Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
7. dec 2010

@matelko1 Dobre ranko, matelko. Som rada, ze noc bola pohodova, aj u mna celkom, az na tych cca 7 vyjazdov na "vecko". 🙂 Myslela si jacmen, co mas na oku? Ja som to mala raz, ale uz ani neviem, ako som si pomohla, ale asi stylom - ako prislo, tak odislo. Ja tu mam od vcera maminku, ta je prechladnuta. Vcera mi vygruntovala 4 okna, ze sa neciti velmi zle, tak to riskne. Popri tom som ju kurirovala tym horucim napojom pri nadche, ale dnes vstala v omnoho horsom stave. Tak ze ide domov, robit jej aj tak nic nedovolim a musime chranit babatka. Nerada by som aj ja ochorela. O dvanastej mi teda odide a zase ostanem sama.☹((((
Prajem vam vsetkym pekny dnik, dnes hlasi MK nejake vypadky, tak uvidime... U nas je mrznuce mrholenie, ale manzel nastastie prisiel do roboty v poriadku. To su stresy...

matelko1
7. dec 2010

@janette77 ano jacmen mam na oku.ani neviem ako vznikol,cele oko ma boli a slzi mi.
takze mamka ti dnes uz odchadza,ale ved ked sa babatka narodia,tak zase pride,ale cez sviatky sa zidete,ci nie.
dala som chlapcov do postielok,tak uvidim,ci zaspia,ale od 7-mej su hore tak by mali.
na obed mame dnes len polotovar pirohy a polievku nejaku zbucham.

janette77
7. dec 2010

@matelko1 skus si na ten jacmen nieco na nete vyhladat...mala som to fakt len raz a netusim, ako som sa s tym popasovala. Viem ale, ze je to neprijemne, ani neviem, z coho to vlastne vznika. Mozno sa Ti ozvu nejake babulky, co maju skusenosti. Jasne, mamina pride uz buduci tyzden (uz v piatok budeme spolu, lebo ona byva v BA, ja tam idem do poradne a trosku sa poflakame - mozno nejake vianocne darceky, aj kaderku sme si dali na jeden termin), lebo este ostalo jedno okno + zmyvacky domu. Po porode uz nabehnem na tieto prace zase ja.🙂 Som velmi vdacna, ze mi pomaha. Len budem zase do nejakej osmej vecera sama a nejako sa tomu branim.☹ Tu este vela kamosiek nemam, ak aj ano, nie este takych, aby sme sa navstevovali. Taku mam len jednu (je na MD s dvomi babulkami), tak sme si slubili, ze niekedy buduci tyzden sa vidime. Tak vymysli nejaku polievocku a nech Ti chalani pekne bubaju.🙂 Ozaj, vcera sme prehodnotili mena pre babatka, ked to budu dvaja chalani, tak asi Misko a Samko a ked chlapcek a dievcatko, tak Misko a Miska (nasi mysiaci🙂). Ina verzia by nemala byt, kedze mi lekar nechtiac prezradil, ze jedno babo je asi chlapcek. Takze taaaaaaak...🙂

zuzbel1
7. dec 2010

Ahojte 🙂 @matelko1 tak to je pekne ze ti chlapci takto spinkali, kiezby to bolo stale tak nie ? 😉 a na ten jacmen je masticka, v lekarni ju urcite maju a urcite by som si ju dala aby sa to ti viac nezapalilo...
@janette77 7x na WC ? 😕 uff, tak to ja idem tak max. 2x, ja sa zase pravidelne zobudim o 3:30 a nemozem zaspat , este skor zaspim na gauci v obyvacke ako na posteli ... aspon,ze to dospime cez den, ked sa da 😉 uz mas prichystane vsetky veci do porodnice a pre babatka ?

zuzbel1
7. dec 2010

@janette77 takze mysiaci ? 😀 pekne 🙂 my sme vybrali Petra a Tomas alebo Linda a Lukas a nevieme sa rohodnut...

tulina77
7. dec 2010

co sa tyka vypisania na matersku dovolenku - ako dlho pred terminom nastupu vam dal doktor papiere pre zamestnavatela/socialnu poistovnu? ja prejdem z dovolenky na matersku, termin nastupu budem mat koncom januara...
a co v pripade, ak sa deti narodia skor ako je uz oznameny termin nastupu do socialnej poistovne? potom to menia v socialnej poistovni dodatocne?

janette77
7. dec 2010

@zuzbel1 ahojko, no veru, ja mam hrozne cikave noci, ono mi babatka tlacia na mechur a neviem spat dalej, ked citim ten tlak a tak to riesim, ked aj moc toho na vc nezrealizujem.🙂)) (dufam, ze si rozumieme).🙂
Inak uplne s Tebou suhlasim, na gauci v obyvke spim do sekundy a vydatne, ale v spalni sa casto trapim...nie raz mam "vysunute pracovisko" prave v obyvke (aj uprostred noci sa tam zvyknem prestahovat). A samozrejme, cez den dohanam - zvyknem si dopriat aj 3hodinoveho slofika.
Veci do nemky uz mam (ale len poprane, este nie zbalene). Ale ak myslis uz take tie "porodne" - to este nie, este len hromadime a hutame, co bude treba. Ocakavam nejaky tahacik/zoznam, ktory dostanem, ked ma prevelia z rajonnej poradne do tej nemocnicnej. No a pre babatka uz nieco mame, ale vela veci nam este chyba. Oblecko sa chystam postupne prat a zehlit. Chcela som tento tyzden, ale nejako to posuvam, hoci sa na to velmi tesim. Mam ich vsak uz pokopkovane podla farieb a tiez podla toho, ci su to funglovky, ci pouzite. No chyba nam este dost toho - matrac do postielky, vlozka na prebalovaci pultik, odsavacka mlieka, vanicka... Ty si ako na tom? Budete mat spociatku jednu postielku, alebo rovno zadovazite dve?

janette77
7. dec 2010

@zuzbel1 pekne mena...vsetky styri. Ved aj ja som si myslela, ze som s menami uz napevno rozhodnuta, ale vies, som sama doma, hutam, vymyslam, do toho hormony a hned sa to meni.🙂 Ale manzel mi to celkom rad vcera odsuhlasil, zapacili sa tie mena aj jemu. 🙂
Takze Ty cakas parik, asi sen kazdej duocakatelky. No, my sa nechame prekvapit. ja som uz pripravena na dvoch chalosov (aj ma tak ludia z okolia tipuju...), ale mamina a manzel "dufaju", ze aspon jedno bude princezna. Samozrejme, je nam to fuk, babatka su vyprosene, takze jedinym prianim je len, aby boli zdrave.

juliagregor
7. dec 2010

ahojte kinderká 😀

dala som rôzne znejúce mená, v nejako článku som čítala, že deti majú v tom chaos, ked mená rovnako znejú a priznám, že často sa neviem rýchlo vykoktať a kričím na nich Ajo, šimo, Maťo či ktorý si 😀 a často ich volám aj menom môjho brata 😀 😀 ..hlavne ked vymýšľajú..takí sú divokí v poslednom čase 😎

zuzbel1
7. dec 2010

@janette77 Ktovie preco sa nam na gauci tak lahko zaspi a vo vlastnej posteli nie a nie...hm... zaujimave 🙂 Cez den sa snazim spat co najmenej, aby som v noci mohla aspon ako tak spat ... ale to je taky zacarovany kruh, snazim sa proste cez den unavit ... a pripravujem babatka na rezim 😀
Pre babatka mam uz vacsinu veci, dve postielky - akosi od zaciatku sme uvazovali hned nad dvoma 🙂 , madrace, palony, obliecky, veci pre babatka do porodnice to mame tiez, aj poprane mam tiez, len to zehlenie ! ... hrozne sa mi nechce. Chybaju nam hygienicke potreby ako pre babatka tak aj pre mna a veci do porodnice pre mna, monitory dychu, odsavacka - to neviem ci mam kupovat teraz, mozno staci aj potom ... Len kazdy den ma napadne, ze sa to moze zo dna na den zmenit a predsa len veci nie su uplne nachystane. Autosedacky mate kupene? Kupujete nove?

janette77
7. dec 2010

@juliagregor 🙂) tiez mam trosku respekt pred "Miska a Misko", aby v tom detvaky nemali chaos, ale manzel ma presviedca, ze ako to moze rovnako zniet, ked "ko" a "ka"... 🙂
Aj tak mam v brusku asi dvoch chalosov, takze budu pravdepodobne Misko a Samko.🙂

zuzbel1
7. dec 2010

@janette77
veru cakame parik 🙂 , este ked som bola na strednej a na vyske stale som snivala o dvojkach a potom som akosi na to zabudla a ked som sla k svojmu dr., ze som asi tehotna ani mi nenapadalo,ze to mozu byt dvojicky a ked mi oznamil, ze tam vidi dve srdiecka prv som myslela, ze sranduje... velmi nas potesil, slzy sme mali na krajicku obaja. A to ze je to parik, to uz je "vyssia moc", Ten hore to tak zariadil. Sestricka sa nam smiala, ze sme dobehli strateny cas, kedze uz nie sme najmladsi. Ale mne to bolo jedno co to bude, ci baby alebo chlapci, manzel sa smial, ze ked to budu baby tak v domacnosti "skoncil", lebo ze ked bude mat dve copate a okate, tak to urcite furt podlahne 😀
A ako pises dolezite je nech su zdrave 😉

juliagregor
7. dec 2010

@janette77 kuk http://dvojickovo.webnode.sk/news/strategie-vyb...
začiatok je dôležitý, deti to nepočujú celé...
http://calendar.zoznam.sk/nameday-sksxhor.php kto nepozná...rozšírený slovenský kalendár

zuzbel1
7. dec 2010

@juliagregor ahoj, inak dakujem za ten link k susicke 😉 este sme sice nic nevybrali ale je to na dobrej ceste ... 🙂

janette77
7. dec 2010

@zuzbel1 jeeej, tak Ty si uz riadne vyzbrojena. Uff, mam co dohanat. My asi tiez postielku prikupime este pred porodom, mali sme dilemu, ale coraz viac sa priklaname k tomu, ze asi predsalen 2 postielky, hlavne, aby sme potom dostali rovnaku. To zehlenie bude veru fuska, vecicky su malinkate a je ich vela, ale aj tak sa tesim na to vsetko. Asi uz buduci tyzden si splnim tento zavazok. Autosedacky mame, dokonca tri.🙂))))))))) Lebo nam ich posielali az z Londyna a prisla len jedna, tak manzel reklamoval a miesto dalsej, nam prisli hned dve.🙂) To mame funglovky, ale je to z portalu firmy, v ktorej robi manzel. Oni za pracu zbieraju nejake body a za ne si potom mozu vybrat cokolvek z ponuky (taky firemny bonus). Som si myslela, ze ich mame zdarma, ale manzel mi minule vysvetloval, ze az tak zdarma nie, ze musi zaplatit dan. No obe nas vysli 50€, aj to je fajn suma. Tu tretiu asi ponukne kolegovi, ktory tiez caka prirastok.

janette77
7. dec 2010

@zuzbel1 uau, dvojicky, parik a prirodzene - naozaj krasna "vyssia moc". Velmi vam gratulujem, niekto tam hore vas ma skutocne rad. Ale myslim, ze aj nas, aj ked sme si museli pockat, vazime si tento dar. A tiez mi srdce plesalo po dvojkach. Nie sice odjakziva, ale vekom - ako sa nam nedarilo prirodzene, tak som si tym vlastne chcela vratit "strateny cas". Som teraz spokojna a pokojna a uprimne vdacna.🙂 A co mam povedat ja??? Crtaju sa (citim to tak) dvaja chalani + manzel + mame troch psikov. Takze 6 testosteronov a moja uboha malickost. Pomooooooooooc!!!🙂)))))))

janette77
7. dec 2010

@juliagregor jej, dakujem, Julka, prestudujem si to.🙂

juliagregor
7. dec 2010

@janette77 ty si číslo 😀

janette77
7. dec 2010

@juliagregor lebo??? 🙂)))))))))

juliagregor
7. dec 2010

@janette77 prvý syn mal byť Gabriel alebo Richard...a ked sa ma spýtala dr. ako sa bude volať, ked som ho porodila povedala som Martin..prečo ja neviem...
mená pre dvojky vyberal muž, som mu slubila, že on vyberie a ja schválim....
a vieš prečo, lebo máš super pohlad na život a hlavne verieš s humorom a rozhladom a to sa mi veľmi páči... 😉
a mená..hlavne, aby sa v8m páčili, ostatní jedným uchom dnu a druhým von 😎

@zuzbel1 za málo, ja mám B triedu, vybrali sme tu, ked muž prerátal spotrebu energie a rozdiel v cene, tak návratnosť vyšla na 7 rokov a to už budem mať novú mašinu, ja som velmi spokojná a veľmi mi pomáha...
ešte rozmýšľam nad inteligentným vysávačom 😉

podarilo sa mi uspešne upratať a idem nakrmiť svište a uložiť spať...
pekný deň 😉

zuzbel1
7. dec 2010

@janette77 Tak s tymi autosedackami to mate zaujimave 🙂 Veeelmi dobra cena, predsa su to len drahe zalezitosti.
Dakujem za gratulaciu, velmi si to cenime 😉 ale tiez to malo svoju dan....
Skvelo som sa pobavila na tych testosteronoch, ale ked ich uz budes mat doma, tak by ta potom chalani, ked budu vacsi mali na rukach nosit nie ? 🙂

zuzbel1
7. dec 2010

@janette77 Inak som fakt zvedava, ci tam budes mat dvoch chalanov, my ked sme sli k dr.,ked som vedela, ze mi uz povie pohlavie, tak som to tipovala na parik, som to citila 🙂 a manzel na chalanov ... mamina dobre tusila co ma v brusku 😉

janette77
7. dec 2010

@zuzbel1 🙂) dufam, ze nam vyjde vychova a vsetko tak, aby sme naozaj tvorili harmonicku rodinku, ktora si bude vazit jeden druheho, piaty tretieho a tak.🙂 Kolegyna ma dvoch synov - uz dospelakov a nevie si vynachvalit, tak dufam, ze aj nam sa zadari takato fungujuca rodinka.🙂

janette77
7. dec 2010

@zuzbel1 no, ja som celucky zivot tuzila po tom obrovskom prekvapeni, ze si nikdy nenecham dopredu vyzradit bruskove tajomstvo. Pokazil mi to lekar na uplne klasickom, malom UZV. Dost ma to vzalo - nie samotne pohlavie, ale to, ze mi vzal tu radost z ocakavania. Vies ako hystericky som sa na tej koze zachovala??? 🙂) Uplna panika, ze "nieeeeeeeeee, ja to nechcem vediet". Sa aj smial, aj ospravedlnoval, ze teraz to uz vsetci chcu vediet, ze mu ani nenapadlo pytat si povolenie. este povedal, ze dobre teda, dajme tomu, ze som si nie celkom isty (ale to uz len blafoval) a tiez povedal, ze druhe mi teda neprezradi, ani co by som sa mu tam na hlavu postavila. Tak som sama zvedava, ale citim to na dvoch nezbednikov, aj brusko mam spicate, aj ludia mi tak vacsinou tipuju. Uvidime...
🙂 Uz sme obe v celkom slusnom tyzdni, drzme si palceky. Ja v piatok zacinam 31tt. Moj lekar tvrdi, ze kriticke obdobie, kedy sa babatka mozu, ale nemali by sa pytat na svet je od 28-31tt. Tak to uz nech zdolame a potom este par tyzdnov snad vydrzime. Vdacim za kazdy jeden bezproblemovy den. Citis vela pohybov babatiek za den? Ja sa vzdy vylakam, ak cely den spinkaju, ale vacsinou ma navecer upokoja a poriadne povlnovkuju brusko, poozyvaju sa, ukludnia maminku. Alebo potom rano, ked este lenosim v posteli. Ale aj teraz sa jedno z nich hlasi o slovo.🙂
Pohybov "spodneho" babatka sa vsak vzdy bojim, lebo to mi spsobuje az kontrakcie, alebo nieco podobne, skratka vzdy zmeraviem. Nemas podobne skusenosti?

janette77
7. dec 2010

Uff, baby, vysla som zo sprchy (aj ked to je vysoko elegantne pomenovanie toho, ako som sa z nej naozaj dostala🙂) Ved to su uz coraz vacsie heroicke vykony! Idem si pobubat, ako by Matelko napisala.🙂 Nejako ma tazi brusko, je nacase nechat dopriat babatkam relax.

zuzbel1
7. dec 2010

@janette77 Ja v pia zacinam 30 tt podla 3D sona 🙂 , aj ked podla mojho dr. som teraz v 28 tt, je tam rozdiel 1 tyzden resp. babatka boli vacsie o 1 tyzden na 3D sone, tak som z toho cela tak popletena a niekedy aj neviem v ktorom tyzdni vlastne som 🙂 Dufam, ze tie tyzdne prekoname, snazim sa oddychovat co sa da a aj dnes som si povedala, ze nic nerobim okrem vianocnych pernickov a ich ozdobovania, nechcem to nejako prehanat.
Co sa tyka pohybov, dost teraz vela spinkaju, resp. niekde som citala, ze tym ze rastu, uz nemaju tolko miesta na vystrajanie, mozno aj preto tych pohybov je teraz menej, ale su intenzivnejsie, uz ked je kopanec tak poriadny 🙂 a vlnovkovanie je riadna sranda, je to ine a silnejsie ako to bolo pred mesiacom. Mne tiez skoro cely den spinkaju, vecer si pokopkaju a povlnia sa. Ked uz ich dlho necitim, tak mam pristroj na ozvy sriecka aj ked im sa to zrejme moc nelubi, lebo stale dostanem kopanec 😀
Jedneho mas zrejme ulozeneho nizsie resp. dole, preto chodis asi tak casto na WC, ja ich mam ulozenych inac, tak nejako vedla seba, jeden dole hlavickou druhy hore, cez den nemam ziadne bolesti, len v noci asi tym, ze sa svalstvo uvolni, tak zobudim na pichanie v boku, dost intentzivne, ale boli to len ked lezim. A ked to prezeniem s chodzou a upratovanim, citim tvrdsie brusko, ale ked lahnem a vylozim nohy tak hned to prejde. Mozno som mala aj nejaku kontrakciu len o nej neviem ... resp. aky je to pocit ?

janette77
7. dec 2010

@adra22 Ahojko, posielam do nemocky veeeela vela pozitivnej energie, aby si zvladla vsetko, co Ta caka. Myslim na Teba. Nech Ti to odsypa ako doteraz - len tak dalej, dalej a este dalej. Co najdalej, dobre? 🙂 Pa

janette77
7. dec 2010

@deinad Ahoj, deinad, tak uz len zajtra a ... 🙂))))))))))))))))))))))))))

janette77
7. dec 2010

@zuzbel1 ved prave ani ja neviem, ci to spravne pomenuvam kontrakciou (kedze som este nic take nezazila), len vzdy zmeraviem a chyti ma mensia panika. Pri "hornom" babatku su mi pohyby prijemnejsie. Samozrejme, vdacim za oboje, len to spodne akosi viac prebolim. Ja mam to jedno babano az kdesi za lonovou kostou, aj ked mi robil lekar morfologicky UZV som sa cudovala, kam mi s tou sondou az zachadza...asi preto ma boli aj chodza, aj tlaci ten mechur.
Tie tyzdne podla jednotlivych lekarov neries. Ja som podla velkeho UZV v inom, podla morfologa v inom, podla PM v inom podla mna v inom atd. ...Uz sa nehadam, poslusne odklepnem to, co povie dany odbornik, ved on sa vyzna...🙂
Ty uz pernicky robis? Sikulka. len sa velmi neprepinaj. My ideme cez vikend kupit stromcek a ten dalsi ideme vypekat s manzelom. Je to uz taka nasa tradicia. Vzdy urobime v jeden den 5 druhov, akurat, ze teraz ma uz mily nenecha stat pri linke, ale da mi take prace "za stolom".🙂 A zdobit my nevieme, hanba nam! ☹ Pokusy boli, ale vzdali sme to. Vypomozeme si orieskom, alebo mandlou.
Ty mas ten pristroj, to je fajn pre pokoj duse. Ja si zase jemne potrasiem bruskom, ked sa dlhsie nehlasia.🙂 Samozrejme, ze spatna vazba je ihned, asi sa hnevaju, ze ich budim.🙂 Aj ked som uz pocitovo riadny hroch, uz teraz viem, ze brusko mi bude po porode chybat. Uvedomujem si, ze zijem najkrajsie obdobie v zivote. Ten zivot vo mne - je to neopisatelne a nemenila by som za nic na svete.🙂 Kolko si pribrala? Ja zatial 18 kil (cca) a obvod bruska mam cca 118centi.

adra22
7. dec 2010

ahojte baby vy ste ale šikovnice pekne sa držkáte 🙂
@janette77 neboj aj ja budem mať doma samý testosteron traja chlapi a ja sama 🙂 No zatiaľ sa máme celkom fajn najviac sa smejem na drahom učí sa domáce práce 🙂 a tie telefonáty ako zapnúť práčku kde nasypať prah atď sa vždy dobre pobavím a to jeho varenie no sranda ale nech sa pekne učká potom mi to padne vhod ked pomôže. Tento rok budú darčeky na ňom tak som zvedavá ako to dopadne 🙂