Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
17. dec 2010

@dusika11 ved prave, treba to mat dosledne pod kontrolou, inak je nestastie na svete. No, neberiem to na lahku vahu. Sa nabeham, aby som vzdy skontrolovala, ci su vsetci o.k. Dufam aspon, ze odmenou mi bude velky ubytok kil.🙂

matelko1
17. dec 2010

@dusika11 to mas pravdu,ze netreba nechavat detoi same so psom.kamoskina dcera vosla psovi do pelecha,jemu sa to nepacilo a kusol ju,pri tom sa santili,pes si zvykol na dieta ved mala mala 1,5 roka a ona toho psa 7 rokov,to bol clen rodiny a zrazu toto...na jej manzel povedal,ze pes musi ist z bytu prec,tak ho dala utratit,nik ho nechcel,ved bol stary...bolo to pre nu tazke .rasu mala schitzu,ci aka to je

matelko1
17. dec 2010

@janette77 veru dobre mi padol spanok...oddychla som si.ved neviem aka ma caka zase noc...chcvela som ist do mesta,ale u nas bolo ked slnko zaslo -14...no zima a chod s chlapcami,ved by zmrzli.muism im kupit papucky na doma pevne nejake s klenbou najlepsie,tak som chcela kuknut aj do zdravotnickych,aj do obuvi,chlapci sa uz stavaju na nohy...

janette77
17. dec 2010

@matelko1 jejo, uz? 🙂) No ved pomaly Ti zacnu chodit...
Nakupy si nechaj radsej na nejake oteplenie, nech Ti chlapci neochoreju, aj tak si spominala, ze soplikuju...

dusika11
17. dec 2010

@matelko1 to nezalezi od rasy....moja neter od malicka tyra vlciaka..policajneho..ten by ju mal roztrhat niekedy na kusy ale vsetko si necha..obdivujem ho.ja som skusena viem vela o psoch tak uvidim ako sa budu moje spravat..ale u mna maju dost ostru vychovu..ale aj tak...same deti s nimi nenecham...odstranila som agresiu u mojeho spica co bol dost problem...su na to vychovne metody 😝 najlepsie z jedlom..proste misku beriem pri naznaku agresie samozrejme noviny cez chrbat.....tak uvidim ako to pojde..zalezi od vychovy a majitela..pri prvom naznaku agresie na dieta v momente vyriesit..zvalit psa na chrbat a drzat psa na zemi.ruka na hrdle a priklaknut....tak sa to robi vo svorke..ved vo svorke ma male iba alfa par, ostatni sa musia starat...ale znova hovorim...same deti nenecham...lebo vedia byt velmi krute a moze sa stat ze pes inac pochopi signaly od dietata a je problem.......ide o to ze majitel musi byt alfa ..vtedy to bude pes respektovat.....

matelko1
17. dec 2010

@janette77 a kedy bude oteplenie.u nas asi tazko,tu je stale zima a vacsia ako tam u vas.my sme pod tatrami.
veru o chvilku zacnu chodit.ked maju pred sebou box na hracky,postavia sa a tlacia ho pred sebou.. 🙂 ..leti to,ved nedavno boli v brusku min.roku na vianoce,o chvilku mame rocik.to budu oslavy 🙂 ..a hned po vianociach 26.1. a este alex ma meniny 9.1.on chudatko ma vsetko naraz.ja som si to ani neuvedomila ked sme vyberali mena.ale oni mali sa narodit 16.2. 🙂 ..

matelko1
17. dec 2010

@dusika11 ale ani ona ju nenechala a este s mm sa pozerali na dcerku.ale urobili chybu ked tam vosla prvy krat,tak ony sa smiali,ale urobila to druhy krat a pes ju kusol do krku,do ramena...

dusika11
17. dec 2010

@matelko1 no asi sa dakde spravila chyba..pes urobi naznak predtym ako zautocii...a v tom naznaku ho treba zvalit pritlacit k zemi drzat asi pat minut ..ja som moju kusla do nohy...a bol pokoj.........tak to robia alfy vo svorke.......
mozno zavrcala a oni si to nevsimli....preto je to riskantne, som si toho vedoma snad neuurobim chybu............

juliagregor
17. dec 2010

kočky moji svokrovci mali v byte dvoch psov a poviem Vám, že som tam odmietala s malými chodiť...brali ich ako sokov a stále po nich skákali a štekali... 😝 teraz už dobre ...teda už majú len jedného (stredný bradáč)...
moja mama má tiež psa, ale má volieru a nepúšťame ju, ked su deti na dvore (retrivier), ona by iim neublížila, ale je vľká a ked sa zaženie tým chvostom, tak sú na zemi... 😝

janette77
17. dec 2010

...aj my mame vlciaka s policajnym vycvikom, ale bol vyradeny od policie, lebo je to neskutocny dobrak a nesiel ani na rukav, chyba mu agresia. Nie je ani pre chov vhodny, lebo ma padnute usiska. Ale je to liecitel dusi, je neuveritelny, taky nas Rex.🙂 A najdusik, to je take nase adopciatko, to si zase ziada vela, vela lasky. Najsebavedomejsi je ten nas maltezacik, ktoreho od zeme nevidiet. 🙂 No, ako som pisala, nikdy spoluzitie deti so psikom nepodcenim a nenecham nic na nahodu. Oni su mili, zlati, hravi, ale s detmi este nezili a tak musime byt poriadne ostraziti. Urcite to bude starost navyse, ale verim, ze to zvladneme a naucime ich vzajomnemu respektu...

janette77
17. dec 2010

@matelko1 aha, to mi nezaplo, ze si deva spod Tatier, "tu" hlasia oteplenie pred Vianocami, tak som si to privlastnila...🙂) No, zemepis mi nikdy nesiel.🙂 Jej, tak to budu oslavy! Ja tiez tuzim, aby jeden chlapcek (ak bude) bol Erik po tatinovi (aj on by rad, keby sme mali iny termin porodu...), ale sam manzel nechce, aby mal narodky aj meniny v jednom mesiaci. Ja by som to aj prezila. Erika je 2.2. a kedze mam TP 21.2., tak sme vymysleli ako nahradu Samuela. Resp. tieto verzie mame nachystane:

Alexandra, Michaela
Michal, Michaela
Michal, Samuel

🙂

janette77
17. dec 2010

@juliagregor no,. to mas pravdu, ti psici to nemusia mysliet zle, ale staci sibnutie chvostom a to je bolest aj pre mna dospelu, nie to dieta. Inak tu volieru si u manzela vyprosujem. Slubil mi to, len sa zatial k tomu nema. Do jari musi byt voliera na dvore. Mame predsa zahradu, dobre mi padne nechat kociky na vzduchu, ale za ziadnych okolnosti spolu s pustenymi psiskami.

dusika11
17. dec 2010

@janette77 myslim ze pokial budu v kociku tak je to ok..ja myslim tak ked zacnu chodit a vsetko tahat....mala neter tyra vsetko od dvoch rokoch,,

lucia.kl
17. dec 2010

@janette77 švagriná má 4 psov a 4ročné dieťa k tomu a ešte mačku, dokonca, ked sa malý narodil, tak s ním spávali, najprv pod postelov a potom ked bol váčší tak aj v posteli.. 😀 😀 😀 😀 a to sú dvaja nájduchovia, niečo z jazvečíkom a teriérom miešané, potom bernský salašnický a teraz ani neviem čo to majú z útulku vo velkosti foxteriéra..

janette77
17. dec 2010

@dusika11 aj v kociku je to riziko, nasi by zo zvedavosti urcite vyskocili. To by som neriskovala v ziadnom pripade.

dusika11
17. dec 2010

@janette77 tak to mne nehrozi moje nesmu skakat inac..no pecka........

janette77
17. dec 2010

@lucia.kl fiha, vesele...🙂 Aj moja kamoska maju vyse rocneho drobca a ten sa muchluje s kocurom, aj velkym psiskom. Neviem aka rasa to je, ale pochvaluje si to mamina, tatino, aj maly... Ono je to naozaj vsetko na majitelovi zvieratka. Pes ani dieta nemoze byt zodpovedne za cokolvek, co by sa mohlo stat. Jedine majitel... ten musi vediet odhadnut aj ustriehnut...

janette77
17. dec 2010

@dusika11 tak Ty ich mas asi fakt echtovne vychovanych, lebo nasich by urcite zaujimalo, co je v kociku. Natolko ich poznam , aj ked nemysleli by to v zlom...

dusika11
17. dec 2010

@janette77 qno vsetko je od majitela moj nazor je ze na sluzobne a bojove psy by mali byt psychotesty...potom by bolo menej problemov..ludia nadavaju na psov...ale to je zalezitost majitela ci zvladne psa---a k tomu deti ani nehovorim

dusika11
17. dec 2010

@janette77 no nesmu skakat musia robit co chcem ja.......inac pecka....s novinami alebo priklaknutie k zemi som alfa samica v ich ociach..nemozem ich nutit byt ludmi musim sa spravat ako pes...moju som kusla ked bola mala a vrcala na mna.......

janette77
17. dec 2010

@dusika11 suhlas!

janette77
17. dec 2010

@dusika11 och, tak k takemu incidentu u nas este nastastie nedoslo...

janette77
17. dec 2010

Baby, ja mam take chutisko na tresku, ze som poprosila manzela, nech mi ju donesie az z dalekej Bratislavy.🙂) Normalne treska, alebo nech nezijem. Ved som cele tehu v tomto taka nevinna, ziadne zbesilosti, ani kysle uhorky ma nedrzali a v 3. trimestri idem vymyslat? 🙂)) Jediny prehresok (asi v9tt) boli olivy spolu s puncovym rezom.🙂)))

matelko1
17. dec 2010

@janette77 no veru deva spod tatier 🙂 ...u nas je krasne bielo a mrzne tak ako sa v zime patri 🙂 ..pevne verim,ze tie vianoce budu biele....
mm je stale v praci,uz mal byt davno doma,ale maju toho vela....
no a mamku moju som vcera zjazdila,ze byvame par min od nej autom a aona sa ani nepride na chlapcov pozriet...

janette77
17. dec 2010

@matelko1 budete mat krasne biele Vianoce, tam nema topenie snehu teraz sancu. U nas to zase vyzera na oteplenie rovno pred Stedrym dnom, porazi ma. Uz ani nepamatam, kedy bola nadherna vianocna nadielka. Vrr☹(((
Aj ja mam manzela vzdytak dlho v praci, je mi to luto, ale nic sa nedarobit. No teraz mi pisal, ze to uz bali.
Mamina nechodi casto?

janette77
17. dec 2010

Baby, mozem sa vas nieco opytat? Mozno ma vysmejete...
Ako tak vesiam tie oprane vecicky, napadlo mi...rozdelili ste si veci pre dvojcatka? Myslim, ak mate rovnake pohlavie (ja som tak nejako uz pripravena na dvoch chalanov, nepomozem si🙂), da sa vobec zapamatat, co komu patri? Alebo staci, ze je to ciste a obliekali ste jednemu aj druhemu, co doslo pod ruku...?

juliagregor
17. dec 2010

@janette77 😀 , zlatá si, ale dobré otázka 😉 ...čo prišlo pod ruku...najhoršie bolo, ked mali rozdielnu veľkosť...tak vtedy bol mm uplne zufalý...ja som si pamätala čo je koho, ale on nie ...
mala som komodu a každý mal svoj šuplík...

janette77
17. dec 2010

@juliagregor aj manzel mi vravi, ze to sa mi len teraz zda, ze si to nezapamatam, ale ze ked zacnem veci pouzivat, zvyknem si, co je koho. Tak snad...🙂) Zatial, co si kopkujem ozehlene pradlo, tak len systemom dupiky na dupiky, bodynka na bodynka...Hm, bude ze to este vesele. 🙂

juliagregor
17. dec 2010

@janette77 určite zvládneš 😉 si šikuľka 😉

lucia.kl
17. dec 2010

@janette77 no ja ak mám rovnaké vecičky tak dám čo príde pod ruku, ked sú rodzielne velkosti tak viem ktorej čo patrí a ked sú rozdielne veci farbou alebo obrázkom, tak tiež delím ktorej čo patrí - ale kôpka v šuplíku je len jedna, a vetrovky mám rozdelené vďaka dudlom ktoré su pripnuté na ne...