Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

pipka
22. feb 2009

no chapem chapem...brasko je stolar umelecky a videla som ho, ked robil ruzicky z dreva 😉 tiez si nachystal po jednom lupienku od najmensieho a dole tensie a hore hrubsie a nalepoval na stredovy kuzel...takze viem ako na to...uz len to spravit 😅 😀

ale tu polevu...to vzdavam ☹ to nemam sajnu ako by som urobila...to by si mi musela dat uuuplne presny recept 😒 😉

mauzos
22. feb 2009

no martina, ja nechaaapem, super torty, jedna vyzera lepsie ako druha, MNAM ... ja aj keby som sa rozkrajala, tak by som take nieco nevytvorila 😀 A oslavenec zlatucky, aj s tou tortou na hlavicke 😉 takze oslavy sa vydarili? Uzila si si to, aj napriek unave?

martiina
22. feb 2009

na tu polevu ti kľudne recept pošlem ak budeš chcieť, teda to nie je poleva, lebo sa nepolieva ale vaľká 😅 ale ako som písala ja som teraz objednala z netu a bola super, plastická a tvárna a vôbec neobsychá 🙂 a v konečnom dôsledku vyjde lacnejšie 😉
ale mauzos, ja som presvedčená že aj ty by si to zvládla, to zvládne každá, len to chce pevné nervy a hlavne to musí baviť 😉
oslavy som si užila, len dnes som nemožná, lebo ja mám problémy s krížami, mám zodraté dve platničky a nikdy neviem kedy ma to chytí. To ma tak bolí že nemôžem ani sedieť ani ležať, no proste katastrofa a sem tam mi to vystrelií tak, že ma to hodí na zem 😕 Dnes keby MM rýchlo nevzdal Lauriku, neviem ako by to dopadlo 😲

janula13
22. feb 2009

martinka, tak skladam klobuk, slinky mi tecu ked sa na to divam, ved ty by si sa tym kludne mohla zivit, kde ty na to chodis?A Ninko je fakt fesacisko, to budes mat dom lamacov srdc, vratane malej princeznej 😀 ale ved maju byt po kom 😉

pipka
22. feb 2009

oki mati, tak posli, dakujem 😵 pripadne aj mi napis, kde si objednavala tu z netu 😉

martiina
22. feb 2009

ok, neskôr alebo zajtra ti pošlem, teraz idem kojiť 😉
januli dík! neviem či by sa tu dali dať fotky čo moja sestra robila, to by ste videli aké torty. Ona je totiž vyštudovaná umelecká maliarka a na torty maľuje potr.farbami portréty 😵 Chcela sa tým začať živiť, ale nakoniec sa rozhodli odísť do Anglicka ☹

martiina
22. feb 2009

a tu je recept, ak by chceli aj iné babenky:
10 odmeriek/od sunaru/ prásk.cukru,6 odm.suš.mlieka,1 odm.škrobu,1 odm. bielka,1 odm.voda,20g Cera-postruhat. Na jedno obtiahnutie menšej torty potrebuješ asi 3 dávky naraz a potom podla potreby si dorobíš.Nesmieš ho dlho miesit lebo sa ti prehreje Rýchlo vymiesiť a na pr.cukre medzi dvoma fóliami, alebo na papieri na pečenie vyvaľkať 🙂
deťúrence ešte zaspali, tak som ešte stihla 😝

pipka
22. feb 2009

martinka vrela vdaka, ulozila som si 😵

lalupa
22. feb 2009

martina, pisala som ti o tej pusinke, citala si a poriesili ste to?
naozaj si sikovna,ked takto stihas vypekat 😉 , ta maskova torta je ako robena,ak to nie je tajomstvo sefkuchara? 😅

mauzos
22. feb 2009

mati takze vy to mate v krvi, ked aj sestra je taka sikovnica ako Ty 🙂
ja by som to ozaj nezvladla a ani by som sa do toho nepustala, lebo nemam na to vlohy a nebavi ma to. Varenie to ano, uvarim hocico, ale ked mam nieco upiect, tak to radsej kupim 😝 na pecenie je moja mamina, ked ideme k rodicom, tak stale napecie niekolko druhov. Skoda, ze som to po nej nepodedila 😒 Uz len ten navod na polevu ked so si precitala .... brrr
ale ked mas osvedceny recept na celozrnny chlieb, tak ten by som brala aj ja. Ked budes mat cas, tak napis prosim.

janula13
22. feb 2009

😀 Martinka, tak vy to mate fakt v rodine, ja somrada piekla, aj by som, ale nema to kto jst, MM si chce drzat liniu,pekne pri mne pribral, tak ide zhadzovat a pre seba ma nebavi ani varit ani piect...ale fakt, ti torty by vas obe uzivili, verim tomu, ved vies kolko sa cvaka ked si ju das niekde upiect, aj ked viem ze ty stihas aj nemozne, ale taky business by si teraz asi nezacinala, pri tych drobcoch co mas...inak ja som si akurat napisala recept na velmi jednoduchu tortu z TV neviem ci poznate Nigellu, taka pekna anglicanka a ona robila taku rychlu tortu pre deti s malymi vcelickami na vrchu, tak skusim a snad zabodujem nikedy u neteri 😀 ak urobim , tak vam aj 😀 nafotim 😀
mauzos, behni do bio obchodu alebo aj supermarketu/inak v lidli mali teraz v akcii/ a kup zmes na celozrnny chlieb a mas to ulahcene 😀

mauzos
22. feb 2009

ja nepeciem chlieb, ale nasi byvaju na dedine, kde treba chlieb dopredu objednat v obchode. Dostali od nas pekaren na chleba, tak zbieram dobre recepty. To je zase otcova robota, on ju velmi chcel, tak si teraz pecie 😀 a celkom mu to ide. Tie zmesy z Lidlu sme uz vyskusali, ale nejak sa nam neosvedcili.
Moj drahy by zase jedol kazdy den kolaciky, keby mu mal kto upiect 😀 a to Ti ani nehovorim kolko on pri mne pribral 😲 No ale ved v obchode je tolko dobrych sladkosti ..... a bez roboty

fedra
23. feb 2009

baby ... som si vsimla, ze zofa ma novy album .... to ona uz ma babiky ????

zofa
23. feb 2009

Ahojte kocky,
tak ja sa uz hlasim ako mamina 😀 Dost ubolena ale stastna mamina. 20.02.2009 sa nam cis. rezom narodili nase dva pokladiky Tia ( 2100g a 43cm) Tamy ( 2430g a 43cm). Obe su na nedonoseneckom odd. ale vedie sa im dobre a velmi sa z nich tesime.

mauzos
23. feb 2009

no teeeeda, to fakt?
Tak Zofka ak je to pravda, tak gratulujem a prajem hlavne vela vela zdravicka malym aj mamine 🙂 Dufam, ze sa coskoro ozves a potvrdis nam to ...

mauzos
23. feb 2009

Zofka super, krasne miery a vahy a velmi pekne mena ste im dali. Tak este raz GRATULUJEM a drzte sa aby ste mohli ist cim skor domkov ....

fedra
23. feb 2009

zofka .... obrovska gratulacia 😀
Velmi sa tesim spolu s tebou

eviska83
23. feb 2009

zofka- Gratulujem 😀 😀 😀 ,prajem hlavne zdravicka 😉 😉
Su nadherneeee 😝

zofa
23. feb 2009

Kocky velmi pekne dakujem za gratulacie. Prave sa snazim odsavat mliecko ale nic nejde 😠 😢 Ja uz som doma, vcera vecer ma pustili po 2 dnoch domov 😖 tak teraz budem chodit kazdy den do nem za babulkami, je to hrozny pocit byt doma a babulky su v nem., no dako to musime zvladnut, len keby sa mi spustilo mliecko aby mohli pribrat, lebo z toho ich, co im tam davaju nepriberaju len chudnu.

eviska83
23. feb 2009

martiinka - krasne torty, na tu masovu mam strasnu chut 😝
fedra- ty si este cela? uz sa to blizi ,vsak?ako sa citis? 🙂

Kamoske sa vcera narodila dcera ,bola v 37+4 a mala mala 3.3kg.nadherna,tak som sa nemohla vynadivat,a predstavte si ze ten moj maly vobec neziarlil aj ked som ju mala na rukach velmi dlho a stale by ju len pusinkoval.Dufam ,ze to takto bude aj pri nasich 😉 😉 😉

tvojka
23. feb 2009

Zofi,gratulujem k dcérkam!A trochu ma zarazilo,teba pustili po 2 dnoch po cisaráku domov???To čo sú za moresy?

Martinka,krásne torty si urobila,ty si hotový umelec!

mauzos
23. feb 2009

Zofka nezufaj po cisarskom to trosku trva, kym sa rozbehne mliecko. Len to nevzdavaj a skusaj odsavat. To je zaujimave, ze Ta pustili domov, v UK to tak robia bezne? Neboj, za chvilku budes mat doma aj babiky a nebudes vediet, kde Ti hlava stoji 😀 😀

jarka82
23. feb 2009

ahoj Zofka tak ti gratulujem!!!!!!! predsa si ma predbehla 😲 😀 mala si bolesti? co ti povedali kedy pustia babiky domou? ako sa inak citis?
ahoj Fedra a ty ako citis sa dobre?
ahojte vsetky mamicky a cakatelky ako ja 😀 😀 😀

mauzos
23. feb 2009

Ahoj Jarka a Ty ako? uz Ti tam svieti krasny tt a Ty nic? Citis sa dobre?

Zofa robili Ti sekciu v narkoze, alebo len lokalne?

jarka82
23. feb 2009

ahoj mauzos no v stredu 38tt 🙂 od vcera ma picha zo spodu a dnes sa citim tak vseliako nebudem sa stazovat aby ti neprislo zase zle 😀 😀 😀

jarka82
23. feb 2009

este ist nemozem cakame na kociar 😀 a svokra prileti az 3.3 na pomoc takze ja este nemoem 😀 😀 😀

zofa
23. feb 2009

Dakujem kocky,
som hrozne ubolena a nevladna, stratila som dost vela krvi. Ano po dvoch dnoch ma pustili domov a neni to sranda. Tiez som vcera skoro odpadla a to nie len preto, ze mi bolo zle 😅 ked mi oznamili, ze sa mozem pobalit a ist domov. Vraj sa mi stehy dobre hoja, tak ma tam nemaju preco dlhsie drzat 😖 Ani by som nepovedala, ze po dvoch dnoch vedia ako sa hoja stehy, no co zmozem. Teraz sa hlavne musim sustredit na to aby mi prislo mliecko a na nase babulky, lebo su take malinke a krehucke, ze sa ich bojim aj pohladkat aby sa im nic nestalo 😒 Idem sa dat do poriadku a sup - sup za nasimi pokladikmi do nemocnice.
Jarka mala som kontrakcie uz tyz. ale dalo sa to zvladnut, no cis. musel byt urychleny lebo som mala velmi zle pecenove a nejake oblickove vysledky a tie hodnoty boli uz nebezpecne pre babulky aj pre mna.

mauzos
23. feb 2009

jarka kludne sa postazuj 😀 😀 neboj. aj mne je na figu, od soboty ma bolia vajecniky ako pri silnej ovulke, tak neviem ci som prechladla, alebo mi tam tak tlaci maly 😒
takze tahas do 3.3.? to uz budes pomaly aj prenasat 😀 😀 😀

mauzos
23. feb 2009

zofa drz sa a daj malickym pusinku aj za nas 😉