. Niekedy mám tiež dni, kedy som ako vyplutá a nič sa mi nechce, už ani len prihovoriť sa im, uplne vypnem mozog. Vôbec neotravuješ, na to tu tá stránka je, aby sa človek vyspovedal, vyžaloval a trochu sa tak ulavil. Dúfam, že ti to aspoň trochu pomohlo, že si to takto zo seba dostala.

deborah1
3. apr 2014

@antonia008 my sme tiež tak trochu atrakciou u nás 😀 Máme 6 synov, z toho najmladšie dvojičky 🙂 /4 mes. a 4,5r.,9r.,10r. a 12r.
Moje pravidlo vždy bolo, zjednodušiť si, čo sa dá 😝 Napr. nežehlím, iba fakt to čo treba, napr. chalanom tričká do školy, máme umývačku riadu, sušičku prádla...Teraz manžel robí doma, ale keď najstarší traja chalani boli malí, robil na 2 smeny...síce som bola stále v pozore, ale tým, že som si uľahčila, čo sa dá, bolo to ľahšie..napr. doma deti boli dosť v ohrádke, keď boli maličké, žiadne také, že lozenie po kuchyni a vyhadzovanie hrncov 😀 ,vonku boli zvyknutí sedieť v kočíku /mali sme súrodenecký/ a keď ich vypustiť, tak iba na nejakom bezpečnom mieste.
To, že je u vás ako po výbuchu, to si ani nevšímaj, kašli na to. A do septembra to nejako vydrž, kým pôjdu dvojky do škôlky, potom sa ti uľaví 😉

antonia008
4. apr 2014

@deborah1 uff 6synov joj ked vyrastu to budes mat pomoc, ja uz mam nocne mory ze som zas tehotna, to by som uz nezvladla mat 4 male deti. Hlavne nie psychicky. Ale chvala Bohu tehot. nie som, aspon dufam :o)
Drzim palce a prajem aj tebe pevne nervy a vela trpezlivosti :o)

soniatko
4. apr 2014

@deborah1 wauuuu, klobuk dole...ze 6 deti. ja som chcela aspon 4, ale uz teraz, ked obcas spomeniem, ze by som chcela druhe, tak si moj otec a sestra tukaju na celo, ze nam s muzom sibe...nebudem sa predsa ich pytat, aj tak si spravime s muzom podla seba... 😝

polynka9
4. apr 2014

Ahojte dievcata, rada by som sa k Vam pridala 🙂 Cakame dvojky dvojvajecne, tiez sa tesime, ale mam uz aj obavu, chvilu sa citim, ze ak sa narodia vsetko zvladnem a potom opat neistota, ako to bude prebiehat. Velmi rada by som to chcela zvladnut sama resp. 1 tt s MM. Svokrovci byvaju o posch. nizsie. Svokru nemusim a preto chcem byt samostatna 😕 .... da sa to aj bez pomoci druhej osoby, alebo som prilis naivna ? 😅

shania31
4. apr 2014

@polynka9
Ahoj, zvladnut sa to da. My sme s manzelom na dvojicky sami- nikdy nam s nimi nikto nepomahal. Stavy zufalstva su, ale ked sa inak neda, tak sa to musi nejak zvladnut.

polynka9
5. apr 2014

@shania31 Ahoj, smiem sa opytat ake su uz velke tvoje dvojicky? 🙂
Kedy sa zvyknu rodit dvojicky, viem, ze cakaju co najdlhsie, ale je nejaky tt v ktorom to uz ukoncuju ?

shania31
5. apr 2014

@polynka9
Ahoj, chlapci maju 13 mesiacov. To je individualne, kedy sa zvyknu rodit- mnoho maminiek porodi predcasne-su aj take co v 33 tt, 34 tt....... Niekde je ta sekcia planovana v 38 tt. Par výnimiek co som citala vydrzali aj do 39 tt, ale myslim, ze to su naozaj vynimky. Vsetko bude zavisiet od tvojho stavu, ako budu na tom babatka, ake velke budu babatka .....