Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

martiina
17. feb 2009

pipka, áno tie hnedo-ružové s mašľou okolo 🙂 v lete budú virtuálne chodiť rovnako oblečené 😀 , ja zbožňujem oblečenie z tesca, sú tam super veci, inde ani nekupujem. Už aj teraz tam majú kopec nových vecí čo sa mi páči, ale viem že onedlho bude zas nejaký výpredaj, tak čakám 😀

cherry, ja viem o čom hovoríš 😉 ja mám takých nocí viacej, ale skrz to že sa nechcem vzdať kojenia a dávam im vtedy keď si zapýtajú aby sa mi neprestalo tvoriť mliečko 🙂 Ale už sme mali aj zopár nocí takých že spali od jedenástej do pol šiestej, takže sa nesťažujem. Ale už sa to lepší, lebo väčšinou už sú len raz v noci hore 😝

ten kolotoč pozriem niekde na nete, možno bude niekde v bazáre

cherry01
17. feb 2009

jarka82, ale dá sa...
tvojka, od dvoch mesiacov sú zvlášť. Podrástli 🙂 a lozili

martiina
17. feb 2009

eviska ja som mala MM pri oboch pôrodoch 🙂 myslím že je to lepšie, doktor aj sestričky sa správajú inak ako keby tam nebol, určite lepšie. A aspoň mi vatovým tampónom namočeným do vody potieral ústa, lebo keď ideš rodiť piť už vôbec nemôžeš a keď pôrod trvá aj 12 hodín, tak sú tú riadne suchoty 😝

eviska83
17. feb 2009

pipka- ved prave to ho rozculovalo,ked sa to v noci len tak zaplo 😕 😕 😕 ,ale maly sa pri tom velmi ukludnil.no asi to budeme aj my na noc vypinat. 😎 😎
My pohlavie nechceme vediet,ved prekvapko nie? 😝 😝 😝 ,aj ked niekedy uz mam nutkanie sa opytat,ale stale je tam so mnou MM tak drzim.Takto sme sa dohodli na zaciatku tak musim vydrzat 😉 😉
N kamoske musim povedat nech jej monitor donesu zo svk,ked sme sa tu nanho pytali tak na nas pozerali ci sme nespadli z marsu,ze to vraj dava len nemocnica 😒 😒 😒

pipka
17. feb 2009

aaa, manzela pri porode som mala...aj ked povodne nechcel, no nakoniec si to na poslednu chvilu rozmyslel, ale dobrovolne...nikoho som nenutila 😉 😅 😀

ano mati, aj tu v bazari, aj na www.babybazar.sk je toho plno, staci kuknut a je to ako nove a za ovela lepsiu cenu, sak to pouzivas par mesiacov 😉 , ja som ten moj odlozila...sak este chceme babo...alebo dve 😀

pipka
17. feb 2009

evi sak uz len nejakych 5tt + - , to uz vydrzis, nie? 😕 😵

pipka
17. feb 2009

a nemozete jej ten monitor objednat cez net? 😕 da sa kupit na roznych strankach 😉

http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...

tvojka
17. feb 2009

Fedra,ak sa smiem spýtať,kde a u akého lekára budeš rodiť?Lebo tieto reči mi dosť pripomínajú môjho gynekologa,u ktorého sa ale rodiť nechystám...Ja by som radšej spontánne.Ale ešte mám chvíľu čas(dúfam).

eviska83
17. feb 2009

pipka - noo snazim sa ,ale je to cim dalej horsie,hlavne v obchodoch slintam 😝 😝 😝 a dufam ze AZ za 5tt sa to dozviem
Ja som MM mala pri 1.porode a bola som max.spokojna,len neviem ak
o to teraz vyriesim so synom,svokru tu skor ako je to nevyhnutne trepat nechcem 😉 ,Snad to vyjde a neter alebo synovec budu mat volno a zostanu pri malom 😒 😒
pipka a spravne vsetko odkladaj,aj my sme odkladali a teraz ako keby sme nasli. 😵 😵

eviska83
17. feb 2009

dik pipka za link, jej tu tiez pride mama na vypomoc tak jej to donesie 😝 😝
Ozaj mi sme si obj.tu knihu Dennik nasich dvojcatek a je fakt nadherna,este krstna mama
musi kupit 2x extra,ale caka na pohlavie a knihy mame z krku 😅 😅 😅 .

eviska83
17. feb 2009

ozaj ,dnes som citila ako sa jednemu babetku ckalo 😀 😀 😀 a velmi sa mu to nepacilo 😝 😝

pipka
17. feb 2009

aj my mame dennik nasho babatka...poctivo zapisujem 😉

inak to ckanie v brusku, je fakt sranda 😅 aj hanulka stikutala o106, az sa mi brusko triaslo 😀

eviska83
17. feb 2009

ja som to citila dnes 1x,pri malom vobec nic , az som musela ist zobudit MM nech si aj on sahne 😕 😕

lumah
17. feb 2009

Aj ja som mala muža pri porode, zabával všetky sestričky a chcel asistovať dokimu, ale ten ho našťastie nepustil k tomu. 😀
pipka aj moji štikutali a sranda bola, ked ich to chytilo naraz. 🙂

janula13
17. feb 2009

ahojte, tak som rada ze ste kolotoc odobrili, tak aj ja mrknem nejaky z bazaru..a Mauzos, viem, treba pestre farby, tak som kupovala aj tu hrazdicku s dekou pre kamosku, ze treba hlavne pestre aj ked mne sa tiez pacia tie pastelove farby a kolotoce..
Eviska, monitor v pohode kupis, napr ja som nasla vybornu cenu na www.docsimon.sk, ak sa ti chce mrkni, ani v bazare taku cenu nedali, a tento je aspon novy, pouzivany mi neodporucali, nevies ako s nim narabali majitelia, ale to je na tebe..ja som chcela povodne z bazaru, ale ked som nasla tento a v cene pouzivaneho, tak neni o com..
Cherry, tak to si mala veselo, ved ja to neuvladzem, ja tak rada spim, teraz spavam 10-12hodin, ved to bude sok...
babule aj pri cisaraku moze byt manzel?

mauzos
17. feb 2009

ahojte baby, Vy ste dnes nejake akcne, tolko ste toho od rana popisali 🙂
ja hlasim prichod z poradne. Naposledy som si to tu riadne uriekla, ze nemusim nikdy cakat, tak dnes sa im to poposuvalo a cakalo som vyse hodiny. Skoro ma svihlo. Ale som rada, lebo vsetko je v poriadku, robila mi aj prietoky a objednala ma o mesiac 😲 Ked som sa jej spytala, ci si mysli ze dovtedy neporodim, tak vraj urcite nie 😉 Dala mi uz aj cislo na porodnika v nemocnici, mam sa mu ozvat o dva tyzdne a zacnem uz chodit aj tam. Mali su otoceni stale zadockami, takze sekcia ...

ja som nedavno objavila v knihkupectve knihu Anne Geddes - Mojich prvých päť rokov a je uzasna, zatial asi naj z tych co som videla. Je sice dost draha a este ked nam ich treba dve, ale bracho - buduci krstny otec sa ponukol, ze kupi 🙂

Janula nezabdni, ze Ti treba monitory dychu dva a ze babatka nemozu byt pri ich pouzivani v jednej postielke. Ja som kupila od ruky dva za 100 €, tak dufam ze budu sluzit. Ked sme ich skusali rukou, tak to fungovalo.

Cherry chuda, asi si sa teda tuto noc velmi nevyspala. Snad krpci zalomia aspon cez den a trochu to dospis 😉

A co moje kamosky z virtualnej poradne? Este ste sa nevratili?

cherry01
17. feb 2009

No baby, prišli mi prachy z UPSVaR. Konečne !!! Prvá položka je 1811,07 Eur (54560,30 Sk) a druhá položka je 78,35 Eur (2360,40 Sk) - mamičky , aj vám tak prišlo?????

janula13
17. feb 2009

mauzos, ja viem, ze dva a tym padom v oddelenych postielkach, aj ked som mala plan, ze ich dam na zaciatok do jednej, ale je to vlastne jedno, vojdu sa nam do spalne obe..tak to si dobre kupila..
super ze si tak dopadla, ty superzena, tak nevyzeras na porod, to je dobre a este mas mesiac cas 😀 uz mas nachystane aj veci do porodnice?
cherry, tak ty to mozes poriadne roztocit 😀

mauzos
17. feb 2009

cherry ta prva polozka je jasna, to su dokopy prispevky na dvojicky a priplatky k prispevkom. Ale co je tych 78,35 €?
janula neboj, aj my dostaneme 😉
ze superzena 😀 to su tu ine a nie ja. Ale velmi som sa potesila, lebo vcera som mala take tlaky, normalne som myslela, ze ma dnes posle rovno do nemocnice, ze sa uz otvaram. Ale nastastie krcok je v povodnom stave.
Veci uz mam, nakupila som tento tyzden, uz len doniest tasku z pyvnice a zbalit to. Alebo zeby kufor? 😀 tolko toho je ...
Inak na tej stranke co si hodila, je fakt super cena monitorov, neoplati sa hladat po bazaroch a mas aj zaruku.

janula13
17. feb 2009

mauzos diky za odobrenie vyberu monitora 😀 Mna manzel uz teraz tak jemne nahana, nech si nachystam veci do porodnice, keby sa nieco stalo, co dufame ze sa nestane, ale predsa len, chudacik asi sa boji, ze by mi potom musel tie veci vyberat sam.. 😀 a uz sa vidim aka budem ja nabalena, ja som na kazdom vylete, zajazde najviac..ale dufam ze do nemocky zbalim len nevyhnutne, ved na babo treba plienkya par veci a na mna toho hadam tolko tiez nebude...Kupovala si aj tie kosele alebo pyamo na kojenie?ci si mala?ja neviem, mne sa zdaju na nete dost drahe..pozic krcok, som zvedava ako obstoji zajtra moj, je to taky kriplik 😀

mauzos
17. feb 2009

no mne dala setricka v poradni zoznam, ze co so sebou do porodnice a je toho teda dost 😒 mas taky zoznam? moj sa zase zlakol, ked som mu kazala doniest tasku z pyvnice zeci uz chcem ist do nemocnice 😝
Ja som si kupila dve kosele na kojenie https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... v jednom butiku, celkom pekne a ani cena nebola hrozna 350 Sk za kus. Maju po bokoch take otvory na kojenie a tie sa potom daju zasit a je z toho normalna kosela. Na nete co som pozerala nejake kosele, tak boli o hodne drahsie.
krcok nedam, po porode mozno zicnem 😉

eviska83
17. feb 2009

mauzos- super ze je vsetko ok 🙂 🙂 🙂 ,ty este niesi zbalena? ja som zbalena uz od 27tt.ja mam 2 prirucne kufre,jeden pre mna a jeden pre babetka. 😀 😀
My mame ten monitor s dvoma podlozkami ,cize dufam ze to bude fungovat na oboch .Az teraz ked ste o tom pisali my to doslo.No nic vyslem MM nech na to mrkne 😝 😝

eviska83
17. feb 2009

janula- dik za link na monitor,ak ten nas nebude fungovat pre 2 tak dokupime.fakt super cena.posielam aj kamoske 😝

mauzos
17. feb 2009

eviska dakujem. No ja sa tomu baleniu branim, nejak dufam, ze to tym oddialim 😝 ale tiez to vidim na dva kufre -D
mate asi monitor Angelcare? pri nom su dve podlozky, ale funguje to iba na jedno babo, ak je to on.
My mame jeden Angelcare a druhy Nanny. :

janula13
17. feb 2009

mauzos, tak to je super cena za kosele, na nete stoja aspon raz tolko, co som len zbezne pozerala...ok, tak si rezervujem krcok ked porodis, ale este si pockam dufam 😀 Ja som este nijaky zoznam nedostala, ved asi je skoro, davat mi nejaky, aj ked na nete som co to okukala...
eviska nemas zac, myslim ze je to super cena, inak mne niekto chvalil ten s dvomi podlozkami, ze zaberie väzci priestor v postielke...tak ci tak monitor je dobra vec, ked pre nic ine, pre pokoj maminkinej duse a to teda treba 😀

mauzos
17. feb 2009

janula pekne umelecke banderko 🙂

pipka
17. feb 2009

mauzos, super si dopadla, drz sa 😉

inak ja mam presne take iste nocne kosielky na kojenie, ale ja mam az tri 😵 som ich mala uz pred tym ako som ostala tehu, mojmu muzovi sa hrozne pacili tie otvory na prsiach...ze to ma poruke 😀 😀 😀 ze je to vraj velmi prakticke pyzamko 😉 a do porodnice odporucam...lebo tam budete kojit, alebo aspon prikladat babo kazdu chvilku 😉 a berte si aj podprsky na kojenie aj tie vatove vlozky do podprsenky 😉

mauzos
17. feb 2009

ahoj pipka 😉 dakujem. Aj mojmu sa pacia tie otvory 😀
Tak jedine co este nemam su tie podprdy na kojenie, ale ked ja netusim, aku velkost si mam kupit. Zatial sa mi prsia moc nezvacsili, takze narast este len ocakavam 😝

janula13
17. feb 2009

mauzos dakujem, nuz snaha bola, ale par fotiek je peknych, nato aka som ja nemozna na fotkach, ale tie nie su vsetky publikovatelne 😀 takze kosielky asopn dve isto...a tie podprdy, ja tiez neviem aku velkost, prsia sa mi zväcsili, ale tak primerane 😀 neviem co od nich este cakat 😀 tak verim ze aj moj manzel kosielky tohto typu oceni, aj ked on najradsej,ked ziadna kosielka 😀

pipka
17. feb 2009

mauzos ja som si kupovala o cislo vacsi kosik a o cislo vacsi obvod, cize miesto 80B, co som mavala som si kupila 85C a boli akurat 😉 a aj teraz, ked uz nekojim, tak mi take ostali 😅 tak som si musela podprdy nove nakupit 😨 😀