Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
4. jan 2011

@juliagregor 😀 odpadla som, povedala som aj manzelovi, ten tiez chytil zachvat smiechu 🙂 ...ze uz sa tesi, akymi pribehmi nas budu zivit tie nase detvaky.🙂

vanilka1802
4. jan 2011

@juliagregor super hra, u nas to robi Tomas a to je dokonca este len sam, som zvedava co budu robit ked budu traja. Uz nejeden krat sa takto povracal.

mamoka4
4. jan 2011

Ahojte, chcem sa opýtať kto z Vás bol medzi 32- 34 týž. hospitalizovaný prevetívne? Mne dnes povedal, dr. že budem v tom čase hospitalizovaná, možno to posunie az na 34 týž. vrja je dobré urobiť predoperačné, dohodnuť v nemocnici vedie cisáraskeho, monitory, prietoky... Baby aj vy ste tak boli? Nic mi nie je, nemám opuchy....baby pekne rastú....ale samozrejme neprotestujem ..len mi je to také čudné 😨
Vraj ak by som bola úplne Ok, tak ma ešte po týždni pustia domov. Budem začiatkom na Kramároch na 8 pos.

janette77
4. jan 2011

@mamoka4 ja som v 34tt a toto mi navrhnute nebolo, ale chcem Ta povzbudit, lebo uskodit to neuskodi a treba to brat tak, ze kazdy lekar ma zrejme svoje praktiky. Prajem vela zdaru a ber to teda fakt len ako preventivku.

mamoka4
4. jan 2011

@janette77 Dik 😉 ty mas kedy naplanovanu hospitalizáciu a sekciu?

janette77
4. jan 2011

@mamoka4 ja nemam este ani jedno, ani druhe. Buduci tyzden sa idem zahlasit do porodnice a snad tam sa to uz poriesi... Mne napriklad obvodak nevedel este na vcerajsej poradni povedat, ci pojdem prirodzene, alebo sekciou...

vanilka1802
4. jan 2011

@mamoka4 ja som vobec nebola hospitalizovana, nemala som ziadne problemy, tak to moja doktorka neriesila. Ziadne otvaranie a pod. Ale keby je to nevyhnutne a su niake problemy tak sa tomu samozrejme nebranim. Asi naozaj zalezi od doktora.

mamoka4
4. jan 2011

Moj lekár, robí aj na Kramároch, ale mňa vyšetruje v súkromnom centre. A vraj to je tam bežná prax. Ja už mám za sebou 2 cisárske rezy, a teraz pôjdem na plánovanú sekciu. Inak vraj dvojičkové radi pod kontrolou. 😉 Tak pre dobro maličkých nastúpim zač. 32 týž. ved to je už o mesiac...Boh vie, čo dovtedy bude...ale vraj oni ak je vsetko Ok, nechaju tehu plynúť až do 39 týž. 😉 ja dúfam, že to vydržím aspoń do 36 týž.

tulina77
4. jan 2011

@mamoka4 ja som trochu vo vyssom tyzdni ako Ty, na poradni vcera som mala dokonca horsie vysledky (makky krcok skrateny na 2 cm) a doktor uz aj spomenul nieco o hospitalizacii, ale nie takto konkretne ako Tebe... trochu som prekvapena, ze Teba beru takto opatrnejsie, ale mozno mas nejake ine komplikacie ako ja... brali mi krv na zvysne vysetrenia, ktore sa robia standardne v 34 tyzdni, lebo doki si mysli ze uz dlhsie ako 37 to zrejme nepotiahnem, aj to ak vobec 😉
dalsiu poradnu mam o tyzden a uz ma zacnu aj intenzivnejsie monitorovat, tak uvidim... zatial mam nariadene vela lezat a som stastna ze lezim doma, lebo doma predsa len ma clovek zaujimavejsi program ako v nemocnici...
teraz uvazujem ze sa mozno na Kramaroch aj stretneme 🙂 🙂 🙂 🙂

janette77
4. jan 2011

@vanilka1802 Jej, Ty mas nadherny tyzden, si mojim vzorom.🙂 Drzim palceky.

vanilka1802
4. jan 2011

@janette77 neboj aj ty sa dockas. Ja ani neviem ako rychlo mi to ubehlo.

janette77
4. jan 2011

@vanilka1802 asi nemas planovanu sekciu, cakas na "prirodu", vsak?

vanilka1802
4. jan 2011

@janette77 necakam na prirodzeny porod, lebo toho by som sa asi nedockala, kedze este vcera v poradni som bola uplne uzavrta, krcok krasne dlhy tuhy. Doktorka sa na tom uz smiala, ze keby to nesekne tak asi dokazem aj dvojiícky prenasat. Syna som prenasala 16 dni a nakoniec isiel aj tak sekciou. A teraz mam naplanovany cisarsky na 11.1.2011, cize o tyzden uz budu urcite drobci na svete.

janette77
4. jan 2011

@vanilka1802 fiha, Ty si vzacny ukaz. A este k tomu mas synceka, o ktoreho si sa cele tehu starala, cize extra setrenie nehrozilo. No...klobuk dolu, vanilka! Tak vela stastia toho 11-ho.🙂

vanilka1802
4. jan 2011

@janette77 No moc som nemala moznosti setrit sa ale nastastie babky vela pomohli, posledne 2 mesiace bol Tomi kazdy den aspon 3 hodky u mojej mamy, kedze byva nad nami.
A aj svokra sa dost snazi, vzdy ked som potrebovala tak prisla a postrazila drobca.

janette77
4. jan 2011

@vanilka1802 takze mas stastie s bruskom, aj s rodinou, super 🙂

vanilka1802
4. jan 2011

@janette77 ja som za to vdacna, hlavne teraz to ocenujem, a v buducnosti to budem asi este viac potrebovat.

janette77
4. jan 2011
zbinka
5. jan 2011

caute dvojickove maminy,,,,
nestiham pisat, no obcas vas citam,,,,a blahozelam tehulkam aj maminam k dvojickam,,,,
chcem sa opytat, ci niektora neviete ako je to s tym RP od januara pre nas dvojickove maminy, ktore sme na RP od minuleho roku a poberame tych 256eur,,,,,
nerozumiem, zvysuju aj nam o tych 25%, ci nie??? a treba to niekde nahlasit?? kedze RP sa poberalo len na jedno dieta, teda iba jeden rodny list sme tam davali,,,
dik za info a prajem krasny dnik,,, 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

zbinka
5. jan 2011

este nase aktualne foto

juliagregor
5. jan 2011

@zbinka do 20 mesiacov budeš mať 256 Eur, potom budeš mať do 3 rokov 230 Eur...
zvyšovanie o 25 % sa týka mamín, ktoré by mali RP 190 Eur...teba sa to netýka, ešte máš po starom výšku RP, len sa ti skráti dlžka poberania na 20 mesiacov...
dnes idem na UPSVaR prišla mi predvolanka, idem si požiadať o 230 Eur...

mamoka4
5. jan 2011

@tulina77 Nie nemám absolútne žiadne komplikácie, všetko je super....inak mne o tejto "preventívnej" hospitalizácii hovorili už cca 15 týž. tehu, vraj je to na Kramaroch štandard..myslela som si ze ma to obíde...ale trošku ma to prekvapilo...ale povedzme si, že nevviem ako sa budem cítit v 32-34 týž. Možno sa na to 8 posch. ešte aj stretneme... 🙂

matelko1
5. jan 2011

ahojte.prajem pekny den-
trosku mam volno,chlapci spia,mm siel s kolegom na kavu,dobre,co...
uz sme zdravi,vcera sme boli na kontrole,super,uz ziadne kvapky,sirupy...

matelko1
5. jan 2011

@vanilka1802 krasny tyzden mas 🙂 ...super...

zuzbel1
5. jan 2011

Ahojte dievcata, prajem pekny den, akosi vas nestiham citat ... dufam, sa Vam vsetkym dari 😉
@mamoka4 mne tiez dr. nariadil preventivnu hospitalizaciu, od 34 tt, vysledky mam ok, takze je to asi na doktorovi a pokial viem tak dvojickove maminy aj takto posielaju aspon tu v TT . 😉 Takze bud rada, ze ta posiela, je to v poriadku.

matelko1
5. jan 2011

@vanilka1802 inac sekciu mas na krasny den naplanovanu 11.1.2011...ale moze to byt aj skor kedze si uz v 39tt.

mamoka4
5. jan 2011

@zuzbel1 Ďakujem za podporu. Takže ty v krátkom čase tiež nastupujes? Myslís, že tam budes do porodu, alebo len preventívka a pošlu ťa domov...

janette77
5. jan 2011

@mamoka4 Ahojko, na Kramaroch ze je to standard? Tak ked sa tam zahlasim buduci tyzden, mozno to neminie aj mna. To aby som sa uz psychicky pripravila.

mamoka4
5. jan 2011

Neviem či si čítala Zuzibel1, ale oni to tak majú a je z Trnavy...treba sa na to opýtať. Ale zdravý rozum mi hovorí, že ak ná nič nebude, nebudu nás tam dlhšie držať. Kvoli bábatkám samozrejme vydržíme.... 🙂, len ja mám doma ešte dvoch starších a pokial to nie je nevyhnutné nerada by som od nich odisla....

zuzbel1
5. jan 2011

@mamoka4 na MK mi ukazuje 33 tt, ale som v 32 tt, 17.1 idem na kontrolu, takze bud nastupim do nemocky hned po tomto datume alebo ako dr. rozhodne, ale pochopila som to tak ako si aj ty pisala, ze preventivne si lahnut na tyzden a ked bude vsetko ok, tak potom ma este pustia domov, uvidime, vsetko zavisi od situacie, ved dobre vies, ze vsetko sa moze zmenit v priebehu minuty 😉
Babatka este stale rastu, stale citim bolest na lavom alebo pravom boku a uz ani nev iem, na ktorej strane mam lezat a ako ... Vy ste ako na tom baby?