Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

pipka
19. feb 2009

...teraz som si vsimla, ze uz ma 😉 ...a hracia deka, co mate, je ako hrazdicka, tak to tiez nie.... 😅 tak uz ma nist nenapada... 🙄 😒

cherry01
19. feb 2009

tak asi EURÁ 😀

mauzos
19. feb 2009

no podla mna je to najlepsie riesenie .... ked budete nieco potrebovat, tak kupite 😉

cherry01
19. feb 2009

dnes mala Kristínka rehotací den...skoda ze sem neviem dať video...dám aspon fotku ..
😀

pipka
19. feb 2009

kacka rehotacka 🙂 jeeejda straaasne su zlati cherry 😉

cherry01
19. feb 2009

a ako rastú ... bože... no už nepridávam fotky. až z krstín 🙂
Aj Hanka má super fotky...sa tším ked moji budú jesť mrkvičku..to bude sranda 😅

mauzos
19. feb 2009

zlatunki su, ako sa Kristinka rehoce .... a Tomasko cisty mulatko. Po kom ma taku peknu pokozku?
Ved do krstin este daleko, to ich uz potom ani nespozname 🙂

cherry01
19. feb 2009

mulatko je po mne 🙂) len minulé leto som sa kvoli tehu neopalovala, tak nemám správnu farbu 🙂 Ale ani manžel nie je biely. Len svokra. Tak Kristínka má po nej pokožku 🙂

jandura
20. feb 2009

ahojte baby mozem sa k vam pridat?Ja mam uz dve deti,syn ma 17a dcera velmi sme chceli este jedno,tak som tehotna v 10tyzdni a cakame dvojcata,zatial nevieme co to bude.Bol to velky sok,ale tesime sa velmi a hlavne deti.Len bojim sa ze vela priberiem,lebo uz mam plus 9kg.Mozem sa ta spytat cherry kolko si pribrala?dakujem pekne

mirica
20. feb 2009

Ďakujem vám všetkým, ja som bola včera táká vynervovaná , že som vlastne ani nenapísala čo som chcela.......
ja som chcela práve opačne napísať , že ak vás nepošlú na také vyšetrenie - radšej si ho dajte urobiť ......

ja som si to preštudovala , tak sa pokúsim vysvetliť , čo to vlasne je : v tej časti lebky , kde je mozok sa nachádza aj ten mozgovomiechový mok .....ten by mal podla normálu odchádzať...ak sa tak nedeje a hromadí sa tam , spôsobuje , že mozok nemá kam rásť a teda zostáva malý , alebo sa vyvýja nedostatočne....čo môže mať za následok , že dieťa sa nebude vedieť hýbať , alebo rozprávať alebo zostane dementné, prestane rásť ..alebo kombinácie viacerých poškodení.......
no a väčšie množstvo toho moku , môže spôsobovať prekonaná infekcia(napr . zápal mozg. blán a podobne) , alebo to , že sú kanáliky upchaté , alebo že nie sú vyvynuté., alebo aj to , že má skrátka viac moku , ale odchádza normálne.......no a keby nám takéto vyšetrenie v 3m urobili , tak by doki vedela o čo ide , a mohla to riešiť už teraz .......čiže napríklad pri nepriechodných kanálikoch , by sa mohli operáciou zpriechodniť ....alebo pri nevyvynutých by mohli operáciou z mozgu až do žalúdka vložiť hadičku , aby sa to odvádzalo preč.....
ale my teraz musíme čakať až mesiac , aby sa dalo urobiť ďalšie vyšetrenie a mohlo sa to porovnať ☹

takže pipi buď rada , že ťa poslali , aj keď ti pri tom vynadali .........

ináč pri tej kontrole v nedonoseneckej mali malí miery Theuško 72cm a 7500 g a Leuško 72cm a 7350 g - začínam mať silný pocit , že tie deti merajú a vážia od buka do buka , lebo pochybujem , že by sa Theulo zmenšil o cm a pribral 200 g za týždeň a Leulko o 2 cm narástol a zase schudol 😕 🙄

cfh156
20. feb 2009

Ahojte môžem sa Vás niečo spýtať
Vy čo čakate dvojičky, mate niekoho v rodine z dvojčiat?
Je to dedičné alebo dvojičky môže čakať aj žena ktorá v rodine nemá ani nemala nikoho z dvojčiat?
Ďakujem

jandura
20. feb 2009

ja cakam dvojky a ja som z dvojcat a pred rokom sa narodili dvojcata mojej mladsej sestre.prave ze ja som myslela ze ja nemozem mat dvoky,az moje deti a vidis.Doktor povedal ze moze mat aj taka zena co nemaju v rod.dvojcata.

lumah
20. feb 2009

jandura ja som pribrala počas tehu 17kg. Teraz maju chlapci 7 mesiacov a ja mám stále takých 8 kg navyše, ale keď prestanem uplne kojiť, snad to pojde dolu.
mirica preboha nestraš... mne sa zdaju moji chlapci uplne v poriadku, ukecaní su jak palacký a pohybuju sa snad tiež v norme-Filipko je síce trochu lenivejší, ale dado skáče aj za neho. 😝

jandura
20. feb 2009

lumah a ake to je ked mas uz taku velku dceru a teraz dvojky?Ja sa toho dost bojim ako to budem zvladat

lumah
20. feb 2009

jandura, prvé dva mesiace boli perné-pomáhal mi manžel dva týždne a potom moja mama-bez ich pomoci by to bolo hrozné. Ale aj teraz pomáha manžel ako vie, aj v noci ich máme podelených, je to fuška, ale už je to lepšie teraz, lebo sa spolu prehraju a máme už zabehaný režim. Len sa nabeháš-to je nevýhoda dvojok. Priprav sa na to, že prvé dva mesiace sa budete len spoznávať a vytvárať si postupne ten režim. A mali sme problém s bruškom jedného-chlapci maju s týmto vraj problémy-mal koliky a reflux, ale všetko sa to postupne upravilo. Aj v noci po takých 3 mesiacoch už pekne prespali. Treba ich naučiť spať v postielkach a nenaučiť pri každom zaplakaní na rukách nosiť, lebo to by si sa zbláznila. Ja som ich vždy uložila do postielky, pohladkala a odišla. Po chvili, ked sa mrvili alebo rozplakali, prišla som, uložila, pohladkala a odišla a naučili sa. No neviem... možno niektorá má iný názor, u nás to takto funguje.

cfh156
20. feb 2009

Takže je možne že aj ked sme v rodine nemali dvojky ani ja ani mažel tak aj tak môžme mať dvojky?

jandura
20. feb 2009

Lumah dik za rady,je to este daleko ale snad to zvladneme

jandura
20. feb 2009

cfh156 neboj nemusite ale mozete.co sa tak bojis,mas predpoklad ze budu?uz si tehotna?

cfh156
20. feb 2009

ešte nie
respektivne neviem
my sme si len pred 4 dnami prestali dávať pozor a povedali si že nehame tomu volný priebeh ale manžel ma včera trošku nastrašil že čo ak budú dvojičky
No a ja neviem že či by som to zvládala 2 detičky naraz

jandura
20. feb 2009

neboj moja,uz len preto ze nad tym rozmyslas tak nebudes mat.ja som vobec ani nepomyslela ze by som mala mat dvojky a pozribudem mat.

lumah
20. feb 2009

jandura zvládneš, aj iné to zvladli-to si hovorím ja, tak to určite zvládnem aj ja. 😀
cfh tak budu dvojičky-ono to má aj svoje pozitíva, prežiju detstvo spolu a sa prehraju-je to super. 😀

cfh156
20. feb 2009

no ja verím že je krásne mať doma dve detičky - dvojičky ale ja sa bojim že ako by som to zvládala z výchovou a aj finančne? 😅

eviska83
20. feb 2009

dobre rano, :-
mirica- takze dalsi mesiac cakania ☹ ☹ ,ale verim ze vsetko dobre dopadne (ty dr. ma fakt napalili) hlavne sa nestresuj ,lebo vsetky tvoje deticky to citia.viem ze sa to lahko hovori ,ale mysli pozitivne

lumah- si ma normalne nastrasila -dokedy tu bude moja svokra? 😲 😲 ja som pocitala tak max.4 tyzdne.a so zaspavanim s tebou suhlasim,my sme to praktizovali s anrdejom(nikdy som ho nenechala vyplakat) ale nebrala som ho von ,akonahle zamrncal uz pri nom niekto bol upokojil ho a oddysiel.Len sme to zacali praktizovat asi neskoro mal 9mes.dovtedy musel byt niekto snim.teraz ho vecer ulozim a je klud.parada
jandura - vitaj a blahozelam k dvojitemu ocakavaniu 😝
cfh156- my v rodine dvojky nemame a buuum uz je to tu a veeeelmi sa na ne tesime.jasne prve dni sme aj my boli v soku 😲 😲 ,a ze vela priberies? ja som pri 1 pribrala 25kg 😲 ,hroza .5kg my ostalo a teraz mam+ 16 kg takze myslim ze teraz priberiem menej ako pri prvom.Ja si z toho tazku hlavu nerobim

cfh156
20. feb 2009

Však ja ešte ani neviem či vôbec som tehotná
Ale mám taky pocit že asi nie 😒
No nevadí však sme ešte len začali 😅

cherry01
20. feb 2009

baby, pozývam vás na diskotéku!!!!!!!! U nás je od rána od deviatej, vyhrabala som CDčka z mojho teenagerského života 😀, pustila som to dosť nahlas, spievam a tancujem v izbe, kačka-rehotačka sa rehlí - neviem či je rada, alebo sa vysmieva mojim zabudnutým tanečným kreáciám, Tomi radšej aj hlavu otočil a boxuje do macka - žeby rapoval? 😀 😀 😀 bežím na parket, ide Britney 😀

mauzos
20. feb 2009

cherry keby som nemala take brusisko, hned dojdem 😀 chcela by som vidiet tych tvojich krpcov ako sa tvaria 😉

jandura vitaj a gratulujem k dvojkam 🙂

pipka
20. feb 2009

mirica, tak teda drzim palceky, nech ten mesiac ubehne a nech vysetrenia dopadnu ok.
ja som to neurologicke vysetrenie zvladla v poho, len to sono mozgu a tu lekarku som nezvladla...to bola krava na N-tú 😠 jasne, ze je lepsie absolvovat toho viac ako menej, sak som jej to aj hovorila, radsej sa z viacerych stran uistit, ze je vsetko ok ako mat neskor pochybnosti, ale ten pristup... ved lekari by mali byt ti prvi, ktori s tebou jednaju co najcitlivejsie...a obzvlast, ked sa to tyka deti... 😠 🙄
ale s tym uz my asi nic nenarobime 😒

pipka
20. feb 2009

juuj cherry...veselo je u vas vidim 😀 😀 😀 skoda, ze nepocujem... 😀 😀 😀

u nas sa spinka 😅 🙂 dufam, ze dllllho 😀

pipka
20. feb 2009

ale dnes som sa zobudila na to najkrajsie, co sa da pocut..Hanulka z postielky cele rano rozpravala...mama mama mama mama NÁDHERA 😵 😵 😵 😵 len skoda, ze som si to nestihla nikde nahrat 😅 lebo ked ma zbadala, tak prestala...ale snad to este budem pocut 😀