• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dvojičky, druhá časť

20. januára 2017 
...teraz som si vsimla, ze uz ma :wink: ...a hracia deka, co mate, je ako hrazdicka, tak to tiez nie.... :sweat_smile: tak uz ma nist nenapada... :rolling_eyes: :unamused:
19. feb 2009 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak asi EURÁ :grinning:
19. feb 2009 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no podla mna je to najlepsie riesenie .... ked budete nieco potrebovat, tak kupite :wink:
19. feb 2009 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes mala Kristínka rehotací den...skoda ze sem neviem dať video...dám aspon fotku ..
:grinning:
19. feb 2009 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kacka rehotacka :slight_smile: jeeejda straaasne su zlati cherry :wink:
19. feb 2009 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ako rastú ... bože... no už nepridávam fotky. až z krstín :slight_smile:
Aj Hanka má super fotky...sa tším ked moji budú jesť mrkvičku..to bude sranda :sweat_smile:
19. feb 2009 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zlatunki su, ako sa Kristinka rehoce .... a Tomasko cisty mulatko. Po kom ma taku peknu pokozku?
Ved do krstin este daleko, to ich uz potom ani nespozname :slight_smile:
19. feb 2009 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mulatko je po mne :slight_smile:) len minulé leto som sa kvoli tehu neopalovala, tak nemám správnu farbu :slight_smile: Ale ani manžel nie je biely. Len svokra. Tak Kristínka má po nej pokožku :slight_smile:
19. feb 2009 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby mozem sa k vam pridat?Ja mam uz dve deti,syn ma 17a dcera velmi sme chceli este jedno,tak som tehotna v 10tyzdni a cakame dvojcata,zatial nevieme co to bude.Bol to velky sok,ale tesime sa velmi a hlavne deti.Len bojim sa ze vela priberiem,lebo uz mam plus 9kg.Mozem sa ta spytat cherry kolko si pribrala?dakujem pekne
20. feb 2009 o 07:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem vám všetkým, ja som bola včera táká vynervovaná , že som vlastne ani nenapísala čo som chcela.......
ja som chcela práve opačne napísať , že ak vás nepošlú na také vyšetrenie - radšej si ho dajte urobiť ......

ja som si to preštudovala , tak sa pokúsim vysvetliť , čo to vlasne je : v tej časti lebky , kde je mozok sa nachádza aj ten mozgovomiechový mok .....ten by mal podla normálu odchádzať...ak sa tak nedeje a hromadí sa tam , spôsobuje , že mozok nemá kam rásť a teda zostáva malý , alebo sa vyvýja nedostatočne....čo môže mať za následok , že dieťa sa nebude vedieť hýbať , alebo rozprávať alebo zostane dementné, prestane rásť ..alebo kombinácie viacerých poškodení.......
no a väčšie množstvo toho moku , môže spôsobovať prekonaná infekcia(napr . zápal mozg. blán a podobne) , alebo to , že sú kanáliky upchaté , alebo že nie sú vyvynuté., alebo aj to , že má skrátka viac moku , ale odchádza normálne.......no a keby nám takéto vyšetrenie v 3m urobili , tak by doki vedela o čo ide , a mohla to riešiť už teraz .......čiže napríklad pri nepriechodných kanálikoch , by sa mohli operáciou zpriechodniť ....alebo pri nevyvynutých by mohli operáciou z mozgu až do žalúdka vložiť hadičku , aby sa to odvádzalo preč.....
ale my teraz musíme čakať až mesiac , aby sa dalo urobiť ďalšie vyšetrenie a mohlo sa to porovnať :frowning2:

takže pipi buď rada , že ťa poslali , aj keď ti pri tom vynadali .........

ináč pri tej kontrole v nedonoseneckej mali malí miery Theuško 72cm a 7500 g a Leuško 72cm a 7350 g - začínam mať silný pocit , že tie deti merajú a vážia od buka do buka , lebo pochybujem , že by sa Theulo zmenšil o cm a pribral 200 g za týždeň a Leulko o 2 cm narástol a zase schudol :confused: :rolling_eyes:
20. feb 2009 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte môžem sa Vás niečo spýtať
Vy čo čakate dvojičky, mate niekoho v rodine z dvojčiat?
Je to dedičné alebo dvojičky môže čakať aj žena ktorá v rodine nemá ani nemala nikoho z dvojčiat?
Ďakujem
20. feb 2009 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja cakam dvojky a ja som z dvojcat a pred rokom sa narodili dvojcata mojej mladsej sestre.prave ze ja som myslela ze ja nemozem mat dvoky,az moje deti a vidis.Doktor povedal ze moze mat aj taka zena co nemaju v rod.dvojcata.
20. feb 2009 o 07:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jandura ja som pribrala počas tehu 17kg. Teraz maju chlapci 7 mesiacov a ja mám stále takých 8 kg navyše, ale keď prestanem uplne kojiť, snad to pojde dolu.
mirica preboha nestraš... mne sa zdaju moji chlapci uplne v poriadku, ukecaní su jak palacký a pohybuju sa snad tiež v norme-Filipko je síce trochu lenivejší, ale dado skáče aj za neho. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. feb 2009 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lumah a ake to je ked mas uz taku velku dceru a teraz dvojky?Ja sa toho dost bojim ako to budem zvladat
20. feb 2009 o 07:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jandura, prvé dva mesiace boli perné-pomáhal mi manžel dva týždne a potom moja mama-bez ich pomoci by to bolo hrozné. Ale aj teraz pomáha manžel ako vie, aj v noci ich máme podelených, je to fuška, ale už je to lepšie teraz, lebo sa spolu prehraju a máme už zabehaný režim. Len sa nabeháš-to je nevýhoda dvojok. Priprav sa na to, že prvé dva mesiace sa budete len spoznávať a vytvárať si postupne ten režim. A mali sme problém s bruškom jedného-chlapci maju s týmto vraj problémy-mal koliky a reflux, ale všetko sa to postupne upravilo. Aj v noci po takých 3 mesiacoch už pekne prespali. Treba ich naučiť spať v postielkach a nenaučiť pri každom zaplakaní na rukách nosiť, lebo to by si sa zbláznila. Ja som ich vždy uložila do postielky, pohladkala a odišla. Po chvili, ked sa mrvili alebo rozplakali, prišla som, uložila, pohladkala a odišla a naučili sa. No neviem... možno niektorá má iný názor, u nás to takto funguje.
20. feb 2009 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Takže je možne že aj ked sme v rodine nemali dvojky ani ja ani mažel tak aj tak môžme mať dvojky?
20. feb 2009 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lumah dik za rady,je to este daleko ale snad to zvladneme
20. feb 2009 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cfh156 neboj nemusite ale mozete.co sa tak bojis,mas predpoklad ze budu?uz si tehotna?
20. feb 2009 o 08:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ešte nie
respektivne neviem
my sme si len pred 4 dnami prestali dávať pozor a povedali si že nehame tomu volný priebeh ale manžel ma včera trošku nastrašil že čo ak budú dvojičky
No a ja neviem že či by som to zvládala 2 detičky naraz
20. feb 2009 o 08:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neboj moja,uz len preto ze nad tym rozmyslas tak nebudes mat.ja som vobec ani nepomyslela ze by som mala mat dvojky a pozribudem mat.
20. feb 2009 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jandura zvládneš, aj iné to zvladli-to si hovorím ja, tak to určite zvládnem aj ja. :grinning:
cfh tak budu dvojičky-ono to má aj svoje pozitíva, prežiju detstvo spolu a sa prehraju-je to super. :grinning:
20. feb 2009 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja verím že je krásne mať doma dve detičky - dvojičky ale ja sa bojim že ako by som to zvládala z výchovou a aj finančne? :sweat_smile:
20. feb 2009 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre rano, :-
mirica- takze dalsi mesiac cakania :frowning2: :frowning2: ,ale verim ze vsetko dobre dopadne (ty dr. ma fakt napalili) hlavne sa nestresuj ,lebo vsetky tvoje deticky to citia.viem ze sa to lahko hovori ,ale mysli pozitivne

lumah- si ma normalne nastrasila -dokedy tu bude moja svokra? :astonished: :astonished: ja som pocitala tak max.4 tyzdne.a so zaspavanim s tebou suhlasim,my sme to praktizovali s anrdejom(nikdy som ho nenechala vyplakat) ale nebrala som ho von ,akonahle zamrncal uz pri nom niekto bol upokojil ho a oddysiel.Len sme to zacali praktizovat asi neskoro mal 9mes.dovtedy musel byt niekto snim.teraz ho vecer ulozim a je klud.parada
jandura - vitaj a blahozelam k dvojitemu ocakavaniu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
cfh156- my v rodine dvojky nemame a buuum uz je to tu a veeeelmi sa na ne tesime.jasne prve dni sme aj my boli v soku :astonished: :astonished: ,a ze vela priberies? ja som pri 1 pribrala 25kg :astonished: ,hroza .5kg my ostalo a teraz mam+ 16 kg takze myslim ze teraz priberiem menej ako pri prvom.Ja si z toho tazku hlavu nerobim
20. feb 2009 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Však ja ešte ani neviem či vôbec som tehotná
Ale mám taky pocit že asi nie :unamused:
No nevadí však sme ešte len začali :sweat_smile:
20. feb 2009 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, pozývam vás na diskotéku!!!!!!!! U nás je od rána od deviatej, vyhrabala som CDčka z mojho teenagerského života :grinning:, pustila som to dosť nahlas, spievam a tancujem v izbe, kačka-rehotačka sa rehlí - neviem či je rada, alebo sa vysmieva mojim zabudnutým tanečným kreáciám, Tomi radšej aj hlavu otočil a boxuje do macka - žeby rapoval? :grinning: :grinning: :grinning: bežím na parket, ide Britney :grinning:
20. feb 2009 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cherry keby som nemala take brusisko, hned dojdem :grinning: chcela by som vidiet tych tvojich krpcov ako sa tvaria :wink:

jandura vitaj a gratulujem k dvojkam :slight_smile:
20. feb 2009 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirica, tak teda drzim palceky, nech ten mesiac ubehne a nech vysetrenia dopadnu ok.
ja som to neurologicke vysetrenie zvladla v poho, len to sono mozgu a tu lekarku som nezvladla...to bola krava na N-tú :angry: jasne, ze je lepsie absolvovat toho viac ako menej, sak som jej to aj hovorila, radsej sa z viacerych stran uistit, ze je vsetko ok ako mat neskor pochybnosti, ale ten pristup... ved lekari by mali byt ti prvi, ktori s tebou jednaju co najcitlivejsie...a obzvlast, ked sa to tyka deti... :angry: :rolling_eyes:
ale s tym uz my asi nic nenarobime :unamused:
20. feb 2009 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juuj cherry...veselo je u vas vidim :grinning: :grinning: :grinning: skoda, ze nepocujem... :grinning: :grinning: :grinning:

u nas sa spinka :sweat_smile: :slight_smile: dufam, ze dllllho :grinning:
20. feb 2009 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale dnes som sa zobudila na to najkrajsie, co sa da pocut..Hanulka z postielky cele rano rozpravala...mama mama mama mama NÁDHERA :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: len skoda, ze som si to nestihla nikde nahrat :sweat_smile: lebo ked ma zbadala, tak prestala...ale snad to este budem pocut :grinning:
20. feb 2009 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok