Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
13. dec 2010

@janette77 ja som sa tie malilinkate vecicky tesila zehlit a nevedela som sa dockat kedy im to budem obliekat tie prenadherne bodynka...........a uz mas najvyssi cas aby si zacala 😀 ..veru ta zehlicka je vacsie ako tie vecicky 🙂

janette77
13. dec 2010

@matelko1 no...nakopli ste ma, vdaka vam som si vstupila do svedomia.🙂) Ako mi moj manzel vravi - netreba stresovat, ale konat! Ma a mate pravdu.🙂)

matelko1
13. dec 2010

@janette77 do bruska som aj ja pribrala a teraz vyzeram ako pred tehu ani cicy,ani ricy 😀 😀 ...je pravda,ze cici som nemala velke ani v tehu 😀 ....a najviac sa pobavim ako som bola na nedonoseneckom a tam mi stara komunisticka sestricka,tak ju tam vsetci volali povedala,boze ake mate male prsia ved vy ani kojit nemozete.....a ja jej hovorim,ze to od prs nezalezi,ze su baby co maju este mensie a deti kojili do jedneho roka...

janette77
13. dec 2010

@matelko1 to Ti fakt povedala??? To nebolo od nej nielen taktne, ale ani pravdive. Presne ako pises, nezalezi od velkosti, dolezite su mliecne zlazy. Inak velmi obdivujem baby, co par dni po porode vyzeraju uplne povodne. To je sila a chvalyhodne. Aj ked, mam spravne info, ze brusko "odchadza" tazsie po cisarskom?

matelko1
13. dec 2010

@janette77 no brusko uz asi nebude take ako pred tehu...ale to neriesim.dostala som sa na povodnu vahu,aj to mi mohlo aspon to kilecko ostat navyse,lebo vyzeram ako keby som aj odisla 😀 ....ale pri dvojkach tolko posilujem,ze urcite mi spevnie brusko 😀

felicita2
13. dec 2010

@matelko1 mne praveze povedala ze lepsie je do bruska, ze sa k babatkam skor dostane a do ramena si sama picnut neviem, ale ze ak uz budem mat brusko velmi citlive tak mozem aj do ramena a aj do stehna , Tak uz pomaly asi prejdem na to stehno, ale si nepamatam ci mi vravela ze do vnutornej strany stehna ci to je jedno kde ...nevies nahodou?
a povedala ti preco sa nema do bruska pichat?

felicita2
13. dec 2010

@janette77 ahojky, pekne tehulkovanie aj tebe a veru co tam po spanku, hlavna vec ze babatka su v poriadku 🙂
ten fragmin si picham, lebo mam trochu hustejsiu krv, ale tu najmensiu davku takze je to o.k.

nam tiez povedali najprv ze to budu obaja chlapci a potom z jedneho chlapceka bolo zrazu dievcatko 😀

janette77
13. dec 2010

@juliagregor 🙂))))))))) zlatusici! Vyrobna ako sa patri...🙂

matelko1
13. dec 2010

@felicita2 to mas jedno kde do stehna...brusko som mala strasne pevne a tvrde tak preto,potom je to aj bolestive,tak preto som zacala do ramena

janette77
13. dec 2010

@matelko1 bud rada, ze nemas problem s prebytocnymi kileckami. Hlavne, aby si sa dobre citila.🙂 A verim, ze drobci su tou naj posilkou.🙂

janette77
13. dec 2010

@felicita2 no vidis a mne pri jednom babatku lekar (obvodny) prezradil, ze je to chlapcek. Tak podla toho, co citam, este moze byt vselijake prekvapko.🙂 Lebo aj toto povedal len na zaklade maleho UZV a aj to v skorsom tyzdni, uz ani neviem v kolkom (okolo 20-ho? nepamatam si uz...)

matelko1
13. dec 2010

@janette77 veru deti su najvacsia posilka,tym,ze rastu,priberaju na ruky ich beriem,lietam za nimi tak ani cvicit mi netreba chodit 😀 ...ony ma daju hned do parady 😀 😀 😀
aj ked som bola na utz,vedela som,ze su to uz dvaja chlapci,tak jeden doki mi hovori,v nemocke sa pokazil utz,tak som sla k tomu co ma a mi hovori aaa co tu vidim,jedno dievcatko a ja mu,ze neblaznite ved su to dvaja chalani 😀 a on,ze aj 3D sa moze mylit,tak som bola na vazkach,ale mena pre dievcata sme nemali ani vybrate

zuzbel1
13. dec 2010

@felicita2 tak super, ze je nas tu viac, s @janette77 sme vlastne skoro vsetky tri na tom rovnako terminovo, pozeram, ze aj ty cakas parik, gratulujem 😉

felicita2
13. dec 2010

@zuzbel1 aj ja tebe gratulujem k pariku 🙂

babenky a je tu niekto kto sa chysta rodit, alebo rodil dvojicky na Rastislavke v KE ?

matelko1
13. dec 2010

jeej baby same pariky 🙂 ..ale to jedno,ze co to bude,hlavne nech to je zdrave,to je zaklad.
tak ja koncim pre dnesok,chlapci sa zobudili,ideme papat a santit sa 🙂
pa-pa 🙂

shellynka
13. dec 2010

Ahojte, prepacte ze sa takto naburavam sem, ale opat potrebujem radu. Dnes som bola na sone a doktor strasi ze su babatka male a videl len jednu akciu srdiecka. Male znamena 10,5mm neviete ake velke ste mali vy deticky v skoro 6tt? Dakujem pekne. Drzim palceky tehulkam nech to dotiahnu to konca a len zdrave babatka nech robia radost.

shellynka
13. dec 2010

Prepacte este upresnim to 10,5mm je plodove vajce.

janette77
13. dec 2010

@matelko1 🙂) aj technika je len clovek🙂) No som ja zvedava, ake tajomstvo nosim v brusku ja.🙂

janette77
13. dec 2010

@zuzbel1 aj ja som rada, ze sme sa tu zisli v rovnakom tt.🙂 Takze vy pariky, tichucko vam zavidim, je to moj maly sen, ale nachystana som na chalosov a prijmem ich s rovnakou laskou. 🙂

zuzbel1
13. dec 2010

@janette77 ty budes mat uplne prekvapko pri porode 🙂 bola by sranda keby boli z toho este dve baby nie ? 😀

janette77
13. dec 2010

@zuzbel1 🙂) mozne je vselico, ale strasne ma mrzelo, ze sa lekar pri tom jednom babatku preriekol. Bola som dost nahnevana, ze sa ma vopred neopytal, ci to chcem vediet. Ale on sa hned ospravedlnoval, ze dnes to chcu vediet vsetci, ze mu ani nenapadlo pytat si povolenie. A ja tiez hlupa, vsade kricim uz od dveri, ze "nie" (teda na tych velkych UZV) a pri malom mi to nenapadlo, som si myslela, ze aj tak tam toho moc nevidi. A podcenila som ho.🙂

zuzbel1
13. dec 2010

@janette77 tak budes mat polovicne prekvapko 😉
Inak uz si kupovala plienky do nemocky ? ked ano tak ake ?

mamoka4
14. dec 2010

@shellynka Ahoj, len k tej tvojej otazke ohľadne bábatka v 6 týž. .. Ja si vedeiť tehotenský denníček, takže Ti viem presne povedať, že v 6 týž. presne 6+1 malo bábo 2,68 mm, a boli v poriadku...ale to je miera len čiste bábatka...

dusika11
14. dec 2010

@felicita2 ja sa chystam na rastislavku. lezala som tam asi tyzden....

janette77
14. dec 2010

@zuzbel1 Ahojko, dobre ranko🙂 Polovicne a mozno aj 100%ne, podla toho, co pisu babule, ze sa lekari aj seknu a vravim, toto bolo len na tom mini ultrazvuku...🙂 V nemocke, kde sa chystam rodit ja, maju v poziadavkach doniest so sebou 30ks jednorazovych plienok, ktore este nemame kupene, ale uz to musime coskoro poriesit.
Dnes mam za sebou ukrutnu noc, fakt zlu. Maximalne stvrdnute brusko (ale drobci sa uz ohlasili pohybmi, tak som pokojna), tiaha zaludka, tlak na rebra, neskutocna bolest lonovej kosti - no hroza. Ulavilo sa mi az nadranom, aspon ze tak.

zuzbel1
14. dec 2010

@janette77 Ahojte, dobre ranko prajem ...
Co sa tyka tych plienok, kamoska, ktora bude co chvila rodit, si kupila plienky Babylove v DM, ze vraj su dobre, ja len ci si nepocula o nich resp. ci maminky nemaju s nimi skusenosti... mohli by nam dat vediet 😉
Co sa tyka tych noci, tiez mam raz za cas taku, jednu noc som mala taku bolest v lonovej kosti, ze som myslela, ze uz budeme volat zachranku, ale potom to preslo. Ono raz za cas to tak boli a potom to prejde, teda aspon u mna je to tak. Dokonca niekedy mam pocit, ze nemam brusko, inokedy akokeby som tam mala kvadre. Takze tie bolesti asi patria k tehotenstvu len nech nie su kazdu noc ... A ja osobne uz neviem ani ako mam spat. Na chrbte by sa nemalo, napravo jeden bambuliak, co ma hned kope ked si lahnem, snad nalavo, ale tiez sa neda celu noc ... Ale vydrzime to, !!!, vsak? 🙂

janette77
14. dec 2010

@zuzbel1 No, akoby som citala seba samu...🙂) Len u mna su tie bolesti lona, zial, kazdodenne a takmer celodenne. A dnes v noci boli tie kvadre v brusku hadam najintenzivnejsie...uff. Ale babanka kopkaju, tak su snad v poriadku.
Maminky nech sa nam k tym plienkam/jednorazovkam vyjadria, aby sme si pomohli tymi naj. Prave spisujem zoznam na vianocne pecenie a hned potom si spisem chybajuce veci do nemocky - od tasky c. 1 az po tasku c. 3, ktoru uz donesie tatino po porode. 🙂 Uz chcem mat vazne vsetko nachystane. Prestava to byt sranda.🙂))
Dnesnu noc by som naozaj radsej prezila v nemocke pod dohladom, bolo to vsetko take nevyspytatelne, normalny stres ma chytil.

dusika11
14. dec 2010

@janette77 ja som mala taky tazky vikend..tlaky kopali ma neskutocne..bolesti..vcera bolo lepsie aj dnes je ok.mam pocit ze sa asi presunuli.......inac ak nekopu tak si dam horalku..po slatkom sa vzdy rozhybu,,,je to taka moja skuska vtedy viem ze su v pohode..asi keby som necitila pohyby po slatkom tak utekam do nemocnice.......

janette77
14. dec 2010

@dusika11 🙂) kazda mame nejake kontrolky na nase pokladiky.🙂) Ja si k brusku prilozim hraciu kvetinku, alebo si bruskom jemne potrasiem. Ta horalka je pecka, budu to asi riadni papkaci.🙂
Som rada, ze je Ti lepsie, aj ja sa citim neporovnatelne s dnesnou nocou, nastastie.

janette77
14. dec 2010

@dusika11 jej, ale ved pozeram, ze Ty uz si z nas cakateliek najblizsie k cielu!!! Velmi drzim palceky.