Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dudulik1986
16. júl 2014

Babenky volala mi sestricka ze mam zly krvny obraz a ze mam ist na hematologiu..... co to moze byt dnes mi je riadne zleee

dudulik1986
16. júl 2014

@polynka9 jej krasne vahy uz maju aj ja by som chcela.... dufam ze som ok... nechcem ist dom nemocnice ale zaroven sa bojim ci je vsetko v poriadku.....tazko sa mi spi ako keby mi tlacily na rebra citim taku tupu bolest.....

polynka9
16. júl 2014

@dudulik1986 Ahoj, krvny obraz mam tiez zly, beriem ferro-folgama, beriem 2 x 1 tbl., vacsinou v tehotenstve je zena chudokrvna a pri dvojkach este viac, takze nic sa neboj, mna sice neposlal na hematologiu, ale dal mi tie vitaminy. Nebude to nic zle, len ti urobia krvny obraz mozno viac detailnejsie.
Aj spanok je na figu, neviem si najst vhodnu polohu, raz sa gulam na lavo, potom na pravo, a nic mi nie je dobre, takze viem, ako ti je .... vela krat si aj poplacem, trosku sa mi ulavi, ale tak bojujeme dalej, no nie ? 😉 Tiez ma bolia rebra, vraj je to roztahovanie, lebo doterajsia kapacita uz nestaci, takze sa posuvaju aj kosti - to som tiez netusila, ale moja babka a MM mi to objasnili .... mam pocit, ako keby si hovorila o mne, ale je to tak, musime tym prejst, pre dobro nasich babatiek, nic sa neboj, urcite sa maju babatka u teba dobre 😵

nikola9
16. júl 2014

Ahojte mamičky , ja síce nemám ani nečakam dvojičky..ale moja susedka a zároveň najlepšia kamaratka ma už 10mesačných chlapcekov..je na nich sama a je úplne psychicky na dne :(
Tak sa jej snažím čo to pomôcť s malými nezbednikmy 🙂

A tu je moja otazka 🙂 a ja vôbec neviem či sa tu môže niečo takéto pridať ak nie prepáčte a upozornite ma.
Ide o to že by chcela predať kočík pre dvojičky (modro-čierny) používany asi 6mes.aj to len par krát bola s nimi vonku a športová časť je ešte zabalena..
Tak ma napadlo či práve tu sa niekto nenajde kto by mal záujem keď už čakáte malé batozky 🙂
Totiž ona sa ho nevie zbaviť 🙂
Tak išla aj pod cenu.
Nehnevajte.sa ak to sem nepatrí
Krásny večer

polynka9
16. júl 2014

@nikola9 Ahoj, mne nevadi, ze ponukas kociarik, ale nasi drobci uz maju kociarik .... takze my konkretne nepotrebujeme 🙂

nikola9
16. júl 2014

@polynka9 ďakujem 🙂 možno sa niekto najde
A ako zvládas/te tieto horúčavy ?

polynka9
17. júl 2014

@nikola9 Dakujem, ide to, 😉 ... mna len mrzi a hneva, ze som odkazana na pomoc od inych, kedze musim uz len lezat, ale pre nase deti urobimv setko, aby sme vydrzali 3v1 co najdlhsie 🙂

bewik
17. júl 2014

@juliana30 ahojky, tak ako sa maju tvoje maciatka? Pokrocili ste s tym krmenim? Verim, ze su krasne 😵
@polynka9 presne som mala to iste okolo 30tt, ze som sa stale zobudila spotena. Teraz uz ani nie.
Baby, dnes som prvy den na materskej, ja som uz neverila, ze sa toho raz dozijem, jupiiii! 😀

juliana30
17. júl 2014

@bewik,@polynka9,tak prvá noc za nami,samozrejme ,ze som dokopy nic nenaspala,2xjedla v noví,2x mi ju sestrička zobudila,2x ju bolelo bruško a ráno o piatej ju prišli vážiť,potom zase vizita.Papá v celku uz dobre,ale teraz mi dali na izbu aj Sašku a zatiaľ len čumím na obe a fakt netuším,co budem s nimi robiť.Hlavne,ked pride cas kŕmenia.Sašku si este na noc berú,a neviem,ci tu ďalšiu noc uz nebudem mať obidve.Tesim sa,ale aj mam obrovský strach,ze co si počnem s nimi.pomooóóc

bewik
17. júl 2014

@juliana30 to si presne ja hovorim, ze co s nimi budem robit 😀
Cize ju treba aj budit? Ako casto musi papat? Take kazde tri hodiny? A odsavanie mliecka ti ide v pohode? Nie je to bolestive? Tak uz pokrocila aj Saska, ked ju mozes mat cez den, super 🙂 blizi sa cas ked si ich uz zoberies domov.
A tusim si rodila presne v takom termine ako som ja teraz, zajtra idem na kontrolu, som zvedava co bude 😕

dudulik1986
17. júl 2014

@polynka9 jej moja dakujem som rada ze som neni sama... s timito problemamy a tiez beriem to ferro gamma-zelezo ale ja som bola uz chudokrvna pri prvom a druhom tehotenstve...... dufam ze tonejako dobojujeme.....pa...... 😒

juliana30
17. júl 2014

@bewik tu ich kŕmia každé 3 hodiny a po 50ml,ale bola som rozculená,lebo obe vypijú 30ml a zaspia ako drevo.Sestricky im potom nasilu dajú tých 20ml a potom sú samozrejme celé červene a grckaju.Jednoducho toľko nevládzu a oni musia podľa tabuliek vykazovať,ze priberajú.Je to hrozné,kŕmia ich ako kačice.Pritom sa zobudia po cca.2,5-3 hod.a bez problémov zjedia 30ml.Ninka občas aj 40ml.Oni sa uz mrvia pred jedením.Musiš vyčihnúť,ktorá je hladnejsia a tej dať prvej.Ako prvé spoločné kŕmenie sme zvládli,ale co ďalej?!
Odsavanie je v pohode,nebolí to,ale vzdy si kremujem bradavky bepanthenolom.Zatial Ok.No mliečko mám,ale nie vzdy pre obe.Ano rodila som presne na 34tt 🙂.

marbalulka
17. júl 2014

@dudulik1986 to nic nebude, ja som pri dvojcatach mala tiez zly obraz, nejake hodnoty som tam mala zvysene ohladom zrazanlivosti a potom som si musela pichat fraxiparin, takze mozno kvoli tomu musis ist tiez na hematologiu

dudulik1986
17. júl 2014

@marbalulka no diki uz len to mi chybaaaa ale ak to bude treba tak budem aj ked sa bojim inekcii ako cert....

bewik
17. júl 2014

@juliana30 tak tie tabulky su fakt strasne. Ved kazde dieta je jedinecne a potrebuje nieco ine. No uz aby ste boli doma a robila si si veci po svojom. Neskutocne, ze uz maju dva tyzdne! Neuveritelne to leti. Mam pocit, ze si nam len vcera oznamila, ze sa uz narodili. A mate casto navstevy? Rodina je zvedava? Co stari rodicia?

juliana30
17. júl 2014

@bewik,no veď to,doma si urobíme režim aky bude vyhovovať deťom.Navstevy sú od 14:00-16:00,ale tak dá sa aj mimo.Zatial bola pozrieť len sestra s dcérou,obe sú zdravoťáčky,tak si doniesli rúška 🙂,Sestricky mi neodporúčajú veľmi návštevy,ale malé nieco nenachytali.Tak cez víkend akurát dojde muž a to hádam bude všetko.Radsej nech dojdú,až ked uz budeme doma,lebo každý den navyše ma tu ubíja.Ide to rýchlo ,pred chvíľou som bola este len na začiatku tehotenstva 🙂.

bewik
17. júl 2014

Jaj jasne, este nemozete prijimat navstevy vo velkom. Ved na vsetko este bude cas. Hlavne nech prosperuju. Uz si tam vlastne tri tyzdne, ze? Joj uz aby ste boli doma.

juliana30
18. júl 2014

@bewik cez uz 3tyzdne,som z toho na nervy.Dnes bola vizita a medzi dverami som započula ako povedal prednosta,ze o 3-4 dni domov.Tak snáď sa toho dožijeme,ale podmienka je,ze musia deti priberať,ale oni chudence nevypiju toľko,kolko im tu dávaju.Vcera Ninka pekne pila,tak reku natlačím do nej,ked je taká rozbehnutá,no samozrejme ,ze polku mi potom vyvrátila.Ach...zbláznim sa tu.Dnes uz budem mat obidve nonstop 😲

dudulik1986
18. júl 2014

ajojte babenky ako citam dari sa pridam vam foto mojho jedneho drobceka

polynka9
18. júl 2014

@dudulik1986 Zlaticko krasne ♥
Moji sa nechcu fotit, aj pomerat ich mal doky problem .....

polynka9
18. júl 2014

@juliana30 Uz sa vam to krati a o chvilku si doma, 3-4 dni, este sa zebehnes a neboj sa, potom budes fungovat automaticky, viem, ze mas strach, aj ja ho mam, kazda ho ma, ale zvladneme to, dobre 😉

polynka9
18. júl 2014

@bewik 🙂 parada, o chvilku mas tiez svoje drobatka pri sebe, ja sa s vami tehulky moje tak tesim 😀
Kedy uz mas chodit na monitor, prietoky, atd ... alebo este chodis k svojmu dokymu ?

bewik
18. júl 2014

@polynka9 ahojky, no tak dnesna kontrola dopadla dobre, nadalej som doma 🙂 najblizsie sa vidime 29-teho, tak aspon buduci tyzden mam pokoj od kontrol. Vtedy mi urobia prvy krat monitor. U svojej doktorky som bola teraz v pondelok posledny krat. Prednosta mi povedal, ze mozem rodit aj prirodzene ak by boli male dobre natocene a neboli by vahovo velmi rozdielne, (co zatial nie su, je medzi nimi rozdiel len nejakych 5%) 😕 som bola velmi prekvapena, lebo zatial sa kazdy doktor vyjadril, ze by neriskoval a radsej zvolil sekciu. No ved uvidime. Nech je tak ako ma byt.
@juliana30 tak ako si prezila dnesny den v kompletnej zostave? Krmenie, prebalovanie, krmenie, prebalovanie.... aspon si uz zvykas, doma budes uz macher 😎 🙂
@dudulik1986 to bude krasny chrustik 🙂

dudulik1986
18. júl 2014

@polynka9 dakujem len mi je luto ze nemam foto aj druheho a ake mate mena mi ideme met Filipka a Riska.....a Sameula a Matuska uz mame ale volame ho mateo ..boze babi ide mi to strasne pomaly v pondelok idem na tu hematologiu a v 30tt na prietoky a kontrolu do nemocnice ku primarovy....

polynka9
18. júl 2014

@bewik Parada, to su dobre novinky 🙂 super .... len tak dalej 🙂 tiez mam 29-teho poradnu v USS a o 12-tej u Dosedlu USG krcka, takze ak uvidis fucit, dychat jednu velku tehulu, som to ja 😉
@dudulik1986 Nasi sa budu volat Emilko a Janik 🙂 Krasne mena mas vybrate, tiez som chcela Riska, ale to mi nepreslo 😕 Uvidis pojde to rychlo, ja sa zameriam vzdy na jeden den v tt - napr. ak mame ist k dokymu, alebo ma niekto prist, alebo volat o vysledky, a tak tlacim cas a dni, nech idu .... 🙂

Inak na mna sa nalepi vsetko co moze, od ATB mam vedlajsi ucinok a musela som si ist pre recept na cipky a kremik, 😢

dudulik1986
19. júl 2014

Boze babenky ako to mozte vydrzat mna tak bolia tie rebra tlacia mi na ne celu noc som nespala des.... a to este aspon 9 tt neviem ako to dobojujem...... 🙂 😉 a som zvedava kolko pribrali za 3 tyzdne....

polynka9
19. júl 2014

@dudulik1986 No nic ine neostava len vydrzat, 😉 ale mne sa zase v noci ulavi, cez den ak dlhsie sedim, vtedy ma ukrutne bolia rebra, ale ak lezim a prevalujem sa, nie je to az take zle, ale najma v noci mi je trosku lepsie....sice nespim, lebo chodim na WC a mam zle sny, ale tak to je uz zase o inom .....

xevulax
19. júl 2014

@dudulik1986 neboj o par tyzdnov sa posunu trochu nizsie a bude lepsie 🙂

5romanna5
19. júl 2014

Boze baby ja som taka unavena ☹ to teplo ma priam nici ☹ nohy uz opuchaju...a este niekolko tyzdnou pred namii...len nech vydrzime co najdlhsie 🙂

polynka9
20. júl 2014

@5romanna5 Musime vydrzat, co ine ....no nie ? 😉 Ja som doteraz opuchy nemala, ale vcera sa uz jedna noha prejavila, ale potom to ustupilo ... ale ma sa ochladit aspon v okoli KE na utorok uz len 23 st. tak mozno bude lepsie