Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
10. dec 2010

@vanilka1802 aj ja som mala plánovaný cisársky týždeň pred termínom a baby nepočkali, prišli na svet týždeň pred plánovaným cisarákom a prirodzene 🙂 takže je to na deťoch...

dusika11
10. dec 2010

@lucia.kl boze prirodzene? to ti nezavidim.........to by som nechcela ja sa chcem zobudit ako sipkova ruzenka sice s porezanym bruchom ale mat potom........

matelko1
10. dec 2010

ahojte.prajem krasny den.dnes svieti slniecko,hned ma clovek dobru naladu 🙂

adra22
10. dec 2010

@janette77 moja ďakujem aj ty si bojovníčka len tak ďalej
@juliagregor no piť veľa nechcem aby som nechodila cikať lebo však mám chodiť čo najmenej dnes mi je nejak čudne čakám kým sa pozrie primár na mňa som nejaká nespokojná

bombula
10. dec 2010

@tulina77 presne ako vravi @juliagregor "Hauck má polohovanie nôh, dobre ide a je tam nevýhoda, že ukončenie noh je kovový výstupok, čiže potom ich to tlačí na nohách... "
jedina zakladna ale dost velka nevyhoda ak budes mat deti normalneho vzrastu ( teda nie mini malinke).Inac sa kocikuje paradne, ale co z toho ked deti do toho od 11 mesiaca neposadim. dovtedy ale sluzil skvele. Ale ved kup a uvidis. Velka cast dvojmamiek po istej dobe aj tak meni kociar ...

vanilka1802
10. dec 2010

@lucia.kl dnes sme sa rozpravali v poradni s doki, ako to vlastne bude, keby ma nahodou chyti porod este pred planovanym CR, tak povedala ze aj tak automaticky spravia CR, kedze som uz jeden mala a teraz su to dvojky. Keby som cakala len jedno baby, tak by mohol byt aj normalny porod, ale takto vraj nebudu riskovat.

Inak v poradni vsetko OK, doki sa az cudovala ze ako krasne krcok drzi, stale je nalez rovnaky, pekny dlhy, uzavrety. Sme sa smiali ze asi mi ho v CAR zalepili.O 2tt mam dalsiu poradnu a tam uz da presny termin CR. Ale povedala ze minimalne do 1.1. aby som este vydrzala, vraj je to aj pekny datum, a ja som jej povedala ze sa mi viac paci 11.1.

juliagregor
10. dec 2010

@vanilka1802 obrovská gratulka 🙂 , sa krásne držíš a ozaj ešte pri jednom prckovi je to super 😉 , si hviezda 🙂

vanilka1802
10. dec 2010

@juliagregor dakujem, to povzbudi do dalsieho boja, aj ked je to uz kazdym dnom tazsie a tazsie.

apple7
10. dec 2010

@lucia.kl lucka, chcem sa opytat ako to na teba prislo? mne doteraz vraveli ze sekcia a teraz sa zda ze sa baby otocili, to budu teraz cakat kym to na mna pride? alebo mi pichnu vyvolavacku? a ako dlho to potom trva? mala si epiduralku? ja som si to ani nevybavovala lebo som si myslela ze pojdem sekciou

lucia.kl
10. dec 2010

@apple7 mne v noci odtiekla plodová voda, som išla cikať a takto to dopadlo 😀 😀 mm mi neveril ale nakoniec ma odvoezol na pohotovosť, tam mi spravili utz a dali ma na pasy ( najhorších 20 minút - musela som ležať na chrbte 😠 ) no a pri utz dr. zistil, že sa mi baby otočili a tak konzultoval s docentom a rozhodli sa pri prirodzený, epi som nemala, lebo som celé tehu bola pripravená na cisarak, a celé to trvalo asi hodinu a pol, kontrakcie mi začali až ráno okolo šiestej, o deviatej ma brali na pôrodný sál a potom už som stratila pojem o čase, len viem že o 10:30 sa narodila prvá a o desať minút druhá.
no a či ťa nechajú čakať alebo dajú vyvolávačku, to netuším, keby som mala iného dr, tak ležím dva týždne pred termínom v nemocnici, ale tento dr. povedal že netreba, tak preto som skončila na pohotovosti..

apple7
10. dec 2010

@lucia.kl dakujem za odpoved, tak som zvedava ako dopadnem a pichli ti vyvolavacku ci anni to nie? a v ktorom si bola tyzdni?

lucia.kl
10. dec 2010

@apple7 nič mi nepichali, na mňa to prišlo samo, a bola som v 39tt presne 38+1

apple7
10. dec 2010

@lucia.kl sa mas, uz to mas za sebou, ja sa toho bojim, uz nech to mam za sebou....nepaci sa mi ze ma chcu zavriet, ale tak idem, co uz. ja mam vsetky vysledky dobre, aj krcok drzi , nevyzera to tak ze budem rodit, len ma tam uz chce mat.

lucia.kl
10. dec 2010

@apple7 radšej buď pod kontrolou v nemocnici, ani u mňa to nevyzeralo že budem rodiť, ešte deň pred tým som doma prala a okná umývala 😀 dokonca, ked som bnola v stredu na poradni tak som ani otvorená nebola a o tri dni to prišlo... ja som sa toho tiež bála, to je normálne, ale potom uvidíš ako to bude utekať a ako budeš spomínať, ked si ich ešte v brušku nosila...

apple7
10. dec 2010

@lucia.kl ty si okna umyvala? v 38 tt? teda neuveritelne ja sa uz len sanujem, ani dlazku neumyvam, mala by som este tyzden vydrzat, to budem mat 37 za sebou

apple7
10. dec 2010

a potom si odskocim domov umyt okna, ked uz su dole hlavickou tak nech to ide prirodzene 🙂

lucia.kl
10. dec 2010

@apple7 tak ja som nezmar prírody, ja som v osmom mesiaci pokladala s mm podlahu, tapetovala a malovala detskú izbu 😀

apple7
10. dec 2010

@lucia.kl ty si neuveritelna, klobuk dole ...este aj teraz krasne sijes pri dvoch malych detoch...

lucia.kl
10. dec 2010

@apple7 šijem aj na objednávku ak by bol záujem 😀

apple7
10. dec 2010

@lucia.kl ok , ozvem sa ak budem nieco potrebovat 🙂

deinad
10. dec 2010

@janette77 bude to tazke, je mi stale do placu a ledva sa premaham...od pondelka idem do prace tak hadam pridem na ine myslienky, dnes som bola nakupovat a utracat vela vela penazi na darceky, snad mi to radost druhych vynahradi aspon zcasti...

matelko1
10. dec 2010

@apple7 aj mne v noci vlastne rano o 2:30 odtiekla plodova voda,tiez som sla na wc cikat a vrtila som sa na izbu a vtedy sa to zacalo,ale nastastie som bola v nemocke,hned ma odviezli a sledovali na pristrojoch a cakali kym pride primar,ten dosiel rano na 7-mu a uz ma pripravovali na sal a rano o 8:01,8:02 sa narodili chlapci sekciou.
@deinad citam ze ket nevysiel,tak to mi je luto ☹ ale hlavne sa nevzdavaj a bojuj dalej.jasne v praci prides na ine myslienky,jasne urob si aj sebe,aj druhym radost....

deinad
10. dec 2010

@matelko1 dakujem pekne moja, budem sa snazit co najlepsie budem vediet, ale horsie je, ze radost musi byt vidiet v ociach a ta tam veru dlho nebude, urcite sa nevzdavam, ved raz sa to podarit musi a byt matkou je pre mna to najlepsie co chcem v zivote dosiahnut.

matelko1
10. dec 2010

@deinad jasne,ze sa to podari,ale rychlo sa muis ty z toho dostat,nemysli na to...ja som si toho tiez prezila,ale vzdy som si povedala,ze aj ja budem matkou, 🙂 ..musis si povedat,ze este neprisiel ten tvoj cas,ten este len pride...

matelko1
10. dec 2010

@janette77 ako si dopadla v poradni..

apple7
10. dec 2010

@matelko1 a ako si mala babatka? hlavickou dole alebo KP?

janette77
10. dec 2010

@adra22 Ahojko! Tak som len teraz dorazila domov (uff, zatah, to uz nie je nic na mna). Rano poradna (sme nastastie o.k.), potom kaderka, neskor obed s maminou, vianocne trhy v Inchebe...to ma uz dorazilo. Ale sme uz navecerani, pred TV a zaspime ako babo, bo sme si celu noc s mangelom hrkutali. Jemu sa prosim Ta snivalo, ze som porodila - doma vo vani! On ma, chudacisko, porodnu horucku za mna. 🙂
Zajtra ideme kupovat vianocny stromcul, velmi sa tesim.🙂
Tolko moj dnesok - hlavne ten doky potesil, ze sa vraj pekne drzime, babatka maju cca 1700g (obe). Dal mi este poradnu na den pred Vianocami, z coho som dost happy, lebo budem na sviatky vediet, na com som. Brali mi aj krv (asi styri ampulky...). Takze taaaak. A Ty moja? Preco nespokojnost? Co Ti primar povedal? Ste zatial o.k. dufam a najma PRAJEM. Pa, drz sa aj so slnieckami!!!!!

janette77
10. dec 2010

@deinad moja, viem ako Ti je. Som rada, ze sa nekrenkujes sama doma, ale ides medzi ludi, kde sa zabuda omnoho lahsie. Verim, ze aj pracovna atmoska Ti v tom pomoze. Viem, treba sa z neuspechu dostat, vyspat - posunut dalej...ale Ty to zvladnes. Presla som si tym, vies, ze mne bolo 5krat oznamene "je nam luto, p...., ale nie ste tehotna". Najskaredsia veta v mojom babatkovskom svete. Ale sli sme dalej a oplatilo sa. Vy budete rovnaky pripad a urcite rychlejsie ako my. Drzim palceky! A hlavku hore, prosim.

janette77
10. dec 2010

@matelko1 Ahojko, dakujem, nastastie zase pochvala, ze sa drzime. Velmi si to vazim a dakujem vesmiru za tento stav. Este ma caka velky UZV v nemocke (vo stvrtok), to je ten, na ktory som sa aj tu pytala, co sa tam zistuje (prietoky atd...) a este aj krcok mi pre istotu skontroluju. No a dal mi este poradnu na 23-ho, co som rada, aby som bola pred sviatkami skontrolovana. Zatial mam jedno babo hlavkou hore, druhe dolu. Vyvijaju sa rovnako.🙂 Bude sa mi sladko spat.🙂

janette77
10. dec 2010

Pozdravujem vsetky babule, zajtra si vas precitam, teraz som uuuuplne grogy. Pa-te! 🙂