Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

maartinkaa
3. mar 2010

jedna polovica uz spi a druha kuka telku 😉

a na com si sa tak nasmiala,,,,???

juliagregor
3. mar 2010

tukni na vyššie daný link

matelko1
3. mar 2010

juli pevne verim,ze chlapci nebudu chori,ved maju len mesiac.

lusi ahoj,vitam ta v tejto temeapevne verim,ze sa aj tu budeme stretavat.

drobci uz spinkaju a pojdem aj ja tak dobru noc 😔

luciaf13
3. mar 2010

julka no teda dobra diskusia co si dala link 😎 😎 😎 😎 a dobru vsetkym

juliagregor
3. mar 2010

matelko snád nie, ešte sú malinkí 😒
a ako sa vám darí?

lucka ja niekedy nechápem čo to ozaj alebo sranda.... 😎

maartinkaa
3. mar 2010

to je teda brzda, ta zenska 😀 😀 😀

maartinkaa
3. mar 2010

idem hajaja, dobru nocku 😉

tintin
3. mar 2010

alienka, tak potom napis info o kociku 🙂 ja by som straaasne rada ten ruzovy, je krasny. no ale otazka je ci ho potom predam. moje nervy tie baby v bruchu si tam asi robia party alebo co, kopu ako o zivot 😅

matelko1
4. mar 2010

dobre ranko prajem 🙂

juli dari sa nam dobre.v kociku drobci vyspia,doma je to horsie,ale vcera alex prvy krat vyspal v noci 5 hod.maxim ten sa budi stale po 3 hod na papanie-hladosko 😵

mauzos
4. mar 2010

Ahojte baby, nejako nestiham posledne dni, je krasne, tak sme cele poobedia vonku a doobedu to musime dohanat v domacnosti.

Vcera sme boli zapisat malych do skolky po vasich skusenostiach som isla radsej skor, zapisali sme ich od aprila 2012 😀 Mame skolku hned pod blokom a je vraj dobra, tak som nechcela riskovat, ze mi ich tam nevezmu a budem ich musiet nosit niekam dalej. Chcem sa spytat, ci sme nemali nieco vypisat, alebo ci nam nemali dat nejaky doklad o tom, ze sme ich zapisali ... riaditelka si ich len nahodila do pocitaca. Bojim sa, aby potom nahodou neuprednostnila niekoho znameho a ja nemam ziadny doklad, ze som tam bola uz teraz. Treba tam potom este ist nejako vopred nieco vypisat? Ako to je?

matelko1
4. mar 2010

mauzos moja segra tiez bola zapisat malu do skolky od septembra,uz bude mat v septembri 3 roky a ona ma v rukach doklad o tom,ze ju bola zapisat,ale vsade je to asi inac,tak neviem.

juliagregor
4. mar 2010

ahojte,
mauzi u nás tiež nič 🙂
u nás riaditeľka ale nedá prihlášku takto dopredu, boli tu čachre-machre, tak dáva len v januári na september, prihlášku treba dať do marca, vtedy príde vyjadrenie....a samozrejme, že aj tu sú protekčné deti, ktoré zoberú aj mimo, ale to je asi všade-...

boli sme dnes znovu v MC, ,mali sme náhradu na fit loptách a Maťko bol s tatom u ortopeda, ploché nohy, tak nám predpísal ortopedické vložky....a všetky topánky má s klenbou ☹ , tam nešetrím....
najhoršie je vraj, ked deti behajú bosé po dlažbe a plávajúcej podlahe, musia mať papuče, väčšie deti,,,

včera aj predvčerom v telke bola relácia s ortopedom a na druhý deň s nejakou predajkyňou obuvy, jeden deň ortopedka vravela, že deti do dvoch rokov vôbec nemusia mať klenbu v topánke a na druhý deň zase predajkyňa rozprávala opak,.. tak sa v tom vyznajte... 😠

a normy na výrobu detskej obuvi vyslovene prikazujú klenbu a pevnú pätu ...

juliagregor
4. mar 2010

mauzi ešte treba vypísať prihlášku, tam potvrdzuje aj lekár, či je dieťa zdravé a aké prekonalo choroby

maartinkaa
4. mar 2010

ahojte dievcata, do dvoch rokov naozaj netreba mat topanky s klenbou, ale cez leto by mali mat topanky s makkou podrazkou aby citili nerovnosti a kamienky a ak sa da tak bose 😉 a naopak vo vnutri by mali byt papucky, alebo topanocky s pevnou patou a klenbou, lebo plavacka a rovna podlaha naozaj najviac skodi nozkam 😉

maartinkaa
4. mar 2010

dneska s uz ustupuje od topanociek, v ktorych deticky chodili ako roboti, lebo im to zvieralo nozicku a bolo to tvrde 😠

alienka73
4. mar 2010

Tintin, no to bude asi ozaj tym, ze ty mas dievcatko, tiez som nevidela take vzpierajuce dievcatka nasilu pchat do kocika, ale chlapcov ano, no urcite su aj take kocky ale asi pomenej. Ja som tiez nasho velakrat musela proste nasadit rychlo zapnut a slo sa, reval vrieskal ale tak ked ina moznost nie je tak nejak sa domov dostat treba. Ja len pevne verim, ze ma toto necaka teraz dvojmo. Aj dnes sme mali place a sceny na ihrisku, on je jak utrhnuty z retaze ked sme von a nevie kedy dost a ja uz na to ozaj nemam nervy 😒 .A potom ten problemovy odchod... este ze muz robi blizko a chodi na obedy tak nas sem tam pride vyzdvihnut lebo by som asi domov ani nedosla.

alienka73
4. mar 2010

Az teraz som si vas precitala a pozeram ze Mauzos riesis skolku. Tak vyzera to tak, ze v kazdej skolke je to inac. V jednej co sme boli si nas zapisala riaditelka a dala nam tusim nejaku prihlasku a tam bolo treba aj potvrdenie od lekara. Boli sme tam minuly rok cize februar 2009 a zapisaneho mame maleho od septembra 2010, co je podla mna dost dlha doba na to aby lekar daval nejake potvrdenia, ale nevadi. NO a v druhej skolke sme dostali len prihasku alebo ziadost neviem presne ako sa to vola ale bez tohto potvrdenia od lekara, to si mame prist vziat v auguste mesiac pred nastupom a doniest potvrdene od lekara. Cize zas trosku iny system.

Tintin dnes pojdeme asi pozriet ten kocik. No a presne aj ja som tak rozmyslala ze mozno sa ruzova farba predava zle.Ono asi najuniverzalnejsia je ta lava cierna ale mne sa cierna pre deti nepaci-. Aj ked maly ma cierny fusak ale kocik by som nechcela cierny.

bubinko83
4. mar 2010

baby možno pre vas stupidna otazka.Ale možu byt jednovaječne dvojičky rozneho pohlavia mylsim chlapec dievča?Alebo iba jedneho pohlavia? A je pravda že pri jednovaječnych je len jedna placenta? 😖

juliagregor
4. mar 2010

jednovaječné majú rovnaké pohlavie a jednu placentu
http://www.dvojcataolomouc.estranky.cz/ počítaj

maartinkaa
4. mar 2010

jednovajecne su vzdy, len jedneho pohlavia a niekedy mozu mat aj dve placenty, ale vacsinou maju len jednu 😉

maartinkaa
4. mar 2010

juli 😀 😀

bubinko83
4. mar 2010

dakujem kočky.Lebo kamoška čaka dvojičky tak ma to tak zaujmalo 🙂

tintin
4. mar 2010

Baby co ste videli nazivo Bumbleride 2008, daju sa dat vanicky v protismere jazdy a tym padom prehodit striesky? Je to problem alebo to ide v pohode? mame s alienkou taku dilemu, nakolko sa vypredava model 2008 a je o 160 eur lacnejsi ako 2010.

Adi ani ja nechcem cierny, a si predstav, ked som volala s tou pani, co distribuuje kociky - vravela mi, ze cierna ide najviac...mozno je to blbost, ale ja si myslim, ze cierna dost pritahuje slnko a ak mas letne deticky a su v tych vanickach..tak im moze byt vdaka tej farbe vnutri dost teplo...no neviem

Mauzi, nam tiez zo skolky ziadne potvrdenie nedali, ze prihlasku prijali..ale ked vies, ze su nahodene v pocitaci, tak je to urcite ok

Nasi odsikovali Kristinku k nim, tak mam volnoooo!!!!

kablika
4. mar 2010

Ahojte,
prve ma dnes potesila katrin, ze uz sa jej narodili deticky a vsio OK, takze oneskorene sa pripajam ku gratulacii!!!!

tintin - ja som bumble skusala u nas v nakup.centre a bol velmi pohodovy, dobra manipulacia, dobre rozmery...atd, tak som ho z netu objednala. Uz vcera aj prisiel (vyzera doobre), jediny problem, ze jeho praktickost by som ti mohla napisat az asi za cca 2,5mesiaca 😀 Teraz som 29/30tt.
Ale ak si ho chces kupovat skor ako pred narodenim(ako som to urobila aj ja), tak ti to uz bude asi neskoro 😉

tintin
4. mar 2010

kablika a mas aky typ/teda kolekciu? vanicky maju striesku alebo este nie?

kablika
4. mar 2010

kolekcia 2010, vanicky maju uz striesku, ale bez otvoru, kt je na tych sportovych. Taktiez je tam nove madlo, na kt sa daju upnut autosedacky bez nutnosti ineho adaptera

tintin
4. mar 2010

a tie predchadzajuce kolekcie to mali s tym adapterom inak alebo nevies?

kablika
4. mar 2010

myslim, ze kolekcia 2009 bolo treba osobitne adapter na autosedacku. Ale neviem, ci ho este niekde zozenies...A na druhu stranu, mozno je to naklikavanie aj tak nevyuzivane.

tintin
4. mar 2010

kablika cize ak som sparvne pochopila, tak ak by si chcela dat do bumble 2010 autosedacku tak nemusis nic pridavat, len proste rozlozis sportovy kocik a nakliknes tam autosedacku? uz si to skusala? nie je to len take drotene cosi, co si vytvara priestor, do ktoreho autosedacku vsunies?

kablika
4. mar 2010

asi tak. Este som to nevyskusala, ale z toho predneho madla das dole len potah, polozis na to autosedacku, nejako upevnis a je (nie je to nic velke a kovove, na konstrukcii kocika zostavaju sportove sedacky, len mas sklopene striesky. Dobre tak na nakupy, kym budu malicki). Cez vikend to dame s muzom dokopy, tak ti dam vediet 😉 Inak, nesedia na to uplne vsetky autosedacky, my sme to objednali priamo aj s nimi.