Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzana110
5. okt 2015

@majka381 my sme len teraz v septembri začali chodit,nechcu jeden bez druheho ist,su na seba velmi naviazany...len neviem,či nerobim chybu,ked nechavam oboch doma...

bublinecka1987
5. okt 2015

@samsamsam Ja som okres SC, ale rodit plánujem v BA Ruzinov. Pre mňa prve tehotenstvo a hned dvojky 🙂 Ale chvalabohu, že sme to potiahli až doteraz. Kedy máš presne termin?

samsamsam
5. okt 2015

@bublinecka1987 ja už mám doma 6-ročného syna 🙂 termín zatiaľ na 2.11.,ale doky mi to mení pri každej poradni :D straaaašne sa bojím toho ako to budeme zvládať.

majka381
5. okt 2015

@zuzana110 to keď ste este len začali,tak ich zober oboch. Aj moji ked boli menší tak ostávali spolu doma. Az neskôr som ich ukecala,zee je lepšie ostať v škôlke,ako ist doktorovi.

sisi79
6. okt 2015

@zuzana110 u nasich neexistovalo ze by isiel len jeden do skolky musela som odhlasit oboch ak sa dalo nechala som druheho pri rodicoch alebo som zobrala k dr. oboch teraz uz chodi do skolky aj najmensi takze ak ochorie len jeden tak ostatni dvaja idu do skolky zatial ich nenapadlo vyjednavat

bublinecka1987
7. okt 2015

@samsamsam Ja mám termin 14.11. Ale dovtedy to vraj urcite nepotiahneme 🙂 Inak mas zatiaľ všetko ok? Deturence rastu? A neboj, zvladneme to urcite..treba to brat pozitivne a hlavne s kludnou hlavou 😀

yoda_
1. nov 2015

Ahojte baby, cez vikend sme boli v Mocenku v dvojickovom obchode a vybrali sme si asi tento kocik. Mate s nim niektora skusenosti? Citala som o nom zatial len dobre. Dakujem.
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

leto16
2. nov 2015

@yoda_ my máme, spokojnosť veľká .... len vaničky sme my nemali, od začiatku iba športovú časť a do nej sme dávali prenosné tašky, keď boli baby malinké

yoda_
3. nov 2015

@leto16 prosi ta, kedy sa ti narodili baby, ja budem mat zrejme marcove, tak tiez neviem, ci by nam nestacili tasky. A pre tasky ste sa rozhodli koli cene, alebo ste mali aj iny dovod? Dik

leto16
3. nov 2015

@yoda_ v septembri, cize boli v tych taskach celu zimu pri kocikovani ...ja som kupovala uz pouzivany a oni mali len tasky, takze som na vyber nemala. Ale velmi rychlo som si na ne zvykla a vanicky by som uz spatne urcite nechcela ... Bolo to lepsie, ked bolo treba spiace babo vybrat, vyniest po schodoch domov a nechat nadalej spat napr. na balkonr, alebo u doktorky ... atď

ana01
6. nov 2015

Ahojte baby, kedy vám zistili, že čakáte dvojičky ? Ja som bola na sono v 7+0 tt a dr. sa tváril záhadne. Najskôr sa ma spýtal či chcem počuť jednu alebo dve dobré správy, potom sa odmlčal a povedal, že čakám jedno bábo a bije mu už srdiečko. Stále mi vŕta v hlave, či sa mu nezdalo že vidí dve. Moja sestra má dvojičky a aj ja som už mala mať dvojičky , ale skončilo sa to zle. Teraz idem na sono 19.11. a som z toho dosť nervózna, lebo niekedy mám pocit, že sú tam dve 🙂

rybkanz
6. nov 2015

@yoda_ ahoj, aj my sme si vybrali tento kocik 🙂 nastastie som ho nasla tu v bazare lebo cena noveho je strasna 🙂 a co cakate? My budeme mat parik 🙂
@ana01 hned na prvom utz vidi doktor kolko srdiecok tam bije🙂 myslim ze keby si tam mala dve tak by ti to nezatajoval 🙂 preco aj? Vela stastia...

luga
6. nov 2015

@ana01 , ja som bola na konci 4.tt na pohotovosti, tam bolo uz na sone vidiet dve dutinky, potom v 7.tt bol jeden plod s bijucim srdieckom a druha dutinka bola bez plodu (len zltk.vak) a pri dalsej kontrole (na zac. 10.tt) uz bolo vsetko jasne 🙂

yoda_
6. nov 2015

@rybkanz neviem co cakame, ani nechceme vediet 🙂 bude prekvapko

ana01
6. nov 2015

@luga ďakujem za odpoveď . Dúfam že aj u mňa to tak bude 🙂 len musím ešte počkať dva týždne :( A mala si nejaké predtuchy alebo pocity, že budú dve ?

luga
6. nov 2015

@ana01 , my sme boli na ivf a vkladali dve embrya, takze tam bol predpoklad (aj ked podla Dr. maly 😅)
drzim palec, aby vam to vyslo, ked chcete dvojicky 😉

ana01
6. nov 2015

@luga manžel ani tak nechce dve, ale musel by sa s tým zmieriť 🙂 ja by som si to priala, ale keď bude len jedno tak nevadí, hlavne nech je zdravé 🙂 Ďakujem za podporu .

luga
6. nov 2015

@ana01 , niet zac 🙂 U nas to je naopak - mm nadseny z dvojiciek, ja uz zmierena 😀 Ale ano, hlavne, nech je vsetko OK a nech su zdrave, ostatne je uz nepodstatne

22mima
6. nov 2015

@ana01 Mne to povedal Dr.az v 12 tyzdni. Zaujimave je vsak ze ked som si sla "potvrdit" tehotenstvo (po 4 pozitivnych testoch), Dr. nic nevidel...ani jedno. Tak mi vzali krv a HCG potvrdilo tehotenstvo. No potom mal Dr. Dovolenku...bolo to pred rokom pred Vianocami. V januari prisiel sok a prekvapenie ... budu dvojicky. A uz budu mat 4 mesiace...jednovajecne dievcata 🙂

ana01
6. nov 2015

@22mima To je super 🙂 v dobrom závidím 🙂 keby to tak aj u nás bolo 🙂 A prvý krát si bola v ktorom tt ?

22mima
6. nov 2015

@ana01 Uf mohla som byt tak v 5.tyzdni. Neboj, aj tebe to rychlo ubehne. Aj mne sa to zdalo nekonecne...ale odkedy sme doma, leti to strasne rychlo...den za dnom.

nancsy
20. nov 2015

Ahojte maminy! Prosim vas tie, co mate o nieco starsie dvojicky #Polynka9,#juliana30 ako ja- moje maju tok aj dva tyzdne. Mam velkeroblemy v noci. Stale sa mi budia na papamie, niekedy sa chcu len pritilit, nieked sa im len nieco sniva. Uz som zufala. Za noc vstavam tak 10x, idu spat o 20:00 a vstavaju 5:30.
Kedy ste odstavili vase deti od nocnehojedenia. Alebo co ste robili , aby prepsali vnoci s minimalnym budenim?
Ja som frustrovana, nevadpata, nemam energiu sa o nichstarat cez den. Co mam robit? Dakujem

polynka9
20. nov 2015

@nancsy Ahoj. Vies co zo zaciatku som skusala cajik, ale nie vzdy zabral. Ale teraz mame takyto rezim v jedle: Ranajky mlieko, desiata jogurt, medzi tym tycinky, na obed opat mlieko ked idu spat, a ked sa zobudia vtedy obeduju. Sice je uz 16 hod. a potom opat ovocie, alebo puding, a tesne pred vecerou, maju aspon trosku chlebika, a o hodinu maju mlieko, alebo krupicu, ale vsetko na flasku, ktoru vypiju v postielke. Na nasich zabralo to, mamka mi poradila, nech im dam nieco tuhe este pred mliekom, niekedy zjedia aj zemiakovu kasu. Viac si zaplnia brusko. Je to individualne. Skus a uvidis, chce to cas, pokial si zvyknu, par dni a moze to fungovat. Neviem ci kojis. Ja som nekojila skoro vobec. Drzim prsty, urcite to bude dobre. Hlavu hore a ide sa do toho. Daj vediet, ako si na tom.

polynka9
27. nov 2015

@nancsy Skus im este trosku potiahnut cas, aspon o pol hodinku aby rano spali dlhsie. Tiez sme mali dni, ked vstavaju priskoro a potom zase prineskoro. Spinkaju len 1 x denne. A este k tomu jedlu ma napadlo, ze maju viac menej stale nieco v ruke ked ideme vonku, asi to nie je najlepsie, lebo takto stale nieco jedia, ale moji chalani su velky papkaci - 🙂

nancsy
28. nov 2015

@polynka9 ahoj, prepac, nemala som cas odpisat. Ja sa snazim dat im tiez same syte veci hlavne k veceru. Skusili sme oddelene spalne, relativne to zabera. Mlieko im uz v noci nedavam, len caj. Uz su hore tak 3-4 krat, co je super. Len mame zase dalsi problem- maly ma v ustach infekciu a afty. Malej idu hlrne dva zuby a uz druhy den ma vysoke teploty... Juuj , stale nieco.
A t sa mas ako? Aj sa stihas pripravovat na prichod dalsieho babatka? Alebo vobec nestihas pri dvojickach?😀ja si to neviem prdstavit, ako by som zvladla tehotenstvo pri takomto style zivota😒. Mamina musi byt oddychnuta, kludna, nadopovana viraminmi a samym dobrM jedlom- ja teraz len sladkosti a kavu, chleba do ruky a je to...
Kolko maju uz dvoji chlapci mesiacov?
Dakujem pekne za rady a srzim palce😀

polynka9
28. nov 2015

@nancsy ahoj. Uvidis zlepsi sa to. Na ustocka nam zabrala fialova vodicka. Tu pliagu si priniesol z nemocnice a preniesol neskor aj na braceka. Namocila som si plienku do vodicky a potierala jazyk a usta z vnutra. Sice vsetko fialove ale nam to pomohlo najlepsie. Vela sil a trpzelivosti. A ako sa mame ? Divoko ale podstatne lepsie ako ked boli malicky. Hraju sa, co to im rozumiem. Spia 1 x denne a je to uz o inom. Kop

polynka9
28. nov 2015

@nancsy kopec srandy ale aj nervou, stresov ... chalani maju uz 5.12. 15 mesiacov 🙂
Babatko si ani nestiham uvedomovat. Nevladzem uz vobec.nic. no musim. Chodim na prechadzky, dviham na ruky ale inak sa neda...Tiez mi chuti len sladke. Viac menej nic ine do seba nedostanem. Nechuti mi. Spim ked spia deti a takto akosi fungujeme 😊

nancsy
30. nov 2015

@polynka9 pekne si to napísala 😀, človek ked je hodený do vody, tak musi plávať. Musíš stíhať vsetko ci sa da a ci nie. Ale je dobre, ze si mozes aspon s nimi oddChnut a ďalšia výhoda- tu pociťujem aj ja, je, ze sa j moji spolu zahrajú. Síce sa pobijú a je krik, ale aj tak je to super. Dcérke teraz idu zuby, m vysoké teploty 😕. Cakam, kým to prejde a bude vsetko ok. Tu fialovú vodičku dávam aj ja , je naozaj dobrá. Uf , 15 mesiacov , to su riadny chlapi !
Dakujem a drž sa😀

nancsy
30. nov 2015

@polynka9 ozaj, s tym spavamim... Spíme oddelene a je to lepsie. Maly sa zobudí 2 x dcérka viackrát, ale máva tetu teploty. Dávame im len caj .

polynka9
30. nov 2015

@nancsy Musi to byt narocne, veru musime byt silne, co ine nam ostava 🙂 si sikovna, ako to mas vymyslene s tym spankom. Nasi zatial pekne spolu spinkaju a to sa chystame, ze po Novom roku budu mat vlastnu izbu, sice tam kde su, ale budeme musiet ist inam, aby si zvykli, ze su tam len oni. Sice ked zaspia tak spinkaju, zatial nas nehladaju, ale su noci, ked je zle a su hore aj 2-3 hod. a dovod...neviem.....vtedy chytam nervu a velmi ma to hneva, lebo neviem co mam este urobit, aby zaspinkali.....ale trva to par dni a opat ako tak ok. Nech ste cim skor zdravucky, a nech zubky vylezu, potvorky su tie zubale.... niekto dava od bolesti Nurofen, alebo nieco podobne..... nam sem tam zabrala Camilia, vodicka, ktoru aj teraz dam, ak si myslim, ze neôsinkaju pre zubky.... Janko ma 7 zubkov a Emilko 6 ks....viem, ze ine deti ich uz maju habadej, ale nasim sa akosi nechcu....tak sa drz a neboj, zvladneme vsetko, no nie ? 😉