Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

loginka
27. máj 2010

baby, ako uspavate deticky? my totiz pre klud uspavame cez den stale na rukach na fitlopte a potom sup do kocika, na noc mi mala vacsinou zaspi na prsniku a maly sa uspi na fitlopte, nestane sa z tho zlozvyk? nemam sa toho bat?
cez den ich uz nedavame do kocika len tak, lebo boli velke revy a tazko zapavali (ale to bolo uz davno)

manka76
27. máj 2010

@berryvajt ahojky ja som zacala citit pohyby v 18tt ale to je u kazdej maminy ine a hlavne zalezi ci je prvorodicka ..... vies co ja som do 20tt ani len netusila ze cakam dvojicky takze co ti mam hovorit ...... hlavné je byt v klude a pohode a nebut nervozna a doveruj lekarom 🙂 chcu mat istotu ze je vsetko OK 😉

luciaf13
27. máj 2010

@juliagregor hej mame tu jazdecky areal Rozalku ( www.rozalka.sk ) je tam super, koniky, zvieratka a najnovsie dal Lexa spravit minuly rok aj ihrisko 😉 a vsetko zadara xixi a Kubko jasne ze vydrzi vsak on nas vsetkych zmori......horsie je to len s tym, ze on si ide kam on chce 😝 a ked ho aj nechame a my odideme od neho prec tak on sa este vyberie opacnym smerom a vobec ale vobec ho netrapi, ze kde sme my a ze je sam 😖 😖 😖 takze ja sama so vsetkymi deturencami chodim len na ihrisko pod dom...dufam, ale ze to niekedy Kubko pochopi, ze sa nema hadzat do cesty pod auta a ze ma ist pri mne 😠 😠 pekny vecer paaaa

a vitam nove tehulky 😉 😉 😉 😉

juliagregor
27. máj 2010

@luciaf13jakubko isto pochopí a ten areál je super 😉
prajem dobrú noc... 😉 😉

dnes končím skôr..idem haji, deti ma zmorili 😀

adjka
27. máj 2010

andrea b dakujem za odpoved...a to nikto iny uz mi nevie poradit ohladne tych pocitov podbrusku? a keby to boli poslickovia to znamena ze by som rodila skor? to dufam nie...

juliagregor
27. máj 2010

@loginka my sme dlho zaspávali na prsníku, potom som ich držala za ruku a teraz sa stále tulkáme....
s loptou nemám skúsenosti ale opýtam sa kamošky, ktorá tak uspávala deti, či si to stále vyžadujú, dievčatá už majú rok---

juliagregor
27. máj 2010

@adjka mňa bolelo podrbruško stále...ťažko ti priamo odpovedať, lebo každá sme iná...neboj sa a užívaj si posledné týždne 😉

loginka
27. máj 2010

dik juli, si zlata baba 🙂
idem spat dobru noc

tintin
27. máj 2010

@loginka, my sme nasu prvorodenu pri uspavani nosili na rukach a tusim chvilu hrala ulohu aj fitlopta - ale po mojej skusenosti to uz s dvojkami skusim nerobit. nasa mala si zvykla na ruky a bolo potom tazke naucit ju zaspavat samu. teorie o vyplakani dietata su fakt o nicom - je to podla mna trapenie. ak mozes, skus ich uz teraz davat do postielky...aspon na chvilocku 😉

@adjka mna tiez niekedy boli v podbrusku ako pri menzese. podla mna je to normalne. je tam toho na tu maternicu vela. pisala som predtym, ze ma boli niekedy brusko, hlavne ked vstanem z postele, ako keby som tam mala 100kg kamenov. ja si uz fakt pripadam ako taky vagon. ani nechcem mysliet na to ako to bude ked este bude aj teplo..to nastupia opuchy a potenie..no nic, nejako to uz dobojujeme 😉

@luciaf13 idem kuk tu stranku, mozno tam skocime niekedy cez vikend

andrea_b
27. máj 2010

@berryvajt aj ja som zacala citit pohyby az v 21-22tt takze bud uplne v klude ( v ramci moznosti, lebo ja som sa tiez citila cudne kedze moja sestra citila pohyby od 16tt 🙂 , ale je to hrozne individualne) az mi je cudne aka som teraz hrdinka, lebo viem ze kazda z nas sa pocas tehotenstva strachuje ci je vsetko OK...

berryvajt
28. máj 2010

Ahojte, ďakujem Vám za ukludnenie, za povzbudivé slová...hneď je mi lepšie, máte pravdu, tých pár dní už vydržím (do ďalšieho UZ), ja vás čítam skoro každý deň, len neprispievam a keď príde ďalšia kríza, ďalšia "možno hlúpoznejúca" otázka, tak napíšem. Od začiatku IVF som bola pozitívne naladená a vedela som, že to vyjde.Snažím sa aj teraz, ale občas mám také stavy - asi sú to hormóny alebo to sprosté počasie- ako včera,ale dnes je krásny deň, ideme pracovať a prajem Vám krásny víkend, potom vám napíšem, ako sme dopadli v Blave.

fefferonka
28. máj 2010

@berryvajt - ja ako druhorocka som citila pohyba az 20-21tt, nemaj stres
dr. Čunderlik - bola som, fakt odbornik!!!
inak ja som pohlavie vedela od 14tt - na malom 3D to bolo vidiet 🙂

vitam nove tehule!!! kolko vas!!!

na neurologii sme dopadli dobre, chlapci sa pacili, Paťo sa v cakarni dokadil 🙂 ale zvladli sme to. inak baby, cakali sme cez 2 hodiny v cakarni - nikoho nenapadlo nas pustit!!! 😖 (nehovoriac o tom, ze tam boli deti cca od 12-16rokov, mladsie nie....) ale cele to takmer prespali, sama som sa divila... mam ich davat viac na brucho a povedal, ze maju tendenciu davat hlavu do prava, tak tocime....

@andrea_b - wow, ako sa drzis!!! 🙂

inak, ked som doma oznamila, ze dvojky, tak kto plakal bol moj otec: chudatko moje malinke, kam to das? ty nemozes mat nic jednoduche! 😀 a ved je nas tu vela takych malickch dvojmamiciek! 🙂

pekny den

luciaf13
28. máj 2010

@fefferonka sa divim ze vas na neurologii nechali cakat??? My ked sme s kubkom chodili a bol este take male miminko do 6mesiacov tak nas brali hned alebo sme boli objednany presne a nikdy sme necakali dlhsie ako 15minut....a pre mna by to bolo samozrejme pustit take male miminka, ludia su v dnesnej dobe hrozni akurat som sa dnes o tom rano bavila s muzom, ze kazdy hlada len to zle a chce sa hadat a vyvolavat konflikty a nechapem preco? CO z toho ti ludia maju...ale nebudem sa tu rozculovat hned rano...staci mi prebdena noc 😝 😝 😝 😝

krasny dnik prajem vsetkym

marlenka27
28. máj 2010

dobre ranko, konecne som pridala photo z uzv...som sa ale natrapila (v robote to nie je take jednoduche ako doma 😵 )

luciaf13
28. máj 2010

@marlenka27 krasne dve fazulky 😉

marlenka27
28. máj 2010

dakujem 😵 . zajtra ideme na uzv, tak uvidime ako sa maju nase fazulky 🙂

apple7
28. máj 2010

Ahojte.🙂
idem sa pozriet marlenka na tie bambulky 🙂

apple7
28. máj 2010

Marlenka, su krasne..🙂 aj ja som si dala vcera moje bambulky na net...
mozete sa pozriet..🙂

marlenka27
28. máj 2010

áno, sú pekné!!! a aké veľké! rastú pekne, ako sa patrí 😵

apple7
28. máj 2010

To dufam, ty ides v sobotu na dalsi ultrazvuk a este aj na kontrolu? a co ti budu robit?
Ja idem na kontrolu az vo stvrtok a som zvedava co mi povie lekarka...
vcera som rozmyslala nad tym co ti povedal ten lekar ze jedno babatko sa moze este vstrebat, ale nejde mi to do hlavy...ved tvojim bambulkam uz bije srdiecko, nie?

marlenka27
28. máj 2010

ano, vsak prave, boli rovnako velki, aj akciu srdiecka zachytil u obidvoch, tak nechapem 😅 ?! Ani na to nemyslim, ale dlho som nad tym rozmyslala, preco mi to povedal. Esteze to nebol moj doktor! Zajtra idem k svojmu, zrejme mi urobi uzv, aby sa presvedcil aj on a dohodneme sa na dalsom postupe, asi ake vysetrenia nas čakajú! Uz som to oznamila aj v robote. Boli prekvapene, ale sefka sa tvarila stastne a zaroven prekvapene, ze budu 2x 😵 . Ako si na tom v robote? Este to nevedia?

juliagregor
28. máj 2010

ahojte kočky,
nám konečne nabehol net... 😀
@luciaf13 o o zlých ľuďoch mi ani nehovor, tento týždeň je pre mňa ozaj hrozný ☹
@fefferonka zlatko to ste ozaj dlho čakali, zatiaľ sme boli tak dlho len na očnom, a to preto, že im rozkvapkávali oči a nejako sa im nerozťahovali zreničky...., každé mimi uprednosťňuje jednu stranu, ked spinkajú daj im tam plienku....

tehuľky nestresuje sa a tešte sa...podľa UTZ čakáte dvojvaječné ...dobre vidím ?

pekný deň prajem

lucia.kl
28. máj 2010

@apple7 @marlenka27 žiaden stres, ja ked som bola na utz (5tt na pohotovosti - zhodou okolnosti dr. z gyn fivu) tak sa o jedno embrijko dr. bala lebo malo nepravidelny vačok a nakoniec všetko dobre dopadlo, a v inej teme bola babenka, ktora mala stale pozit tehot. test a ked bola na utz tak jej dr. nič nevidel a povedal, že to asi bude mimomaternicove, nakoniec išla k inemu dr a ten videl embrijko aj s akciou srdiečka, takže čo doktor, to iny nazor.
apple ako maš fazulky pekne pri sebe 😀 ja som ich mala dalej od seba a rozdielnej velkosti....

apple7
28. máj 2010

ja som to v praci este nepovedala, iba jednej kolegyni, co si s nou rozumiem, povedala ze to nikomu nepovie...
takze by to este nemal vediet nikto. Chystam sa to povedat sefovi, ale chcem mu povedat aj ako som sa dohodla s lekarkou.
Lebo na utz mi povedali, ze kedze su to dvojicky, ze ich davaju rovno na rizikove. Tak mu chcem povedat zaroven ze ako asi dlho budem pracovat. A ci budem na rizikovom alebo nie. Ja by som chcela chodit do prace, bavi ma a mam tu klud. Sedim pri pc a uctujem...takze pockam do toho stvrtka a potom asi pojdem za nim...
ty badas na sebe nejake zmeny? ja nie, okrem toho ze sa zadychavam ked idem,
Ja mam take vacsie brusko, a v praci sa ma uz 3 mesiace predtym pytali ci nie som tehotna, som sa na to hnevala, a teraz mi da kazdy pokoj...🙂
to je super, ze to v praci dobre zobrali..🙂 asi ste tiez dobry kolektiv🙂

apple7
28. máj 2010

@lucia.kl ja som bola na IVF, tak preto su tak pri sebe, dali ich tam spolu🙂 my sme dlho nemohli mat babatko, cakali sme 6 rokov, tak sme sa nakoniec rozhodli, ze vyhladame pomoc ...

marlenka27
28. máj 2010

ano, baby su super (obcas je s nimi problem, ale to patri k zivotu). Aj mne uz rastie brusko 🙂 , neuveritelne, na spodnej casti, uz to vnimaju aj ini, plus prsia mi zacali rast, aj ma obcas pobolievaju 🙂 a zacinam byt hladnaaa, ale strasne 😀

lucia.kl
28. máj 2010

@apple7 ale ja to mam tak isto, ja som po KET .

lucia.kl
28. máj 2010

kočky hlavne sa natirajte aby ste nepopukali, aj prsia, mne narástli o dve čísla 😀 juj ako sa mm vytešoval no a ja tiež, dufam, že take aj ostanu 🙂 😀

apple7
28. máj 2010

aj mne uz prsia narastli..🙂 uz ma tak nebolia ako zo zaciatku...nastastie🙂
hladna ani nie som, ja si davam male porcie a castejsie, a vela ovocia jem..ja som zatial nic nepribrala tak sa vytesujem🙂

marlenka27
28. máj 2010

zatial som ani ja nepribrala, tiez si davam male porcie a castejsie a strasne mi chutia zelene jablka tie golden delicious 🙂