Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
4. dec 2010

@deinad mi hovor! 5krat (teda po 5 pokusoch) mi volali z centra kvoli vysledkom. Kazdy test bol negativny a ten naval slz som nikdy neudrzala. Sef si uz myslel o mne asi svoje, ale vesat som mu to na nos nechcela. Takze sa len opytal, ci manzel neposlucha...🙂 Ten bol naopak vzdy poklad, vzdy mi nejako zalepil bolest na srdiecku. Raz sme to nezvladli a sli domov skor z prace, inokedy bol novy mobil, potom nejaky vylet a tak. Velmi mu zalezalo, aby som sa co najskor prestala trapit. Manzelika by som nevymenila za nic na svete.🙂

janette77
4. dec 2010

@deinad co sa tyka rizikoveho, mna zase lekar posielal uz od zaciatku, len ja nie a nie, lebo som sa citila vyborne a bala som sa odkrojit od "sveta". A chodila by som do roboty do konca roka, keby si ma raz neposadil zoci-voci a neprehovoril do duse. Teraz mu za to vdacim, aj tak by som uz nezvladala dennodenny kolotoc, ved sa hybem zo dna na den tarbavejsie. 🙂 Inak, myslim si, ze vacsina gynekologov Ti schvalia rizikovu PN, najma po IVF-ku su opatrnejsi a nechcu nic podcenit. Na mna vzdy lekar tlacil" s heslom - dvojicky, IVF, vek a prvorodicka - nie je o com.

shellynka
5. dec 2010

Ahojte mamicky a buduce mamicky 🙂 Prepacte, ze sa sem takto naburavam, ale potrebujem sa nieco spytat lebo uz mam hlavu v smutku. Hladinu HCG mam vyse 1060 a stale na sone doktor nic nevidi, ked este nevedel hladinu hcg tak strasil ze mimomaternicove tehotenstvo, a teraz zas opat extrem ze dvojicky kedze ich v rodine mame. Prosim od kolkateho tyzdna a akej hodnoty hcg ste videli vase bublinky???. Jedno babo som uz potratila a teraz toto, ms nemam pravidelnu takze sa doktor nevie odrazit, ze v ktorom tt som. Velmi drzim palceky nech vam vsetko ide ako ma a tie ktore uz deticky maju nech su zdrave a robia len radost.

tulina77
5. dec 2010

@shellynka ahoj, ja som mala domaci tehu test pozitivny 9 dni po embryotransfere. Hodnota HCG 3220 bola namerana dva tyzdne po embryotransfere, cize 4tt. Hodnota HCG bola vyrazne vysoka, takze som hned vedela ze obidve blastocysty sa ujali... Sono mi robili vzapati v 5tt gestacne vaky uz boli jasne viditelne a boli na spravnom mieste, takze mimomaternicove tehu hned vylucili. Srdcova akcia oboch plodov bola potvrdena v 8tt.

shellynka
5. dec 2010

tulina77 dakujem ti velmi pekne ale ja neviem vobec v ktorom tyzdni som, podla ms to nejde vyratat a tak preto je doktor uplne zmatany ze hodnota je velmi pozitivne vysoka a na sone nic nevidno ani gestacny vak nic preto sa domnieval ze to moze byt mimomaternicove tehotenstvo, ale nevie to vyslovit presn kedze ta hodnota je vysoke preto mysli ze to mozu byt dve a tak su este neni vidiet.
Drzim palceky nech ste v poriadku az do konca 🙂

lucia.kl
5. dec 2010

@shellynka ahoj, ja som bola v 4tt ked mi robili utz a bolo vidno oba gastačné vačky a v 8tt už bola aj akcia srdiečka...

juliagregor
5. dec 2010

@shellynka v 6 tt nebolo vidieť nič, v 8 tt jeden plodový vačok a v 10 tt dve mimi, ty si po IVF alebo prirodzene? je to rozdiel...
vôbec sa nestresuj, prajem Ti šťastie 😉

shellynka
5. dec 2010

juliagregor ja som prirodzene. Dakujem dufam, ze zajtra sa dozviem viac lebo teraz som sledovana a idem na opakovane odbery hcg a sono. Tak strasne dufam ze sa hcg moc zvysi a bude evidentne ci je to mimomaternicove alebo dvojicky.

deinad
5. dec 2010

@lucia.kl ved uvidim ako to bude az sa dozviem vysledky, ja mam svoju pracu rada, ale castokrat zazivam aj stresy (ved kto nie..) a nechcem nic podcenit, aj ked viem, ze prilisna opatrnost asi tiez nie je na mieste..no je toho predo mnou este vela 🙂

deinad
5. dec 2010

@janette77 si zlata, moc dakujem kocka 😉

deinad
5. dec 2010

@janette77 veru, netreba nic podcenit...ja tiez este bez deti, vek uz nie najmenej 😀 a to som si hovorila, ze do 30 stihnem aspon jedno...no plany su plany, ktore niekto meni...nevadi ide sa dalej a dolezita je podpora manzela, predsa len chlapi to beru viac rozumom a my zeny srdcom, preto to boli viacej ak to nevyde, aspon sa takto doplname a vzajomne podrzime, veru este 4 dni...

janette77
5. dec 2010

@deinad 🙂 a kolko mas rokov, ak sa smiem spytat? Veru - plany, plany, plany, aj my sme na ne doplatili. Snazili sme sa najprv, aby manzel dokoncil skolu, potom nejake osamostatnenie, nech si odskusame spolocnu domacnost, potom svadba, vlastna strecha nad hlavou a babo...lenze sme sa preratali. Nie vzdy takyto zodpovedny pristup (co sme si marne namyslali) osud oceni. ☹ Teraz uz len dufame, ze to vsetko dotiahneme do uspesneho konca, tedaaa zaciatku vlastne. Zaciatku noveho zivota.🙂 Prave dnes som si potriedila babatkovske veci - biele, farebne nove a farebne "spod druhej ruky", aby som mohla od zajtra prat a nachystat sa pomaly na pokladiky.🙂

adra22
5. dec 2010

Ahojte kočky no hlásim že dnes máme ukončený 26tt tak sa teším že další týždeň za nami. A dúfam že tých týždňov 3 v 1 bude ešte veľa. Cez týždeň by ma mal znovu pozerať primár tak som zvedavá a veľmi dúfam že sa to nezhoršilo a povie mi niečo povzbudivé 🙂 Niekedy mi je do plaču od bolesti už neviem ako mám ležať čo ma tak hrozne bolia bedrové klby ale vždy si poviem že to robím pre moje zlatíčka v brušku 🙂

janette77
5. dec 2010

@adra22 Ahojko! Ved presne na Teba myslim, ze sme obidve mali (ja stale mam) problem s nocnym spankom, ze ani na tu stranu, ani na druhu...aj mna vzdy cosi omina, boli, tlaci a striedam polohy a kvalitneho spanku nikde. Ty to mas teraz stazene nemocnicnymi podmienkami, takze si u mna silna a statocna skoromanina. Neboj den ku dnu, tyzden k tyzdnu a dotiahnete to takymto kludovym rezimom daleko! Drz sa!

adra22
5. dec 2010

@janette77 moja dakujem no veď všetky ste tu kočky ako sa super držíte 🙂 No a s tým spánkom to je veru katastrofa a ked konečne nad ránom zaspím tak o 5tej nabehne sestrička s teplomerom, potom s tlakomerom potom teta upratovačka potom vizita a je po spánku. ☹ Ale už som si zvykla to mám prípravu na našich krpcov 🙂

zuzbel1
5. dec 2010

@shellynka ahoj, mne bolo vidno v 4 tt vacok, v 6tt dve srdiecka, nech ti vsetko dobre dopadne. 😉

zuzbel1
5. dec 2010

@adra22 super sa drzis, len tak dalej... 😉 myslime na teba ... veru tie noci su hrozne , dufam, ze si cez den aspon trocha pospis
my sme mali tiez zlu noc, zobudila som na silnu bolest v boku, ani postavit z postele som sa nemohla, ale ked som sa potom postavila, hned to preslo, mozno mi babence na niecom lezali ... tak nech nam v brusku co najdlhsie vydrzia 😉

zuzbel1
5. dec 2010

@janette77 ahoj, neboj tu dlhu a trnistu cestu ti osud vynahradi v podobe zdravych a sikovnych deticiek, verim tomu 😉

janette77
5. dec 2010

@zuzbel1 Dakujem za povzbudive slova, dobre sa citaju.🙂 My dve sme takmer v rovnakom termine, ja mam 21.2. ,Ty len 5 dni po mne. 🙂 Minuly piatok som zacala 30tt a dakujem za kazdy bezproblemovy den. Sama som zvedava, dokedy to potiahneme a za posledne dni priznavam aj drobnu predporodnu paniku. Este nic stresove, ale pomalinky to nabera na obratkach. To preto, lebo drahy stale rata, analyzuje... Ma porodnu horucku za mna a potom som aj ja v pozore.🙂

matelko1
6. dec 2010

ahojte.prajem krasny mikulassky den 🙂

matelko1
6. dec 2010

@adra22 veru to poznam,sestricka s teplomerom,tlakomerom,upratovacka,ja som bola hotova,lebo som si chcela este pospat a nedalo sa,ale vydrz to,ved co ine ti ostava,ze...pre drobcov vsetko 🙂 ..a uz ti primar nieco povedal,alebo este je to skoro.

janette77
6. dec 2010

Ahojte, maminy, skoromaminy a male uzlicky, zelam vam aj ja pekneho Mikulasa. Vela dobrotok v oknach a vycistenych cizmickach...🙂

adra22
6. dec 2010

@matelko1 no zatiaľ nič tak čakám no povedal že to pozrie tento týždeň no a ráno na vizite len že to chce trpezlivosť a šťastie a o týžden mi maju urobiť sono krpcov. Tak sa teším že ich uvidím 🙂

pimma
6. dec 2010

@lucia.kl ok, vdaka.budem sa tesit z toho, ze srdiecka biju obe 🙂
@janette77 dakujem za povzbudenie, hned mi je lepsie 😵
inak dr.z centra mi vypocital 7tt a moja dr. mi hovori,ze sa jej zda byt 8-9tt. takze nie som si ist tt. dufam ,ze sa to uz koncecne ujednoti, po dalsom ultrazvuku. mate s tym nejake skusenosti ?

mamoka4
6. dec 2010

@pimma Ahoj, mne termín vždy vyrátavali podľa prvého dňa poslednej menštruácie. Lebo bábatko može byť vačšie aj menšie...ako je reálne tehu. 🙂

juliagregor
6. dec 2010

mala som 3 termíny, podla MS, utz, a aj dátumu splodenia...moj dr. riešil podľa UTZ a v nemocke mi to potom zmenili podľa MS (u mna nepresné), deťom pridali týždeň...najpresnejší býva utz. v 10 tt ...

pimma
6. dec 2010

@mamoka4 u mna sa to takto asi nepocita, ja som bola na ivf . OPU bolo 14.10. a ET 18.10. a dr. mi podla velkosti malickych urcil termin porodu az 27.7.2011 a vraj sa mam drzat jeho vypoctu, tak neviem.

pimma
6. dec 2010

@juliagregor nevedela som,ze terminy sa mozu takto menit.neviem kedy mi bude moja dr.robit opat UTZ ,ale na ten velky idem medzi 11-13tt, tak hadam to upresnia 🙂

adra22
6. dec 2010

baby čo ste ležali v nemocke na udržiavaní tak ste schudli? Ja som tu 2 týždne a schudla som 4kg. Bojím sa aby to neublížilo bábätkám ale ked jesť mi tu vobec nechutí ved len ležím tak mám problém niečo do seba dostať.

juliagregor
6. dec 2010

@adra22 nechudla, ale ani nepriberala, snaž sa jesť aj ked nasilu, deťom neublíži, že neješ, ale tebe ano, lebo ti beru vápnik a vitamíny z tvojich zásob a hlavne z kostí...skús ovocie, mliečne výrobky...s citrusmi opatrne, jesť ako normálne, žiadne velké množstvá, deti mávajú potom problémy s pokožkou ...objednávala som si pizzu, cestoviny cez donáčkovú službu 🙂