Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
18. jan 2011

@janette77 holáááááááááááááá

janette77
18. jan 2011

@juliagregor cize na beton? Uz sa mam psychicky pripravit? 😕 😕

lucia.kl
18. jan 2011

@janette77 neboj, oni ta prikryjú, no je to nepríjemné, ale čo už narobíme...

janette77
18. jan 2011

@lucia.kl manzel mi zvykne vravievat "chuda moje, co si si Ty vsetko na ceste za babatkom uz vytrpela" a ma pravdu, mam za sebou toho uz dost, takze toto ma rozhadzat naozaj nemoze. Toboz, ked som pripravena, ze to tak bude. Tak uz potom sa bojim len tej kosy, co na operackach byva.🙂) Ja si musim vzdy nieco najst, preco sa stresovat.🙂

juliagregor
18. jan 2011

@janette77 mne pichali do chrbta, ked som bola holá, potom ma prikrývali plachtou a potom mi obliekli čistú košeľu, neboj 😉

janette77
18. jan 2011

@juliagregor ved ako pisem, prezijem co ine mi ostava. Potom (ak bude cas a energia) napisem moj pribeh, moju skusenost a pocity.🙂

juliagregor
18. jan 2011

@janette77 no to isto napíšeš, už sa teším... 😉 🙂

deinad
18. jan 2011

@janette77 to ti verim s tou nervozitou, ja som ti len chcela napisat svoje skusenosti, aby si sa zrovna tohoto nebala 😉

deinad
18. jan 2011

@janette77 cisarak je vlastne operacia a na kazdej operacii musi byt clovek nahy....tiez hovorim z vlastnej skusenosti, aj na laparke som bola naha - pod plachtou samozrejme..aj ked ja som bola v anesteze takze co ja viem co videli.. 😀

janette77
18. jan 2011

@deinad 🙂) si zlata, vidis, nakoniec Ty ukludnujes teraz mna.🙂 Priznam sa, ze v posledne dni som dost placliva a bezmocna. Tym, ze som tu cele dni sama, mam priestor na porodne myslienky. Este ze existuje pc, kde sa s ludmi (a aj s vami) ako tak rozptylim a aspon nachvilu zabudnem.
Inak, ked mam byt uprimna, dnes som cely den uzimena, lebo si nevladzem obut uz ani ponozky. Tak sme sa s manzelom teraz dohodli, ze mi ich da vzdy rano, ked bude odchadzat do roboty. No ale potom zase sprcha 🙂), tak ja uz neviem ako si pomoct. Aj z postele som sa dnes nedokazala vyterigat, ono je mi aj smiesne chvilami, ale uz chytam aj zachvaty nervikov. Naozaj som mala prikladne tehulkovstvo, ale tusim stacilo a to nie som ziadna padavka, verte mi. + to zelezo co so mnou robi, no skratka, mam to vesele. Ale vytuzene, sakra, co sa tu stazujem?!?!?!?!?!?

janette77
18. jan 2011

@dusika11 taaak, krem je doma. Idem do sprchy, ponatieram sa a zajtra dam vediet, aka bola noc.🙂

janette77
18. jan 2011

...prave mi dala Zuzbel1 vediet, ze ostala v nemocke na pozorovani. Zatial vsetko o.k., babatka maju cez 2000g. Dostala som povolenie hodit info sem.🙂 Pekny vecer vsetkym.

juliagregor
18. jan 2011

@janette77 pozdravujem Zuzku 😉

janette77
18. jan 2011

@juliagregor uz som jej pisala, ale pri najblizsej sms rada odovzdam...🙂

vanilka1802
18. jan 2011

@juliagregor dakujem ze si tu babulky informovala, kludne si sa mohla informovat aj skor a mohla si napisat aj podrobnosti. Len dufam ze ta neinformovali o jednej kocke co rodila den predo mnou, lebo akosi sa to s dvojkami rozbehlo.
Vobec nemam cas docitat, takze len som si citala reakcie na mna avsetkym vam moc dakujem za mile pismenka. Snad sa mi podari trochu viac zabehnut a sem tam nakuknem.

juliagregor
19. jan 2011

@vanilka1802 držkajte sa, budem na Vás permanentne myslieť 😉 a ak ste mali rovnaké krstné meno, tak to mohla aj dopliesť 😀 nevedela som podrobnosti, len či sa máte dobre 😉

dusika11
19. jan 2011

@janette77 modlim sa aby bolo dobre, dufam ze som ti neporadila zle mne to pomohlo

dusika11
19. jan 2011

halo dvojickarky viem ze je to mimo temy...ale moje nekakali cely den vcea..papkaju dobre spia dobre koliku nemaju ale podla vsetkych priruciek by mali kakat 4 krat denne...prosim stalo sa vam to?

juliagregor
19. jan 2011

@dusika11 ahoj, kojené deti môžu kakať 5 krát denne alebo raz do týždňa

dusika11
19. jan 2011

@janette77 moja s toho si nic nerob ja som bla na nervy na vianoce,,nic som nepiekla nemohla som ist na trhy..nic obut obliect nic som nevladala bola som lopta s rucickami a nozickami navyse opuchnutymi..viem ten koniec je najtazsi ja som ratala kazdy den..prejde to sice ako v spomalenom filme ale prejde......inac super sa spi pri kanaly spektrum tam tak monotonne hovoria o zvieratkach 😀 ze je to moj osvedceny typ 😀 😝 ak sa nudis nevies co zo sebou daj si spektrum prespis kraaasne cely den 🙂

dusika11
19. jan 2011

@juliagregor jemine si ma ukludnila..takze sa nemam bat? vyzeraju spokojne..len ja panikarim

juliagregor
19. jan 2011

@dusika11 nie neboj, už sú chlapci väčší, nemusia stále kakať, to len novoredneci maju v každej plienke kaknuté 😉

dusika11
19. jan 2011

@juliagregor no maju tri tyzdne...ale fakt kolika ich netrapi ozi mne nic lekarka nepovedala k ortopedickym nohavickam tak ich niekedy davam a niekedy nie..tak samovolne...aky je tvoj nazor?

juliagregor
19. jan 2011

môj názor: dávala som 3 deťom a dávala by som znovu

zuzika30
19. jan 2011

Ahoj kocky, na uvod Vas vsetky pozdravujem , dufam ze vam to vadit nebude ,ale sem-tam si vas precitam na spestrenie dna a aby som co to aj pochytila od skusenych mamin. Teraz vsak hladam po nete ohrievacku doj. flias a neviem ktora by bola najlepsia. Celkom sa mi pozdava Avent digitalna ohrievacka, ale ja by som chcela taku , ze bez vody a aby automaticky dohrievala pripravene mlieko .Predstavujem si to tak ze pred spanim dam ohrievat mlieko , v noci ked sa 1 mimco zobudi dam mu ho pripravene papat a dam ohrievat pripravene mlieko 2 mimcu, alebo chcem toho vela , ale najskor stresujem lebo chcem mat vsetko nachystane a teoreticky zvladnute. 😀

janette77
19. jan 2011

@dusika11 Ahojko, no kremik som si vcera naniesla - len na nohy, tie mam najviac problematicke - citila som blahodarnost, aj vysoku hydrataciu, prijemna vona, aj jemnulinky akoby chlad, ktory neviem, ci som si domyslala, alebo naozaj. Skratka dobry pocit. V noci ma to ale sveholilo, len silou vole som si zakazovala oskrabavat sa. Len ta sila vole ma stala prebdenu noc, az som to okolo 3.30 vzdala a doskrabala sa ako blazonko. Nedalo sa - ved to poznas, zacnes, ze len trosinku nech sa TI ulavi a uz to ide - zrkadlovo obidve nohy. Tak som sa ratovala nechtikovym kremom z chladnicky a ten ma ako tak upokojil, ale skor som bola unavena a zaspala som aj napriek svrbeniu. No hroza. Asi mi na to pomoze len porod. Inak, kremik je to vyborny, myslim, ze ho bude pouzivat aj mimo tehu, fakt blahodarny.
Chcem sa Ta opytat, ci si aj Ty mala ku koncu tehu take fest tvrde brusko...ja ho take mam uz peknych par dni, aj doky videl, ale ten obvodny povedal, ze ine to uz nebude a tento na Kramaroch vobec nekomentoval, len pochvalil, ze pekne velke brusko. Drobce som predchvilou natriasala, lebo ma vystrasili, nehybali sa, ale zareagovali, tak snad sme v poriadku. Ja neviem, niekedy som v stadiu, ze podobne ako zuzbel1 by som sa aj ja najradsej pytala do nemocky, nech som pod dohladom. Ja sa uz na ten prijem zacinam normalne tesit. Moj manzel je uz zo dna na den pozornejsi (lepi mu, aby mi neodtiekla plodovka, kym bude v praci🙂), tak vsetko robi za mna, dostala som zakaz umyvania riadu, prania. Vraj vecer ho budem ucit prat, aj mi navari, budem ho len dirigovat.🙂 Vcera ma aj osprchoval od pasa dolu, lebo ja, babulky, uz seriozne nevladzem. Citim sa ako zemegula. Uuuuuuuuuuufffffffffffffff!!! 🙂

dusika11
19. jan 2011

@janette77 ano aj ja som sa modlila aby som mala skory porod , poznam to ten kremik je velmi fajny len ma mrzi ze ti nepomohol viac..ja som inac totolne presla na alverde..som dako na bio kremiky ked som si precitala co vsetko obsahuju tie ine tak mi prislo zle............no dodavam len vydrzat toto obdobie mne pripadalo najtazsie..viem co prezivas ja som bola totalne na figu vianoce ani do mesta kupit darceky ani na hriatoooo..taka som bola bezvianocna.preto...no skus spektrum ak mas ..zapnes a spis 😀

dusika11
19. jan 2011

@janette77 najvascia zabava bola moj pocit samostatnosti..chcela som si strihat sama nechty na nohach taka okruhla 😀 a holit sa dole..to bola cinnost na pol dna z nervami 😀

janette77
19. jan 2011

@dusika11 🙂) no, pomaha to aspon psychicky, ked viem, ze aj ine zienky si tym presli a Ty to mas este cerstvo v pamati. Spat teraz nemozem, lebo nebudem v noci.🙂 Natolko sa uz poznam.
Ozaj a Tebe to svrbenie preslo hned po porode?
No, aj ja som chcela byt silou-mocou samostatna a aj som to celkom dlho vydrzala. Vzdy som navarila, upratala, este chvala bohu, ze som stihla prichystat (poprat a pozehlit) veci babatkam. Teraz uz by som si ani nepipla. Lenze ozaj tieto posledne dni - na nic sa nehram, nelutujem, ale skratka to nejde. Ked ma manzel uz druhykrat nasiel po celom dni v nocnej koseli a nie s takym poriadkom v domceku, na aky bol zvyknuty, pochopil, ze "konecna"...lebo ja som detailista a vzdy mi na takychto veciach zalezalo. Holit sa - och, tak to ja dlho uz len so zrkadielkom a nohy - tiez mam pocit, ze som v kupelni pol dna, fakt. Dnes by som si aj vlasy mala zmyt, ale bude to boj. Lebo ja si inak neviem, len nad vanou...dufam, ze ma to brusko do nej neprevazi.🙂)

janette77
19. jan 2011

@dusika11 a ako zvladas svoje zlaticka? Mas doma manzela?