Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lauricka
11. júl 2014

@elisabethwoodville vobec to neries, kym Ti to nepotvrdia. Zbytocne sa neplas. To ma cas vsetko, naozaj. Ja som teda mala bi-bi dvojcata, ale tiez najprv len jedneho srdiecko bolo mozne zaznamenat a az o par dni aj druhe. A to mi povedal doktor, ze to nemam proste riesit, lebo velakrat zeny cakaju dvojky a ani o tom nevedia, lebo jedno na zaciatku odide. Takze az budes vediet o tyzden, co sa vlastne deje, potom sa zariadis. Ziadne stresy navyse tehulam, ani babatkam neprospievaju.

juliana30
11. júl 2014

@bewik,to je super,len pekne oddychuj,uz to máš za pár.Mňa uz tiež bolelo ku koncu to kopanie a prevalovanie babatiek,ale mne deň pred pôrodom vyvádzali ako bláznivé,kopali asi 18hodin.Nedalo sa to uz vydržať.Podla mna uz nemali priestor v brušku ☹.Dnes som bola teda prebalovať,teším sa ako blázon,sú také drobunké,ale išlo mi to.Akurat,ze majú na sebe také kosielky a tie sa zapravuju a s tým som mala najväčší problém.Inak to bolo fajn.O 21:00 idem znova 🙂.

bewik
11. júl 2014

@juliana30 veru, tie nase baby nemaju taky luxus ako mono deticky 🙂 neviem si predstavit, ako to moze fungovat s trojickami 😲
No tak ty uz veselo prebalujes 🙂 a ako s flaskou, su nejake pokroky? Mliecko si odsavas? Aj ti davaju drobcov skin to skin?

juliana30
11. júl 2014

@bewik,no tak pri trojickach to musi byť hrozne ,preto sa aj tak skoro rodia,veď tam je horkotazko miesto pre dve 🙂.prikladali mi baby na kožu,kým boli v inkubátore,teraz su zababušené v zavinovačke 🙂,takze ich mozem len pestovať a najnovšie teda prebalovať.Ale doma to budem praktizovať,odporúčajú to.Ninka je väčšia a sikovnejsia,ide jej to s fľaškou lepšie.Saška sa trochu fláka.Takze musím vydržať,no ja pevne dufam,ze na budúci týžden by mi ich mohli dať na izbu.Ale neviem,ci niesom veľký optimista 😨 Mlieko odsávam,aj keď ho až tak vela nemám,kedže ich nemôžem prikladať,ale rozbieha sa to pomaly.

dudulik1986
11. júl 2014

@bewik to je super ze sa drzime zaklad je ze drobci priberaju baby mi pisaly ze preco maju moji chlapci tolko gramou ze maju mat menej nechapem co riesia ja som rada dufam ze to vsetko pekne dobojujeme doma a v nemocnici nebudeme dlho...

polynka9
12. júl 2014

@juliana30 @bewik

Caute baby, od vcera som doma, aj som sa v mobile pokusala napojit na MK, ale neslo mi to .... takze mame sa ako tak OK, krcok sa skracuje ma 1,9 ale drzime, vnutorna branka zatvorena vonkajsia otvorena na prst, ale to nebude asi nic zle, kedze som doma, doky sa vyjadril, ze musim lezat a to iste, co budu so mnou robit v nemocnici, mozem aj doma, takze lezim, polosedim, ...v nemocke mi davali infuzie, hned po prvej som sa citila skvelo, + bola som na monitore, najprv jedno babo vsetko OK, potom druhe, ale medzi tym, prisla jedna pani rodit, tak ma nechali samu 20 min. a vtedy, som nepocula srdiecko, bolo to tazkych 20 min., revala som, MM za dverami zuril, nevedel nikoho najst, kedze rodili inu pacienktu, a to bola este nedela poobede, takze na chodbe nebolo nikoho ..... nakoniec prisli ku mne a to len jeden drobec ako keby odkopol toho druheho z pasu a preto sme nepoculi srdiecko, poviem vam, hrozny pocit, hlavou mi preslo vsetko co len mohlo ....
Zistili mi streptokoka a po 3 dnoch som sa dockala aj ATB, takze denne uz beriem 19 tbl .... 15.7. mam poradnu a velky ltrazvuk .....
Nakoniec som bola v Saci na obycajnej izbe, naozaj velmi pekne prostredie, mile sestricky a sanitarky, uplne nieco ine ako v novej, .... som vravela, ze tam pojdem, aj som dolsa, ale ked doky na prijme povedal, preco nejdem k svojmi obvod. gyn., tak nech sedim a cakam .... MM ked videl reakciu dokyho, tak sme sa zdvihli a sli prec ....

Baby tesim sa s vami, ze vasim dievcatam to takto pekne ide. @juliana30 uvidis coskoro ste doma a bude to uplne ine 🙂
@bewik Mojko vydrz este co najdlhsie, bude to potom uz len a len lepsie 🙂

juliana30
12. júl 2014

@polynka9 no ahoj,toľko sme na teba mysleli 🙂,tak super,ze uz si doma. No mňa uz asi v našom zdravotníctve nič neprekvapí.Ja teraz bojujem so stravou.Co bolo minuly pondelok,tak to isté sa varí každý pondelok,atď. celých 7 dní.Tarhoňu tu jem už asi 24-tý krát.Bleee,uz sa mi tu chce z toho vracať.Dufam,ze to uz dlho nepotrvá a pôjdeme domov ☹.

bewik
12. júl 2014

@polynka9 jeeeej ahooooj, tak som rada, ze ste v poriadku. Museli to byt riadne stresy ked si bola na tom monitore, vidis to, este su len v brusku a uz si robia naschvaly 😀
Nova nemocnica je fakt otras, tak dufajme, ze pekne obe preckame 34tt a mozme rodit v Saci. Kolko vas bolo na obycajnej izbe? Aj za nu sa nieco plati? A ktory doktor ta mal na starosti? Ano, tam je uplne uzasny personal, co dodat, sukromna nemocnica je iny level. Tak len pekne lezkaj, ja uz som si na to tak zvykla, ze ma obskakuju a mojou jedinou pracou je lezat. Nuz ale je to moja najdolezitejsia uloha v zivote, beriem ju zodpovedne 🙂
@juliana30 tarhonu ja tak nemusim, chapem ta. Zachrani ta jedine rodina s nejakou donaskou. Dnes ma tvoja Ninka meniny, tak vsetko najlepsie a uspesny start do zivota 🙂

juliana30
12. júl 2014

@bewik ďakujeme 🙂,no ja som doteraz Tarhoňu mohla....už nemusím...večera -2 poľsky chleba a paštéta ...nenávidím to tu!

polynka9
12. júl 2014

@bewik @juliana 30 Mojko tak len este par dni vydrz, i ked sa mi to lahko vravi a sama som sa nevedela dockat kedy budem doma a to som tam bola len 1 tt .... ale v Saci varia tak skvele, dokonca lepsie ako svokra 🙂 aj olovrant sme dostavali, dokonca aj suchu veceru v balicku, 2 krajce chleba, rohlik, cely balik nitrinaskej sal., maslo, karicku, pomaranc ..... mala som co robit, aby som to zjedla, ale 1 ks chleba som si nechala na neskor, ale ani ten som nakoniec nezjedla ...... obed ryza, masko, bud hovadzie, alebo kuracie na stave, akurat ja nemam rada tekvicove privarky, tak aj to som zjedla, ale len masko a zemiaky, .... a vzdy sme mali kompot, alebo cviklu, atd .... a ranajky, karicka, alebo maslo, pasteta, alebo pomazanka domaca vymiesana .... takze strava celkom OK, .... ohladne lekarov - prijal ma Michal Michna, rano o 7 vizita, a vecer tiez, vzdy iny lekar, skontrolovali ozvy babatiek, a preslo tam asi okolo mna celkovo asi cca 6 lekarov, co sa striedali .... vela toho nenahovoria, vizita trva asi 3 min. Na izbe sme boli raz 2, potom 3, ale aj 4. Najlepsie bolo ked sme boli 2 ks, kde sa dalo pokecat, atd .... ale boli aj panie, ktore strasne chrapali a to sla spolubyvajuca pre vatu do usi a potom to uz slo, ale celkovo mam pozitivny pocit z klasickej izby. Neplatila som nic, len za hospitalizaciu 6 eur.

dudulik1986
12. júl 2014

Babenky neviem preco ale chyta ma panika aby sa daco nestalo a aby boli malinky zdravy neviem preco mozno iba depka v utorok idem na glukozu som zvedava ci je vsetko ok.....

juliana30
13. júl 2014

@polynka9 to mi ani nehovor,ze tak dobre u vas varia.Tu je to teda naozaj bieda.Ale na oddelení gynekológie bolo lepšie,lebo tam sme mohli behnut do bufetu a návšteva mohla ist až na izbu a vzdy mi podonasali kopec vecí.Tuto na sestonedeli som zatvorená a návštevy len na chodbe.Ale na tuto izbu uz chvalabohu mozu prísť návštevy,inak by ma porazilo.
@dudulik1986,možno je to tým ,ze si v 28tt,aj mna vtedy chytila panika,lebo toto sú také dôležité týždne a každá si praje asi preklenúť ten 30tt,nic sa neboj,ubehne to ako voda a nevidím dôvod,prečo by sa malo nieco stať.Mysli len na pekné veci a na to,ze o pár týždňov uz budú miminká na svete a ty sa budeš tešiť tak ako ja 🙂

dudulik1986
13. júl 2014

@juliana30 dufam ze mas pravdu som zvedava co mi povie v 30tt primar ze kolko pribraly dufam ze to dotiahnem aspon do 36tt len nech su zdravy.....

juliana30
13. júl 2014

@dudulik1986 neboj sa,všetko bude v poriadku,vydrziš a ubehne to ako voda.Po 30tt to už beží rýchlo 🙂.Jasné,ze budú zdravý,neni dôvod o tom pochybovať 🙂

dudulik1986
13. júl 2014

@juliana30 ej dakujem ze si uprimna a ze ma podporujes......dufam ze vydrzimmmm

juliana30
13. júl 2014

@dudulik1986 nemáš za čo,od toho sme tu a len ženy,ktoré nosia dvojičky pod srdcom ťa vedia pochopiť a ja viem,ze najväčší strach som mala samozrejme do cca.14tt a potom ma vyplašil lekár,že najhoršie týždne sú medzi 28tt a 34tt.Takže preto máš strach.Ale vravím ti,ubehne to ako voda a keď vydrzite do 36tt,tak ste už za vodou.A to dáš,to sú len 2 mesiace,už keď si sa dogúľala tak ďaleko 😀.Vsetky výsledky máš v poriadku,nie?Tak nemáš dôvod pochybovať o zdraví. 😉

polynka9
13. júl 2014

@dudulik1986
@dudulik1986 Neboj sa nic, drobci budu v pohode, kazda z nas ma strach, ale tak pozri, robime vsetko preto, aby sa mali fajn, prosperovali, boli zdravucky, no nie ? MM mi vravi, ze tolko sme uz toho urobili, ze naozaj to dopadne fajn, a ani sa nenazdame a 2 mes. su za nami,. takze pekne hlavu hore a bojujeme, ved sme su uz tak daleho od zaciatku a zaroven tak blizko pred krasnym cielom 🙂

polynka9
13. júl 2014

@juliana30 🙂 vidis co nemocnica to ine prostredie, jedlo, ludskost ... skoda len, ze nie je vsade klud, ludska dostojnost a pochopenie ... a ako sa maju dievcata ? 😵

juliana30
13. júl 2014

@polynka9,chodím ich prebalovať každé 3 hodiny a niekedy aj kŕmiť ,ale zatiaľ len cez sondu.Priberajú,to ma teší,Ninka napreduje,je taký živel,všetko sleduje a jeduje sa,keď je hladná a Saška má na saláme,dám jej jest,zavrie oči a spí.Volám ju šípkova Ruženka,tu ma položte a tu budem 🙂,nedostanem sa odtiaľto ani do Vianoc :-/.
Tu sú veľmi milé Sestricky,to musím uznať,ale to je asi tak všetko.

polynka9
14. júl 2014

@juliana30 Nepovedali, ako dlho este ostanete v nemocnici ? Myslela som, ze pri dvojickach je to tak 10 dni ...

juliana30
14. júl 2014

@polynka9,ked porodiš na cas a deťom nič nieje,tak aj s dvojickami ťa pošlú za 4-5 dní domov.Ale tým,ze baby nevedia sať,tak s nimi domov urcite nemôžem ísť.Mala by som sa dnes zauciť v kŕmení fľaškou ,a sestrička dnes podotkla,ze možno o 2 dni by som aj Ninku mohla dostať na izbu.Co by som veeeeľmi uvítala,ale nepovedala mi to doktorka,takze to beriem s rezervou.Takze,keď sa baby naučia jesť,už aj prášime domov.Ale nikto ti nepovie,ci to bude trvať týžden,alebo este 2-3.Fakt neviem.

capuletka
14. júl 2014

Ahojte dievcata...my este stale v nemocnici. O dva dni budeme mat ukonceny 36tt a kedze sa porod nerozbehol a otvorena som stale rovnako na prst, mohla by som ist na tyzden domov a v 38tt naplanujeme termin sekcie. Ak to samozrejme na mna pride medzitym tak dobehnem naspat a rovno sa bude robit cisarsky. Predoperacne uz mam porobene. A vravia ze uz to bude bezpecne pre nas. Tak dufam ze sa za dva dni nic nezhorsi budem moct ist na chvilku domov. Drzkajte sa aj vy dievcata, nejak to uz dobojujeme;) julianka som rada ze tak pekne napredujete. Aj ked verim ze byt tam tak dlho uz musi byt na nevydrzanie...:-/

juliana30
14. júl 2014

@capuletka wau,to je super,neboj uz si za vodou.Silno ti držím palce,nech vydrzite kolko sa bude dat' 🙂

polynka9
15. júl 2014

@juliana30 Drzim vam dievcata prsty, nech to ide cim skor s mlieckom 😉
@capuletka Skvela sprava, uz si daleko za hranicou, drzim prsty 😉
@bewik Mojko, a ty ako sa citis ? Ja mam dnes poradnu a ultrazvuk.... 😅

bewik
15. júl 2014

Ahojte baby. Ja som dnes nenormalne unavena, len by som spala. Uz nic nevladzem. Vcera som mala poslednu poradnu, od stvrtka zacina MD 🙂 Do nemocnice sa neviem dovolat, kedy mam prist na kontrolu.
@polynka9 som rada, ze si sa mala dobre v tej Saci, varia tam super, to hej, oni su tym povestni. Drzim palce na poradni.
@juliana30 takze tvoje baby maju kazda uplne iny temperament, ono to tak byva pri surodencoch. Podla mna aj u nas to tak bude, lebo jednu citim stale a o druhej ani neviem kde moze byt v brusku 🙂
@capuletka ty uz mas krasny tyzden, to je parada, ideme vsetky v tvojich slapajach 😀
Tak dobru noc! Ide sa zase spat 😎

dudulik1986
15. júl 2014

@juliana30 ano vysledky su ok krcok sa zmenis zo 40mm na 38 mm. zajtra som 28tt ide to strasne pomaly ubija ma to a musim lezat......

juliana30
15. júl 2014

@bewik,@polynka9,@capuletka,@dudulik1986 tak dievčatá od dnes mám Ninku na izbe,ale len do 21:00hod.,potom mi ju dajú zase ráno.Prebalujem a krmim z fľaše,ale to kŕmenie je boj ☹.Ninka hneď zaspí,musím ju stimulovať pod bradou a podobné finty,aby jedla...no ja sa odtiaľto asi tak skoro nedostanem ☹,ide to naozaj pomaličky.Neviem sa ňu ale vynadívať,je úžasná.
Vydržte baby čo najdlhšie ,nech sa nemusíte mordovať potom s takýmito vecami.

polynka9
15. júl 2014

@juliana30 Mojko, nezufaj, ja viem, ze ti je tazko i ked si to momentalne neviem predstavit, ale mozno uz len par dni, uvidis aj Ninka sa coskoro rozbehne a hned ste doma, tak vela trpezlivosti a radosti . PS: Urcite su krasne ♥

polynka9
15. júl 2014

@bewik Cavko, mozno z toho tepla si viac unavena, ja ked zaspim zobudim sa uplne spotena, nikdy som tieto stavy nemala, ale tak vidis caro tehotnosti 🙂

polynka9
15. júl 2014

Dnes sme mali lekarov, zatial vsetko OK, o trosicku sa to zlepsilo jedno babatko ma 1364 g a druhe 1492 g, troska som ich aj videla, ale take su chutne, baculate, nechceli sa velmi ukazat, takze nemam foto .... a videla som aj ako malo jednorucku pri tvaricke ♥♥ milujem moje gemini ♥♥