Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lauricka
11. aug 2014

@polynka9 s chlapom to urcite nesuvisi, ze mas dvojky 😀 , len s Tebou a Tvojou rodinou, resp. zenami (mama, babka...) casto je to obgeneraciu. Moja prababka mala dvojcata napr. a potom v mojej linii sme cakali dvojcata dve. Ale, bohuzial, len ja som ich donosila.

polynka9
11. aug 2014

@lauricka Tiez si myslim 🙂 , ale co budem inym vysvetlovat ...

lauricka
11. aug 2014

@polynka9 jooj, nic, to ja nezasvatenym do problematiky dvojciat nevysvetlujem nic, oni najlepsie tomu zvacsa rozumeju 😀

juliana30
11. aug 2014

@polynka9 ja som najprv kúpila ručnú,ale bola slabá,teraz máme na vysávač ,tá je super.

dana_l
11. aug 2014

@polynka9 odsavacku na vysavac odporucam. pri starsich som nemala az pri dvojickach. a veru som si nadavala ze kolko som sa natrapila odsavanim "ustami" - a nepomohlo to velmi

bewik
11. aug 2014

Zienky, ja som dnes uplne off, cely den len lezim, unavena som, ze ani zaspat neviem. Ale teraz prsi, hned je lepsie. @juliana30 @polynka9 som si nas predstavila s tymi kocikmi, budu nam musiet uvolnit nejaku dialnicu 😀 My mame kocik vedla seba. A tiez sme rozmyslali pozriet sa na to celoslovenske stretnutie dvojciat.
No tak zajtra som zvedava co bude, ci uz pojdem na prijem. Tieto posledne dni su plne nervov, uz aby to bolo za nami 😖

polynka9
12. aug 2014

@bewik @juliana30 Budem rada ak sa stretneme aj na stretku dvojiciek, musi to byt krasne 🙂
Viem, je ti tazko, ale mne sa zda, ze ten dazd trosku pomohol, tak dufam, ze si sa vyspala a dnes si nastartovana na 100 % a dozvies sa opat nieco nove napr. ohladne sekcie .... som v napati a cakame infosky, drzte sa 😉
@dana_i @lauricka @juliana30 Jedno aka znacka odsavacky ? Idem nieco vygooglit, a objednat teda 🙂

bewik
12. aug 2014

@polynka9 @juliana30
Taaaaakze, nas den D bude 14.8. vo stvrtok 🙂 zajtra idem na prijem. Bude to spinal, ze je pre deti lepsi. Radsej si o nom nic necitam, nic nechcem vediet. Ale som rada, ze ich uvidim hned 🙂 potom den na jiske. Baby sa uz nevedia dockat, tolko sa mrvia, prehadzuju, citim ich uplne odspodu az celkom hore. Ja som uplne mimo, ani neviem co mam robit 😅

lauricka
12. aug 2014

@polynka9 ja som zobrala, aku mali v lekarni a uplne v pohode 🙂

juliana30
12. aug 2014

@polynka9,neviem značku,muž nejakú doniesol z lekárne,mala zelenobiely obal 😲.
@bewik óóóó,tak už máš termín 🙂,super, neviem sa dočkať,keď nám dáš vedieť.Nič sa neboj,spinal je super,budeš počuť aj vidieť detičky.Ja som mala pôvodný termín 15.8. 🙂.Strašne ti držím palce,nech ste zdravý všetci a nech vám to dobre dopadne.Co by si chcela robiť? 😀,skontroluj si veci,ci máš všetko, manželovi daj inštrukcie ,aby nezahynul bez teba a uz sa len dobre vyspi.Lebo to bude naposledy 🙂.

dana_l
12. aug 2014

@polynka9 ja som mala z svk, mami mi kupila v lekarni - jedine co by som bola k tomu brala bola kefka na cistenie. tu som nemala. bola to ta baby vac odsavacka

dana_l
12. aug 2014

@bewik mozno sa ti porod aj sam spusti. ja som isla na kontrolu ze potom mi povie kedy pojdem rodit a hned mi vravel ze uz som otvorena a porodim najneskor na druhy den. a tak aj bolo. rodila som 38tt+5

bewik
12. aug 2014

@juliana30 dakujem, dufam, ze vsetko dobre dopadne. Vidis, to mi ani nenapadlo, ze posledna pokojna noc 😅 A ako na potvoru sa nasa civavka zacala harat, uz aj ona by chcela bejby 🙂 aspon ma minie to jej prebalovanie, lebo tri deti nezvladnem 😀
Pocuj a na jiske to ako prebieha? Budem moct mat mobil pri sebe? A pustali tam navstevy?
@dana_l och dufam, ze nie. Ja mam rada veci naplanovane 😀 a ten datum sa mi strasne paci. Ale ani ctg neukazalo kontrakcie, vydrzime 🙂

juliana30
12. aug 2014

@bewik u nás mohol byť mobil ,ja som aj pred pôrodom mužovi písala,ze idem rodiť 😀,ale návštevy len na chodbe.Neviem ako je to u vas.

polynka9
12. aug 2014

@bewik Jeeeej, parada, 🙂 ... nic negoogli, nic necitaj, max. nam odpis na MK a vsetko bude super, vsetko zvladnes a dokazes, si silna a aj dievcatka budu skvele uvidis 😉
Nemam priamu skusenost, ale myslim, ze na JIS-ku asi nepustaju, ale ked som vtedy lezala na gynde, tak nosili babatka na JIS-ku, neviem ci ich skusali prisat mamicky, alebo len ukazat... ale si myslim, ze budes potom omamena a budes vela oddychovat, a na dalsi den ta asi prelozia na izbu. 🙂 Vybavovala si si izbu kde budes sama ? alebo ani nie... ja zvazujem tu kde sme 2, tusim stoji 10 eur /1 den - v starej casti ... 🙂

bewik
12. aug 2014

@polynka9 ach jaj, nervozita stuuuuupa 😅 Tak dufam, ze mobil budem mat pri sebe a podam vam spravy. Ano na dalsi den uz budem na izbe. Zajtra este budem na dvojke a potom od piatku na jednotke. Keby sme boli v rovnakom termine, tak nevaham a idem s tebou na dvojku 🙂 si predstav tu diskoteku v noci s dvoma dvojkami na izbe 😀
@juliana30 a to si mohla ist na chodbu z jisky? Nebudem tam napojena na infuzky, cievku a tak?

juliana30
12. aug 2014

@bewik ja som porodila o 2:00v noci,potom ma zobrali na jis,tam som bola sama a po tme aj s hadičkami,dali mi asi 5 infuzii,ráno o 8:00 prišli svokrovci a doniesli mi tašku,mohli ísť len na chodbu,sestrička ma len informovala,ze kabelu mi dali na izbu.Potom ma previezli na izbu a ležať som musela do nasledujúceho rána do 5:00hod.Potom ma zobudili a musela som vstať do sprchy.Ale aj na oddelení šestonedelia boli návštevy povolené len na chodbe.To bolo otrasné,všetci sa tam tlačili ☹

bewik
12. aug 2014

@juliana30 juj to fakt na chodbe? A ked chceli vidiet deticky tak ako sa to riesilo? Najprv si ich sice mala v inkubatore, ale ked uz boli s tebou, tak nemohli ist k tebe na izbu? U nas sa bude dat mat navstevy na izbe chvalabohu.

juliana30
12. aug 2014

@bewik veru u nás návštevy len na chodbe a mamičky nosili deti pred dvere,na ktorých bolo sklo a príbuzný sa tam tlačili a fotili...tragédia celá Nitra,co ti poviem.Návstevy mohli ist iba na tu VIP izbu.Keď boli v inkubátore,tak som mohla ist za nimi len ja a muž,dokonca ani nepodávali po porode informácie napr.starym rodičom,len manželovi.

bewik
12. aug 2014

@juliana30 tak to je ozaj blbe ☹ no este ze to je uz za vami a ste pekne domka spokojni. Uz prijimas navstevy aj doma?

juliana30
12. aug 2014

@bewik,ano prijímam,ale tak pozvoľna ,každý týžden 1 návšteva 🙂.

dudulik1986
12. aug 2014

Vau babenky citam same dobre spravy nas caka zajtra kontrola tak drzkajte palceky nech su moji chlaci v poriadku....a nech si nas tam nenehaju a inac tie noci su desne nespim a ked hej tak utrzkivo raz som smedna potom treba cikat alebo malinky tlacia pod rebra....strasne chcem vydrzat aspon do 36-37tt dufam ze sa nam to podari.... drzte palceky aj ja budem ..... 🙂 😉

dana_l
12. aug 2014

@bewik @juliana30 toto ma stve ked to citam, ze navstevy cez sklo alebo vobec. preco v zahranici je to uplne bezne ze vas pride niekto pozriet - nie hned 30 ludi naraz ale pokial nie ste nejaky "nakazlivy" tak nie je problem ist pozriet niekoho. ci uz normalne do nemocnice alebo v porodnici. 😠 😠 😠
ked som cakala druhe tak mami priletela den predtym ako som isla do porodnice a potom tam bola aj ona s dcerou. muz bol so mnou na izbe a ona chodila hore dole - von a dnu z izby.

juliana30
13. aug 2014

@dana_l ja som bola zhrozená z takéhoto systému.Zaujímave je to,ze ti povedali,ze návštevy nie,lebo z vonka moze niekto priniesť choroby ,bacile a pod.,ale ked máš VIP izbu,tak tam návštevy mozu.Čize tam uz tie bacile nemôže nikto priniesť?Zvlastne.No a keby si videla to sklo na dverách,tak to asi 2 table 50x50.Ja som si myslela vzdy,ze to bude ako vo filme,stena presklenená aspoň 4metrová,keď uz ,a tam sa môžeš teda pozrieť na dieťa 😀.No ale to som bola v prudkom omyle.Vsetvi nacapeny na dverách ...tragédia...proste Slovensko... 😝

dana_l
13. aug 2014

@juliana30 😠 ☹

polynka9
13. aug 2014

@bewik Dobre ranko, vyspata? Nervozna asi este budes do zajtra, pokial sa to cele zacne, myslime na teba a na dievcata, pozri uz len 1 noc a ide sa na to 🙂
......😀 jaaaj, to by bola diskoteka v noci, 4 kinderka 😀 ale tiez by som ta brala keby sme boli v rovnakom termine 🙂 ...
@dana_i @juliana30 Baby tak ako vravite, pokial mate VIP alebo izbu kde ste 2, tak mozu navstevy priamo k vam, ale pokial nie, tak len na chodbu ☹ ... (aspon tak som to pocula o nasej Saci)
@juliana30 Ako sa maju dievcata, sopliky a brusko uz v poriadku ? Verim, ze ano a mate pokojne noci 🙂
@dudulik1986 Ahoj, neboj sa, chalani sa maju urcite k svetu, v brusku je im fajn a verim, ze vydrzia pekne ako pises 36-37 tt 😉 Mas pravdu noci su priserne, bud smad, alebo cikanie, alebo zle sny ... tak ci onak je to len docasne, vydrzime .... myslis, ze si ta budu chciet nechat v nemocnici ?

juliana30
13. aug 2014

@polynka9, všetko by bolo v poriadku,baby su zlaté,bruško už nebolí,len tie sopliky ☹.Ono to asi nieje ani tak Nádcha,ale ako keby čistenie este z plodovej vody (tak mi vravia kamarátky,neviem,ci to tak je),lebo veľmi im sopliky nejdu,skôr akoby mali v nose nejakú klapku a chrčia.Neviem to tak opísať.Proste zapchaty nos.A tieto posledné dva dni sa budia každú hodinu a pol na to,ze tie nosy maju upchate.Potom sú hladné,málo vypijú a zase si pýtajú častejšie.Ide ma poraziť.Vraj to moze byt aj to,ze ked sa mi občas dogrckaju,tak im to ide aj cez nos.Uz som zúfalá,tak by som im chcela pomôcť a neviem uz ako ☹

andreasiskova3
13. aug 2014

Ahojte dievčatá, koľko pribrali vaše dvojky za 10 týždňov ? Moje jedna 2360 g a druhá 2230 g . Ako je to u vás?

polynka9
13. aug 2014

@juliana30 hmm.....mozno naozaj je to este cistenie z plodovej vody, alebo keby si zavolala det. lekarke a sa na to opytala ? Mozno existuje nieco, od coho by sa im ulavilo, ... Este ma napadlo, ci nemate v izbe kde dievcatka spinkaju suchy vzduch ... och, neviem, mozno vravim somariny, 😅

juliana30
13. aug 2014

@polynka9,dvakrát som to hovorila pediatričke,povedala len odsávať a dávať kvapky.Davam im na postieľku mokrý uterák a kúpila som aj fľašu s rozprasovacom a rozprasujem vodu po izbe,lebo myslim,ze moze byť, ze máme suchý vzduch.Uz fakt neviem...dnes som volala s kamarátkou,jej neterka to mala tiež a trvalo to 2 mesiace ☹,nepotešila ma.