Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
17. feb 2009

Pipka, takze manzel je urcite rad, ze Ti to ostalo 😉 ja mam tiez B, tak som zvedava, ci sa zastavime pri C 😀
a kde ste moje kamosky z virtualnej poradne? Jarka, Katka co nehlasite stavy?

janula13
17. feb 2009

babule, tak to sedi, ja som mala 75B a teraz som si kupovala jednu sportovu a musela som 80C...aj staci 😀
ozaj a myslite ze ak kupim 20ks tych latkovych plienok staci na dve babtka?Ale ked som ich drzala v obchode, zdali sa mi take tvrde, to sa fakt tak do mäkka sperie?A este otazocka, co ortopedicke nohavicky?asi treba a ake su dobre ?zatial som prisla na to, ze so suchym zipsom..

eviska83
17. feb 2009

janula13- ja mam tiez cca 15ks.plienok + take tie mensie s potiskom (peknucke) tych mam asi 6ks.a myslim ze az-az.

pipka
17. feb 2009

januli, ja som mala tiez 20 latkovych kupenych pre jedno...a booohate stacili, asi ani desat som nepouzivala, sak to len do postoliek a sem tam pod hlavicku 😉 a ja som mala este aj tie obrazkove, tak pod hlavicku a na utieranie sliniek som pouzivala hlavne tie 😉
myslim, ze 20 ti bude stacit 😉

mauzos on je rad stale...vtedy vravel, ze to ma v ruke..teraz tvrdi, ze to ma v dvoch 😀 😀 😀

janula13
17. feb 2009

Eviska, pipka , dakujem, myslim ze tych 20 je idealne, chcem aj tie s obrazkami, tie su zlate, aj to vyzera pri tom babatku krajsie, mne by mali este zo Svajcu doniest take male plienocky, svagrinej sa tam velmi osvedcili, jednak na grcky a jednak na slinky, su take vesele, rozne farby a podkasala to malej opd bradu alebo uviazala a dobra vecicka, u nas to nemame 😝 ale ved da sa aj inak...babule a tie ortopedicke?

palculienkkka
17. feb 2009

pipka cítila si na konci tehu pohyby obidvoch drobcekov ? ja stále cítim len drobčeka na pravej strane.....beruška asi 24 hod. v kuse spinká ... 😨

mauzos
17. feb 2009

janula aj ja mam 20 plienok a myslim, ze az az .... este mam 4 take tie velke, namiesto osusiek. A fakt po oprani a vyzehleni uzasne zmakli. Ortopedicke mam stary typ so snurkami, zdedene od kamosiek. Ale baby tu spominali, ze uz sa to nepouziva.

palculienka, pipka nemohla citit dvoch drobcekov, ona ma len Hanulku

palculienkkka
17. feb 2009

všimla som si potom,že má len Hanku ... hii.. a čo robí v tejto miestnosti ? 😀

eviska83
17. feb 2009

palculienka- ja sice niesom este na konci tehu(aspon dufam) 😀 😀 ale ja tiez citim pohyby viac na lavej strane a len obcas na druhej.cez den skoro vobec az vecer to zacina tak sa vzdy vecer ukludnim.
Neviem ci ste to niektora mala ale ja niekedy nic necitim ,ale iba vidim ze sa hybu alebo to citim rukou,je to normalne? 😲
janula- ja mam tiez asi 2ks postolkovych nohaviciek so snurkami a 2 ks so suchym zipsom.ale neviem ci to vobec pouzijem

cherry01
17. feb 2009

no to ja som mala 75B, potom 80C a teraz mám asi 75A 😢

jarka82
17. feb 2009

ahojte som tu 🙂 dali nam este dva tyzdne a potom sekcia vraj sa este mozu otocit 🙂 prve babetko je priecmo takze ak vydrzime tak 3.3 ideme na velky uzv a 4.4 ideme na sekciu ak vydrzime.
palculienka ja tiez citim len na pravej strane a bolo mi povedane ze to nevadi pretoze nikdy nevies ktore sa kedy prave hybe ako ti lezia babetka?
ahoj mauzos co bolo na poradni?

janula13
17. feb 2009

palculienka, ja som sice daleko za vami, nesaham vam ani po päty v tt, ale ja tiez tak citim , viac vpravo dole, tam vzdy, ale ten nalavo menej, iba ked lezim hlavne, alebo celkovo menej, ale ked zacnu obaja tak je to vesele..mne to jeden pan vysvetloval, ze im to lekari tak vysvetlovali, kedze jeho manzelka tiez cakala dvojky a citila to tak ako ja, ze jeden je dole vpravo dominantny-Ackovy a ten nalavo je oznaceny ako Bckovy, ten je asi viac vzadu, ja tiez niekedy necitim nic, ale vzdy sa ozvu doobeda, pooobede a najviac vecer.tak vtedy sa tiez ako ty Eviska ukludnim, ze su ok 😀 .inak aj ja mam take cudne pocity, nemavate to, s prepacenim, akoby mi prdkali v podbrusku, akoby tam niekto rychlo pustil bublinky a mal som aj pocit akoby ma kopali niekde smerom dovnutra smerom ku konecniku, neviem to popisat..
Mauzos, ja tiez planujem tie velke plienky ako osusky, ved tie najlepsie saju a rychlo uschnu..

mauzos
17. feb 2009

Jarka neblazni, to ich chces este do 4.4. nosit? 😲
Na poradni vsetko OK, rodit by som tak skoro nemala, pisala som uz. Katka nam kde zase zmizla?

Cherry ☹

jarka82
17. feb 2009

mauzos pomylila som sa 😀 4.3 sekcia uz som v obrraze precitala som si 🙂

pipka
17. feb 2009

palculienkkka ja som citila hanku do posledneho dna...aj za dvoch 😀 a som tu, lebo som na zaciatku tehu cakala dvojky, len jedno babo si to akosi v 13tt rozmyslelo a prestalo sa vyvijat 😒 ..a uz som tu akosi ostala, lebo je mi tu dobre... 😉 a okrem ineho...ja este budem mat dvojky 😀 😀 😀 ze mirica? 😕

pipka
17. feb 2009

jarka, no aj ja som sa uz zlakla, ci ich chces mesiac prenasat... 😕 😅 prenasat mozes...ale uz jedine ak v naruci 😀

jarka82
18. feb 2009

pipka 😀 uz teraz ich nevladze hlavne ze je jedno krizom a boli to ked sa hybe 😒 aj tak myslis ze to vytiahnem? 39tt? to by bol zazrak vraj su mensie ale rastu tak preto este 2 tyzdne aby podrastli tym ze mam bezproblemove tehotenstvo moc cisty a tlak 120/80 🙂 no uvidime
inak dobre ranko vsetkym 🙂

lumah
18. feb 2009

jarka ťahať to do 39tt by nebolo moc dobre pri dvojkách, deti možu mať problémy napr. ako zuzka25 mala s jedným z chlapcov, tiež rodila v 39tt a potom musela s jedným cvičiť dlho, lebo mal nožičku nejakú zlú, čo sa tam tlačili. Ideálny je 37-38tt.

jarka82
18. feb 2009

lumah tak mi povedal lekar tak ja neviem mam ist umyvat okna? 😀

martiina
18. feb 2009

lumi, tie problémy s týždňami asi moc nemajú, lebo však ja som rodila v 37tt a aj tak bola Laurika dotlačená ☹ Má aj torticollis aj s nožičkami musím cvičiť a to možno až do 1 roka. Ale keď je to pre jej dobro a len takto sa to dá odstrániť, tak čo by som neurobila. Závisí od uloženia v maternici a od veľkosti bábätiek, ale hlavne od toho uloženia 😉

eviska83
18. feb 2009

aj moj mal vytocenu nozicku ked sa narodil,ale cvicili sme iba 8 tyzdov a bolo to v pohode 🙂

Pipka- nech Ta ani nenapadne nas opustit 😀 my Ta tu chceeemeee,teda hlavne Hanulku 😀 😀

janula- no mne to teda vychadza ,ze na lavej strane je to aktivnejsie,ale je pravda ze vacsie babo mam na prave strane (ma cca 30g viac) 😝

mirica
18. feb 2009

pipi - jasné , že sem patríš , však si čakateľka na dvojičky 😀 - a oni budú 😵

dracik1
18. feb 2009

caute kocky, my sme boli trochu chori, Jakub mal laryngitidu...pipi, radsej nechod, nie je mu uz sice nic, ale vycitala by som si, ak by Hanulka nieco dostala

jarka, prosim ta, okna neumyvaj- mozes prist k urazu, podla mna staci, ak trosku povysavas al. trosku nakupy, resp. hore dole schodmi 😀

fedra
18. feb 2009

baby, citala som, ze ste tu pisali o pritomnosti manzelov pri porode. Ale ako je to pri sekcii ? Viem, ze na sale asi nebude, ved je to operacia ale co potom ... moze cakat niekde na chodbe, ukazu mu potom babiky ???

Inak, nasa znama rodila dvojky v 41tt, uplne bez problemov, nechali jej ich donosit lebo nemala ziadne problemy a su krasni zdravucki.
Ono to asi fakt zalezi od toho ako pisal Mata, ze ako su tam naskladani.
A mne asi tiez bude planovat sekciu tak na prelome 38/39tt.

martiina
18. feb 2009

baby, dvojičky sú dvojnásobná radosť, ale čo potom toto? 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=7dj298NRTO8


viete si to predstaviť?

jarka82
18. feb 2009

dracik na nakupi chodime kazdy vikend a vysavat tiez vysavam 🙂 aj ked fucik ako lokomotiva 😀 baby ake to je mat sekciu?

eviska83
18. feb 2009

martiina- co na to povedat? nooo mozno len stvornasobna radost? 😀 😀 😀 😀 ,
fedra- neviem ako na svk ale tu moze ist manzel na sekciu ak Ti daju epiduralku alebo spinalku,ak ides na celkovu anesteziu tak nie
Do 41tt? mne bolo povedane ze po 38tt je uz riziko opotrebovania placenty.
Fedra ty mas 2 placenty?

lumah
18. feb 2009

martiina tak potom ja som mala šťastie, že chlapci boli v poriadku. 🙂 Rodila som koncom 37tt a keby som to náhodou natiahla do 39tt, tak by boli asi aj moc velkí a viac by ma museli zašívať. 😝 Hlavné je ukončiť 36tt podľa mňa a už je to potom ok. Ide hlavne o plucka. Ostatné dorastie. 😀
eviska pri dvojvaječných babatkách nie su náhodou aj dve placenty automaticky*?

eviska83
18. feb 2009

lumah- mne povedali ze pri dvojvajecnich musia byt 2 vaky ale moze byt len 1 placenta.ja mam s kazdeho po 2 😀 😀 😀 ,a aj ja si myslim ze hlavne je ukoncit 36tt,

mauzos
18. feb 2009

ahojte dievcata
Jarka, Ty mozes asi aj okna umyvat a rodit nebudes 🙂 si nezmar. Ja by som porodila asi aj pri tom vysavani 😲
martinka to video je neskutocne 🙂 ale aj tak mat doma by som ich nechcela 😉 uplne budu stacit dve naraz ....
pipka a Ty sa neopovaz opustat temu, kto by nam tu daval nadherne fotky Hanulky a pustal take hlody ako Ty? 😀 😀 😀 a dnes nezabudni ist do Hypernovy 😉