Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kaciatkom
3. aug 2015

@nancsy chlapci mali 6 rockov a ja som ostala opäť tehotná. Skôr som nechcela. Ja som na zlcnik nestihla ísť. Jednu opreraciu mi zrušili Koli herpesu na ústach a keď som si začala vybavovať novy termín ostala som teraz tehu.

nancsy
3. aug 2015

@kaciatkom po 6 rokoch to je v pohode, nie? Nerobil ti zlcnik v tehotenstve problemy? Ja som ho musela dat rachlo von.. Teraz cakam, kym sa zotavim...

kaciatkom
3. aug 2015

No som len na začiatku tehu. Stale trpnem kedy ma to chytí... Bojím sa toho. No nestihla som ho dát von.

nancsy
3. aug 2015

@kaciatkom neboj sa , dodrzuj len dietu a bude to dobre. Ja som mala vela zachvatov, uzivala som kvapky - vytazky z bylin. Pred kazdym jedlom a pomohlo mi to na par mesiacov. Ukludnila som si zlcnik a tento utorok som ho dala vybrat von. A spravila som dobre, zatial to nelutujem. Drzim ti palce, nech si ok . 🙂

nancsy
7. aug 2015

Ahojte dievčatá, potrebujem poradiť so zariaďovaním detskej izby. Mam chlapca a dievča. Budú mat zatial spoločnú izbu, chcem dat tapetu a borduru , no neviem do akých farieb mam ist. Neviete mimporadit? Pri Romakom pohlaví je to jednoduchšie, no takto neviem...Vdaka za vsetk podnety. 😀

juliana30
18. aug 2015

@polynka9 @bewik ahojte baby,no ako sa máte?Konečne mám čas písať.No čo máte nové?Moje baby už chodia,je to ohromná zábava,len nie pre mňa,neviem čo skor,stále nič nestíham.Ninka má už asi mesiac také obdobie,že je len nacapená na mne,len by sa maznala,niekedy ju dokonca musím uspať na rukách,všade ide za mnou,aj na wc,nemám chvíľu pokoja.Za to druhá sa zahrá aj pol dňa sama,schová sa za fotelu a tam sa potichu hrá.Inak toto počasie je hrozné,boli horúčavy,stále sme čušali doma.Teším sa,že sa ochladilo,ale zase prší...tak zase sme len doma.Porazí ma.Baby už jedia skoro všetko,ale aj tak sa mi budia v noci na kŕmenie.Vaše prespia celú noc?

bewik
18. aug 2015

@juliana30 Ahojky 🙂 To mas pravdu s tym pocasim. My sme sice chodili von aj v horucavach, lebo doma sa uz nudia poobede, ale mame tu fajn park, tak sme boli len v tieni. No ale clovek je otapeny z tepla a teraz z tej zmeny pocasia. My nemame tiez chvilu pokoja, lebo same sa vedia hrat len chvilu. Hlavne jedna vyzaduje dost pozornosti, potrebuje stale nieco nove vymyslat. To je ta co zacala chodit ked mala desat mesiacov, proste huncut riadny. Druha este nechodi, len stoji a ta ma vacsiu trpezlivost, ona by sa aj sama vyhrala, ale co mam z toho ked vzdy je tu jedna pri ktorej treba byt 🙂 Ale su zlate, mali sme teraz velku zahradnu party, oslavovali sme rok, uzasne bolo. Kopec deti, vsetci stastni, radost pozerat. Velka vlna stastia ma zaplavila z toho. Nic nie je krajsie, ako ked su deti spokojne a vysmiate.
Mne sa baby na krmenie nebudia, jedna prestala v noci pit ked mala mozno 12 tyzdnov a druhu som odnaucala ked mala asi 7-8 mesiacov, lebo som vtedy prestala kojit. Budila sa este dlho potom, tak som to najprv riesila Nutrilonom, potom cajom a tak postupne to slo. Ona sa ale budi stale, ibaze uz nepotrebuje pit, bud sa sama utisi hned, alebo jej dam cumel a spi dalej. Ale niekedy ma takto zobudi aj 3 krat. Neviem preco, lebo hned spi dalej, vacsinou bez toho, aby som musela vstat. Ale vraj to deti mozu robit az do 3-4 rokov. Nevadi, ved aj tak sa najblizsie roky vobec nevyspim 😉
A boli ste na tom stretnuti dvojciat? Ci to este len bude?

bewik
18. aug 2015

@nancsy Vau, ty si bud velmi odvazna zena, alebo mas extremne dobre dvojicky, ked uvazujes nad dalsim tak skoro 🙂 Ja som chcela mat tri deti vzdy, ale tretie az ked budu mat dvojicky tak 3 roky. Nuz ale clovek mieni, Pan Boh meni, som tehotna. Medzi detmi bude rozdiel len 1,5 roka a mala som cisarsky 😒

nancsy
18. aug 2015

@bewik ahoj, ja tiez plánujem , len môže sa to zmeniť. Možno sa nam nebude dariť dva roky, možno nie. Gratulujem k tehotenstvu!! Uvidis, ako to zvládneš. A nakoniec budeš veľkú rada, ze je medzi nimi taký maly rozdiel. V koľkom su mesiaci? 😀. Mna sa muž stale pýta, ze kedy budeme mat ďalšie?
Teraz mojim deťom idu zuby, budia sa v noci dost často , teraz aj 6x . Je to náročne, ale su naša radost a dodávajú mi aj tak energiu.

juliana30
18. aug 2015

@bewik stretnutie dvojčiat bolo ešte v júni tuším,bolo super,ken baby sú ešte malé,tak z toho veľa nemali,ale na rok pojdeme určite znova a dúfam,že to bude niekde na strednom Slovensku,aby sme sa na pol ceste stretli 😃.Aj mne sa budia a prehadzujú sa,niekedy si len prdnú,niekedy len povedia niečo zo sna,ale pichnem im občas čaj,lebo u nás dudle odstavili samé,keď ich im dám,tak len tak na 30 sekúnd na hranie v rukách a viac ich nezaujímajú.Skúsim aj ja,či nevypijú čaj v noci ,namiesto mlieka,no naposledy to nefungovalo 😞

bewik
18. aug 2015

@nancsy Vy ste velki milovnici deti 😀 No ved jasne, su nasa radost, len teraz uz som si tak konecne vydychla, ze je to uz menej narocne a bum, pridali mi zhora 😀 . Tiez to vidim ako pozitivnum, ze bude maly rozdiel medzi nimi, budu si velmi blizko a pri troch detoch je to dost vzacne. Tam vie byt rozdiel normalne aj 7 a viac rokov. Proste si to teraz odkrutim vo velmi kratkom case. A navyse, som velmi zvedava, ake je to mat len jedno babatko 🙂 No tak nech sa vam zadari, nech vam to vyjde ako si predstavujete 🙂

bewik
18. aug 2015

@juliana30 jaaaj, cize uz davno ste tam boli. Buduci rok to bude lepsie, hej. No my uvidime ako s nami, lebo nas bude viac, ci budeme este pri zmysloch v tom case 😀
Skusaj to s tym cajom, mne to tiez nevyslo na prvy krat, ale vies aka radost, ked ti zaspi len po caji? 🙂 Uz su velke, naozaj nepotrebuju pit v noci. A aj mamky sa uz po roku potrebuju trosku vyspat, no nie? 🙂

juliana30
18. aug 2015

@bewik ozaj ,veď ja som zabudla,že budete mať mimčo 😃😃,no to sa tam určite nedopracuješ,budeš mať kopec starostí 😃.No vyskúšam to asi aj dnes v noci.Dávaš teplý čaj,nie?

bewik
18. aug 2015

@juliana30 davala som teply, ale to bolo este v zime. Skus teply, mozno im to pripomenie mliecko 🙂

juliana30
18. aug 2015

@bewik ďakujem ,skúsim 😃

polynka9
18. aug 2015

@juliana30 @bewik cauko baby. Mame sa ako tak ok. Janko chodi od 10 mes. A Emilko tesne par dni za nim. Su to betari. Vymyslaju a chcu vsade vyliest. Emilko ma od vcera 38,5 a sem tam hnacka. Doky videla len velmi opuchnutendasienka horne. Jankovi dnes zase sondickov narezali predkozku. Takze moji zlaty plackaju obaja. Evka pridam sa k tebe. Tiez som tehulka. Neplanovali sme tak skoro ale ... k lekarovi idem az na dalsi tyzden. Tak mam strach, ake to bude ...
Chalani sa niekedy budia ale zas su dni a noci ked pekne spinkaju. ☺

juliana30
18. aug 2015

@polynka9 wauuuu,gratulujem 😀Ake pevne dúfam,že nepôjdem vo vašich šľapajách 😂,ja už nechcem ďalšie deti 😱.No zuby trápia aj nás stále.Júj,držím palce,toto sú super správy 😃

nancsy
19. aug 2015

@bewik dakujem krasne, budeme sa snazit 😀. Ja som teraz 3 tyzdne po operacii zlcnika, ale vraj to na tehotenstvo nema ziaden vplyv.
Poviem ti, podla mna je lepsie nemat medzi detmi velky vekovy rozdiel. Medzi mnou a bratom je 5,5 roka a nikdy sa so mnou nechcel hrat, nemali sme spolocne zaujmy.. A na mojich to vidim- su chlapec dievca, ale stale sa spolu hraju a verim, ze si budu rozumiet aj nadalej.
Drzi palce, uvidis, pri jednom babatku sa budes aj nudit 🙂

nancsy
19. aug 2015

@polynka9 gratulujem k tehotenstvu! To je super 😀. Uplne ma to tesi... Aj ja dufam skoro otehotniem😀

samsamsam
19. aug 2015

Ahojte maminky,som v 28. tt a čakám 2 chlapcov 🙂 V ktorom tt sa narodili vaše dvojičky? Dajte rady ako to vydržať čo najdlhšie. Ďakujem 🙂

bewik
19. aug 2015

@polynka9 ahooooooj, o vas tak dlho nic neviem! No tak gratulujeeeeem 🙂 partacka aj v dalsom tehu, ja odpadnem!!! 🙂 Nic sa neboj, my sme tiez neplanovali a hlavne sme netusili ze sme takto plodni 😀 . Vies co, ja somto predychavala tri tyzdne ak mam pravdu povedat, ale teraz sa uz velmi tesim. Je to vyzva 😀
No ale ty mas riadnych sibalov, obaja ti tak skoro zacali chodit. A kvoli comu museli narezat tu predkozku? Nech im je co najskor lepsie! Pocuj, ty budes mat dalsie dievca a ja chlapca, jasne? Mozme sa tak dohodnut? 😀

bewik
19. aug 2015

@juliana30 no aku ste mali noc? Cajikova metoda?

bewik
19. aug 2015

@nancsy hej, jedno babatko urcite dam lavou zadnou 😀 ak ovsem nebude ako jedna moja draha dcera, ked bola babo. Ona bola za dve deti.
Dobre je pre teba, ze uz mas po operacii a zlcnik ti zlobu uz nebude robit, takze hura dalsie tehotenstvo 😉

bewik
19. aug 2015

@samsamsam ahoj, drzim palce, dvojicky su narocne na vynosenie. My sme chvalabohu vydrzali do konca, cize pre dvojky 38 tt. Ked mozem radit za seba, od toho 24tt nic nerobit tazke, minimalna zataz, rata sa aj chodza. Co najviac lezat, neskor uz len lezat. Ziadne upratovanie, nic. Zapojit manzela do domacich prac.

juliana30
19. aug 2015

@bewik na čaj možem zabudnúť 😃😃,chytila fľašu a šmarila ju von z postieľky,keď zistila,že to nieje mlieko a začala strašne ziapať 😂😂Velice rýchlo som jej dala mlieko 😃.Takže mám smolu 😃

samsamsam
19. aug 2015

@bewik ďakujem. Ja mám taký zlý pocit zo seba,že toľko času preležím 🙂 ale inak to asi nepôjde 😎

bewik
19. aug 2015

@juliana30 😀 😀 😀 v tomto veku ich uz neoklameme veru, no co uz. Mozes to skusit pri dalsom dietati, ked sa nam to tu tak rozbehlo 😀

bewik
19. aug 2015

@samsamsam vies co by sme dali za to, aby sme si mohli polezat? 🙂 uzivaj si to bez najmensich vycitiek. A snaz sa povybavovat si veci do toho cca 24 tyzdna.

juliana30
19. aug 2015

@bewik si vtipná 😃😃😁,včera som vravela mužovi ,že ste obe tehotné ,no keby si videla tú reakciu :"no odteraz nesexujeme a v septembri idem na vazektomiu "😃😃.
@samsamsam veru len oddychuj a lež hlavne,ja som komplet celé tehotenstvo preležala a vydržali sme do 34tt.Chvalabohu sú zdravé.Tehotenstvo s dvomi je náročné a okolo 30tt sa už nebudeš chcieť ani hýbať ,už ťa budú tlačiť,kopať a teda ja ked som len povysávala a hneď mi tvrdlo brucho a musela som zvyšok dňa preležať .Lebo začne sa ti skracovať krčok a už aj si v nemocnici.Držím palce,nech všetko dobre dopadne 😉

bewik
19. aug 2015

@juliana30 ha ha ha 😀 😀 😀 on je hadam viac vystraseny ako ty. Ale ved by bola sranda, zase tri v tom 🙂 hadam uz len po jednom dietati no. Asi by som tak nefrajerovala kebyze boli zas dvojicky 😕 😅