Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

majulkap
5. jan 2019

@happy30 no musim to pozrieť , myslela som ze to bude jednoduché s mliekom ako pri dvoch mojich starších 😔

bevina
5. jan 2019

@babikadaska ano, meral mi ho - napisal do papierov 3 cm, tak neviem ci je to vela alebo malo malo :D a ty sa ako citis? mozem sa opytat kolko si zatial pribrala?

babikadaska
5. jan 2019

@bevina ja mam 31 mm krcok. Na dvojicky v 27 tt je to vraj luxusna dlzka 🙂
Ja som pribrala zatial 19 kg :O je pravda,ze som bola velmi stihla pred otehotnenim (176 cm a 52 kg),ale az taky prirastok vahy som necakala 🙂 a co ty ?

bevina
5. jan 2019

@babikadaska tak ja som tvoj pravy opak - pri rovnakej vyske som pred otehotnenim vazila vyse 90 kg :D prvych 5 mesiacov som sa nedokazala poriadne najest a takmer denne som grcala, takze som stratila 5 kg, zatial som pribrala len 2 z nich, takze som na -3 kg.. strasili ma nemocnicou ale lekar povedal ze mam stale slusnu vahu :D
este sa chcem spytat - chodis este o prace alebo si uz doma? do kedy ste dievcata pri dvojickach pracovali - ak ste mali tehu bez komplikacii?

willino1
5. jan 2019

@bevina pracovala som normalne az do materskej 6 tyzdnov pred termínom .... ale ja som kancelárska krysa..☺ porodila som tri tyzdne pred termínom a dva týždne pred pôrodom som bola v nemocnici... takze som si materskú pred deťmi doma užila len jeden týždeň...😂

babikadaska
5. jan 2019

@bevina stale pracujem. Sice homeoffice,ale normalne travim denne v pracovni pri PC 5-10 hod,podla potreby. Raz za dva tri tyzdne som si zasla do kancelarie..avsak uz vobec nevladzem soferovat ani chodit, tvrdne mi velmi brucho,tak som predvcerom povedala sefovi,ze este do konca januara uz len homeoffice bez navstev mojej kancelarie vo firme a koncim.

happy30
8. jan 2019

@majulkap ahooj tak sa hlasim z nemocky..vcera ma hospitalizovali,zacalo mi castejsie tvrdnut brusko,bola som na pasy v rizikovej ambulancii,ze som na prst otvorena..detivky maju 3100g a 2850g..tak sa tesim..uvidime aka bude skutocnost

majulkap
8. jan 2019

@happy30 ahoj aj ja som prisla vtedy do nemocky na prst otvorená a do rana som bola na 5 , to sa ti uz podla mna rozbehne , majú krásne váhy a aj týžden uz dobrý a polohu majú aku ? Pôjdeš cisárom ? Držím palce, nech to máš šťastlivo zasebou 😘

happy30
8. jan 2019

@majulkap faakt?to si ma povzbudila...ja sa bojim ze tu budem večnost...bodaj by sa to rozbehlo do rana...uz chcem mat potom..dnez som uz 37
.ze nechaju do 38 a zacnu pomaly vyvolavat...
Toho sa bojim...no obidve su hlavickou dolu,tak to vyzera na normalny porod ale robili mi aj predoperacne keby naahodou

majulkap
9. jan 2019

@happy30 no tak možno ti to zastavili...mne sa nepodarilo...no ked su hlavičkou tak asi pôjdeš normálne ..no nech ti to dobre dopadne, držím palce

babikadaska
9. jan 2019

Kupim prebalovaciu tasku baby monsters easy twin

majulkap
15. jan 2019

@happy30 no ako dúfam ze vsetko Ok?

bevina
21. jan 2019

ahojte dievcata, kolko tak vazia/vazili vasi drobci v 30tt?

babikadaska
21. jan 2019

@bevina u mna v 29 tt 1220 g .

bevina
31. jan 2019

u nas v 31 tt cca 1500g 🙂

babikadaska
31. jan 2019

@bevina ahoj aktualne 30 tt a maju 1400 g a 1500 g

bevina
6. feb 2019

je toto normalne? Minuly tyzden 31tt mi gynekolog meral deti ze cca 1500 a 1550 g a dnes v rizikovej poradni mi lekarka zmerala 2100 a 2200 g - to tolko narastli za tyzden alebo to niekto zle meral?

kaciatkom
6. feb 2019

@bevina to zle odmerala

kaciatkom
6. feb 2019

@bevina moje jednovajka mali v 36+2 ked sa narodili 2200 a 2400

bevina
6. mar 2019

ahojte, dnes som bola v rizikovej poradni v 36tt a naplanovali mi cisarsky na 37+5

babikadaska
6. mar 2019

@bevina ahooj a z akeho dovodu uz v 37+5 ? Inak ja som uz dva tyzdne na prst otvorena (teraz som este len v 35 tt) tak sa bojim aby porod neprisiel uz v najblizsich dnoch....

kaciatkom
6. mar 2019

@babikadaska ja som v 33 tt bola na 4 prsty otvorena. A rodila som planovanou sekciou v 36+2. Este kludne mozes potiahnut.
Kamoska s dvojkami od 30tt na 5 prstov otvorena a rodila az v 39tt. Kedy lekarov uz uprosila aby jej prepichli vodu.

babikadaska
6. mar 2019

@kaciatkom waau !!!! Presne takyto priklad zo zivota som potrebovala. Dakujem

bevina
6. mar 2019

@babikadaska pride ti to prilis skoro? ja uz sa nevladzem ani poriadne hybat, keby bolo na mne - rodila by som aj zajtra :/ deti uz teraz maju vyse 2500 g a este mi zostava 16 dni do toho terminu, su v poriadku, ja som otvorena na jeden prst - takze nic asi nehrozi dovtedy a som rada ze mam ten termin, mam sa na co tesit a manzel si dovolenku uz planuje 🙂

miminkanase
6. mar 2019

@bevina Mas to dobre aj naplanovane aj to, ze si uz v 36tt. Ja som dvojky v TT rodila cisarskym v 35tt, boli komplikacie, Help syndrom plus vysoky tlak. Neboj dobre to dopadne. Deticky uz maju krasnu vahu. Kto ti bude robit cisarsky?

babikadaska
6. mar 2019

@bevina nie nie nepride mi to skoro ! To som nechcela povedat pardon ak to tak vyznelo 🙂 len co som zatial citala, tak ak nie su problemy, planuje sa vecsinou sekcia 38+. Tiez ma to caka (dufam ze vydrzim) tak ma zaujima na zaklade coho sa vlastne termin planuje.

bevina
13. mar 2019

@babikadaska ako sa drzis? mne dnes na poradni zmerali ze jeden 2800 g a druha vyse 3000g 🙂 ze ci mam vyratany spravny termin - doktorke sa zdaju byt na 37tt velke 🙂 este ze za 9 dni rodim bo uz sa neviem ani hybat

willino1
13. mar 2019

@bevina Ja som rodila 37+0 a jeden mal 3310 g a druhý 2570 g ... myslím, že veľkosti v pohode 🙂

maj98
18. jún 2019

Ahojte, moje dvojičky chlapček a dievčatko majú už skoro 1,5 roka. Rodila som sekciou v 37 tt, týždeň pred planom, praskla mi voda. Tesne pred porodom mi ich odvážili na cca 2600 g, ale keď sa narodili mali len 2000 g. Musím povedať že pôrod a aj detičky boli v poriadku, všetko bolo ako po masle. Nechcem sa tu sťažovať ani ľutovať ale neviem s kým by som sa mohla porozprávať kto by ma chápal, keďze nikoho s dvojickami nepoznám. Horor začal keď som prišla s deťmi domov, asi pol roka v kuse mali obaja koliky, obrovské bolesti bruska, celé noci aj dni strašne plakali, vôbec som nespala, keď som za noc spala dokopy dve hodiny to bolo moc, už som bola na tom tak že som mala halucinacie od únavy, do toho stále zápal prsnikov a horúčky, ale najviac som bola na nervy z toho že neviem pomôcť mojim deťom od bolesti. Potajomky som plakala od vyčerpania a zúfalstva. Keď mali asi pol roka sa brusko ukludnilo a zacali bolet zuby. Ja viem ze je to normálny vývoj ale proste dvojmo toho na mňa bolo veľa. Teraz majú rok a pol a chlapec ma koliky doteraz, v noci ma kŕče, musíme dávať symetikon a masírovať brusko a dievčatko je hrozne hystericke. Celé dni sa hádže o zem, keď jej niečo zakazem alebo sa jej niečo nepáči zacne revat tak že prestane dýchať, vždy keď prídeme niekam medzi ľudí tak všetci na nás pozerajú lebo za všetko robí scény a ja uz s nimi nevládzem. Milujem ich viac ako je vôbec mozne ale mám pocit že ma za chvilu úplne zničia. Niekedy som zrelá na psychiatriu, stále po nich vrieskam lebo si už neviem pomôcť, nemá mi ich kto postrazit ani na chvilu, všetci vrátane môjho muža sa s nimi boja ostať sami lebo sú mali a ešte k tomu dvaja, takže neexistuje chvíľka kedy by som si oddýchla. Muz je s nimi chvíľku len keď musím k doktorovi, a aj to mám od nervov kŕče v bruchu že som bez nich. Neviem či ma chápete, možno si myslíte že som len hystericka, alebo si neviem vážiť čo mam, áno sú oveľa horšie veci na svete, môžem byť rada ze su zdraví a šikovní, ja len som potrebovala vedieť či to tak cítite aj vy ostatné mamičky ktoré majú dvojičky, prípadne ešte ďalšie deti k tomu. Som zlá na muža lebo nevládzem, do mesiaca sa nebavime aj tri týždne, ked je chvilu doma alebo keď ideme niekam spolu stále ho musim okrikovat aby daval aspoň na jedného chvilu pozor, potom je zo mňa nervózny a zase niekam zdrhne. Neviem byť bez mojich deti ani chvilu ale pritom keď som s nimi mám pocit že ma zožerú.

bevina
18. jún 2019

@maj98 ja som plakala "len" prve dva mesiace, inak na problemy s bruskom mojim pomohli probiotika - vysusaj ak chces
a po 2 mesiacoch som sa rozhodla v noci nekojit ale davat flasu, odvtedy sa vyspim aspon 6 hodin a som ovela pokojnejsia a pouzitelnejsia, kojim iba cez den 🙂
drzim palce..