Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
23. nov 2010

@andzis jej, uz aj fotecku mas peknu - dvojnasobna sikula, dvojnasobna skoromamina - co viac dodat. Vitaj medzi nami.🙂

pitipitipa
23. nov 2010

@andzis ja som v UK...dr mi povedal, ked som bola 4tt tehu, ze to prejde do 12tt...ked som bola v 12tt povedal do 14tt...a uz som aj to presla...a stale musim brat pravidelne lieky na nevolnosti a chut do jedla...inak by ma zas zavreli do nemocnice na infuzie...kedze bez tych tabletiek nejem ani nepijem...z vody sialene vraciam...a teraz mi dr povedal, ze by to malo prejst do 20tt 😀 ...no tak cakam...do konca roka by to malo prejst... 😅 jem nasilu, inak nemusim jest vobec...
no jasne, ani ja by som neriskovala...aj mne dr povedal, ze keby to malo ohrozit babatka, tak ma zasiju...
tusis co to bude?? 😵

matelko1
23. nov 2010

ahojte 🙂 ..pekny vecer.
ja som len na skok.idem dat nejake prikazy do banky..
@janette77 nestratila som sa 😀 ...bola som s chlapcami von cele poobedie.
zajtra vas precitam....
tak dobru noc 😔

janette77
23. nov 2010

@matelko1 no...tak teraz si vylakala Ty mna, kedze si sa cely den neozvala. Nieze by to bola povinnost, ale nemala som z toho dobry pocit. Som rada, ze sa hlasis a ze ste o.k. Tak bankuj, bankuj, citaj a prispej. Ked budes mat cas.🙂) Pa

andzis
23. nov 2010

@janette77 no ale u nas nie je ani taky vyber aspon co som iba tak sondovala tak dakujem skusim tu webku 🙂dakujem

andzis
23. nov 2010

@pitipitipa kamaratka mola pocas tehotenstva v UK ale rodila v BA treba hlavne aby si bola v klude aj koli tomu krcku neviem ale v 15tt - 3cm je dost malo ale neviem vobec tak sa hlavne drzte a relaxujte 🙂

pitipitipa
23. nov 2010

@andzis no idem ja este posnorit po internete o tom krcku...snazime sa relaxovat ...zelam napodobne 😵

janette77
23. nov 2010

@andzis @pitipitipa k tomu krcku mozem povedat, ze mna chcel lekar tiez sit, ale ostala som na PN a ked som nasledne bola v poradni, bol milo prekvapeny, co domacky klud s mojim krckom urobil. Pochvalil ma a vyjadril sa, ze keby to takto slo dalej, bol by rad. Lenze potom som mala par hektickych dni a tak mi dost lepi, aky verdikt ma caka na tohtotyzdnovej poradni (piatok). Chcela som tym naznacit, ze klud asi naozaj pomaha...

pitipitipa
23. nov 2010

@janette77 citala som na internete, jedna kocka mala 2.2cm...bola na pn...a po dvoch tyzdnoch mala 2.4cm...tak sa to zlepsilo povinnym lezanim...tak dufam, ze budem ten isty pripad...verim, ze kludovy rezim moze pomoct... 😉

janette77
23. nov 2010

@pitipitipa to je povzbudzujuce, odteraz sa budem snazit este viac a vsetkym krckom prajem len tie naj rozmery.🙂

andzis
23. nov 2010

@janette77 urcite suhlasim ja som aj doma tak naozaj relaxujem co to da tak dufam ze to bude ok len po tyc h operaciach budem istejsia a spokojnejsia ked mi ho zasiju 🙂 ale je uzasne ze je taketo forum a dakujem janette za rady 🙂 je fajn sa s niekym porozpravat

janette77
23. nov 2010

@andzis 🙂) aj ja velmi ocenujem toto forum, vlastne som sa nan prihlasila len 2. novembra, odkedy som ostala na PN a myslela som, ze sa zblaznim - nahle odtrhnuta od prace, kolegov a bezneho kolobehu. No MK mi je v tomto velmi napomocny, su tu fajn baby - tak cakatelky ako aj maminy a je tu more infosiek a skusenosti.
Vies, ja som sa PN-ke zdrahala, nechcela som o nej ani pocut, chcela som do prace chodit do konca roka, ale lekar si ma raz posadil zoci-voci, vytiahol na mna nejake tie krute pripady z praxe a uz aj som sekala dobrotu. Uvedomila som sa a teraz som mu vdacna. Nakoniec som zistila, ze som doma ostala v hodine dvanastej, lebo sa uz hybem ako pinguin a naozaj je uzasne pospat si kedykolvek pocas dna, ked si babatka pytaju. Urcite doporucujem. A Ty si doma od zaciatku? A ak sa smiem opytat, pokladiky sa Ti postastili prirodzenou cestou, alebo p IVF?

andzis
23. nov 2010

@janette77 ja som od zaciatku lebo som dala v robote vypoved nakolko som tam mala vela stresov otehotniet sa nedarilo a este k tomu zdravie... a zacala som robit u nasich vo firme co je take volne a aj sa nam podarilo otehotniet ale potratila som a po roku sme isli na IVF nakolko som mala zle vysledky po cytologii no a teraz nerobim ...🙂

janette77
23. nov 2010

@andzis tak sa len setri, setri a setri! 🙂

andzis
23. nov 2010

@janette77 ved toto treba ale ja si to zacinam aj uzivat uz konecne este aby mi zacalo chutit jest .... 🙂 tak sa drzkajte 🙂

matelko1
24. nov 2010

dobre ranko prajem.
no spachtosi vstavajte 🙂 ....dnes vyzera,ze bude pekne.poobede ideme von,chystam teraz chlapcom desiatu,na obed rychlovka,varit sa mi nechce,mm som povedala nech sa ide niekam najest.... 😀

matelko1
24. nov 2010

kaslem stale,nic nezabera uz tolko druhov roznych kavapiek sirupov som zobrala a nic.
aj cibulu s cukrom som papala.vecer som si drbla prevarene pivo s medom,dala paralen a sup do postele.dobra kombinacia co... 😀 ale aspon som sa vypotila...
aj bio lampou si priedusky nahrievam kazdy den....

janette77
24. nov 2010

@matelko1 Ajoj, no do kelu aj s tym kaslom. Ved mu uz povedz, ze on nestojis!!!! Ked Ti uz ani cibula nezabrala, potom fakt neviem...☹(( Vyuzi dnik a skus zabit bacile aspon na chladnej, ale slnecnej prechadzke. Ani mne sa dnes nechce varit, ale uz musim. Nemozem stale lenosit. Uz sa mi aj pracka vrti, aj poloupratane mam...🙂
Idem sa snazit tym svojim korytnacim tempom dalej...

matelko1
24. nov 2010

@janette77 ved sa aj chystam poobede von...chapci konecne zaspali,trvalo im to 40min kym sa vyblbli v postielkach.
ja si dnes pizzu dam,mame v mrazaku a idem do mesta nieco nakupit,lebo moj mm sice ide do obchodu,ale nerozmysla,ze co budeme jest zajtra na obed.kupi len na veceru a hotovo...a potom var....
moj mm mi dal na vyber,ze si mam vybrat ci chcem susicku na pradlo,alebo kameru.ja by som chcela oboje.. 😀 ,tak teraz rozmyslam a neviem co mam vybrat.tak poradte...

lucija272
24. nov 2010

Ahojte tehulky, predavam kocik easywalker pre dvojicky ako novy pouzivany pol roka, kto by mal zaujem na linke nizsie je popis.

https://www.modrykonik.sk/bazar/dvojicky/ksbv/k...

Pekny dnik

lucija272
24. nov 2010

@pitipitipa ahojcek,pitipitipa, citam, ze ti tvrdne brusko, davaj si na to pozor a hrooozne vela oddychuj, ja som bola strasne aktivna a potom som 2 a pol mesiaca lezala v nemocke :((( az do porodu

janette77
24. nov 2010

@matelko1 🙂) susicka, alebo kamera...hm, najlepsie najst v oboch pripadoch nejake vyhodne ceny a naozaj ziskat oboje!🙂 No...sama by som nevedela, comu dat prednost. Ale vezmi si to tak, ze kamera Ti zachyti okamihy, ktore uz nikdy nevratis. Ja by som si na tu susicku pockala na narodky.🙂))))))))) Chichiiiiiiiiiiii.
Mnam, pizzu by som si aj ja dala, uz dlho sme nemali. Moj mangel zase vcera urobil nakupisko, ale celkom prakticky, ze aj do dalsich dni. No hlavne ma zasobil pomarancami, bananmi, mandoskami...lebo tie idu u mna v tehu doslova na kila. Sa mi pacilo, ze Ti chalani 40 minut blbli, kym zaspali. Uz sa neviem dockat, kedy aj ja budem svedkom takych blbnuti. Musi to byt mile.🙂

matelko1
24. nov 2010

@janette77 veru kamera zachyti okamihy....tak asi aj vyhra a na susicku si pockam,budem susit tak ako doteraz 😀
idem dat chlapcom jest a ideme von do ulic.
tak sa tu majte,pa....neviem,ale vecer sa mi iurcite nepodari sem prist,tak zajtra vam dam vediet ako dopadla kontrola u neurologa.

janette77
24. nov 2010

@matelko1 jasan, cakame na infosky a prajeme pekne potulky.🙂) Paaa

pitipitipa
24. nov 2010

@lucija272 ahojky....som na pn...gauc, postel, chladnicka a wc....a napriek tomu mi tvrdne...ale to mi tvrdne maternica...pekne si ju viem nahmatat, mam ju tvaru rugby lopty ked mi stvrdne...aj dr to citila...vravela, ze je tvrda, drzala ruky na nej...ale ze pocas stvrdnutia nepracuje, co je dobre...ja sa tomu figu rozumiem...ale si myslim, ze to asi nie je dobre ani pre krcok maternice...bojim sa, ze je to prilis skoro, podla sona som dnes len 14tt3d a uz mam tieto stavy...a to mi stvrdne asi aj 10-15x za den...aj v noci sa nato zobudim...no uvidim co dr vymysli zajtra..

janette77
24. nov 2010

@pitipitipa Ahoj, dievcata...mne tiez tvrdlo brusko priskoro a tiez som bola z toho vylakana, ale odkedy mi lekar predpisal magnezium, vyrazne sa to zlepsilo. Skuste sa na to informovat u svojich gyneko...

pitipitipa
24. nov 2010

@janette77 ahojky...no vies, ja som v uk...ked som povedala o tvrdnuti, dr sa ma spytala ci beriem nieco odbolesti...som len vytrestila oci, som jej povedala, ze nie...ze si dam sumive magnezium...ona len vytrestila oci...
ako casto si davas to magnezko? kedze mi v uk asi neporadia s tym... 🙄

janette77
24. nov 2010

@pitipitipa ja mam magnezko take na lekarsky predpis, cize ziadna sumiva lahoda.🙂 Beriem ho az 3x denne a fakt odvtedy citim ulavu, co sa tvrdnutia bruska tyka. Inak nechapem, ako moze po Tebe chciet gynekologicka, aby si brala cosi proti bolesti... Aj ked si uz po 1. trimestri, neriskovala by som ziadne analgetika. Ja som cele tehu prezila s jedinym Paralenom, aj to som si v 8tt volala na pohotovost, ci mozem, no mala som 39 horucku a tak som sa potrebovala nejako zachranit. Nastastie 1 mi stacil (inak Paralen je vraj jediny pripustny v tehu). Inak mne tehu neskutocne sadlo na zuby v 1. trimestri, boleli vsetky a bolo to sialene obdobie. Trpela som ako kon, ale nedala som do seba ziadny oblbovak, maximalne som si nechala v lekarni namiesat tinkturu, ktora neskodi tehu. Ta samozrejme prd pomohla...ale po 12tt tie bolesti pominuli, nastastie...
Tak som si zaspominala.🙂

katrinb
24. nov 2010

@andzis gratulko k dvojickam. ja som prve pohyby ale len take steklenie mala v 16 tt a v 18 tt uz take normalne.....krasa to bola. A ja som mala brusko celkom male...ale po 5 mes. ako keby dvakrat tolkko rastlo. A cim viac tt tym vacsie brusinko
@bonavita mne povedali o dvoch az na cca piatom 😖
@janette77 urcite sa da popri dvojkach aj robit nieco...ale musis ich mat dobre "vychovane" 😀 😝 😵 Ja aj pracujem nieco do robotky...aby som uplne z toho nevybehla...a da sa. 😎

janette77
24. nov 2010

@katrinb to je super, ze mas moznost prispievat pracovne, to by sa mi pacilo, ale v mojen pozicii to nejde. Urcite je to cele o rezime, aby babatka nadobro nepohltili maminy. Dufam, ze aj mne sa podari zariadit si chod dni tak, aby som sa nezblaznila. Pozdravujem aj Tvoje krasne slniecka.🙂