Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
4. feb 2009

jasne, ze sme kupili aj tie dvojky, ved sa zidu. Jednotky maju v Carrefouri drahe 43 ks za 350 Sk, v DM maju trocha lacnejsie, ale nasla som dobru cenu na MMB http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3809358 tak asi objednam odtial....

janula13
4. feb 2009

mauzos, prepac, ale aspon uz mas pozehlene 😅 no ja mam od svokry tie na snurky, este po manzelovi, ale tie som rovno hodila na spodok skrine, budem rada ked tie 2 deti nejak obleciem a nie sa este babrat so snurkami..ja si kupim mozno este nejake 4 kusy na tie gombiky, su tenke a strasne prijemne aj na leto a myslim ze pod tie dupky to vyuzijem...
babule mrknite na
www.lufibaby.sk
www.kojenecke -obleceni.eu

tam maju dobre ceny a aj tie kosielky na gombiky, keby ich chcete, ja som odtial este nic neobjednala, len dnes mi to jedna dobra dusa posunula, ale zda sa mi to fajn..

lumah
4. feb 2009

annamary ja som tiež nepoužívala košielky, mala som tričká alebo body do dupačiek.

pipka
4. feb 2009

co ste sa bavili o tych porodoch, tak akurat teraz je v novej MAMINE clanok o porode normalnom ci sekcii...pre a proti 😉

katka.ott
4. feb 2009

janula, ja som objednavala kosielky a kabatiky z kojenecke obleceni a pozdavaju sa mi. tusim ich mam aj v albume. a naozaj maju skvele ceny 😉

martiina
4. feb 2009

taktiež súhlasím s nanou a lumi, som za spontánny pôrod, ak nie sú dopredu známe nejaké komplikácie 😉

košielky taktiež moc nepoužívam, mne sa najviac osvedčili body, nenafúka na chrbátik 🙂

a k tým plienkam ... my sme jednotky vôbec nezohnali, tak sme nabehli hneď na 2, aj keď im boli troška veľké, ale zvládli sme to aj s nimi 🙂
a ak vám môžem poradiť, tak ak sa vám dá ísť na nákup do čiech, môj MM bol v Zlíne v MAKRE a nakúpil pampersky 2 - 70 ks po 170 Kč 😲 To sa nedá ani len porovnať s cenou u nás ..... to nám vydrží tak na 2 mesiace a potom pôjde zas 😅 Ale samozrejme nechodí tam len kvôli plienkam, veľa vecí je tam lacnejších, hlavne potraviny chodí kupovať ... mlieko polotučné 8 kč a maslo 250 g asi 15 kč ....... samozrejme na všetko bola vtedy akcia. Bol v utorok, lebo vtedy sa prekrývajú akcie nová aj stará. Ale myslím že aj bez akcie sú to super ceny. Len neviem ako je to s Makro kartou na ktorú sa nakupuje, my sme mali požičanú od známeho 😎

katka.ott
4. feb 2009

matka, diky za porovnavacie info 🙂 . moj svokor pracuje v cechach a zaciname objednavat cez net a na jeho adresu, takze platba v CZK. paradne sa da usetrit.

a co sa tyka porodov - necham si poradit, sak dr. by mal vediet najlepsie...
inak, chodili ste na predporodnu pripravu? ja ked som tam minule volala a povedala ze cakam dvojicky, tak ta pani nebola velmi nadsena. ze ci mi to lekar odporucil.... a lekar mi povedal, nenamahat sa. ale si myslim, ze ked trochu pocvicim tak ako mam, tak to ublizit nemoze 😅 😕 🙂

mauzos
4. feb 2009

Janula pekne vecicky maju v tych e-shopoch a aj dobre ceny..... urcite nieco objedname.

Martina do toho Makra pustaju len s kartou, dobre som to pochopila? Brat chodi casto do Ciech, tak by nas mohol zasobovat aspon plienkami, fakt super rozdiel v cene. Skusim pohladat na nete, ako to je...

mauzos
4. feb 2009

...no ono to je vlastne nase Metro, alebo nieco velmi podobne 😒

katka.ott
4. feb 2009

chcem sa opytat, ked sa vam dietky este v brusku otacali, nebolelo vas to? moja mala mi stale cosi opiera o brusnu stenu a je dost kruta.
a dnes su brutalne aktivne. tak hadam zaspim a aj ony.

fonika
4. feb 2009

prave som si docitala operacie pri porode - baby, ved ja som mala takmer vsetko v jednom 😖 !
ked som rodila simonka, trvalo to od rana od osmej a narodil sa az pred polnocou. medzitym samozrejme vsetky bezne veci (prepichavanie plodoveho vaku, nastrih...), potom ho 2 x skusali vytiahnut vakuumextraktorom.
ten sa im ovsem aj 2 x zosmykol - ale samozrejme to uz mal simonko na hlave podliatinu jak diva svina (a ta rozhodne nezmizla po par hodinach), az ho nakoniec vypacili kliestami.
potom sa mi neodlupila placenta - takze sup so mnou do narkozy a cistenie a namiesto aby ma aspon zasili v narkoze, tak som sa prebrala na to, ako robim auauau 😅 . a este som zabudla, ze mi na kazdej strane pri tom skakani po mojom bruchu zlomili na kazdej strane rebro (takze som kojit nemohla ani poleziacky, kvoli jazve ani posediacky, tak som to riesila tu tolkokrat spominanou martiininou polohou 😉 poklaciacky nad nim, alebo pocupiacky pri posteli). ale uplne najhorsie bolo, ze ked sa simonko narodil, tak ho v takom plastovom lavore niesli niekam prec a on ani nepipol 😔 .
no ale on mal skoro 4 kg a 53 cm (a to sa este narodil 2 tyzden skor) a ja som taka dost uzka v bokoch.
a vlastne napriek tomu som tym chcela povedat, ze ak by bola moznost vyberu, tak som znovu za prirodzeny porod.
jaj - a este som ja koza mala zaplateny aj epidural a nedala som si ho pichnut, lebo som ..... no koza sprosta 😀 a nemam rada umeliny.

fonika
4. feb 2009

no a kedze som taka konzerva, tak ja som simonkovi tie bavlnene kosielky navliekala celkom rada - oni su take prijemne (najma v lete). musim uz aj ja zacat zehlit. ale velky priekak - baby, ja nemam zehliacu dosku 😀 , ja len na stole - tak dufam, ze sa nam nenarodia nejake seredy 😝 !!
a pokial si pamatam, tak my sme sice zacinali s plienkami 2-kami, ale predpokladam, ze tentoraz vyuzijeme asi aj tie 1. predsa len, ked budu dve, asi nebudu tak velike...... 🙂

fonika
4. feb 2009

a jejda - sorrrrrry, ja som tym svojim popisom nechcela nikoho vylakat - fakt si myslim, ze prirodzeny porod je lepsi (ak to neohrozi babo), lenze dopredu clovek nikdy nemoze vediet, co je lepsie. len chcem podotknut, ze napriek tej trrrrrnistej ceste na svet je simonko uzasne a inteligentne dieta (ako kazde 😉 ) a na vsetkych moznych vysetreniach, co mu nasledne robili, sa ukazalo, ze je uplne v poriadku (klop, klop).
proste deti su neuveritelne odolne a uuuuuzasne stvorenia 😉

mtina
5. feb 2009

Baby a v tom Makré Vám vrátia na určitý tovar aj DPH. Ak samozrejme prídete do 14 dní. My sme tak pred Vianocami kúpili plazmu a presso-kávovar. Bolo to lacnejšie, ako tu a ešte sa aj nejaké korunky vrátili. No a teraz, keď je kurz koruny taký, aký je, sa to oplatí ešte viac....

mtina
5. feb 2009

Ozaj nevie mi niekto poradiť, ako je to s menom, ktoré nie je v kalendári? Treba vybaviť nejakú výnimku? Alebo sa bábo bez problémov môže volať hocijako? Samozrejme nie Sandokan a pod 😀

martiina
5. feb 2009

mtina, ak už také meno v nemocnici niekedy mali, tak nič nepotrebuješ. Ja som pri prvom dala meno Nino a to som myslela že bude problém, že na Slovensku asi ešte žiadny Nino nie je a nie ešte v Trenčíne 😀 ... ale keď sa opýtali aké meno dávam, tak sa iba raz pre istotu opýtali že Nino? .... zapísali a bolo po probléme. Ale odvtedy si to asi viac všímam a veru už na Slovensku bol Nino aj pred tým mojím 😀 😝
Ale čo viem, jedna kamoškina známa dala meno Nelio a to musela dať aspoň z netu potvrdenie, že v ktorej krajine také meno je 🙂 Inak vraj musíš mať potvrdenie z ambasády tej krajiny 😅
Ale ako som pozerala tie mená čo máš na výber, myslím že by nemal byť problém, so všetkými už som sa stretla 🙂

fonika, no tak ten pôrod ti nezávidím 😝 , neviem čím to je ale ja som si po prvom pôrode povedala že už nikdy spontánne a keď už tak s epidurálom a ubehli ani nie 3 roky a hovorila som úplný opak, že chcem ísť len prirodzene bez epidurálu 😅 ..... a to ešte dvojičky 🙂 . Ja len toľko, že baby čo ešte nerodili by sa toho nemali tak báť 😉 ... veď ak my čo sme už raz tak rodili , hoci to nebola prechádzka ružovou záhradou, sme išli do toho ešte raz.... asi to stálo za to 🙂 Samozrejme ak doktor odporučí cisársky, to je iné .... ale ak vám dá čo i len trošku na výber, ja by som neváhala 😉

katka.ott ja vôbec neviem o tom že by sa mi otáčali, ja som nič necítila ... iba kopanie samozrejme 😀
a na predporodnú prípravu som nechodila, lebo som bola na rizikovom a vtedy to neodporúčajú. Síce ani pri prvom som nechodila, ale mala som doma kazetu - Tehobic, tak som doma poctivo cvičila 🙂

mauzos, malo by to byť niečo ako naše Metro, len sú tam lepšie ceny... a s tým DPH - môj MM mal požičanú nejakú Metro kartu, nejakú zlatú, tak DPH im rovno odrátali, čiže platili rovno cenu bez DPH

palculienkkka
5. feb 2009

o tých menách som to ani nevedela ... no musím si to zistiť, či existuje už nejaký António v SR ... ☹
... hrozne sa mi leží , bolia ma kríže a pichá pod rebrami ... 😢 Prežili ste to aj vy ?

martiina
5. feb 2009

inak ak máte, takú knižku, vyberte meno pre svoje dieťa, stačí zobrať do pôrodnice tú 😉

mtina
5. feb 2009

Palculienka. Ten kočík v Tvojom albume sa mi páči. Neprezradíš značku? Prosím...

palculienkkka
5. feb 2009

easy walker ... dnes nám ho privezú ... večer ho poskladáme a hneď začneme trénovať 😀

mtina
5. feb 2009

palculienka...ste ho objednávali cez net, alebo normálka kamenný obchod?

palculienkkka
5. feb 2009

boli sme v Brne na výstave kočíkov pre dvojičky, a tam sme si ho objednali, tam sme si ho vopred vyskúšali.... v máji je tam znovu výstava
http://vystava.xf.cz/

mtina
5. feb 2009

Palculienka. Dik za info. Len škoda, že tá výstava je až niekedy v lete a to už je neskoro....

eviska83
5. feb 2009

fonika- ten tvoj porod Ti vobec nezavidim,ale urcite si na tu bolest uz davno zabudla ,popri Simonovi.No ja som to mala trochu inak.maly sa narodil po prepichnuti pl.vaku(+9) po 3 hod.bolestiach,ktore sa v pohode dali zvladnut.mimochodom mal 3990g.Asi 1 hod. po porode som povedala ,tak a o rok mozne ist znova 😀 😀 😀
Vsetci sa tam na mna pozerali jak na sisi 😝 😝
No ale nevravim ,ze aj teraz to musi ist takto,kazdy porod je iny 😒 😒
Ozaj mna zaujalo ze si mala zaplateny epidural ,ono sa to na svk musi platit?
katka - ani mne sa neotacaju,len kopu a natahuju sa ,ale Jarka spominala ze ked sa jej otacali tak jej bolo dost zle a bolelo to ☹

jarka82
5. feb 2009

Ahoj Evka 🙂 🙂 🙂 🙂
Katka no ja presne viem kedy sa tocia mna to strasne boli a je mi zle na odpadnutie ale co uz zachvilu to mame za sebou... a viem to lebo presne na uzv sa otacali a mne bolo nenormalne zle... 😔

katka.ott
5. feb 2009

ahojte,
jarka, mne zle nebyva, len ked sa hemzia a nieco brutalne opru o brusnu stenu. ale uz viem, co na ne plati: rozpravat sa s nimi. vcera cez den som vydavala dost malo zvukov, lebo som sama doma, ale vecer som im hovorili, ze ma nemaju trapit a spat. normalne sa ukludnili 😉

fonika, s opisom si nenastrasila, len opisala, ake to moze byt. ja dufam, ze porody byvaju dedicne. v tom pripade moje male "vyplujem" 😀

fonika
5. feb 2009

eviska, ved to som tym vlastne chcela povedat. ze porod sa da v pohode prezit a nie je to take hrozne, ako to na prvy pohlad vyzera. moj partner si tiez myslel, ze uz v zivote ziadne babo nebudem chciet, tak som ho tiez este na porodnej sale vyviedla z omylu 😀 .
epidural sa tu plati (aspon pred 4-rokmi urcite) a mam pocit, ze aj ked chces niekoho pri porode (to si uz nepamatam). a aj pritomnost konkretneho porodnika a nadstandardna izba, prip. partner na izbe po porode.
jarka, to akoze ti tam este v 35 tt robia kotrmelce 😀 ? tak to som fakt netusila. mne cca v 24 tt povedal doki na utz ze jedna je uz otocena dolu hlavou a ze druha sa snad este otoci a tvaril sa, ako keby to uz tak malo zostat.... tiez okrem riadnych kopancov nijake obratky necitim

fonika
5. feb 2009

katka, z celeho srdca ti to prajem 😉
ved uplne najhlavnejsie je, aby ti nasi drobci boli v poriadku 😉

jarka82
5. feb 2009

ahoj fonika jasne tocia sa kazdu chvilu a pytala som sa ze ci sa este mozu otocit a lekar povedal ze ano tak neviem nie som v 34tt o tyzden sa mi to posunulo 🙂