Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
11. máj 2010

lusi ja som asi v 20tt zacala citit prve pohyby,take motylkovanie...ty uz nieco citis...

lusinkaj
11. máj 2010

no nieco som take citila,ale uz to preslo...teraz nic necitim...tak som zvedava 🙂

matelko1
11. máj 2010

lusi neboj sa,budes to citit,a hlavne vecer ked si v klude,tak vtedy 🙂

lusinkaj
11. máj 2010

uz sa neviem dockat...cakam,cakam...netrpezlivo 🙂 😵

matelko1
11. máj 2010

🙂 🙂 🙂
a kedy ides na ten morfolog.utz.

lusinkaj
11. máj 2010

matelko idem 9.6 to je tak 22-23tt budem.... 🙂 😉 nemali nic volne,tak az tak neskoro ma obj.uz som mohla ist na buduci tyz.ale nevadi 🙂 😵

matelko1
11. máj 2010

teraz som mala zborovy spev 😵 😵 😵 ,obidvaja naraz plakali,ale uz su napapkani,tak je dobre.
idem chystat obed,poobede ideme von 🙂

lusinkaj
11. máj 2010

tak to muselo byt pekne tak zborovy spev 😀
a co im davas papat?

matelko1
11. máj 2010

papaju nutrilon HA.
tak zatial pa....... 🙂
ak sa mi podari,tak vecer nakuknem 🙂

lusinkaj
11. máj 2010

ok..peknu vychadzku 🙂

tintin
11. máj 2010

ahojte, no vidim, ze su tu opat nove dvojmaminy. tak ahojte 😉

min. tyz. sme boli v Tatrach - posledna dovolenka v 3 🙂 takze sa ozyvam az teraz. Dnes som bola na kontrole, ja uz som bola zmierena s nastupom do nemocnice, ale vdaka bohu je vsetko v poriadku. mam tak 3-4 hod zo dna lezat. a treba sa objednat na prietoky..normalne sa robia v 36tt ale ze kedze cakam 2ky tak skor.

Dufam, ze sa mate vsetky dobre. LUCIAF ty si rodila v ktorej nemocnici?
KATRIN ty si mala v ramci spinalu aj napichnuty epidural? a nechali ti ho aj po operacii? ako dlho? a to treba Dr. povedat, normalne to nerobia?

tintin
11. máj 2010

Luci kl. neboj...hadam nam to vyjde a budeme v nemocke bacovat spolu 😉 ako sa mas?

lucia.kl
11. máj 2010

ja idem na poradňu zajtra, tak som zvedavá čo mi povie doktor. ale rodiť sa ešte nechystám, ešte minimálne tri týždne musím vydržať, ja len na materskú už chcem ísť, tie vychádzky ma nebavia ale aj tak toho moc vonku nenachodím, začali mi nožky opuchať ☹ a prsty na rukach, som musela dať dole prstene, ale inak všetko ok.
konečne sme spravili deckú izbu a dnes žehlím vecičky čo som včera oprala - no teraz žehlí mm lebo ja nevládzem stáť tak dlho....

tintin
11. máj 2010

hej ja som si dala pre istotu prsten dole uz pred 2 tyz. - preventivne. a prisiel ta niekto skontrolovat pocas PN? mna uz doki chcela dat na MD, ale ja som este nechcela, pojdem normalne 6 tyz. pred porodom. ty uz urcite mozes ist, normalne sa s dvojkami chodi 8 tyz. pred porodom.
vcera som v panike zehlila aj ja, ale dala som si dosku tak aby som pri tom mohla sediet.

ozaj mate niektora tu kuponovu knizku z DM pre tehu? ake su tam zlavy?

mima595
11. máj 2010

baby, chcem vam poradit - ked vas budu vypisovat na matersku - ci 6 alebo 8 tt pred terminom porodu - dajte sa vypisat tak - aby vam tych 37 tyzdnov skoncilo najneskor 30.1. - potom este za januar dostanete cely rodicak 256.

skuste si to prepocitat, a potom presvedcit dr. aby vam tak prisposobil termin porodu - u dvojiciek je to aj tak jedno a niekedy sa tym fakt podari ziskat rodicak navyse.

lucia.kl
11. máj 2010

ja som so žehlenim a pranim čakala kym bude skriňa, skor sa mi to zdalo zbytočne. ja struedam sedenie a statie pri žehleni, raz je mi lepšie tak a raz tak,
ja chcem isť na MD tiež 6 tyždňov pred terminom, chcem ju poberat dlhšie nakolko mam dobru PNku vdaka dobrovolnemu poisteniu. kontrolu zo socialky som mala len raz, od vtedy tu neboli, tak snaď už ani nepridu.

ja mam tu knižku a su tam tieto zlavy:

1€ huggies newborn pack, 0,40€ gravimilk, 0,95€ school sprej na nohy, 0,60€ schauma šampon, 1,20€ loreal telove mlieko, 1,20€ AB intim gel, O,50€ digi teplomer, 0,30€ jessa vložky, 0,53€ denk mit tekuty prašok na pranie, 0,65€ gel proti striam

alienka73
11. máj 2010

Tintin, super, ze nemusis do nemocky a ako sa citis? Mas nejake tlaky tam dole, pichanie alebo niecopod? A povedali ti ako mas lezat, ci iba ze lezat?
Ked sa dam vypisat tych cca 6tt pred terminom porodu a porodim skor neovplyvni to nejak tie prispevky? Budem mat narok na vsetko?
Pri dvojkach je materska presne 37tt?

mima595
11. máj 2010

ak porodis skor, nic sa nedeje... len ked ta dr. vypise na matersku, tak ti musia sediet datumy... mrdzi pravdepod. terminom porodu a nastupu na matersku... musi tam byt presne 6 resp. 8 tyzdnov, nie napr. 5 tyzdnov a 4 dni

alienka73
11. máj 2010

A berie sa termin porodu ktory je napisany v tehu knizke? Lebo tam mam ten uplne prvy co bol stanoveny podla menstruacie na no potom mi ho podla ultrazvuku zmenili na 9jula, pri poslednych utz mi pisu 12 jula a pod... 😕

mima595
11. máj 2010

alienka - ved prace preto, že su tam aj 3 pravdepodobne terminy porodu - takže ak ti to vychadza tak hranicne, tak popros dr. nech ti posunie termin porodu - 2-5 dni nikto neriesi... a ty ziskas 256 € navyse

juliagregor
11. máj 2010

mima oni sú na rodičovskom a na MD môžu ísť až dátumom pôrodu, môžu byť potom dlhšie doma...
nemusia ísť ani 6 ani 8 tt a ked sa porodí skôr, tak sa berie začiatok MD dňom narodenia detí...

tintin
11. máj 2010

mima dakujem za radu, keby nieco ozvem sa do IP, vyzera to tak, ze sa v tom dost vyznas 😉

Alienka citim sa lepsie ako vcera, manzel zobral malu do aj zo skolky a po spinkani ju zobral von svokor tak mi to pomohlo, mohla som si oddychnut. doki som sa pytala na to lezanie, povedala mi, ze nemusim mat hore nohy, staci lezat. ozaj, vravela, ze to bude podla nej tak v druhej polke juna.

a ten termin porodu sa berie z materskej knizky.

tintin
11. máj 2010

julia to fakt? cize ja mozem do juna poberat rodicovsky a ked sa narodia babatka niekedy koncom juna tak az od terminu porodu mi bude chodit materska?

tintin
11. máj 2010

nemusi ta doki vypisat na MD?

juliagregor
11. máj 2010

mima je naša právna dvojková radkyňa 😉

juliagregor
11. máj 2010

nájdem ten link a dám ho sem...

tintin
11. máj 2010

Luci dik, a dostala si 2 tie knizky ci jednu? ja som uz toho jelen

juliagregor
11. máj 2010

teraz sa mi nedá, neskôr ho dám...

alienka73
11. máj 2010

Trosku mam v tom chaos. Mam caskat az kym porodim a potom dodatocne vybavit matersku? Juli, viem , ze si uz o tom pisla ale ja som si to nezapamatala.

mima595
11. máj 2010

juli - ta co si... oni musia nastupit na matersku 6 tyzdnov pred porodom.... nemožu čakat do terminu porodu... pozor, pozor....

iba ak by sa deti narodili veeelmi predcasne - teda este 6 tyzdnov pred terminom porodu...

baby, idem s detmi von... napisem neskor, aj pre tie, co su na rodicaku.... ako si pomoct... teda vecer....