Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ajka72
13. jan 2010

aj johnson gel používali v porodnici tak sme ho používali aj doma, u Lenky všetko z tej sady aderma keď bol u nej problém ano keď ich tatko natiera tak normálne pradu ako mačky no tatko masírovať vie 😀 a tatko ich aj od malinka kupaval ja som mu ukázala ako tak ich tak opatrne pekne okupkal ja som sa normálne nudila pri kupaní 😀 ale aspoň som chvíľku nemala zamestnane ruky a výborný je stojan na vaničku kvoli krížom suprova vec nemusíte byť zohnuté 😉

alienka73
13. jan 2010

Ten olivovy olej mi poradil moj brat ktory ma 4deti 😀 . Oni to tak robili stale a im deti nijak zle nereagovali, nam ano. Ale ktovie,presne ako pisete aj nasho maleho natierali v porodnici od hlavy po paty Johnsonom,bol krasne vonavy no ktovie ci to nedopomohlo k problemom s kozou.
My sme Nutrilon nemali na recept, tusim je na recept ak su napr. v rodine alergie. Mozno aj v inych pripadoch. Najprv pil bebu na odporucanie porodnice ale ta ho zapekala tak sme presli na nutrilon a ten je o.k. Nastastie mal aj materske mlieko aspon do 4a pol mesiaca.

juliagregor
13. jan 2010

ahojte,
boli sme na prechádzke a pobehať na námestí, stretla som tri dvojičkové kamošky, tak super

tintin peg perego aria - ľahučký, krásny kočík, oddelené sedenie, madielka, veľký nákupný košík, ktorý som stále vláčila po zemi 😠 , ale dobre išiel len ked deti ležali, nedá sa dať úplne do ľahu, akonáhle sedeli a boli prevesení na madlách veľmi zle sa ovládal, ale do obchodákov a na sem tam prechádzky fajn. Na zimu neodporúčam, úzske sedenie len 27 cm, a boli by tam dosť naprataní aj ked som ich tam ako 7 mesačných napratala.
teraz mám nurse pareo používame ho zatiaľ na nákuoy a ide o moc lepšie, pozeraj 12 kolečko a strednú tyčku na tlačenie, v pohode ide aj jednou rukou,
mám odskúšané aj Chicco, ide dobre ale má chybu krásy, padá mu brzda a šmýka sa po kolečkách

kúpanie, malinkých sme kúpali každý deň a v inej vode, asi po týždni ma to prestalo baviť a jeden deť som kúpala a druhý som umyla len pod prúdom vody chrbát, riťku a krk od zatečeného mlieka.
natiarala som olivovým olejom a v lete ich natieram mliekom.
kamoškin malý mal veľmi suchú pokožku a musela ho natierať aj pred kúpaním.
teraz sa sprchujeme a vaňa raz za týždeň, odkedy sedia používam také sedátko do vane a je to super !

a k tým dvojičkám je veľký rozdiel medzi jedným a dvoma deťmi, bolo a je mi trochu ľúto, že som nemala toľko času sa s nimi tak cickať ako ked bol matko malinký. a teraz je to super, chodia sami, hrajú sa , pomáhajú si a aj sa pobijú. a vymýšľajú a sú ako takí trpaslíci, takí sú zlatí a najstarší s nimi....
ale poviem vám živiť tie hladné krky ........hrôza........
ahojte prajem pekný večer.

na dnes som skončila 😀 musím sa ísť učiť 😝

jaj ROMÁN som napísala

julietka
13. jan 2010

ajka a nebal sa tatino chytit to malinke telicko do ruky a kupat?
moj muzik ked mu minule dala susedka svoje novorodene dievcatko podrzat tak ho drzal ako poleno 😀
taky ma strach az sa ja bojim ci ho pripustim k tymto ukonom..no ale budem ho to musiet naucit 😅
a mame aj prebalovaci pult s vanickou, ale sa mi to zda celkom vysoko, mozno si zo zaciatku budem davat vanicku na dve stolicky..

ajka72
13. jan 2010

nutrilon sme mali na predpis myslím do roka ale neviem či aj ten obyčajný my sme používali nutrilon HA, lebo dobre reagovali z porodnice, aj ja som čítala na johnson kozmetiku všeličo ale nakoľko nemali problém, tak som to neriešila a všetko čo mi uľachčilo skušanie som bola rada po príchode z porodnice, Lenka chvíľku mala na lakti také suchšie miesta tak tipovali atopický ekzém ja som ho ako decko tiež mala a udajne je to dedične tak urobili taký záver ale mala to asi dva mesiace a potom to zmizlo a tiež poznám detičky ktoré zle reagovali na niveu, a aj iné druhy detskej kozmetiky treba zistiť čo dieťatku vyhovuje a v tom pokračovať 😉

ajka72
13. jan 2010

a kojila som s prikrmovaním 3 mesiace potom už len UM, no keď som mu to ukázala tak sa ani nebál mal celkom preto cit niekedy som sa s nim musela hádať kto bude kupať len stále chcel on 😀 a ja som ich tiež chcela trošku počlapkať ale teraz keď už su veľké tak pri vani sedím ja jemu sa veľmi nechce lebo je tam teplo 😀 on ich len natiera

julietka
13. jan 2010

ajka tak to je super ze mal muzik zaujem o kupanie, som zvedava ako to bude u nas, lebo moj muzik sa uz nevie dockat svojho dievcatka vytuzeneho, nie ze by sa na chlapceka netesil,ale u nich v rodine su vzdy same dievky aj on so segrou vyrastal tak je zatazeny na baby 🙂 aj stale hovori ze jeho bude dievcatko a moj chlapcek, takto to podelil..
ajka to si pekne vydrzala dojcit 3 mesiace pri dvojkach je uspech aj ked si dokrmovala

matelko1
13. jan 2010

julietka na zaciatku tehu mi zistili,ze mamkrvnu zrazeninu a odvtedy si picham onj.aby som trombozu nedostala.od jula kazdy bozi den.uz mi idu na nervy injek.ale musim to zvladnut.kazdy mes.chodim na kontroly.

ajka72
13. jan 2010

julietka možno kedˇ bude držať svoje bábo tak strach a nezručnosť opadne a bude výborný kupač 😅

ajka72
13. jan 2010

julietka môžem potvrdiť že teraz sa začína ten vzťah tatko a dcéry ktoré su jeho princezničky a urobil by pri nich všetko, večer keď príde tak ja som na vedľajšej koľaji a je len tatino, lezu po ňom, šalia sa, skáču na posteli, mojkaju sa,

ajka72
13. jan 2010

oprava pre ne všetko...

nana77
13. jan 2010

matelko, aj ja som si pichala injekcie, kazdy den od 6tt az po dobu 10 dni po porode. najskor fraxiparine, ale na ten som dostala alergiu, tak neskor clexane...

julietka, s tym predpisovanim UM je to tak, ze mozu predpisat lekari iba specialne UM - teda hypoalergenne mlieka (v pripade, ze su deti alergicke, resp. ak su rodicia a je pravedpodobnost, ze by aj deti mohli byt), potom su vselijake mlieka proti kolikam a zapcham, proti refluxu a pod., ale tie musi odporucit gatroenterolog. to HA staci, ked odporuci detska lekarka, teda aspon nam to stacilo, nemusel byt alergolog. a daju sa predpisovat len do jedneho roka. obycajne, klasicke UM nie su na predpis. a co sa tyka porodnic - nastavia babatka na take mlieko, ake zrovna maju, teda ake sponzori zasponzorovali. napr. kamoska rodila na antolskej v januari a vtedy mali bebu, ja som tam rodila ten isty rok v maji a mali sme sunar. ale my sme potom presli na nutrilon 🙂

julietka
13. jan 2010

matelko aj ja si picham, ale uplne od zaciatku tehu fragmin a claxane, tiez kazdy mesiac kontroly na hematologii, a to je zabity cely den, ale nastastie tento tyzden posledna 🙂 ale mne picha muzik ja to nemozem vidiet

julietka
13. jan 2010

ajka aj sa vravieva ze tatinkovia su zatazeni viac na dcery a maminy na synov 🙂 tak u vas sa to potvrdzuje 😵

julietka
13. jan 2010

nana a to znamena ze ked sa som alergik a muz astmatik a obaja uz od detstva tak automaticky nam predpisu UM ked budeme potrebovat? a to asi treba dolozit nejake potvrdenie vsak?

nana77
13. jan 2010

julietka, to neviem. u nas je alergik manzel a nasa pediatricka malym to mlieko predpisala bez potvrdeni. mozno vasa bude nejake pozadovat, tazko povedat. kazdopadne ju na to ale upozorni, lebo sama od seba sa mozno nespyta. a pri dvojickach je to dost velka pomoc, ked to mas na predpis a uz len doplacas. aj ked najidelanejsie by bolo, keby si mala dostatok MM a nemusela Um vobec riesit... tak drzim moc palce, aby to tak bolo 🙂

nana77
13. jan 2010

juli, ale kazdopadne vy by ste mali mat narok na predpisanie hypoalergenneho mlieka, kedze ste obaja alergici, resp. manzel astmatik.

julietka
13. jan 2010

nani dakujem za rady 🙂
ja mam v plane sa skontaktovat s laktacnou poradkynou, tak dufam ze budeme aspon trosku uspesni v kojeni, aj keby to boli len tie tri mesiace budem rada 😵

juliagregor
13. jan 2010

ahojte tehuľky, ešte k tým AFP testom
pred chvíľkou mi kamoška /má syna s DS/ poslala správu, že na Slovensku sú zatiaľ tri páry dvojičiek s DS, choré je vždy len jedno, čiže aj dvojičky môžu byť choré

ak Vám vyjdú zlé testy a to vyjdú všetkým, lebo nevedia vyrátať prvdepodobnosť pri dvoch a viacerých deťoch,
pýtajte sa aspoň na morfologické sono

ajka72
13. jan 2010

julietka ja s mužom nie sme alergici a nie su ani deti, naša pediatrička to ani neskumala povedala som jej že piju z porodnice nutrilon HA - hypoalergenne a dobre ho znášaju tak sme pri ňom ostali a ona mi ho do roka predpisovala čo je naozaj pomoc pri dvoch detičkách myslím finanančná 😉 takže asi bude záležať aj od pediatričky

juliagregor
13. jan 2010

ajka máš super doktorku mne povedala, že to musíme mať v karte

alienka73
13. jan 2010

Ajka mas ozaj super doktorku, aj my sme pili od zaciatku HA, lebo nam to poradili v porodnici aj ked to nijak nezdovodnili a pediatricka to samozrejme vedela ale recept nenavrhla a ja som o tom nevedela,ze sa da aj na predpis. Skoda, ale co uz.

julietka
13. jan 2010

baby tak asi naozaj zalezi len od pristupu prediatra..no ja budem stastna ked to nebudeme potrebovat co najdlhsie 😉

juli ja viem ze to nie je snom rodicov mat downika, ale stale je este stastie to, ze len jeden a nie obaja su downici 😔

bobooo
13. jan 2010

ahojte no tak s tým kúpaním sú naozaj rozlišné názory...ja som kúpala osobitne a každý deň asi tak do mesiaca..potom už tak každý druhý niekedy tretí. podľa potreby ale nie v tej istej vode a to len do 7 mesiacoch...potom sa nezmestili do vaničky a od vtedy ich kúpem vo vani a už spolu v jednej vode...ale rozdiel nevidím...inak aj teraz sa momentálne kúpu s tatinom vo vani tak som si kus odbehla tu...kúpanie je manželová robota 😀 😀 ja akurát prídem umyť vlásky Sofii a to je všetko malého komplet manžel... 😀

vatina
13. jan 2010

Ahojte, už som tu tuším týždeň nebola. Dnes som bola na utz a máme po 11mm. Len tá cysta zase narástla,
už má skoro 10cm. Tak som dostala nariadený kľudový režim, len ležať a ležať. Žiadne prudké pohyby.
A od včera mám kamarátku WC misu. Dnes som tam bola už 2x a stále mám nutkanie tam ísť. Ale zle mi je celé dni.
To už tak štvrtý deň. Som bledá ako stena. Ale nevadí, ja to vydržím. Veď sa nám poradilo otehotnieť až na 4. IVF.

lucia.kl
13. jan 2010

vatina, hlavne vydržať. 2x navšteva WC nieje až tak hrozna, ja som chodila aj 10x za deň a to už som mala kybel vedla postele, lebo už som nevládala chodiť na WC. ale nevolnosti tak ako prišli, tak aj odidu. držim peste.

dia..
13. jan 2010

Ahojte chcela by som sa opýtať Vás milé mamičky čo ste rodili sekciou , že ako dlho ste po nej boli v nemocnici? 🙂

vranka4
13. jan 2010

ahojte 🙂 ,dia ešte si doma?odpočítavaš dni?
my sme našich kúpali osobitne každý deň,presne nepamätám,ale okolo 8.mes. som ich začala sprchovať vo veľkej vani, a tak je to doteraz-sprcha každý deň,1x do týždňa kúpanie....
vatina,držím palce,nech sa drobčiatkam aj tebe darí do úspešného konca 🙂 a samozrejme aj ostatným tehuľkám 😉

dia..
13. jan 2010

Vranka hej odpočítavam , ale mám pocit že sú to skôr týždne ako dni 😒

maartinkaa
14. jan 2010

ahojte dievcata, pytate sa ake je to s dvojickami????----vynikajuce!!!!! 😀 su to naozaj slniecka a zvladam to s nimi lepsie ako s jednym. dvojicky maju taky vzacny dar poslusnost a dobrotu, lebo su dvaja, urcite su aj vynimky , ale to je myslim pomenej 😉

ja so pri vsetkych svojich chalanoch pouzivala kozmetiku bubchen a som s nou nadmieru spokojna a ked mali trosku suchsiu pokozku, tak som pouzila modru indulonu, je to zazrak, to vam potvrdi aj vascina koznych lekarov a dobra je aj na ekzemy, vobec sa jej nebojte 😉

a co sa tyka kupania, ja som kupavala a aj kupam asi dva - tri krat do tyzdna,ale zasa ako tu niektora spominala ich poutieram bavlnenou plienkou namocenou v teplej vode. 🙂