Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dracik1
20. dec 2010

@janette77 , dakujeme....vies, ci dlhsie, tym lepsie... a mozete ist skoro domov, nasi su 36+ 1 s vahami 2500 a 2700g

lucia.kl
20. dec 2010

@dracik1 tak to si mala prekne velkých chalanov, my sme 38+1 a baby mali 2360 a 2580g ale čo nemali pri pôrode majú teraz, sú to 8,5kg buchty 😀 😀

tulina77
20. dec 2010

@janette77 @lucia.kl @juliagregor
ahojte tak som sa bola dat dnes radsej vysetrit - babatka su v poriadku, na opuchy noh mi doki odporucil uz vobec nesolit a ziadne bublinkove napoje. Co sa tyka bolesti krizov, neurologicka mi diagnostikovala vyskocenu platnicku, ktora tlaci na nervy a to mi sposobuje bolest. Dostala som hned infuziu, nejake lieky na domov co mozu aj tehotne a este mi bolo odporucane ze mam teraz stale nosit dlhsie tielko, okolo krizov obmotat nieco teple (vybrala som pleteny sal 🙂) a na to dalsie tricko, aby ma neseklo este viac... elektrickou dekou sa radsej nezohrievat aby sa zbytocne neprekrvovala maternica a ziadne teple kupele... tak snad sa to zlepsi a nebudem musiet krivkat ako zla carodejnica zvysnych 8 tyzdnov 😀

janette77
20. dec 2010

@dracik1 krasne vahy na dvojicky, gratulujem. Nase pokladiky mali v 31tt 1600 a 1800, myslis, ze este dozenieme gramiky do toho, teda aspon 36tt???

lucia.kl
20. dec 2010

@tulina77 tak hlavne že sú deti v poriadku 🙂 dávaj na seba pozor

janette77
20. dec 2010

@tulina77 ...no vidis a hned mas vacsi klud. Som rada, ze si bola a ze babatiek sa Tvoje trable netykaju. Tak sa pekne kuriruj, ako radia dokyci, neprepinaj sa a uzivaj si tehulkovanie.🙂

dracik1
20. dec 2010

@lucia.kl neboj , oni schudnu, zacnu sa viac hybat..nasi mali v roku 9 a 10 kg a teraz ledva 13 a 14 kil

@janette77 , urcite dozeniete🙂

lucia.kl
20. dec 2010

@janette77 neboj oni ešte priberú, doteraz rástli a teraz sa začnú tukom obalovať 🙂

lucia.kl
20. dec 2010

@dracik1 ja sa nebojím, oni ani niesu také baculaté, sú akurát, teda na svoju dlžku 🙂 ja som bola ako bábo baculatejšia 😀

janette77
20. dec 2010

@dracik1 mozno mam aj vyhodu sviatkov, lebo zjem vsetky kolace, ktore nezjedia mna!🙂)

zuzbel1
20. dec 2010

Ahojte dievčata, konecne som sa dostala k PC akosi nie je cas... 😅 Dnes sme boli na kotnrole pri dr. a babatka maju 1500 a 1480 g, krcok a ostatne veci su ok, aj ked dr. vela toho nenahovoril, ulozene su priecne obidvaja 😒 na matersku nastupujem uz 5.1 a po 17.1 sa pojde do nemocnice na monitor, dufam, ze vydrzime dovtedy ... Dnes babatka skacu a kopu a dost to teda boli, hlavne mocovy mechur, asi sa im nepacilo sono u dr. a ani prechadzka po meste, neviem ako vy baby ale ja uz nie som schopna absolvovat jednoduchu prechadzku mestom... takze ostava uz len gauc, chladnicka a wc 🙂 Ale som rada, ze to nie je na nemocnicu ( klop, klop...)
@janette77 k tym fusakom za 30 EUR este z minula, mamina ich kupovala v trebisove, co je opacny koniec republiky, neviem ani aka znacka, nakolko mi este stale nedosiel balik od maminy a neviem ci sa aj nestratil ... ale uz si si mozno aj medzitym nejake vybrala 😉
tak ideme oddychovat a pozvolna zdobit stromcek 🙂

janette77
20. dec 2010

@zuzbel1 Ahojko, som rada, ze ste v poriadku, babatka sa vyvyjaju takmer rovnako.🙂 Vsak je takyto verdikt lekara obrovska ulava na dusi? 🙂 Poznam to, po kazdej uspesnej poradni mi padne balvan zo srdca. O tych prechadzkach mi hovor, to je na roman! Ja uz som sa aj prestala hanbit za ten styl chodze, aku ja teraz prezentujem.🙂 Ale mne sa takto tazko chodi uz dost dlho, nie je to ziadna novinka.
Fusaky poriesime objednavkou cez Mocenok (www.prenasedeti.sk). Len nie je akosi cas, manzel stale v robote, vyberat chceme spolu, ale snad uz medzi sviatkami zadame objednavku.
Ja mam vybeh do BA v stredu, uz sa toho bojim, lebo fakt nevladzem. A potom este poradna vo stvrtok, ale tu obehneme autom s manzelom a mam ju az o 14:00, takze den bez budika, nastastie.🙂
V stredu aspon dokupim este nejake darceky a sviatky mozu zacat.
Tak sa drzkaj, ako doteraz.🙂 Aj moji drobci vydatne kopu, takmer celodenne. Nejako sa ma netyka, ze uz maju malo miesta a pohyby preto utichnu. Toto su hotovi futbalisti.🙂

matelko1
20. dec 2010

tak a sme doma,sice maxim este spi nechala som ho vonku na zahrade...ved to sa neda s kocikom ani chodit,chodniky neodpratany sneh,otras...

janette77
20. dec 2010

@matelko1 ...tak ste zdravo vymrznuti a Ty si si zaposilovala na neodpratanych chodnikoch, vravis? 🙂 Ja dopekam syrove pagaciky, uz je v rure predposledny plech, potom poriadim kuchynu a relax moze zacat.

matelko1
20. dec 2010

@janette77 tak mi hod par kuskov pagacikov 🙂 ..otvaram okno a chytam 😀
jasne zaposilovala som a riadne...ja mam tandem,tak si vies predstavit,ale sirsim uz by som sa fakt nikam nedostala,lebo vacsinou su kolaje vychodene na jednokocik,takze tandemom sa vsade dostanem.

juliagregor
20. dec 2010

@janette77 no daj aj ja otváram 😀
a veru matelko má pravdu, preto mám tank 😝 hnusné cesty,...

janette77
20. dec 2010

@matelko1 posielaaaam...chytaaaaas? 🙂) Mnam, su vyborne, len sa bojim, ze ich pojem skor ako dopeciem.🙂) Su to take minipagaciky z aidamu, lahodne... No ja som zvedava na to moje vrzukanie s dvojkocikom za kazdeho pocasia.🙂

matelko1
20. dec 2010

@janette77 chytam........dik 🙂 este ochutnam,mnam,mnam 😝 su super 🙂

juliagregor
20. dec 2010

kočky kupte si termotielka ...je to uplne perfektné a nemáte mokrý chrbát...lebo kým vychystáte deti, seba, tak ste spotené na krížoch...

janette77
20. dec 2010

@juliagregor, @matelko1 len pridite na Zahorie, napeceneho mam dost. 🙂 Ale ak by vam stacil recept na tieto monipagaciky, kludne sio povedzte. Je to rychle a fakt mnamko k vinku (...ktore ja teraz nemozem).🙂

janette77
20. dec 2010

...ze vraj vino nepijem, ale "monipagaciky" a "sio" pisem...sotva mi verite, ze som abstinent, cooo??? 😀 😀 😀

juliagregor
20. dec 2010

@janette77 tomu sa vraví tehotenaká demencia...ktorá časom prejde do materskej ...
ked som tehu, tak som bola blbá, spolužiaci sa mi v škole smiali, ked som niečo nevedela, či som tehotná...normálne som to cítila...
a teraz to myslím vážne a prosím si recept 😉

juliagregor
20. dec 2010

@tulina77 som rada, že ti zistili dg., teda nie, že si chorá a bolí ta veľmi chrbát, ale že sú to neni kontrakcie...píšem ako hotentot, ale snád ma porozumieš...
tak len pekne oddychuj a nohy hore...a chrbát v teple... 😉

janette77
20. dec 2010

@juliagregor ale mne este mliecko nemohlo udriet na mozocek, ked este ziadne nemam. 🙂 Bezim po recept, hned som tu a napismenkujem ho.🙂

juliagregor
20. dec 2010

@janette77 to až neskôr... 😀
ale ozaj po pôrode si dávaj na seba pozor, nesnaž sa mať všetko porobené, lebo to sa nedá stíhať a hormony robia divy...moja kamoška skončila až mesiac na psychiatrii, vôbec si nič z toho, čo vyvádzala, nepamätá... 😒

janette77
20. dec 2010

@juliagregor Syrove minipagaciky:

250g polohr. muka
250g masla
300g aidam (ja davam neudeny)
1 cele vajce
sol, vegeta (mnozstvo podla uvazenia)

Na potretie: zltok
Posypka: sezam, pizza korenie, oregano, vegeta, rasca (my mame najradsej vegetu, alebo pizza korenie)

Na doske spracujeme vajce, muku, maslo, sol, vegetu, pridame nastruhany syr. Cesto poriadne zamiesime, nechame aspon hodinku postat v chlade (nepise sa v recepte, ale mne sa to osvedcilo). Z chladnicky nechame trochu v teple, aby sa dobre s cestom pracovalo. Vyvalkame na 1cm a vykrajujeme minipagaciky (chutne su vykrajovane este niecim mensim ako stamperlikom🙂.
Ja peciem na 180-ke, cca 15 minut - heslo "dozlatista".
Su lahucke ako vaticka a vyyyborneee!!!

Doporucujem rovno dvojitu davku, lebo jednu spapkate este popri peceni. 🙂

DOBRU CHUT! 🙂

juliagregor
20. dec 2010

@janette77 dakujem ti krásne... 😉
no idem pracovať...pekný večer... 😉

janette77
20. dec 2010

...este som zabudla k pagacikom - podla receptu sa pecie na vymastenom, mukou vysypanom plechu, ale mne sa velmi osvedcil papier na pecenie, pretoze na jednom kusku upeciem polku cesta. Potom vymenim, aj to len kvoli tomu, ze mi trosku potecie zltok, ktorym pagaciky pred pecenim potieram.
Takze este taky zlepsovak som chcela, aspon sa nenadriete pri umyvani plechov.🙂

janette77
20. dec 2010

@juliagregor ejha, to si uz teraz idem drzat palce! Aj susedove...🙂

janette77
20. dec 2010

Teraz tak rozmyslam, ci nebudem potrestana adminom, ked sem pisem recepty, ktore s prichodom dvojciat nemaju nic spolocne. Neurobila som to umyselne, nabuduce vyuzijem IP, slubujem a pardi, pardi...🙂