Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
26. dec 2010

@zuzbel1 odlozili sme aj navstevu k brachovcom, tam sme mali ist autom, ale aj tak, nedaj boze sa nieco stane a budeme si vycitat. Manzel je dobry sofer, ale skor mame respekt pred tymi "sviatocnymi", co teraz behaju po cestach. Tak som aj taka zadepkovana, lebo rodina chyba, oni zase prist nemozu, lebo bracho ma nevyspytatelnu pracovnu dobu... Takze hoci som s manzelom, citim taku zvlastnu samotu, strach z porodu a tak. ☹
Ale dnes manzelik poskladal postielku do detskej, aj prebalovaci pultik primontoval na komodku, tak sa tesim aspon tomu.🙂 V tyzdni skocime kupit dalsiu postielku, aj matrace a este nejake veci do vybavy. Aspon taketo vyvencenie ma caka...🙂

janette77
26. dec 2010

@zuzbel1 🙂 este k tym tehu tyzdnom, aj ja som z toho bola jelen pri tehotnych kamoskach, ale treba rozlisovat kalendarne a lunarne mesiace. Vzdy som sa s nimi "hadala", ze ako moze byt v tom a tom mesiaci, ked jej tyzdne tomu nezodpovedaju a ostava jej este tolko a tolko do porodu, ale vzdy mi bolo povedane "pochopis, ked budes tehu, teraz neries". Tak som neriesila...🙂)

zuzbel1
26. dec 2010

@janette77 jasne, tie tehu tyzdne chnapem 🙂
Tak babatkam sa asi ta slezina paci 🙂 , ale ked ti dr. na to nic nehovoril, tak to asi nebude az take strasne ... ja sa navstevam uz vyhybam, mne sa uz tazko nasada do auta a vychadza z auta, nehovoriac, ze sediet na gauci nejake dve hodky nepripada v uvahu. Autom ideme vyslovene len ked musime. A na sviatocnych soferov si treba davat pozor, my sme skoro na to doplatili.
Postielky este nemame poskladane, prave dnes som nad tym rozmyslala, kedy to pripravit, ci teraz alebo to nechat uz na manzela ked sa babatka narodia, uvidime.... zvlastne ze cim mam vyssi tyzden, tym mam v sebe aj vasci strach, respekt, poci neistoty ako to vsetko dopadne, kedy to pride, urcite chapes ....
Strach z porodu mam tiez, vcera som koli tomu zaspat nemohla. Ty chces ist tusim prirodzene, ked budu babence dobre otocene , vsak? Lebo u mna bude zrejme cisarak, nakolko su obidve priecne ulozene.
Ale ked vsetko zhodnotim s nadhladom, vsetky tie bolesti, strach a obavy, budme rady, ze sme v takom tt a ze to este ako tak zvladame, ze sme doma ... musime pozitivne mysliet , ved kolko tyzdnov uz mame za sebou ...
😉

janette77
26. dec 2010

@zuzbel1 haha, veru, to nasadanie a vysadanie z auta!🙂)))) Manzel sa mi vzdy smeje, ked nasadam, ale ked vysadam, pride mi pomoct, vyslovene ma z auta doluje.🙂) A dnes, ked som si dala sprchu, zase pocit bezmocnosti - nedokazem si uz umyt nohy! Na seba si dokazem navliect maximalne vrsok a tehu pas, ostatne (ponozky, gatose) oblieka manzel. Ak nie je doma, je to casto aj na stvrtykrat aj to s velkym fukotom, ktorym sa snazim tlmit bolesti.
No ale dost uz, nemozem sem takto negativne prispievat, lebo ma vyradia z fora!🙂 Len mi dobre padne (asi ako kazdej) trosku si postazovat na urodnej pode. Kazda si tym presla, alebo ju to caka, nie?
Idem si trosku lahnut, manzela som vyhodila s havom von, nech ma aspon on trosku iny, ako sedavy posviatocny den. Ved zajtra ideme do BA, tak budem trochu na vzduchu a medzi ludmi.
Prirodzeny porod, nooo, hm... je to nieco, na co by som bola urcite pysna, ale lekar mi vravi, ze tazko este odhadnut (preto sa cudujem, ze vela kociek ma uz vopred planovanu sekciu) ako sa babatka prekotulaju, ze vsetko sa zomelie, az ked sa bude porod hlasit, podla aktualneho stavu. Ale priznal, ze vyhra asi cisarak, kedze som prvorodicka a hned dvojky a lekari asi nic nebudu chciet nechat na nahodu. Myslim, ze mudrejsia budem uz v tej novej - nemocnicnej poradni. Zatial je stav taky, ze veduce babo je otocene koncom panvovym...

janette77
26. dec 2010

@zuzbel1 este k tomu porodu, jasne, ze nan myslim stale viac. Kedysi som bola frajerka - odrodili ine, odrodim aj ja, ale cim vyssi stupen tehu, tym viac citim respekt pred dnom D. Najma, ked citim vselijake signaly bruska, nie je mi vsetko jedno. A najviac sa bojim, ze som doma prevazne sama a ked sa nieco zomelie...nechcem ani pomysliet. Preto tak trosku zavidim babam, co maju naplanovany cisarak, aj ked viem, ze priroda nakoniec moze predbehnut lekarske papiere, ako napr. v pripade lucie.kl

matelko1
27. dec 2010

ahojte.
cele sviatky som tu nebola,predvcerom som sice nakukla,ale nebolo cas ani citat,ani pisat
alexa mam choreho,vcera mal teplotu po cely den okolo 38,v noci 39,2 takze rano k doktorke siel s nim mm,tak ma priedusky chytene a k tomu sa mu 6 zubkov prerezava,tak ku kvapkam co nam min.tyzden predpisala,pribudli dalsie,ale neviem ci sa pomylila,lebo nam predpisala min.tyzden 5ml a fenistil cela flaska ma 20ml,tak to by mal len na 4x.ani som mu samozrejme tolko nedala,ja som mu davala 0,5...
@janette77 ako si dopadla v poradni 23.12.nestiham citat,tak v skratke mi napis.

matelko1
27. dec 2010

haloooo baby kde ste sa podeli...nevladzete po sviatkoch ani k pc dojst 😀 😀 😀

rosinka
27. dec 2010

ahojte baby, ja sa vám sem trochu votriem, chcem sa opýtať ako to zvládate s dvojičkami? neviem si to ešte celkom predstaviť, lebo aj s jednou je to niekedy ťažké, hlavne keď sa máme niekam trepať. ďakujem za odpovede.

juliagregor
27. dec 2010

@rosinka ahoj, gratulujem ti k dvojičkám a prajem ti hlavne dlhé a bezproblémové tehu 😉 , a ty už máš veľkú slečnu, budeš mať pomocníčku 🙂 🙂 🙂
a neboj 😉 len sa šetri 😎

juliagregor
27. dec 2010

@matelko1 ja dávam fenistil kolko kilov, tolko kvapiek a podla choroby 2 alebo 3 krát denne...jaj a nejako vás choroba zmohla 😒

juliagregor
27. dec 2010

@janette77 je ti lepšie ? a prosím ťa len sa nepremáhaj a kludne si poplač, je uplne normálne, že nevládzeš ....

mamoka4
27. dec 2010

@rosinka GRATULUJEM k dvojičkám.... ja som sa takto pridala do skupiny dvojičkových koncom augusta 😉 a dnes rátam, aby som vydržala min. 7 týž....hrozne to leti...ale šetri sa.....je to iné ako pri jednom...Krásne a dlhé tehulkovanie. 🙂

janette77
27. dec 2010

@matelko1 Ahoj, matelko, mrzi ma, ze Alex je chory, nech ste cim skor fit! V poradni som dopadla dobre, tesim sa a vazim si to. Sme zatial v poriadku.🙂 Teraz sme sa vratili z BA, bola to makacka na mna, ale prisli sme s druhou postielkou (prave manzel sklada🙂), kupili sme aj matrace do oboch, odsavacku mlieka AVENT - mali akciu - bol k nej aj sterilizator a cena vyborna, tak nebolo o com. Inak som sterilizator ani nechcela... Kupili sme aj vanicku, aj takeho protismykoveho macka do nej. Este plachty do postielky, aj tu podlozku pod matrac. Tiez lampky nad postielky a kadejake drobnostky... 🙂 Vytesujem sa. Nasa detska izbicka je stale zariadenejsia.🙂
Vsetky vas pozdravujem...

janette77
27. dec 2010

@juliagregor ahoj, julka, dnes v noci som sa uz ako tak vyspala, uz to slo aj na druhom boku, lebo na tom jednom uz mam prelezaniny (samozrejme nie v pravom slova zmysle, ale uz ma ten "vylezany" bok doslova boli). Asi tym to vsetko je, ze brusko sa dviha v oblasti pod prsiami, preto aj tlaci na zaludok a tu nestasnu slezinu. ...ze sa zvacsujem vidim aj na tehu veciach, ktore ledva navleciem, dokonca tehu bundu uz ledva zapnem cez brusko. Inak, dnes ma uz druha tehulka zastavila a pytala sa, odkial mam tehu bundicku...🙂 Dobre mi posluzila, lebo ja mam brusko skoro od zaciatku, ale uz pomalinky dosluhuje...🙂) Takze diky, dnes je to lepsie, strasne to na mna cele dolahlo, ked som sa premahala pocas sviatkov.

janette77
27. dec 2010

@rosinka Ahojko, len sa votri, tesim sa a tiez gratulujem! 🙂

zuzbel1
27. dec 2010

@janette77 ahoj, veru to obuvanie, obliekanie a sprchovanie je uz ostara ... co sa tyka porodu tak vidime co nam priroda prinesie a ako budeme rodit, ale asi najskor cisarak 🙂
Za kolko si kupila odsavacku ked sa mozem spytat?

janette77
27. dec 2010

@zuzbel1 Odsavacka - mali akciu v BRANDONE (Raca, BA) - stala 57€ aj s pribalenym sterilizatorom a bez neho stala 51€... Takze aj napriek tomu, ze som o sterilizatore nesnivala, vzali sme to spolu. Len taka mala smolka, lebo je to sterilizator do mikrovlnky a my, co mame nakupene flase asi do MV nie su...☹(

lucia.kl
27. dec 2010

@janette77 a aké máš flaše, ja mám avent a pravidelne dávam do mikrovlnky, aj dudle a všetko ostatné

juliagregor
27. dec 2010

@matelko1 a môžeš striedať po 4 hodinách panadol a nurofen

janette77
27. dec 2010

@lucia.kl myslim kojenecke flase mame od NUK...manzelovi sa zda, ze v letaku bolo pisane, ze nie su vhodne do MV, este to musime citnut...

juliagregor
27. dec 2010

@janette77 a ešte k tým tvojim "narodkám" ...aj ja som májová, len kapánek staršia 😀

matelko1
27. dec 2010

@juliagregor panadol som mu dala a ked sa zobudi,lebo dost mrmci co mu mam dat,lebo cipok sa dava po 6 hod

juliagregor
27. dec 2010

@matelko1 nurofen môžše striedať z panadolom, je to jedno či je to čípok alebo sirup...

matelko1
27. dec 2010

@juliagregor aha a ja som sa bala,ze vsetko dokopy.

matelko1
27. dec 2010

@juliagregor a ked som dala panadol cipok,mozem dat aj diazepan.dr mi sice predpisala,ale napisala,ze len ak bude teplota nad 39 a teraz vecer mal 38,7

juliagregor
27. dec 2010

@matelko1 našim najlepšie zaberá nurofen, panadol skoro vôbec...ale to majú po mne ...

juliagregor
27. dec 2010

@matelko1 daj mu diazepan

matelko1
27. dec 2010

@juliagregor a to ho mam zobudit,alebo ako mu dfam

ajka72
27. dec 2010

@matelko1 určite daj diazepan ako píše Julka a tiež zábal na čelo a okolo hrudníčka alebo letná sprcha vysoké teploty schádzajú pomaly nie skokom hlavne aby išla dole

matelko1
27. dec 2010

@ajka72 ale ako mu mam dat ked teraz zaspal.nechcem ho budit.on vlastne od 19-tej spinka,len stale a neviem coi zo sna,ale mrmci a prehadzuje sa zo strany na stranu,na brusko,ale spinka,lebo sa tam stale ked ho pocujem chodim pozerat.