Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

majda27
28. aug 2015

@lenik15 no ved.. len je to nespravodlivé, voči tým deťom že ich už štát diskriminuje, čo mám dať len štvrtinu mliečka tomu jednému? Alebo plienku bude mať o štvrtinu menšiu ako má ten prvý??? Hlavne že sa stažuju ako populácia na SR klesá.

adrianaaa32
28. aug 2015

@majda27 43 tyzdnov? Cize nejakych 10 mesiacov? A dostavas 43 tyzdnov v plnej vyske ako ti vyratali? A treba sa na to niekde ohlasovať ci je to automaticky? Dakujeem

lenik15
28. aug 2015

@majda27 Ved to vychadza to nejakych smiesnych 50e ale naklady su vacsie zas tolko tych dvojiciek a viac pocetnych tehotenstiev neni. Smutne!!!

polynka9
28. aug 2015

@bewik ahoj. Bublinku som videla a je krasna ♡ sme 7+2 tt a 8.9. Idem na odbery a dostanem aj tehu knizku. Prerabaju celu ambulanciu, takze to bolo rychle vysetrenie v nahradnych priestoroch. Beriem duphaston 2×1 . A ako sa mate vy ?
"Chalani sa maju uz lepsie. Tak sa tesim. Zaciname opat papkat aj ine veci ako ryzu a banan 🙂

bewik
28. aug 2015

@polynka9 jeeej tak super 🙂 a vsak je to uz lepsi pocit, ked si ju videla? Chlapcom nech chuti 🙂
U nas vsetko ok, len dnes som mala strasny den. Od stvrtej som hore, unava strasna, uz aj hlava ma boli, ulozila som dievcata a sla som spat, ale sa len prehadzujem, spanok nikde. Taka som bola rada, ze som sa dostala do postele skoro, cize o 20:45 a nadbehnem si so spankom, ale neda sa. Robim si medovkovy caj a reku kuknem este rychlo na kona kym sa luhuje 🙂

polynka9
28. aug 2015

@bewik juuj poznam ten pocit, chces spat a neda sa ... v tehotenstve s dvojickami som mala niekedy nervozitu ... medovka pomoze vzdy. Preco tak skoro si bola uz hore ? Dievcata nemohli spat ?

majda27
29. aug 2015

@lenik15 je to smutne, a velmi.

bewik
29. aug 2015

@polynka9 mala sa mi posledne noci budi velmi casto. Netreba ju uspavat potom, pohodka spi dalej, ale ked som uz stvrty krat zobudena, uz to proste nejde. Tuto noc sa zobudila len dva krat, no aj tak som velmi nemohla spat. Ja bez spanku vobec neviem fungovat, cele zle je to potom 😒 ale bol aj spln, mozno to ten drobec v brusku mi neda spat.
Pocuj, nieco take som pocula, ze ked sa ti narodia tri deti do troch rokov, tak mas narok na opatrovatelku. Nevies o tom nieco?

polynka9
29. aug 2015

Ahoj. Tiez sa nam deti budia v noci. Su hladni. Jedia aj 2 x cez noc. Asi dobiehaju noci v nemocnici... tiez nemam dobry spanok. Budim sa potom a som nepokojna... vies co, ja som citala len to, ze ak sa ti v priebehu 2 r. Narodia 2× dvojcvjata mas narok na opatrovatelku. .... neviem, ako to je ... a kde si citala o tych troch rokov ?
Babatka nase zlatucke 🙂

bewik
31. aug 2015

@polynka9 kamoska mi hovorila. Ona to vie od nejakej opatrovatelky. Ale co je na tom naozaj pravdy to neviem. Inak bola som na usg, zatial vsetko ok 🙂 sestricka si ma este pamatala, dokonca aj mena deti 😀

polynka9
1. sep 2015

@bewik ahoj. Opatrovatelka by sa veru hodila. Urcite zistime nieco 🙂 a planujes si zabezpecit inu pomoc, ak by to z opatrovatelkou nevyslo ? Ja som k.o. a to je len zaciatok. Musim sa dat do poriadku 🙂 ... ako bolo na usg ? Bola si v Saci ? 🙂

bewik
2. sep 2015

@polynka9 verim ti, ze si znicena. Ja mam asi druhy den celkom dobry, ale predtym som uz nevladala existovat. Najlepsie na tom je to, ze to teraz expresne leti, na rozdiel od prveho tehu. Ano, bola som v Saci. Vcelku rychle to bolo.
S tou pomocou... u nas sa dost staraju babky, takze urcite budu chciet pomahat hlavne ony.
A ty ako, zle ti nie je?

polynka9
2. sep 2015

@bewik To mas dobre, ked babky pomahaju. Moja mamka chodi este do prace ma 51 r. a do dochodku veru daleko, byva v ke a svokra, to je kapitola sama o sebe.... ona uz nechodi deti kocikovat velmi dlho, pride na 10 - 15 min. pohra sa a ide si po svojom...medzi tym, si idem vyvesit pradlo, alebo zvesit suche.......ale mne to nevadi, z jej pritomnosti som len nervozna, somariny ich uci a je schopna im dat staru topanku, aby mali co kusat, nech im umyjem a dam taku, co uz nenosim....ne netrafi ta ???? ...

Inak da sa to, zle mi je obcas skor k veceru alebo poobede, rano ani nie ... uz ma tak brucho neboli, ale deti dviham o sto sest ... tak neviem neviem ako to inak robit... kociar mam na prizemi a deti musim nosit, a este k tomu si zmysleli, ze chcu ist len na ruky .... takze sranda 🙂
Velmi som zvedava co budete mat, snad chlapceka 🙂 a nam by sa hodilo dievcatko, co povies ? 🙂
@juliana30 Ako sa mas ? Malicek OK, mas aj sadru ? Nech si cim skor fit 😉

juliana30
3. sep 2015

@polynka9 @bewik ahojte baby,tak prvé soná máte za sebou 😃,no to bude lahoda -tehotenstvo s jedným bábom 😃😃😃.Mňa už bolí pomenej prst,ale musím nosiť len tenisky,nemám sadru,to sa len tak fixujú 2 prsty o seba.Dnes je hrozný deň,je 11:00 a ja som upotená a vynervačená ako debil.Deti ručia od rána,lebo dám jednej varechu,dám druhej takisto,a už si to šklbú z ruky a musím vytiahnuť ďalšie,lebo každá musí mať po 2ks.To aby som hračky kupovala štvormo!To isté zubné kefky...celkovo sú dnes podráždené,idú im aj asi zadné zuby,no hotová som,len mrnčia a vreštia.Raz za čas bývajú aj také dni...cítim sa tak štvoro nových topánok a aspoň 2 kabelky 😂😂.Do toho ešte psy,máme dvoch,ale mám pocit,že ich je viac,lebo raz sa pýta jeden von-pustím ho...o minútu druhý...potom chce ísť dnu zase ten prvý a o ďalšiu minútu druhý.Dnes som ich pustila takto asi 40x von,Úplne som vynervačená a moc zlá 👹.Ale včera som sa tešila,baby zaspali samé v postielkach ,ale bolo už 22:15,boli ustaté.Už by mohli takto zaspávať ,lebo doteraz som ich uspávala v kočíku.A dudle som už vyhodila,nemajú o ne záujem už hádam aj 3-4 mesiace.Takže ja sa mám dnes takto.Dúfam,že si pospia na obed a bude lepší zvyšok dňa 😉

bewik
3. sep 2015

@polynka9 no ja dufam, ze budete mat dievcatko 🙂 Nase babky tiez este obe pracuju, ale mama zvykne chodit dva krat do tyzdna po praci, spolu kupeme deti. A svokra pride tak raz za tyzden, ale na cely den. Byva 50 km od nas a naspat domov prichadza okolo 22.00. Clovek stihne vela urobit, ja to len manazujem a ona je s nimi. Skoda, ze ti ta tvoja svokra viac nepomoze, este skor naopak (stare topanky, juchuuu, to uz je aka hracka! 😀 ) Tak tebe by sa to opatrovatelstvo velmi zislo, no ved zistime ako to je. No a ja uz neriesim dvohanie deti, lebo bez toho to nejde. Bola som z toho na zaciatku v strese, ale co narobim. Dom mame poschodovy a len na prve poschodie mame dva rady schodov, na druhom spinkaju. Ale verim, ze to prezijeme v zdravi. Sme zvyknute na tu zataz, takze telo sa tomu aj prisposobi.
@juliana30 no cauko kolegynka 🙂 tak mas co robit, take dni su veru hrozne a stvoro topanok a dve kabelky hovoria za vsetko 😀 😀 Pocuj ako im cistis zuby? U nas premiera skoncila katastrofou. Jedna si mysli, ze kefka je hracka, nechcela ju dat naspat, len ju kusala a vytrhavala zubami stetiny. Vobec to neslo. Ked sme jej ju zobrali, chytila hystericky plac, pomohla az Fiha tralala 🙄 Tymto sposobom im vypadaju vsetky zuby este pred tym nez je zvykom.

juliana30
3. sep 2015

@bewik 😃😃,dávam im kefky normálne do rúk,tak na minútku,potom im trochu pošúcham nimi zuby a zase si ich potom ohrýzajú,robím to 2-3x denne,ale nieje to bohviečo 😱.U nás je problém to,že si tie kefky vymieňajú,ani nestihnem pozrieť,že kedy.Neberiem im ich,skor čakám,kedy ich prestanú baviť a potom ich beriem.Ale zo zubnou pastou netuším ako im ich budem umývať.

nancsy
4. sep 2015

Ahojte dievcata !
Vidim, ze to mate pestre s vasimi detickami. Ked mali moje deti 3 mesiace a vy ste pjsali, ze vasim dvojickam idu zuby a nepsavaju, tak som sa toho bala. Dnes to je u nas realita. Ale nevadi...
Chcem sa vas spytat, kupovali ste trojkolky? Ja by som pre moje chcela, niektore su uz od 10 mesiacov. Len problem je, ze trojkolky pre dvojicky som nasla len od cinskeho vyrobcu a to nechcem ani vidiet! Uz hned na fotke vydno, ze je to labilne a z plastu. Chcela som kupit znacku PUKY, ta ma pevnu konstrukciu, len robia len pre jedno dieta.
Pouzivali ste vobec stvrkolky? Oplati sa to pri svojickach?
Dakujem , a maminam tehulkam drzim palce. 😀
Pekny den!

polynka9
6. sep 2015

@nancsy ahoj. Ano, je to divoke ale nevadi 🙂 ja som tiez chcela trojkolky ale uz to nechame na jar. Pepsie su tie, ktore nemaju plastove kolesa. Tiez som chcela predvojicky ale prislo to pridrahe 250 eur. Myslim si, ze ked budu vacsi bude lepsie ked budu fungovat samostatne a kazdy na svojej trojkolke. Stretla som mamicku, ktora dava uz od 10. mes a velmi si to chvalila a kazdy ma varuje pred kolesami, aby sme nekupili nieco co bude casom ako hrkalka. 🙂

nancsy
7. sep 2015

@polynka9 ahoj😀, dakujem za odpoved. Ved to, vraj su dobre tie s kolieska i, co sa daju dofuknut. Len pre dvojicky som nasla len tie s plastovymi kolieskami.
Necham to este si tak a ked budu vacsi. , kupim im asi samostatne tie kvalitnejsie- samozrejme na bazare, lebo je to neskutocne drahe . A vies aj sama, ze pri dvojickach dvojnasobne... U teba teraz trojnasobne 🙂
Mne manzel stale hovori, kedy budeme mat dalsie. Ja si to neviem predstavit, ved som v noci hore aj 6 krat a cez den letam ako spi Ve pradlo 😕 .
A ako sa citis? Da sa to zvladnut? Myslim tehotenstvo a starostivost o deti? Tvoji su uz vacsi, vsak? Moje maju presne dnes 10. Mesiacov
Drrzim palce, ahoj!

bewik
7. sep 2015

@nancsy ahoj. My sme kupili trojkolky z bazosa. Take tie kvalitnejsie, ktore vie rodic pekne ovladat. Myslim, ze nove stoja okolo 150€ cize jednoznacne sme sli po jazdenych. Ale samozrejme daju sa vyuzit len ked sme dvaja. Alebo ked ideme k rodicom, tak jedno vozi babka, druhe dedko. Alebo ich berie ocko na striedacku. Alebo ideme obaja. Miluju ich, najradsej by na tom boli cely den.

nancsy
7. sep 2015

@bewik ahoj, dajujemza odooved. A nevies, aka je to znacka?
Asi kupime dve jednotkove a budem pouzivat, len ked s niekym pojdem...
Neviem sice, ci to ma teraz vyznam, ked je vonku chladno. Asi vyuzijeme len na jar, ale aj tak to zacnem pozerat na bazare.
A ako sa citis teraz v tehotenstve?

bewik
8. sep 2015

@nancsy Je to smart trike. Kupili sme najprv jednu, potom dalsiu novu od Fisherprice, ta nestala vela, ale je to cisty otras, tak sme aj dalsiu kupili cez bazos od smart trike. Ja sa spolieham este na jesen, ved zvykne byt pekne, tak hadam vyuzijeme. Len velka skoda, ze s nimi nemozem ist sama. Taku pre dvojicky som ja ani nevidela, ale musi to byt dobra vec. Tieto samostatne su vsak tiez dobra alternativa kocika, ked potrebujes ist niekam len s jednym dietatom.
Dakujem za opytanie, citim sa dobre, ovela lepsie ako v tehotenstve s dvojickymi. Nemam tie strasidelne nevolnosti, su to len take drobne prejavy prveho trimestra, ktore sa daju bez problemov zvladnut. Aj unava je uz ovela mensia, pomaly vstupujem do druheho trimestra. Len si neviem zatial predstavit dvihat deti s velkym bruchom, nuz ale vela veci som si volakedy nevedela predstavit a tu sme 😀
A ty ako s detickami? Mate sa dobre?

polynka9
10. sep 2015

@nancsy ahoj. Fuuuha 6 x hore ? Nechce sa drobcom spinkat ? Aj nasi sa budia Janko je hladny. Skusam davat cajik, ale nie vzdy zaberie. A ako sa citim? No ako kedy 🙂 Som nervoznejsia a bojim sa, ake to bude 🙂 .... tiez ich vela nosim na rukach. Pekne uz chodia, ale ked im tteba umyt rucky, alebo ked ich davam do kocika a teraz maju zvyk chytit sa mi okolo noh a vesaju sa po mne.....su zlatucky 🙂 a mali v sobotu rok 🙂
A co mas noveho ? Trojkolky kupene ? 🙂

nancsy
17. sep 2015

@bewik ,@polynka9
ahojte
, ste velmi zlate, ze ste mi napísali. 😀 pouvažujem a kúpim tie trijkolky. Teraz asi budem potrebovať hvlhcovac vzduchu. Od tejto noci som s dcérkou v nemocnici. V noci sa zobudila s piskotom a chrcanim, nevedela sa nadChnut. Leteli sme na pohotovosť. Ma laryngytidu. Strasne samo nu bojím.
Verim, ze to zvládne a v sobotu nas pustia domov. Dufam, ze to neprenesiěe alebo to nechytí aj jej braček.
Je to zvláštne.... Mam svoje dieťa pri sebe a stale mi este to druhé chyba.😉
Držte mam palce!
Myslim stale na vas a obdivujem vas kvôli tehotenstvu a starostlivosti o dvojičky. Klobúk dolu. Ja to az teraz vidim, ze to niekde len tak, hlavne ked su dve a jedno ochorie. Som šťastná, ze mi pomáha manžel a mamina. Inak by sa to nedalo.
Dajte vediet , ako sa mate.
Papa💕

polynka9
22. sep 2015

@nancsy Ahoj. Az teraz som si vsimla, ze si pisala....tak ako sa mate ? Chudatko male, dufam, ze ste zdravucky a vsetko bude ok. Veru je to hrozny pocit, ked je dieta chore a neda sa pomoct a musi byt v nemocnici, presli sme si tym 2 x a je to tazke. Asi si uz doma, ako si pisala, tak daj nam vediet, ako sa mate. Drzim prsty 😉
U nas ako tak ok, je to tazke, ale tak bojujeme, v piatok mam poradnu, tak som zvedava co a ako sa ma babatko....dufam, ze sme ok a ideme dalej... 🙂

nancsy
23. sep 2015

@polynka9 ahoj, no nastastie sme isli vcas, tak to nemala take sulne. V piatok nas pustili domov. Horsie je, ze to chytil aj maly, ale len kasel a sopliky. Stale ich odsavam, davam kalciovy sirup... Myslim, ze to bude ok.
Uz som aj ja spokojnejsia,😀.
To ti verim, ze si zvedava, ja som tiez vzdy sledovala a nevedela sa dockat, co povie doktor.
🙂 tak ti drzim palce. Ak budes ma cas, tak napis co a ako.

bublinecka1987
1. okt 2015

@samsamsam Ahoj, pozerám, že čakáš dvojky a termín máš podobný ako ja. Odkiaľ si? Ja som v 34tt, čakáme 2 baby..

samsamsam
2. okt 2015

@bublinecka1987 Ahoj,my čakáme dvoch chlapcov 🙂 okres Komárno a ty?

zuzana110
5. okt 2015

Ahojte maminky,chcem sa spytat mamiciek,čo maju deti dvojičky v školke,ako to riešite,ked s jednym potrebujete ist k doktorovi....odhlasujete zo školky aj to druhe?

majka381
5. okt 2015

@zuzana110 my ako kedy,ale väčšinou ostáva druhý v škôlke.už si zvykli.