Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nancsy
1. dec 2015

Ahoj, nonie som sikovna, snazim sa len stale kombinovat a premyslat asi ako kazda. Ale si mila za taku pochvalu 🙂. 15 mesiacov to je dost, moji maju 13 , to je plus minus podobne😀. Az na to, ze ja zatial nie som tehotna. Hoci by som chcela byt., ale niekedy som rada, ze to odlpzimena neskor .
Juuj toto nocne vstavanie ako aj ty pises je hrozne😞. Ale prejde to vsetko . Urcite.
Davam aj camiliu aj calgel, dentidox, od bolesti Panadol . Horucka uz klesla,, len zubky ju stale bolia... Kazdu chvilu kontrolujem, ci nezbadam kusok zubka.
Dakujem ti krasne za rady a drzim palce pri starostlivosti o deticky a hlavne aj o seba a babo .
Maj sa krasne 💕

xjanulkaax
8. dec 2015

Ahojte, ja tiez cakam zaciatkom marca jednovajecne dvojicky - dievcatka a uz to vidim, ze si sem budem chodit po rady 😉 uz len to, ze som prvorodicka, je pre mna vsetko nove a rovno dve deticky. Ale tesime sa na ne neskutocne 🙂

yoda_
8. dec 2015

@xjanulkaax ja mam termin koncom marca - my pohlavia nevieme, su dvojvajecne. Uz jedneho syna mame, tak sa na dvojicky tesime traja.

xjanulkaax
8. dec 2015

@yoda_ jeeej tak to budete mat doma rovno 3 ratoslesti 🙂 a neukazali sa ci nechcete vediet? Nam pohlavie potvrdili uz traja lekari tak uz tom zacinam verit 😀 ked clovek nikdy nevie a hlavne pri babach ci to budu ozaj baby aj po porode 😀

yoda_
9. dec 2015

@xjanulkaax nechceme vediet, chcem zazit prekvapenie 🙂 Bola si aj na 3D ultrazvuku? Ja som bola, ale nam nevysiel moc pekne.

timmka
11. dec 2015

Maminy..ak je tu cakatelka dvojiciek.predam kociar baby joger city select.. velmi dobry... fakt tento kociar mozem len odporucit... svoj predavam za 400 eur.uprednostnim osob.odber.. foto mam ked mi prisiel novy... dva krat vanicka.dba krat sportova cast. K tomu dam plastenky a slnecnik.tasku..

timmka
11. dec 2015

Viac foto poslem do spravy mailom ..len ho musim pofotit

xjanulkaax
11. dec 2015

@yoda_ ja som bola na morfo utz v martine u grochalu, tak to prepol aj na 3D ale na foto to nebolo.. jedna bola pritlacena k stene a bolo jej vidno len kusok tvaricky a druha mala popred tvar pupocnik.. ale nam islo hlavne o to, aby boli merania v poriadku, kedze u nas bolo kvoli jednej placente riziko transfuzneho syndromu dvojciat.. tak budete mat teda rovno dvojnasobne prekvapko 🙂

skipka2
2. feb 2016

Maminky co uz mate dvojicky, mate niektora kocik mountain buggy duet? Mame velmi malinky vytah a iny kocik sa mi tam nez,esti, iba tento..

nancsy
4. feb 2016

Ahojte amminy! Co mate nové?
Ja zháňam takýto Kocik pre moj párik. Môže bT aj značka Cybex. Potrebujem Golfac, lebo ten moj mi v aute zaberie cely kufor.

Nepredávate niektorá?velmi dobrý stav, max . Do 200€. Dakujem

nancsy
10. jún 2016

Ahojte maminy! To sem nikto od mojho posledneho prispevku nepisal?
Asi toho mate aj vy vela s nasimi ratolestami.
Maminy, co ste boli tehotne, uz ste porodili? Ako to zvladate, ako sa vam dari?
Ja uz tiez uvazujem nad dalsim tehotenstvom, ale len uvazujem 🙂

xjanulkaax
12. jún 2016

@nancsy my uz sme na svete skoro 4 mesiace 🙂 20.2.som porodila nakoniec sekciou a potiahli sme do polky 38tt 🙂 babule mali sice len 2000g no dnes mame uz 4600g, zatial to ide super, vstavaju noci len raz aj cez den chcu spachtosky vkuse spat takze zatial to zvladame uplne v pohode 🙂 hovorim ze s jednym by som sa nudila 😀 akuat co ma mrzi, nerozbehli sme kojenie.. na jiske ich naucili na flasu a prvykrat som ich skusala doma prisat ked mali 2 tyzdne a nevedeli sa.. bolo to len trapenie 2 mesiace, keby bolo jedno tak bojujem ale nemohla som sa na to pozerat ako sa trapia a su hladne co museli dlho cakat tak vzdy to skoncili s flaskou.. mlieko sa mi poriadne ani nerozbehlo.. za hodinu som oddala max.40 ml z oboch prsnikov ☹ takze sme od zaciatku na um.. ale inak su zdrave a krasne prospievaju 🙂

nancsy
13. jún 2016

@xjanulkaax jej, gratulujem! s tym kojenim je to problem, ja som mojich kojila aj prikrmovala UM do 4 mesiaca. Deptalo ma to, ze nemam uz svoje mlieko. Ale jednoducho to neslo. Dobehli sme to zdravymi zleninovymi a ovocnymi prkrmami.
MAs to super, ze spia. Moji sa este teraz budia aj v noci . a to maju vyse 1,5 roka 🙂
tak drzim paste, nech to je tak aj nadalej a nech divcatka krasne rastu a su zdrave !

chmeluska
11. nov 2016

Ahojte baby, vcera pri prvej kontrole ma dr. Prekvapil ze su tam dve 🙂 tak sa tesime, len ma trapi ze mi tam objavil aj hematom. Mate niektora s tym skusenosti?? Vstrebal sa alebo sa mam pripravit na brutalne krvacanie. Nepredpisal mi nic ale snazim sa setrit, aj ked fo prace chodim sle mam sedavu robotu. Berem Cčko, kys. Listovu a nagne B6
Ak tu mala niektora pocas tehotenstva podobny problem dajte vediet ako to dopadlo. Teraz som 7tt+3

aimee77
11. nov 2016

@chmeluska Ahoj,ja cakam dvojicky v marci.Hematom som sice nemala,ale odzila som si 2x krvacanie v 9.a 11.tt,kedy som si myslela,ze je koniec.Pricina neznama.Od zaciatku som PN,chce to klud na posteli.Lezat,oddychovat.Utrogestan uzivam od zaciatku.Je to hormon progesteron,ktory pomaha udrzat tehu.Placenta sa uplne vytvara az okolo 20tt.Nemyslim si ako Dr,ze chodit s hematomom do prace je OK.Kolegyna caka jedno a kvoli hematomu je na PN od 6.tt.Porad sa s gynekologom,mne PN navrhla sama hned od zaciatku.

chmeluska
11. nov 2016

Mna sa pytal ci chcem pn ze dvojky sa hned beru ako rizikove ale mne nebyva ani zle ani ziadne priznaky nemam, proste nemam pocit ze mam teraz mesiac alebo kolko lezat doma, setrim sa jedine co prejdem je do roboty a domov doma si lahnem odychujem. Neviem na jednej strane citim sa dobre na druhej nechcem nic podcenit :(

aimee77
11. nov 2016

Je to dvojnasobna zataz.Mne okamzite na udrzanie tehu doporucila Utrogestan,alebo sa este pouziva Duphaston.Relaxuju maternicu a sucasne nahradzaju hormon progesteron,ktory moze chybat.Ziadaj si ho.Som Dr a urcite pomoze. Pri prvom tehu mi nic nebolo,tiez som si myslela,ze to v poho zvladam.A bol zamlknuty potrat.Vtedy mi primar na gynde povedal mudru vetu,ze ci sa do...ti snazila si ako Dr dokazat,len to,ze prides o decko...Ak chces urobit maximumum a nic si nevycitat,zostan tych 12tyzdnov doma...Lebo ako Dr mi bola jasne,ze ani gyndosi nie su bohovia a prve co sa ma pytali,ci lezim.Len WC a najest..Takto 5 mesiac...

chmeluska
11. nov 2016

@aimee77 dakujem za rady od pondelka si davam pnku a poctivo lezim, chcem pre babatka len to najlepsie a nechcem si nic vycitat ze som ňieco podcenila 😉

eliskarupp
25. nov 2016

ahojte baby, su tu nejake co cakaju jednovajecne dvojicky?ja cakam jednovajka som v 15tt, som na pnke, kedze som uz po jednom zamlknutom potrate, tak len oddychujeme a spime, ale citim sa ako totalna lemra, nemam na nic energiu, vsetko ma unavi.ako ste na tom vy ostatne?kludne sa ozvite aj take co cakate dvojvajecne, ja by som len ŕada s niekym popisala a vedela ake maju ine zienky s dvojkami tehotenstva.kedy vam bruska zacali rast?a brali ste nejake vitaminy?ja beriem len kyselinu listovu a magnezium doktor povedal ze to nemam s inym kombinovat, ale kedze mi moc nechuti jest tak s bojim aby mali dost vyzivi babatka.mam dom aj angelsound a pocuvame srdiecka je to strasne ukludnujuce ked ich pocujete 🙂 dakujem za akekolvek skusenosti 🙂

lulluremiasova
31. dec 2016

@eliskarupp ajoj, ja čakám jednovaječné (mono-bi). Som v 11t+3d. a som na rodičovskej dovolenke s 11m dcérkou. Toto tehu je úplne iné. Bruško mi už teraz dosť vykúka, priprala som zatiaľ cca 3kg (každá váha ukazuje inak). Cítim sa všelijako, dosť som podráždená. Musím brať lieky na štítnu žľazu. Vitamíny beriem Sunar gravimilk. Brala som femibion, ale kvôli vysokému obsahu jódu som musela prestať (pri prvom tehu mi neškodil).. Takže tak.. 🙂

eliskarupp
3. jan 2017

@lulluremiasova ahoj 🙂 gratulujem 🙂 mne brucho tiez vybehlo celkom skoro teiz tak v 11tt, teraz som v 21 a uz ho mam riadne, ale nepriberam vobec, zatial mam cca + dake 2kila tiez kazda vaha vazi inak.ale doki povedal ze kym sa babatko dobre vyvijaju tak ej to v poriadku.gravimilk tiez pijem ale uz mi prestava chutit, kupila som si teraz malinove a to je grc.ja som bola dnes na endokrinologii lebo som mala dake znizene hodnoty stitnej ale uz je to ok, ale na uzv mi nasla mali hrcku v krku tak som z toho uplne na nervy, vraj sa musi sledovat a ak by rastla musi von mohlo by to byt zhubne.mna skooo vystrelo ked mi to povedala ako keby sa nic nedialo.dufam ze to bude ok :( babatka su zatial uplne v poriadku len som unavena ako kon a furt by som spala .tebe prajem krasne tehulkovanie 🙂

lulluremiasova
3. jan 2017

@eliskarupp ďakujem. S endo.vyšetrenie tiež našlo mini hrčku, takže sme na tom asi rovnako 🙂. Gravimilk som zmenila s krabicového na toto a musím povedať, že omnoho lepšie chutia.
Pomaly hľadám výbavu, rozhodla som sa pre easywalker duo kočík, bo jedna ho predáva s príslušenstvom za super cenu. Akurát vajíčka a adaptéry mám od inej maminy.
Keď sa nad tým zamyslím, za cca 5m rodím. Som zvedavá ako naša malá príjme súrodencov.
Ohrádku už mám doma, tak výbava sa pomaly zabezpečuje.
Aj tebe príjemné tehu.

eliskarupp
3. jan 2017

@lulluremiasova fakt je lepsie?dobre musim vyskusat. inac mas rasnu dcerku s krasnym menom 🙂 som zvedava co budete mat chlapcov ku nej alebo baby, ja som sa vcera doszvedela ze chalanov.tiez kukam kociky a tneto sa mi tiez pozdava alebo bugaboo donkey ale nove su strasne drahe tiez brazdim bazare.aj som si hovorila ci este neni skoro vybavu kupovat ale ked uz aj ty kupujes tak zacnem vari aj aj 🙂 fakt aj tebe nasli?a co ti na to povedali?teraz v tehu alebo predtym?aj sa meni alebo ostava rovnaka?ja som z toho fest naplasena :(

lulluremiasova
4. jan 2017

@eliskarupp no neviem, či sestričky alebo bračekov, som zvedavá 🙂. Ďakujem za pochvalu dcérky. Čo sa týka výbavy, pozerám a vlastne kupujem už teraz preto, bo čo keď budem musieť ležať v nemocnici? Kedy potom? Dr. Vravel, že je dosť možné, že mesiac pred pôrodom budem ležať v nemocnici, tak pre istotu sa chcem poistiť. Teraz v tehu mi ju našla (hrčku), že bude ju sledovať. Povedala, nech sa nestrachujem tak sa riadim pokynmi 🙂.. Neboj sa, keby to bolo zlé, vieš o tom a liečiš sa 😉.

eliskarupp
20. jan 2017

@lulluremiasova ahoj,ako pokracujes,co mate nove?brusko uz mas urcite riadne,ze?ja uz pomaly ako pred porodom s jednym babom 🙂uz vies co to bude?no s tou hrckou,dufam ze sa mi zvacsovat nebude mohla by sa sama vstrebat,nesttesujem zatial ale bojim sa aka bude na dalsej kontrole,s tou vybavou mas pravdu radsej to mat doma pochystane,moja suseda tiez rodila dvojicky a mesiac pred porodom lezala v nemocke.porazilo by ma keby si nestihnem veci pochystat.kocik nakoniec tiez idemw kupovat easywalker ale tiez z bazaru novy je strasne drahy.vyzera super tento kocik.ako sa inak citis?dcerka sa uz tesi na babatka?drz sa 🙂

peach84
19. jún 2017

Ahojte Mamičky, ponúkané Vám novú farbu dvojičkovských hojdačiek. Kuknite sa na našu stránku http://www.ecobaby.sk/hojdacka_pre_babatka/hojd... 😊Mamičky, ktoré ste ešte tehuľky prajem Vám aby ste vydržali čím dlhšie a aby Vaše detičky dobre znášali tieto horúčavy, Mamičky, ktoré už máte doma detičky veeeeeľa trpezlivosti a sily, je to nádherné obdobie 😊 Moje už majú 2 ročky a je to už oveľa ľahšie 😊

lulluremiasova
20. jún 2017

@eliskarupp no v apríli museli ísť von, stále ich mám na JIS. Hrčka neviem ako je na tom, bo až v auguste mám kontrolu. Za ten čas sa toho veľa udialo. Kočík som ešte neskúšala, nebola možnosť. Drž sa.

denda0907
22. jún 2017

Ahojte.Čakáme dvojváječné dvojičky,zatiaľ nevieme presne,čo to bude,doktorka mi povedala,že jeden je chlapček a to druhé sa nám schováva.4.júla idem na 3D ultrazvuk a morfológiu,tak dúfam,že sa ukážu a všetko bude v poriadku.Som v 23.tt.

pancuska
6. nov 2017

@denda0907 ahoj...deticky uz su na svete?

peach84
6. nov 2017

Ahojte Mamičky, posúvam dalej nás oblubeny kocik TFK twinner twist duo vo farbe mude, vhodna aj do terenu. Hlboke vanicky k nim uz nemam,, len sportovu cast, fusaky emitex jarno jesenne, taktiez fusaky emitex zimne s upravielnou dlzkou, nanoznik TFK, sietku proti komarom, plast proti dazdu TFK, UV clony s 50 UV ochranou. Vsetko vo farbe unisex a vo velmi peknom stave. Ak by mala z Vas niektora zaujem kontaktujte ma. Dakujem 🙂 A darujem k nej aj hojdacku pre dvojicky BETO v prirodno zelenej farbe s pruzinou 🙂