Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deinad
9. feb 2011

@dusika11 dakujem, potrebujem veru...

deinad
9. feb 2011

@zuzuliatko12 dakujem, uz som precitala na nete vsetko mozne aj nemozne, asi je to tak ako ma byt, mne povedala sestricka, ze mam menej nez 100, takze to moze byt aj tak, ze sa uchytilo neskor, musim tomu verit

deinad
9. feb 2011

@lucia.kl ano, nemuselo byt nic vidno, ale potom nechapem, preco sa doktor tak tvaril a s kamenou tvarou povedal, no ultrazvukovo vam tehotenstvo potvrdit nemozem, nic tu nie je aj maternica je nizko, ale stavaju sa aj take pripady, ze to bolo takto a boli zeny tehu...krv je sice pozitivna, ale hcg malinke, no nemozem stracat hlavu, musim vydrzat dalsi tyzden, hlavne aby hcg stuplo.

lucia.kl
9. feb 2011

@deinad tak tak, ešte nestrácaj nádej, keď tak, tak si rob testíky tak ob deň a keď budú silnieť tak hccg stúpa...

deinad
9. feb 2011

@zuzanka7834 ahoj, chodim do Heliosu v MT, podla vsetkeho by som mala byt 5tt, a hcg som mala nejakych 88. ja idem na kontrolu o tyzden a podla toho sa uvidi co dalej, moze to byt normalne ale aj mimomaternicove, sestricka povedala, ze tehotenstvo tam je, ale nic viac sa urcit neda, sama som zvedava co bude dalej.

deinad
9. feb 2011

@lucia.kl aj nad tym som uvazovala, ze budem testovat, ale testy ti neukazu ci ide o klasicke alebo mimomaternicove tehu a hcg moze stupat...takze v tomto stadiu netusim, neostava mi nic ine len vydrzat este tyzden. tesila som sa predcasne a ako som si aj mohla mysliet, ze by to mohlo byt "take jednoduche"

deinad
9. feb 2011

@mamoka4 dakujem aj tebe drzim palce nech vydrzite co najdlhsie, super vysledky z kontroly 🙂

lucila83
9. feb 2011

@deinad - ak ta to trosku ukludni, ja som sice otehu prirodzene, ale este v siestom tyzdni mi doktor povedal, ze je to zrejme mimomaternicove, lebo nic nevidi a hcg je zvysene.... 😕 Bola som na krv opat o tyzden zmierena s tym, ze to ide prec, lebo je to mimo, no hcg rastlo, urobil usg a videl jeden plod. O dva dni na kontrole uz tam boli dvaja 🙂 . Takze sa zatial vobec netrap, viem, ako som to ja oplakala vtedy a zbytocne 😉 .

juliagregor
9. feb 2011

@mamoka4 to je super, že si OK a krčok drží, ja som sa pri takýchto bolestiach otvorila 😒 , nechcela som ti to písať, aby si bola v pohode a zbytočne sa nebála ...

@tulina77 srdečne Ti gratulujem k detičkám, prajem vám hlavne veľa zdravia a váhy wau...supernééééééééééé 🙂 🙂

juliagregor
9. feb 2011

@deinad ja verím, že budeš šťastná 😉 , mne v 6 tt nevidel dr.. nič a v 8 tt jeden plodový vačok a v 10 tt už boli dvaja 😀 , vedela som, že som tehotná, test vyšiel pozitívny,
ale ja som od prvého rána vedela, že som tehotná 😎 😀 mm mi neveril, ale potom uveril 😀

mamoka4
9. feb 2011

@juliagregor Ďakujem za podporu...priznám sa nebolo mi všetko jedno.... 😒 ale teraz som kľudnejšia..ty si potom musela ísť skôr do nemocky? A kedy sa Ti narodili chlapci? Iba čo ma prekvapilo, doktor mi vôbec nepremeral bábätká, iba skontroloval srdiečka,polohu....chcela som vedieť váhy 😝 ale vraj mi urobia podrobný ultrazvuk v 36 týž. 🙂 vraj mám pekne veľké brucho tak asi napredujú...tak musím počkať ešte 2 týž. 🙂

juliagregor
9. feb 2011

@mamoka4 ty máš jednovaječné však? mal ich pozrieť, či papaju rovnako a skontrolovať váhový rozdiel a množstvo plodovej vody...
ano ja som potom šla do nemocky ležať, chlapci sa narodili posledný deň 35 tt

mamoka4
9. feb 2011

@juliagregor No mám v knižke napísané Gemini monochoriális biamnialis ?, ten otáznik tamdávajú preto, lebo vraj isté je že sú v 2 vakoch a tá jedna placenta - môžu byť aj 2 zrastené....to isté mi povedali aj na 3D ultrazvuku. ty si mala ako chlapcov. Verím, že všetko je Ok, v 32 týž. mi robili ultravuk všetko bolo Ok, dieťa A malo 2009 g a B 1700 g, tak verím, že za 2 týž. podrástli a vraj keby som mala veľa vody tak mám veľmi veľké brucho...a ja mam 111 cm cez pupok 🙂 a + 15 kg. Koľko si bola pred pôrodom v nemocke a koľko vážili chlapci?

juliagregor
9. feb 2011

@mamoka4 chlapci boli tak isto...vaječnosť som mala potvrdenú amnio...chlapci mali 2000 /43 cm a 2200/45 cm, tým váhom z utz. vôbec neverím ...mne mali mať 1700 g ... 5 týždňov som ležala pred porodom a 3 po pôrode
kedy sa teraz robia prietoky?
jasne, že ste v poriadku, ale kuk ich mohol ...

mamoka4
9. feb 2011

Ja som sa na prietoky doktora pýatala, a ten mi povedal, že ich pozerá vždy, vraj má nový typ ultrazvuku a vždy prezrie celú placentu. Takže tak...aj ja verím, že budeme OK, a o 2 týž. teda už v 36 týž. mám dosť termín na sekciu....tak verím, že to aspon do 36 týž. dotiahneme. 😉
Tysi mala prostrednictvom amnio 100 % ....vaječnosť... u nás uvidíme až ked sa dostanú von! 😀

juliagregor
9. feb 2011

@mamoka4 jaj veru neuvidíte, to sa dá zistiť myslím len z krvi a robia to na genetike...a z placenty by tiež asi po pôrode mohli...no veru neviem
ked má dr. dobré oči, tak na utz. vidí, ale viem, že je tu vela mamín, kt. nevedia aké su deti...

mamoka4
9. feb 2011

ak si nebudem istá, dala by som si po narodení vyšetriť koľko vaječné sú 😅 mňa pozerali na ultrazvuku 2 doktori anapísali to isté gemini monochorialis?? tak uz len čakať na ten zázrak čo sa vo mne skrýva. 🙂

juliagregor
9. feb 2011

@mamoka4 aj na mne sa učili a niektorí boli humorní, že vidím dievčatko a chlapčeka 😀 😝
a máš v sebe dve krásne princezné 🙂 😉

inak už sme tu mali dr., ktorý tehulu presviedčal, že čaká párik a sú jednovaječné 😠

mamoka4
9. feb 2011

Tak to je fakt sila!!!!! 😠 😢 🤐

juliagregor
9. feb 2011

@mamoka4 no veru hej, možno sa niekedy zdá, že vela a zbytočne píšem ale ani o TTTS mnohí dr. nevedia...

andysok
9. feb 2011

@juliagregor co je to TTTS ☹

juliagregor
9. feb 2011

@andysok transfuzny syndrom, týka sa jednovaječných dvojčiat, preto sú vlastne tak veľmi rizikové...dám link http://dvojickovo.webnode.sk/news/transfuzny-sy...

andysok
9. feb 2011

@juliagregor dakujem pekne 😉

juliagregor
9. feb 2011

@andysok za málo 😉 , tu stránku robí tiež mamina dvojičiek, a píše aj sem na koníka 😉 🙂

andysok
9. feb 2011

@juliagregor je to fakt super ze sa daju takto rozoberat veci....nieco ma boli zadam do vyhladavaca, cakam dvojicky, je tu na to forum,......... 🙂

juliagregor
9. feb 2011

@andysok 😀 no veru hej, len aj niekedy veľa čítať škodí... 😎 teraz som čítala v porodoch, porod doma po mal. čaji...osobne jej neverím ,,,
idem ja haji, aj baterka už končí na NT 😎

andzis
9. feb 2011

@juliagregor Ahoj môžem sa spýtať mala si aj deticky v inkubatore lebo mne hrozí predčasný pôrod mám slabý krcok a trochu sa toho obávam aj keď dúfam že ich pekne vynosim a ešte či si potom kojila ? Ďakujem veľmi 🙂

juliagregor
9. feb 2011

@andzis nie neboli, dýchali sami, boli len v postieľkach, kojila som, deti sa prisali pekne, len dostali velmi silnu žltačku, tak sa slnili v inkubátore pod svetlom a krmili sme s fľaškou, preto sme boli aj dlho v nemocke, kojila som 20 mesiacov 🙂 a dokonca aj menzes som dostala až po ukončení kojenia. 😀
mlieko som dostala po normálnom porode a aj po sekcii na 3 deň (prvý syn sa narodil v 41 tt po vyvolávačke normálne)

andysok
9. feb 2011

@juliagregor tak dobruuuu a dakujem za info 🙂

andzis
9. feb 2011

@juliagregor Jej to je super si ma potešil 🙂 ďakujem