Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dracik1
21. jan 2009

kocky, lumi, mirica, nana, kolko spavaju vase deti, resp. aky mate harmonogram dna : ak by sa dalo cca na 30 minut napisat, dikes

pipka
21. jan 2009

draculik, co budeme robit, ked bude zajtra takto prsat? ☹ ☹

dracik1
21. jan 2009

pipi, zavolame si tak o 12, idem prec, lebo krpci dnes poobede spali 30 min a vyrevuju ☹

pipka
21. jan 2009

ja som si s hanulkou pospala od stvrtej do piatej 😉 lebo uz som ledva kukala 🙄 😅

pipka
21. jan 2009

oki, zavolame si 😉

katka.ott
21. jan 2009

ahojte 🙂

taella, gratulujem k drobcom a drzim palceky 😉

mam otazku: kedy vam urcili sposob porodu (prirodzeny alebo sekcia), lebo ja zajtra idem na utz, tak ci nahodou nie po tom, podla polohy babatiek.

zofa
21. jan 2009

Ahojte kocky,
paaani Vas docitat neni sranda 😀
Taella blahozelam k detickam, su nadherne.
Palculienkkka ja mam tiez taky isty problem ako ty, nemozem poriadne ani chodit ake mam tlaky tam dolu. Mam pocit, ze kazdu chvilu porodim. No mne velmi kleslo brucho pred par dnami, tak mozno to bude aj tym. Zajtra idem k dr., tak som zvedava co mi na to povie. Inak mam tehotensku cukrovku a teraz sa mi k tomu pridal aj problem s pecenou. Cele telo ma svrbi, mali ste to niektora? Potrebovala by som radu, ako to aspon trochu zmiernit. Dali mi jednu infuzku po ktorej sa to trochu zlepsilo a to je vsetko 😠 Vsetko sa na mna lepi 😢 😢

palculienkkka
21. jan 2009

janula 13 .. aj my sme boli včera na tej výstave a kúpili sme si ten easy walker ... na druhý týždeň ho máme doma 🙂

palculienkkka
21. jan 2009

zofa ... mne ani brusko nekleslo ...len rastie ako dive :OD a chodím každú hodinku cikať ... to ma mrzí, že sa na teba všetko lepí .... ja idem v piatok do poradne, tak uvidím čo nám nové povie -- inak sme o.k.

zofa
21. jan 2009

Palculienkkka pozerala som tvoj album a vsimla som si, ze si si tiez objednavala veci z Raj deti. Mne tiez mamina pokupila z tadial kopec veci a su nadherske 😉
Netusim preco mi tak brucho kleslo, no dufam, ze to neznamena, ze budem rodit kazdu chvilu 😕

eviska83
21. jan 2009

aj ja idem zajtra na utz tak som zvedava co mi povie,
Palculienka aj ja som mala bolesti v podbrusku,ono to neboli ani tak bolesti ako tlaky,a bolesti krizov.Dr mi povedal ze preto ze jedno babo je velmi nizko.
Ja mavam aj velmi citlive brucho okolo pupka na dotyk,sesticka povedala ze je to ok,tak som kludna.Pri prvom tehotenstve som nic take nemala.prenasala som 10 dni.
katka -mne dr povedal pred 2 tyz.ze obe su hlavou dole a mam si vybrat ako chcem ist rodit,vraj je to na mne,tak ak bude vsetko ok tak chcem ist na prirodzeny ale pravdepodobne s epiduralkou
zofa -snaz sa fakt co najviac oddychovat a este sa na porod nechystaj

lilinka76
21. jan 2009

Mirica, co to tu citam za smutne spravy??? Ja som Ti tak drzala palce... Bola si u lekarky??? Tak ako?

palculienkkka
21. jan 2009

zofa ... áno objednávala som si väčšinou z internetu ... som spokojná s každým kúskom od matracu až po postolku 🙂
eviska .. trošku si ma potešila,že to môže byť aj toto ..ja už myslím na "pôrod" 😖

nana77
21. jan 2009

lumi, absolutne s tebou suhlasim!!! nic netreba urychlovat ani silit! ved aky ma vyznam, ze sa mamicka pochvali, ze jej diet uz ako 5 mesacne sedelo (mam taku kamosku)??? kazde dieta raz bude sediet, chodit, jest, narastu mu zuby, bude rozpravat, pytat sa na zachod, hovorit "R", maturovat... 😀 . ale vsetko ma svoj cas

palculienkkka
21. jan 2009

zofa.... aký kočík máte ? v albume ich máš na výber 😀 😀 aj my sme chceli twin potom jané ..a nakoniec máme easy walker... 🙂

katka.ott
21. jan 2009

zofa, ja som to mala 2 dni - tie tlaky a nasledne tazke chodenie. ale pomohol mi oddych- lezat, lezat, lezat.

evi, ty byvas niekde v zahranici? lebo myslim, ze u nas nie je volba cisarsky - prirodzeny. aspon tak som to citala 😕

zofa
21. jan 2009

Kocik este nemame ale chceli by sme Jane Powertwin Pro, len nikde nemozeme zohnat tu zeleno - cervenu kombinaciu ☹ Vraj je to uz stary model a na tych novych sa mi nepaci ani jedna farba 😒
Katka.ott no ja lezim uz niekolko dni a nic mi nepomaha, este aj ma WC mi robi problem prejst.

felon
21. jan 2009

ahojte!
ritulka- nehnevám sa na teba, hlavne ,že sa to vysvetlilo. 😉
mirica- držím ti palce 😵 Moja sestra veľmi krvácala v 3 mesiaci , manžel ju hneď viezol do nemocnice a povedali jej, že prišla v poslednej chvíli. Dieťatko jej zachránili a dnes má malý Johanesko 5 a pol ročka.
fedra- ahoj! Si v podobnom týždni ako ja, možno budeme rodiť v podobnom čase. 🙂
palculienka, katka.ott a zofa- aj mna to začína pobolievať tam dolu a tiež pre to , lebo chlapček sa mi posunul dole a tlačí ma. Presne ako povedala eviska. Zajtra idem na kontrolu a budem sa pýtať na veľa vecí, aj na to železo. Dúfam, že krček maternice dobre drží. Bruško mi zatiaľ nekleslo, len rastie a prestala som priberať.Zofa nezúfaj a mysli pozistívne. Bruško ti síce spadá, ale hádam tiež ešte pár týždňov vydržíš. 😵
pipka - ahojček! Gratulujem Hanulke k 5. mesiačikom. Je to teda veľká herečka. 🙂 😵
martinka- ahojček!
cherry, dracik,lilinka, lumah,janula a ostatné ! 🙂 😵

eviska83
21. jan 2009

Katka -ano byvam v severnom irsku,a tu mi dali na vyber,myslela som ze je to tak aj u nas.skus sa opytat svojho Dr.
Baby s tym ze vam spadlo brucho neviem ako to je pri dvojtehu ale ked som bola tehotna so synom tak mi povedali ze ked mi spadlo brucho tak mam este 5-6 tyz.cas.
Zofa aj my sme kupili jane powertwin s autosedackami.Dufam ze bude ok.
Felon potom daj vediet ohladom toho zeleza.
Ja sa tiez pridavam k tomu ze kazde dieta ma svoje tempo.Moj andrej je asi 4mes.bez plienok a vsetci na slovensku su hotovy vraj velmi neskoro,a tu su zas hotovy ze ako skoro.On bol na to pripraveny v tom case ,nenutili sme ho.Len kakame stale do plienok

katka.ott
21. jan 2009

evi, co som posledne citala, tak tu je cisarsky rez len ked povie lekar. ale asi som viac za ten cisarsky. lebo co som citala (furt nieco citam 😅 ), tak pokial by druhe dietko sa nenarodilo do 10 minut, tak robia sekciu. tak nech to urobia jednym sposobom a poriadne 😎

eviska83
21. jan 2009

katka - ja som prave za ten prirodzeny porod.Kazdy ma svoje za a proti.Ja som zasa citala do 30min.tak neviem.Ja som za normal hlavne koli kojeniu.Ja som rodila svojho prveho norm.a po 3 hod.bolestiach bol von a to bol velky 3990g takze ja mam na porod dobre spomienky.Viem ze kazdy porod moze byt iny a som pripravena aj na cisarak.

mixka
21. jan 2009

ahojte dvojickovske cakatelky, chcem vam len povedat, ze mam na predaj 2 dvojickovske kociky a celu kopu oblecka po nasich dvojickach dievcatkach, ak by ste mali niektora zaujem. ponuku najdete aj tu http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=15932 🙂

katka.ott
21. jan 2009

evi, ja sa stotoznujem so sekciou, ale hadam vydrzim aj prirodzeny, ked to vydrzali nase mamy a stare mamy bez akychkolvek liekov a uspavadiel, tak to nemoze byt nejake hrozne 😕

tak zajtra by som sa mala dozvediet, ze ako su poskladane a do utorka pockat asi konecne vyjadrenie dr.

idem uspat drobce, nech mozem spat aj ja.
dobru noc vam prajem, aj babatkam uz narodenym aj tym este v brusku 🙂

martiina
21. jan 2009

eviska ja som tiež za prirodzený, pokiaľ dá lekár na výber. Mne ani na výber nedal, rovno povedal že prirodzený a bola som rada. Aj keď bol jeden dolu hlavičkou a druhý zadočkom a mala som aj komplikácie a vyzeralo to že Marko pôjde von cisárskym. Našťastie som mala dohodnutého gynekológa, bývalého primára, docenta, ktorý bol úžasný a dokázal mi ho vnútri pootáčať, aj napriek tomu že druhí už by to vzdali a rezali ma 😝 Ja som mala pri porode asi 5 lekárov a asi 7 sestier, tu dvojičky až tak často nemávajú, tak sa boli pozerať 😅 , aj mi povedali že môžem začať vyberať 😀

eviska83
21. jan 2009

Ja som zvazovala vsetky za a proti.Citala som ze az 50% zien s dvojkami ma prirodzeny porod.Baby je to pravda ze prve babo je vzdy viac cule,ruzovucke a pod. a to druhe take blede?
martina je stastie ze si mala dobreho dr,ja som pri prvom mala iba 1 por.asistentky a 1 studentku a dr.my vobec nechybal.Studentka trochu ochudobnila manzela o prestrihnutie pup.snury lebo to chcela urobit ona ale pravdu povediac on sa do toho ani velmi nehrnul.
Dobru noc katka

martiina
21. jan 2009

no môj tam bol trochu dlhšie spriečený, tak mu museli dávať kyslík, ale povedala by som že je viac v poriadku a čulejší ako Laura kt. išla prvá a hlavičkou 🙂

martiina
21. jan 2009

inak baby ktoré ešte vyberáte mená a neviete aké vybrať alebo ste vybrali netradičné mená ako my a neviete kedy majú drobci meniny tak kuk sem: 😉
http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

eviska83
21. jan 2009

jeeeej dakujem martina ,my este stale vyberame

cherry01
21. jan 2009

ahojte.
Ja som dnes ostrihala Kristínke vlasy !!!!!!!!!!!!!!! vzadu pri krku..musela som, lebo sa vždy spotila a urobia sa jej potničky... tak som urobila dvakrát cvak-cvak a bolo 🙂

ináč, tá Kristínka to je také tolerantné deculo, ona normálne vyčká kým nakŕmim Tomiho, prestane plakať a kuká kukadlami. A ked v postielke Tomi plačká, ona sa mu normálne otočí chrbtom - teda otočí si hlavičku akože "bože, tu je hluk" 😀

cherry01
21. jan 2009

Dneska sa mi o deti postarali babka a dedko- moji rodičia, tak sme šli s manželom nakupovať. To bolo super. Videla som ľudí 😀 a vybavila som si aspon ten bonus v DM drogérii. Bola som len dve hodiny, ale tak mi moji drobci chýbali